Tirana Kulturore, 10 Mars 2012

Drejtoria e Turizmit & Promovimit të Qytetit shpërndan buletinin e përjavshëm informativ “Tirana Kulturore”, i cili ju informon mbi aktivitetet më të rëndësishme kulturore - artistike që do të zhvillohen javën e ardhshme në Tiranë

NË NUMRIN E RI TË BULETINIT INFORMATIV “TIRANA KULTURORE” ndër të tjera do të gjeni:

“Doktor Shuster” viziton Teatrin Kombëtar

“TR junior Club” në Metropol

“Mikropolis” në Galerinë FAP

Teatri i kukllave shfaq “Magjistari i Ozit”

Për më tepër informacion klikoni ketu: 

 “Tirana Kulturore” administrohet nga Drejtoria e Turizmit dhe Promovimit të Qytetit, e cila ka për qëllim promovimin turistik të qytetit.  Për t'u regjistruar apo për të promovuar aktivitet tuaja në  “Tiranën Kulturore” dhe nëse keni pyetje, shqetësim, ankesë, sugjerim apo ide, ju lutemi, na shkruani në adresën: tirana.kulturore@tirana.gov.al

6 Komente

Robert Ndrenika me ne fund i kthehet teatritsmiley

Tirana kulturore ..?Sot dita kur ka ndrruar jete Fanoli...! Te mos jete kjo date  e shoqeruar  me aktivitete ne kujtim te vepres se ketij demokrati te madh?E parendesishme apo e harruar  data perkujtimore e Fanolit? Eshte nje dite nga me te veçantat ne tere historine e shqiptareve, ajo dite e zeze, kur ndrroi jete  artisti, mendimtari i pa arrire dhe pesonaliteti politik me diapazonin e gjere  krijues dhe potencialin  e fuqishem intelektual, me interesa te gjithanshme dhe dituri te gjithanshme, intelektuali brilan i Rilindjes me perpasa  evropiane, krijuesi i Gjuhes Akademike Shqipe,Fan S.Noli.

     Asnje aktivitet, ne kete Tiranen Kulturore, ne kujtim te emrit dhe vepres se ketij kollosi.Asnje aktivitet  as nga Ministria e  Kultures.Asnje kujtese prej qeverritareve.Asnje pershperitje ne   Kishen  Ortodokse "Autoqefale"..themelet  e te ciloes i hodhi ai burre per shqiptarizmen.

   "..Shqiptaret po humbasin identitetin e tyre kulturor..."-na thote shpirti i tij, i endur hapesirave pafund 

Grave,respekt te madh,qe ke sjell nje ceshtje kaq te rendesishme ne PPU.Eshte e pafalshme qe ne Tirane apo kudo ne diaspore kjo dite s'eshte perkujtuar.

As ke Vatra nuk po gjej te kete ndonje aktivitet perkujtimor moj DoraNoli , Po ç`eshte keshtu xhanem ?

Grave sapo i derg admin nje note te shkurter fare per te hap nje kend per te perkujtu kete figure.E di seshte ndonje gje e madhe,por sa per te bere punen tone.Lere diaspordhen se duhet te rigjenerohet.

DoraNoli, une pata nis  nje shkrim te shkurter perkujtimor por nuk di kujt prej  admineve i eshte  dukur  i tepert.Me mire japin dhjetra  shkrime per njerez krejt te zakonshem se sa te perkujtojme Nolin...

Neise dhe keta nje fare  politike bejne..

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).