Primavera non bussa lei entra sicura/ come il fumo lei penetra in ogni fessura/ ha le labbra di carne i capelli di grano/ che paura che voglia che ti prenda per mano...

Tralala-ja të shoqërohet me sa është e mundur edhe me link-un përkatës.

tra la la-ja që po dëgjon? - 16

246 Komente

smiley o em! 

Gjirokastrit je ti eklipso? smiley 

Ophiuchus, ntstchouk. 

jam, jam me gjithë mend i interesuar të di kë mendoni si solon më të bukur. 

 

Si ore ncuk? Ca dmth ncuk?

Nuk ka nje me te bukur nga te tjerat, muzika na ben te gjitheve prinder, nuk mund te duam njerin femije me shume sesa tjetrin, qofte kur kemi 2, qofte kur kemi 20. Ne kete prizem, SRV eshte ne nivelet e JH, pastaj vijne te tjeret, ne zbritje smiley

hehe Oranje une kohet e fundit kam filluar degjoj ca te dale para lol...

per solo psh, ne kete moment, do te thoja qe me pelqen kjo lol: http://www.youtube.com/watch?v=2kotK9FNEYU

smiley per guitar solo mendoj se ka te beje me gusto personale... David Gilmour (Shine on you crazy diamond)... Trey Anastasio... Mark Knopfler...

nga paske rene ne kte mrekulli!

youtubova "top ten guitar solos" and voila. cila është e preferuara tënde Emo? 

Stairway më duket too common për të qënë në vend të parë. Unë do hiqja erruption fare nga aty dhe do bashkëvendosja në vend të parë Freebird me Watchtower. 

nga të tjerat, do veçoja Intron e Gimme Shelter pastaj, është klas! 

 

Lucio Dalla - Caro Amico Ti Scrivo

http://youtu.be/Y8HfQ7C8NFQ

Ciao Lucio! Non sono ipocrita:non eri il mio cantautore preferito.Ma non sarei nel giusto se non ammettessi che il 29.02.2012 la musica italiana ha perso uno dei suoi pezzi migliori.Caro Lucio non eri il mio cantautore preferito,ma secondo me hai interpretato una delle più belle canzoni italiane,anzi senza ipocrisia la mia canzone italiana preferita:Questa.L'anno che verrà sarà sicuramente un anno musicale più povero senza la tua presenza.Ciao Lucio!

Ajku pse nuk bën dhe një faqe tra- la la la-ja mall  (a nostalgji) me këngë para viteve 90 ?Besoj se do jetë e kërkuar. 

Pf eshte "tralalaisti" i mallit ne fakt. Po, e bejme. Ç'te doje populli, sovrani! smiley

Njeriu ka ca kostante ne jete (shih "Lost" ).

"Lucio Dalla" ishte njera prej tyre... Ja pse vdekja e tij ka prekur kaq shume njerez...

4 Marzo1943-Piazza grande-L'anno che verrà-Stella di mare-Futura

http://youtu.be/c3tlNmzuhMc

me shkrive me keto pergjigjet qe i jep vetessmiley

me pelqen origjinali, s'ka te dyte si vajze e valeve kenduar nga grupi i Himares smiley

dua nasin dhe s'po gjej linkun smiley

What are  words

Qenke zgjuar me qejf te modh.

smiley Pas festes keshtu ndihen grate....

e di vete ti,te vendismiley

Ana pershendetje.  Paske shku per feste 8 Marsi ne Itali? smiley

ehe, per 8 mars.

LOL! Na shkruaj, moj shoqe! smiley

 

smiley 

Gjate e gjere, se shpejti smiley

Mezi po pres! smiley Te pucim fort une dhe Oli...xox

degjo tani... seriozisht, nga m'i gjen keto laraska???

Adelante

O squari, rrofsh per te gjitha, sidomos per shtresen A te tokes. smiley

Jul, nuk di a e pe ate doc. per Life, po ja nje cop me vlera muzeale: NME ne UK (1965 - mas dy vjetesh fillonte revolucioni kulturor knej nga nahijet tona), shif se si e ben robi the moon walk neper te, qysh nje epok gjeologjike para se te behej xhingel marketingu

http://youtu.be/iLy6y70zj74

smiley

.

kujtim nga dashnia e pare muhahahahah

creed

 

Ok, flm. Me vonese ne te gjitha drejtimet ju andej nga memedhimbja..smiley

 

just an illusion

E cuditshme Ketlin,tamam ne kohen qe e paske vene kete kenge une po e kendoja neper shtepismiley

smiley Vetem po e kendoje?

jo,po e prishja smiley

Sa ti marresh ritmin pastaj nuk do e prishesh me.. smiley

(Sa alergji kam nga ky llaf) smiley

e ke stinore kete alergjine apo..? smiley

....qe kur mu prish frigoriferi .. smiley,

eee, epo besoj pese dite dhe rregullohet frigoriferi smiley

.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).