Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton i është përgjigjur pozitivisht ftesës së kryeministrit Sali Berisha për të qenë e pranishme në festimet e 100- vjetorit te shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë.

Gjatë takimit Klinton është shprehur se “Është një nder të mirëpres Kryeministrin e Shqipërisë, këtu, në Departamentin e Shtetit. Kryeministri dhe vendi i tij kanë qenë partnerë të fortë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës në NATO, si pjesë e misionit tonë në Afganistan dhe ne kemi një marrëdhënie të gjerë e të thelle që e vlerësojmë lart. Mezi pres të diskutoj me Kryeministrin Berisha për shumë çështje, për të cilat ne po punojmë si në aspektin dypalësh, rajonal dhe atë global”

Kryeministria ka zbardhur takimin e kryeministrit Berisha me sekretaren Klinton, ku ndër të tjera thuhet se “Kryeministri Berisha shfrytëzoi rastin për t’i rishprehur Sekretares Clinton dëshirën e tij, të qeverisë shqiptare dhe të të gjithë shqiptarëve për të pritur znj. Clinton së shpejti në Shqipëri, si mike e madhe dhe e shquar e Shqipërisë dhe e kombit shqiptar. Sekretarja Clinton ju përgjigj kësaj ftese të Kryeministrit me premtimin se do të vijë në Tiranë, për të festuar se bashku 100 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë.”

Nga ana e tij kryeministri Berisha duke shprehur mirënjohej për prezencën e tij në takim me Klinton, e ka cilësuar atë një mike të madhe të shqiptarëve.

“Po ju  rrëfej se një prej qëllimeve të këtij takimi është që t’i kërkoj të vijë në Shqipëri në 100 vjetorin e pavarësisë. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë luajtur një rol themelor në të gjitha momentet më të vështira të historisë tonë. Kështu që çdo shqiptar do të jetë krenar dhe i lumtur për këtë vizitë.”- është shprehur kryeministri.

Takimi mes dy delegacioneve ka zgjatur rreth 40 minuta

Gjatë qëndrimit në SHBA Berisha do të takohet me kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve, i cili është njëkohësisht dhe kreu i Kongresit të SHBA, John Boehner. Kryeministri do të ketë në Uashington takime me personalitete të tjera, si senatorja Jeanne Shaheen, kryetare e nenkomitetit per Ceshtjet Europiane, Richard Morningstar i derguari i posaçem i Sekretares se Shtetit per Euroazine etj.

268 Komente

Ja dhe Amerike vajti Sula. Ca do thuhet nashti?!?!?!

rrezik do kem dale ne pension kur te mos jete me komandant ky dreq smiley

Pse me kaq plak qeke ti?

Gjate festimeve te 100 vjetorit te pavarsise kush do jete ne krah te djathte te naltmadhenise se tij, Klinton apo Erdogan? smiley

P.S. Po Billi moj ti Klintoneshe do vije apo ncuq? smiley

P.P.S. Do ti qi shkokan flamujt me njeri-qetrin keshtu si jane paraqitur ne foto si gjysme pamje?

Kryeministri yne eshte finok - SHBA-ja vertet "ka luajtur rol themelor ne te gjitha momentet me te veshtira te historise sone", por ne vitin 1945 themeli ka qene ndarja e Shqiperise.

Nga ana tjeter, urime Berishes, urime popullit shqiptar, per kete dite te shenuar, viziten e Clintonit. Tani shume te mira do te na vijne.

hilarja paska vu pak bark. ka lezet berisha fidan.

U-S-A

Edhe Hillary qenka veshur tamam sipas rastitsmiley

 Kështu që çdo shqiptar do të jetë krenar dhe i lumtur për këtë vizit

 

FUCK OFF, REALLY!!! Who the hell gives you the right to speak in the name of all albanians? Speak only in the name of your criminal government and the criminals and tribals who suport you and the theaft and destruction of Albania. I am ashamed to see so many criminals and their suporters (Berisha is a statesman) in the centenary of the declaration of independece for the albanian nation. Berisha is a stain on this nation and a stain on all those who suport him, including those in the american government, hypocrites for whom Albanians do not have the right to enjoy freedom and peace in their own country even though one of the most amicable people towards the US. SHAME ON YOU. For my part you are not welcome in my country for as long as you continue to smile when meeting a thief of this country, a thief of the free vote in charge of an ilegimate government full of thieves and murderers of the albaninas. I AM ASHAMED to see rapresentatives of the free world smile next to a thief and a murderer of the albanians. DONT BOTHER MADAM CLINTON.

Nuk digjet shpia per inat te vjerres 1oora!

Berisha shume mire ka bere qe e ka ftuar, dhe ajo faleminderit per pranimin. Politiken e brendshme leje politike te brendshme.

 

P.S. Clinton-it ia ke adresu ate mesazh qe e ke shkrujt ne anglisht?!

Eshte mesazh revolte. Dhe ja kam drejtuar te dyve dhe klintonit dhe berishes.. dhe kam besimin se flas per shume shqiptar te tjere ne ato qe kam thene. Ata i drejtohen shqiptareve (sidomos berisha qe flet ne emer te te gjith shqiptareve) ne ate konference per shtyp dhe festes te shqiptareve, jo te berishes, anti-shqiptarit. Si nje shqiptar kam dhe une opinionin tim. Ti nqs ke opinion tendin shprehe... Une ckisha per ti thene i kam thene anglisht me siper.

Cool down man! Pse me kaq vrell dhe inat? Pavarsisht se cfare qeveritari e fton, dhe cfare mund te jete Sala (se njelloj jane te gjithe politikanet ne Shqiperi, m*t njeri, k*ke tjetri). Vizita e klintonit vetem dobi ka per Shqiperine, se dem nuk i ben Shqiptareve dhe as Shqiperise. Ty hiq e me hiq meqe jeton ne UK. Ske pse e merr aq keq viziten e saj!

i bashkohem mesazhit tuaj

FUCK OFF, REALLY!!! Who the hell gives you the right to speak in the name of all albanians?

populli shqiptar ia ka dhene ate te drejte derisa e ka zgjedhur kryeminister.Nese kane apo ku i kane trute shqipot kur japin voten qesim eshte mesele tjeter.por me vullnetin e lire te shqipetareve berisha eshte fytyra jone ne bote.

berishen nuk e kane zgjedh kryeminister shqiptaret, e ka zgjedh sistemi. ne nje bote ideale, ai qe del i dyti ne votime nuk do zgjidhej kryeminister.

Voten e ka vjedhur. Eshte qeveri ilegjitime. Klintoni njeh si kryeminister te Shqiperise nje njeri qe voten e shqiptareve e ka vjedhur dhe per te ruajtur placken e vjedhur ka vrare dhe vazhdon te vrase, plackis dhe roberoj shqiptaret. Pra Klintoni nuk respekton as MINIMALISHT popullin shqiptar. Klintonin le ta mirepresin berishajt, ramajt, metajt dhe kushdo u shkon mbas bythe, por jo te gjithe, prandaj berisha te mos na bej per te vjelle me te tilla deklarata sikur flet ne emer te gjith shqiptareve.

E ke gabim, vetem nje pjese e popullit ja ka dhene ate te drejte. Ai flet vetem ne emer te qeverise nuk flet ne emer te popullit. Nuk ka pune ai te thote qe cdo shqiptar do jete i lumtur qe do vij Klintoni ne Shqiperi, dhe cdo shqiptar do ta kete per nder. HIC FARE. Plus qe te thuash populli shqiptar e ka votur dmth qe ti nuk e konsideron te vjedhur voten ne Shqiperi. Une po, keshtu qe ska vend fare per muhabet midis nesh. Une e konsideroj qeveri ilegjitime dhe antishqiptare. Ai flet per ata qe e konsiderojne te ligjshem, qe eshte shumica e shqiptareve, tribuse te tij dhe opozites, por jo te gjith shqiptaret...

Ja nje minute se po e lexon Madama.

Po ti vet ke ndonjehere ndonje mendim, apo je i programuar vetem te komentosh mendimet e te tjereve? Merre njehere mundimin te vesh mendjen ne pune se nuk behet nami.

Ku te lini ju te tjeret me pas mendime? E c'na duhet te veme mendjen ne pune kur lexojme sharje lart e poshte sikur t'a kishim Madamen ne lagje?

Mendimi im si gjindje pa shkolle (mire zoto? smiley) eshte qe ftesa poshte e larte zyrtareve te rangjeve te ndryshme Amerikane kemi 22 vjet qe bejne qeveritaret e Shqiperise, cilido qofshin ata. Pervec ndoshta nje periudhe pas 97-es kur Berisha mendoi qe imperializmi Amerikan kishte dore ne trazirat ne Shqiperi. Dhe perpara se te them mendimin tim, mendja ime do qe te sigurohet a ka planifikuar vertet vizite Madama ne Shqiperi apo jane tymrat e zakonshem qe nxjerr Berisha?

Akoma pa shkolle ti? epo pike e zeze!!! smiley

Duhet te kap ndonje kurs te pershpejtuar.

hajt se deri per 100 vjetor do kete zgjedhje te reja ene do fitoje opozita ene do jete me sukses vizita smiley

Po ti cfare mendon ne lidhje me viziten, pa lidhje me opoziten?

qe nuk ja vlen , mund ti vjedhin oren e dores.

Pra ty nuk te intereson vizita ne vetvete, por sikletet e opozites per sukseset e Berishes, sepse ti beson se dialektika do ta coje Shqiperine perpara?

Le ti mbyllim deren, ska pse vjen smiley

Shoh se dialektika mes nesh po e con edhe mendimin perpara smiley

mendoje te kunderten ?? smiley

Qe eshte mjeshter, me, s'ke c'i thu. Me kujton ato konviktoret qe mesonin dite e nate, pa dale nga dhoma,vetem qe te dilnin te paret e klases.

C'te keqe kishin konviktoret qe mesonin dite e nate? Dhe c'lidhje ka kjo me kete fshatar te neveritshem?

Se ishin arriviste te paskrupujt. Gati te benin cdo gje (edhe bythlepirje nga me te shpifurat) per te arrit te ishin te paret e klases. Per keta besoj se bohet fjale

Konviktoret ,arriviste te paskrupujt ?smiley

 

jo te gjithe.

Kjo fjala "konviktor" perdoret me perbuzje apo me duket mua?

jo ne cdo rast.

Mos kishe nder mend: Jo nga te gjithe?

jo. por meqe e the, edhe kjo qendron. smiley

 

Mos me keqkupto. PF foli per konviktoret qe dilnin te paret e Sula ia kujtonte. Edhe une, hengra mut e desha me e sqaru se per cfare mendova une se e kishte fjalen. Nuk kam asigjo me konviktoret ne pergjithesi. Pikerisht pse nuk kam, ngushtova rrethin e tyre dhe sqarova se per cfare behej fjale

Nuk ka problem.  Mu duk pak si pa vend argumenti.  Une ne pergjithsi kam repekt per ata qe mesojne gjithe naten, konviktore ose jo.

Unë jo. Të çajnë trapin me dritën ndezur gjithë natën.

Nuk ishin cool pra.

Pse ne kohe te shkuar?  Ka ndryshuar imazhi tani?

Nuk e di ngaqe ka ca vite qe s'jetoj ne Shqiperi.

Besoj e kuptove e kisha me ironi ate qe thashe me siper.

E kuptova

ani, ka ndryshuar dhe shume biles...... konviktoret e njofin me mire Tironen se sa tironciit e vjjeter..... dhe i kane zone te gjitha punet si te dites ashtu edhe te notes...... nuk ka mo vene te lira......

Po pse pikerisht konviktoret?smiley

Ne kohen time ,konviktoret kishin tjeter namsmiley

PF namin ja nxorre vetes si anti-veri. Tashti po na del dhe si anti-konviktore.

OK. Po flisja per nje tip shume te percaktuar konviktori. Ato qe e kane jetuar ate kohe, e dine. Ishte nje lloj konviktori kokedru, shpesh fuks dhe qe nuk ingranohej ne asnje lloj shoqerie dhe me ego dhe vullnet mesonjes te llahtarisur. Ekskluzivisht mashkull. Zakonisht, ne cfaredo profesioni qe te ishin, perfundonin sekretare partie. 

Konviktori garip ishte e kunderta e tij. smiley Ne mes qendron nje det i tere konviktoresh te paklasifikuar e te paklasifikueshem. Njerez normale me nje llaf.

PF u bo 20+ ( qy nga '68-ta )ne politike.Ene dru te ishte dy gjona ja ka mesu zanatit.

Thu ti!

Thote ajo!

Pse ti s'thu?

Kush ,une apo ai?

Me mua e ke moj shoqe? smiley

Po as nuk e ka refuzuar ama! smiley

Tani mos u fal ke kisha ime. Nuk e ka pranuar, po ta kishte pranuar do shprehej pozitivisht. "it will be my honor to visit your great country" eshte shprehja tipike (language) zyrtare. Gjersa e la ne heshtje do te thote qe nuk e ka pranuar dmth qe nuk u commit publicly se po tha po, do te thote qe duhet ta beje. 

Ta kisha llafin qe kur ti i propozon dhe tjetra nuk te refuzon, gjysem pranimi quhet. Vecanerisht po te jesh tip qe i sheh gjerat pozitivisht.

Po e vertete, dhe llafi nxjerr llafin: Kthehet tjetri me flatra dhe fillon dhe i ligjeron mekembesit te saj sesa e rendesishme do ishte prania me rastin e pavaresise, kur komshinjte e nje gjaku po neperkemben me pavaresine e tyre. Dhe ja qe qelloi naiv te themi ai qe ja hodhi llafin ne vesh, dhe vjen tjetra per pavaresi, se pavaresia eshte shenje demokracie. Shume shpejt kur do doje te rizgjidhet tek froni ky me flatra, do thote, mua me nje zonje shume e nderuar, pra me njeh shteti shume i fuqishem dhe une do ju coj perpara ne fitore te reja.

Ky eshte masturbim total me konceptin e paveresise. Prandaj ja do piedestalin zhurmes qe po ngre.

Mua me thua? Aman or se na esht rregj fort lekura me keto mufkat e ketij. Ky po te kishte pasur ndonje keshilltar tamam kishte ftuar Klintonin, se atij i takonte te vinte per ate qe beri per Kosoven. Plus edhe me kollaj ishte qe te vinte pasi ti kishe bere nje donacion fondacionit te tij dhe ta ftoje dhe te mbante nje leksion ne Universitet mbi dinamiken e atehershme te sulmit te NATO-s, edhe me i nderuar dilje se kishe fol me burrin e shpise qe do ia thoshte grus nja dy llafe kur te kthehej etj...etj...

Po kush i humbi mendte qe ti gjeje ai?

Ky po te kishte pasur ndonje keshilltar tamam kishte ftuar Klintonin

Nuk e kishte mesuar atehere ende sistemin e "lobbying" - plus mos harro qe ne ato vite, sipas Shen Berishes, Amerika imperialiste kishte gisht ne trazirat e 97-es.

Po pra. Ia kane propozu ne fakt, po ku pyt per keshilltare ky. Eshte i prere ne qendrim, me armikun e dale ne pension nuk puqet.

Pse i shet informacion pa leke budallait.

PF

Berisha eshte shejtan budalla, dhe e hodhi papritur e papandehur gjat konferences kete muhabet pa e bere me pare me Klintonin. Shikoje konferencen qe te bindesh, kur Berisha e thote kete gje Klinton duket e zene ne befasi, dhe tund koken per ta kuptuar drejt situaten. 

http://m.state.gov/md188484.htm

Ai eshte mashtrues ordiner, plak genjeshtar.. para disa kohesh tha se edhe Obama i kishte premtuar se do vizitonte Shqiperine.

Diplomatet  e vertete nuk thone kurre jo.Shprehja "ju falenderoj per ftesen do te jete kenaqesi e madhe" nuk do te thote se domosdorisht do te vije apo se e refuzon.eshte shprehje qe le gjithcka te hapur.

Po c'rendesi ka a e pranoi apo jo ftesen Clinton. Rendesi ka qe Sula vajti atje e doli ne sy te gjithe shqiptareve si i preferumi i Amerikes. Kaq.

Dhe me ca munda me pa, ia boni mendjen pordhe Clintonit. Mire e ka PF. Konviktor, mesonjtor, ledhator  smiley   

E ku e pe ti pordhen e mendjes me qafsh. Shifi i cik gjithe deklaratat zyrtare po te njejten gjuhe perdorin ne DoS me kedo kryetar shteti apo qeveri qe takojne. Tani se keta e shesin sapunin per djathe kur kthehen ne atdhe eshte tjeter gje, une ketu e kisha.  Clinton e ka me shume per zemer punen e Kosoves, dhe i duhet ky ta udhezoje qe te beje i cik me shume per Kosoven. PIKE.

Gaie, nuk po them qe do bojn dashni masi te hyjne te ajo dera.

Fakti qe Arvizu nuk ka qene me haptazi pro Berishe keto muajjt e fundit, qe ka thene qe qeveria eshte e lodhur, qe jemi para zgjedhjes se Presidentit, etj, te bote me menu se së pari ky nuk do pritej fare ne State Department. U prit. U prit, dhe biles me buzeqeshje e deklarate shtypi (qe nuk eshte e detyrueshme te behet). Ata e dine shume mire ca impakti ka ne Shqiperi dalja ne publik me te. Keshtu qe ketu ka dicka. Ose ky ka lobu aq fort (me keto kompanite e Washingtonit), ose keta kane nje interes te modh qe ia siguron/ruan Berisha. Sido me qene, ne mos mbeshtetje, Sula ka fitu shume kohe me kete vizite. Ka fashit shume probleme (ndonese perkohesisht). Per kete them se ia boni mendjen pordhe.

Gaie, nuk po them qe do bojn dashni masi te hyjne te ajo dera.

Tani nje fare nuri femeror zonja nuk se e fshehu. Perforcuar nga nje kapsallitje e hijshme e syve. Fasha e interpretimeve pasketaj behet shume e gjere.

 

Ore s'do ky toni ore, se e ka zet ate pune, po po te dote.....

leqe ne e kena provu qe te thyjm ne mes. Thaci fitoi bombardimin me i te shkundme qe i boni Ollbrajtit  smiley 

me ke kujtu nji histori te vertete.

ishte nji i varfer, me hun pak te modhe kshu, edhe punote i shkreti neper shpit e botes, cante naj dru, transportonte qymyr... nejse ishte pragu vitit t'ri, nje zonje me kerkesa e shef nga ballkoni... eja pak nolt i thot, se kom i pun per ty, qe po e bone mire, do t'shperblej si e meriton. e mire, mbas nji ore a dy, del ky qe nga vila, cdo gjo per s'mari, i dha zonja i dor pare qe s'e fitonte dot per 6 muj fakiri, i knaqur qofsh se m'knaqe etj etj win-win, shko n'pazar ky ene ble gjithfare ushqimesh, i sjell ne shpi, gzojn gruja kalamojt, bohet nji dark e papame, s'pyt njeri nga i gjete kto kur ke uri, interesant... nejse, mbasi piu nja tre dopjo ky ene u rrumllu, thot gjithe vetbesim: hani, hani, se nga ky bir i keni... ene e goditi lehte veten me i ven ashtu... smiley

the rest is history.

Mos.  Thua te na kete marre kaq shume uria sa te presim shpetim edhe nga ..... i Berishes?

M'lejo te shtoj edhe qe Billi sikur eshte thinj shum. e them me keqardhje, se e kom dash dhe e du me hakikat at burre!

Edhe ketu vjen ajo skena me Billin qe nuk e mban dot te qeshuren.

Po ju e dini mo qe ai eshte burre zamoni, ene nuk bi pre e flirting, vetem po i tha gruja qe boje kete per atdheun.

kapsallitje e hijshme e syve

hahaha tama kshu po me dukej znj.Klinton, si ajo femra tironse qe kapet ne befasi ne rruge dhe degjon nje propozim nga mashkulli konviktor. 

Burre shteti thai ai skuthi, s`ke ci thu. Ja sa te forcohet lobi shqiptar ne diaspore, te behemi si Izrali ballkanit dhe kryeministrat e ardhshem nuk do jene ka b@thlepires.

Ehe, endrrat jane fashitese. Si tha ai ke Mengjese lufte: Pse e hoqe kapelen. Pergjigja: Per respekt . smiley

Ehe, endrrat jane fashiste smiley

Tirons ti sikur ke thene qe edhe ke jetuar ketej nga Ameriqia apo jo?

Per t'u pritur Hilarija ka pritur dhe Muatasimin, cunin e Gadafit, kur u rivendosen mardheniet diplomatike me Libine e Gadafit.  Pse? Se kshu ja deshte puna.

Tjeter pune se vegjelia shqiptare keto pritjet dhe pordhet me rigon te Sules i merr si verdikt perandorak i mbeshtetjes te Amerikes.  Per kete s'e ka fajin as Amerika, as departamenti i shtetit e as Hilarija.

USA USA.  

 

Si ikte Sala me nje krah te hapur dhe me nje sup te rene, tamam ecje katundaresh. smiley

Qafshatgjith mu Sula nga e ecmja me kujto Xim Parisin. Kush e ka njoft, le te flasi. smiley

Ku dreqin e njifke Ximin? E kam pas komshi.E ç`me ke bo me qesh.Tepke...

Ximi esht figure mer ti. E ma men kur e hypen ne varke naten tek Liqeni Artifical dhe i thane qe do arratiseshin? smiley

 

Veç koken, Ximi e mban lart 

Epo nuk esht skuth tjetri. Po te ecmen e garipit Alen Delon nuk e ndan, apo jo?

*****

E ka ngaqe ma antiplum se ka hall se i bojn atentat!

SECRETARY CLINTON: I am very pleased to welcome Minister Qadhafi here to the State Department. We deeply value the relationship between the United States and Libya. We have many opportunities to deepen and broaden our cooperation. And I’m very much looking forward to building on this relationship. So, Mr. Minister, welcome so much here. 

NATIONAL SECURITY ADVISOR QADHAFI: Thank you. 
SECRETARY CLINTON: Thank you. We’re delighted you’re here. 
NATIONAL SECURITY ADVISOR QADHAFI: Thank you. 
SECRETARY CLINTON: Thank you all very much. 

Mire o Monde, mire, po Gadafi kishh 40 e kusur vjet. Sula vetem 8 ka

Ky ishte nje nga djemte e tij.  Them ishte se s'eshte me.

Dhe u pru ne kuadrin e tipit "cfare thote SHBA sot s'e thote neser" pa lere pastaj se cfare ben. 

Pikerisht!

Akoma smun Monde?

Pse, te mbet merak qe s'me the te shkuara? 

smiley.

Doren ne qafe e gishtin ne b*the?

Po degjoj nga gojet e liga se tani makina propagandistike e PS-se se Rames me ne krye Shekullin, po pergatitet ti bjere rende Amerikes.  Do ta diskretitojne fare si shtypese dhe shfrytezuese e botes dhe qe e vetmja rruge eshte ajo e marksizem leninizmit.  Do hapet nje konkurs kush shkruan esene me te mire kunder Amerikes dhe qe tani kane konfirmuar pjesemarrjen marksiste leniniste dhe maoiste nga Shqiperia, Kosova dhe diaspora.

Iken dhe dy muj debat te peshku. Do vije, s'do vije. Ia dhiu, s'ia dhiu. E ka rujt i vend ne agjende, s'e ka rujt ate mut veni. Do morri burrin, s'do mori burrin. E hudhi shashken ky, ene te githe mrapa.

Keshille miqesore per marksist-leninistet e peshkut:  Ngrihuni ne nivelin e Mustafa Nanos te pakten dhe pranojeni se gjithe propaganda kunder Berishes ju ka deshtuar dhe merrni mend per here tjeter.  Berisha ka perkrahjen e Amerikes.  Rama, nje anti-amerikan ne thelb mezi arriti te pritej nga nje ndihmes qe nuk e percolli as te dera ndersa Berisha pritet me te gjitha nderet e nje burri shteti, si nje aleat i vlefshem i SHBA-se ne klubin  e vendeve demokratike, Nato.

Me ke lene pa fjale.

Keshille miqesore per marksist-leninistet e peshkut:  Ngrihuni ne nivelin e Mustafa Nanos te pakten dhe pranojeni se gjithepropaganda kunder Berishes ju ka deshtuar dhe merrni mend per here tjeter. smiley

cfare s'te shikon syri e te degjon veshi ne demokraci smiley

Ne takim me zgjedhesit e Delegateve per Frontin Demokratik ne Lushnje midis te tjerave shoku InConformist deklaroi ..oi...oi ...oi ...oi ....oi

Keshille miqesore per Imperialistet e Revizionistet e te gjitha ngjyrave te PPU Ngrihuni ne nivelin e Mustafa Nanos te pakten dhe pranojeni se gjithepropaganda kunder Shqiperise dhe Partise sone te lavdishme  ju ka deshtuar ,dhe merrni mend per here tjeter. smiley

... nje aleat i vlefshem i SHBA-se ne klubin  e vendeve demokratike, Nato

Ah mer ah qe vdesim ne fshataret shqiptare per pak country club!

Keshille miqesore per ty dhe ca te tjere: ngrihu ne nivel njeriu dhe te pakten pranoje qe je adhurues i cmendur i Berishes (dhe jo demokracise). Nje mesim te vogel nga ana e protokollit: Sekretarja e shtetit nuk pret dike qe s'ka detyre zyrtare qeveritare. Sot eshte Berisha k/minister. Nese do ishte Rama, gjasat jane qe edhe ate do e priste.

Anti marksistet kane bere vetem kurs gjashte mujor per sa i perket protokollit.

Ne gatishmeri. Sapo te dalin editoriali i Andrea Stefanit, Mero Baze, Mustafa Nano, Lorenc Vangjelit ku te analizohet se si Amerika ja ka mbledhur Sali Berishes, te sillet menjehere. smiley

 

Me vjen ndot, me vjen zet!!!!!! 

Po pse mo 1oora, kur pritem Bushin, c'beri Klinton? smiley.  

Dhe s'ta ka fajin njeri qe idealizon politiken e jashtme te US.  

Jam krenar per nje kryeminister te zot, te afte dhe shume punetor ne sherbim te shtetit e kombit Shqiptar. Faleminderit Berisha je Udheheqes i sukseshem dhe ke bere shume per kete Shqiperi te varfer nga cdo ane, sidomos nga njerezit qe te shajne!

Ju Injorantet e peshkut bejini tifozeri negativitetit. Mos harroni se kur piqesh me sojin tend negativ, vetem negativiteti do shkelqeje. Ju uroj akoma me shume negativitet e injorance se per c'gje s'jeni.

Shqiperia nuk ka nevoje per ju! Jeni kope dembelesh e njerezit me karakterin e atdhetarizmin me te ulet qe kemi si Shoqeri.

kev

smileysmileysmiley

ma zgjate jeten,Kevsmiley

smiley

Te lutem,mos fol me kaq seriozisht ,se do me bjeri infarkt dhe do mbash pergjegjesismiley

Jepi kevo jepi, shtypja koken armikut te kllases smiley

a ka ma smiley ?? smiley

Shqiperia nuk ka nevoje per ju! Jeni kope dembelesh e njerezit me karakterin e atdhetarizmin me te ulet qe kemi si Shoqeri.

As per ty s'paska nevoje me duket prandaj je ne Gjermani.

.....dhe Grupi i Bënces kendon ne kor.... O rrofsh Saliiiiiiiiiiiii

 

Ca tu me plako?!?!?! smiley

Jeni kope dembelesh e njerezit me karakterin e atdhetarizmin me te ulet qe kemi si Shoqeri.

smiley Une them edhe te shemtuar e te shemtuara. Sepse per te ruajtur unitetin, lidhen e kryqezohen vetem brenda llojit, gjakut e prandaj dalin te shemtuar, me cene (jo ti durimadh smiley ) dhe difektoz. smiley

Perle!!!!!!!!!

Thenk Ju

Kevo kryeministri thote: Faleminderit! Pa truboshe si ju nuk do isha ktu ku jam!

smiley

 

a je mire mor djali... se ketu po su bane 300 postime ska shance smiley

smiley

na myten projektet, Lor!

edhe skena asnje justifikim , se thone qe ska krize smiley

Kev, o sot, o kurre mo! smiley

ps. tonite's the nite... loool  smiley

 

Drejtuar: Kryeministrit te Republikes se Shqiperise Z.Sali Berisha

Dergon: [...] kryetar i deges se PD-se per Gjermanine

Fort i nderuar Shkelqesia juaj, mbreti i shqiptareve Z.Sali Berisha

Me lejoni qe nen emrin tim personal dhe si kryetar i PD-se dega Gjermanine t’iu dergoj pershendetjet e mia me te ngrohta ne adrese tuaj, per perkushtimin dhe impenjimin e qarte politik dhe patriotik qe keni. Nuk do rresht se theni qe ju jeni steriotipi simbol i nje burri malesie te forte dhe heroik ne qendrimet tuaja.

Ju jeni personi, i cili me mire se kushdo tjeter perfaqesoni interesat e gjithe kombit shqipfoles. Ju jeni kompetenti i gjithckaje dhe verdikti juaj eshte final ne cdo aspekt te jetes se vendit.

Kam punuar dhe do vazhdoj te punoj per ju Kryetari im i perhershem, madheria Juaj z.Sali Berisha.

Kesaj rradhe kam nje kerkese ne forme ankimimi per t’iu thene apo me sakte per t’iu informuar, pasi e shikoj shume te domosdoshme dhe nje situate kritike per ne demokratet ne pergjithesi.

Znj. Zamira Bushati (Kazazi) ka qene sekretare e Pare ambasades shqiptare ne Berlin. Dua t’iu them se e kam nga informacione te sigurta dhe te mirebesueshme, qe eshte nje grua e cila ka rritur reputacionin e ambasades sone dhe ka krijuar nje imazh te ri shume pozitiv.

Ajo eshte nje person i perkushtuar ne punen e saj dhe ka kontribuar per mjaft ceshtje me karakter specifik dhe problemor per t’i dhene perhere zgjidhje ne favor te emigranteve tane. Une si njeri i djathte dhe qe kontribuoj me mish e me shpirt, kur e shikoj nje problem dua ta lancoj me cdo kusht duke besuar ne zgjidhjen e problemit me personat kompetent.

Me kane ardhur mesazhe nga shume emigrante tane ne Gjermani, e vecanerisht ne Berlin aty ku edhe une jetoj dhe kam me shume aktivitetin tim, qe znj. Bushati eshte nder personat (per te mos thene e vetmja) qe ka kontribuar jashtezakonisht shume per shqiptaret ne zgjidhjen e problemeve te saja.

Nje nene me ka derguar nje mesazh ku thote se zyra e znj. Bushati ka qene perhere e hapur per ne dhe se na ka pritur gjithmone jashtezakonisht shume mire, saqe shpesh e kemi ndjere vehten ne siklet pasi nuk besonim se kishte njerez te tille qe punonin per atdheun ne te tilla permasa.

Pastaj dua te shtoj faktin qe kjo zonje eshte e djathte e betuar dhe se ka kontribuar per demokracine ne vendin tone. Eshte familje shume demokrate dhe perkrahese e politikave tuaja. Ajo ju adhuron me gjithe zemer, e me lejoni t’iu them se ky eshte problemi i largimit te saj. Kryeministri i vendit tim Prof.Dr. Sali Berisha dua t’iu them se ne ambasaden shqiptare ne Berlin ka persona qe nuk duan individin tuaj, e si rrejdhoje largojne kedo qe ju perkrah fuqishem juve dhe politkat tuaja demokratike.

Kete gje jua them me sinceritetin maksimal, ndoshta duke dalur paksa edhe nga “petku” i pozicionit qe une kam. Biseda qe une po shtroj perpara jush eshte para se gjithash shume miqesore. Une po jua them kete problem,pasi kam besimin qe ju me autoritetin qe keni treguar perhere ne kupolen drejtuese te PD-se dhe ekzekutivit shqiptar, do ta zgjidhni kete ngerc te krijuar, pasi edhe imazhi yne do prishet me te tille turbullira te pavlera. Largimi i saj mesa kuptoj une eshte politik dhe kjo e ben edhe situaten me delikate, prandaj lipset reagimi juaj.

I nderuar Shefi yne Prof.Dr. Sali Berisha kam besimin e palekundur qe energjia dhe potenciali qe juve ju karakterizon do e zgjidhi ne menyren me te mire te mundshme kete situate konfuze.

Ne perfundim te fjales sime duke mos e zgjatur shume, pasi e di qe vetepozicioni juaj ka shume pune te lodhshme, dua t’iu them se po ju drejtohem ju sepse besoj se jeni personi me kompetent i mundshem per venien ne vijen e duhur te kesaj situate.

Ju lutem pranoni respektin dhe mirenjohjen time te thelle dhe perkushtimin tim kundrejt cdo ceshtjeje qe ka te beje me interesat kombetare, patriotike dhe forcimin e pushtetit tuaj.

HEJ PREJ VERTETI ESHTE KJO??????? smiley  smiley  smiley

JO !

 

Nuk ishte, po tani qe e pe e ke kopju me duket me dreq smiley 

Shaka po boj, se mos me kthehesh se keni te dhime te keqe ju te PD-se. Qelbni dynjone  smiley 

KEV

Ti je ai qe e ke shruar kete leter mo? Eh pike e zeze pike e zeze...

hahaha, Po jo mo 1 oora, Kevi nje Nick ka laj thaj ate mban. Nuk luan Kevi kuka m'cefti. Ato qe ka per te thon i thote sakllam dhe hapur. Nuk jam une, por e di se kjo ngjarje nuk eshte e vertete. Kaq!

dhe thuaj, "iu thafte dora qe ne rreze atij qe e shkroi"...

Kev, ky eshte momenti kur ti fsheh doren. smiley

Kev????

Suicide animated emoticon

S'guxo robi me vleresu Berishen se te kap Inkuizacioni smiley  ....te dhjefsha Demokracine dhe Lirine e shprehjes atehere...smileyray:

un po t'them qe je me tone shum me t'ulta se ajo qe pritet e qe duhet, ti do me u permbajt tani! ja, kto bo presioni i kundershtarit.

U-S-A! U-S-A!

O say can you see...

smiley

turma lol turma smiley

Po pse me, ti le Besnikun e Ramajve te ta marri ne fjalim. Fjalimi yt me rastin e kthimit te kryeministrit nga vizita ne Amerike le shume per te desheruar. Shkruaje edhe nje here, reflekto, dhe postoje shume shpejt. Nuk i ke shprehur qarte tonet e adhurimit per arritjet madheshtore te babait shpirteror. Armiqte jazekqofte te peshkut duhet t'ja shtypesh koken me duart e tua virtuale te celikta.

Nje mik qe ta do te miren. smiley

gaia, ne Gjermanisht Niku jot "gaia" do te thote grabiqar ne kuptimin popullorce dhe eshte emri i Sorres se zeze qe ha kermen. Mendoje edhe njehere miresine se ne keto kushte nuk ta pranoj smileysmiley

Une e kam marre nga perendia e tokes. Gjersa erdha ne Gjermani, me telfon te prishur, u bera sorre. Kur s'ke pulen, do hash sorren. smiley Po ti mos devijo nga fakti qe duhet te besh autokritike qe fjalimin nuk e kishe ne nivelin e duhur. Kthehet tjetri me fitore olimpike, ti shkru 3 rreshta.

Ajo qe duket nuk ka nevoje per me teper se tre rreshta, Edhe ajo Perendia jote ska thone kurre me shume se 3 rreshta, mjafton ama per ty ti besosh Zotesine... smiley

E drejte. T'a nxjerrin emrin e adresen e letren Berishes direkt ne fleterrufe.

P.S. Shkruaji nje leter tjeter Berishes e thuaj qe aman derman, per hir te kombit, te rregulloje pak ato dhembet se ja shpifi Madames.

E drejte. Emri dhe adresa u hoqen.

Uhm... nuk t'a kisha ne menyre kritike per ty. Nejse se ashtu si e shkruajta eshte keqkuptuar.

Megjithate, kritika do te kishte qene e drejte.

Sa gjynof qe jemi! smiley

hahahahahahahahahahahhahahahahahahahahah

Me kenoqe   smiley  

Fik se fik, fik me gajret te pakten. 100 komente u kalun. Hajde per hajer

Obobo smiley

Nga e gjete kete aman?  Gati gati i ve ne seder ata te Bences qe i kendonin Enverit.

dhimbjen ne force shoke e vellezer te idealit.  Komunistet nuk lene kala pa marre.  Marksizem-leninizma do triumfoje se s'ben  dhe nuk pyet per Berishe e Amerike.  I cduk me nje te rene te bilibilit.

Ej,dmth te gjithe ata  qe nuk duan e shajne Berishen, jane sezben komuniste? Me kete llogjike komuniste ecen gjithmone ti ?

 

sa kohe ke ne peshk ti moj xhane?  Ketu mblidhet bash pjesa fundore e bolshevizmes shqiptare, e konkurron denjesisht vetem Shekulli.  

Po ti s'ke faj se ke njohur vetem komunistet qe merren me droge si puna e vellait te Fatmir Xhafes.

Tani,nuk eshte faji im qe ti ke nderruar nicksmiley

Mgjtht ,s'duhet shume kohe e gjate per te kuptuar qe ti je komunist me shpirt dhe me mendje .E vetmja gje qe te ben te dukesh demokrat ty,eshte propagnda qe i ben Berishes ,demek nje komunisti te kamufluar ne blu.Prape brenda llojit je dhe ti.

 

Burre Shteti.

Fuck Clinton,Fuck teh U.S.A smiley

Sa bllofist qe eshte.Clinton ka ne axhende vizite ne vendet e ballkanit ne fund te vitit.

mos more.  E nxoret shpejt fabulen per te mbajtur gjalle elektoratin e pamposhhtur punist e?

Takimi dhe pritja eshte njera ane, por vizita e Klinton ne 100 vjetor te pavaresise eshte edhe me e keqe per ramistet.

vizita e Klinton ne 100 vjetor te pavaresise eshte edhe me e keqe per ramistet.

E si keshtu? Po per Shqiperine si eshte? Apo kush e p... Shqiperine thuaj, rrnofte Shen Saliu.

Saliu ja tha para kamrave dhe ajo tundi koken, patjeter qe ka per te vene doren ne zemer dhe ka per te ardhur, gjer atehere te presim, edhe po nuk erdhi pune e madhe fort, Saliu I doli borxhit. smiley

Ja tha, ne shesh si burrat, ja tha. Tani ajo mendje femer eshte, nuk eshte se mund ti zesh shume bese. Ketu ka te drejte ai, nqs. nuk vjen ajo. smiley Ai te veten e beri.

Ja tha moj ja tha po kujt ja tha, merr vesh ai I yni, ate prite kur ta marin nje dite prej dore dhe ta sjellin ne shtepi, aq humbameno eshte..smiley pallati 176

Cokollatat ja ka dhene ke takimi privat se eshte burre me namuz tjetri.

ja var, s`ja var ai beri detyren si...shtetar smiley

Pas luftes se Vietnamit gruaja e kryeminstrit te vrare Diem tha:

"Kush ka miq Amerikanet, nuk ka nevoje per armiq"

Ku egzakt e thote qe do shkoje ne Shqiperi zonja e nderuar?

Une do preferoja qe te mos shkoje. 

Do ulem t'i shkruaj leter, coc arrij! smiley

 

p.s.

ej, hare qe kane psu keta qe i shkojne Sales permrapa, edhe mu qe s'para i kam shume per zemer, m'bohet qejfi kur i shof! smiley

 

 

 

me thuaj kur ke ndermend tja nisesh qe tja nis dhe une nje. Ti shkojn letrat njona mas tjetres. Per inat te incomformista ne Patriotet Shqipetar ne USA do ta sabotojm 100 vjetorin e Pavarsise.

Ja shiko ketu fjale per fjale c'ka thene komandanti:

" And definitely I will confess you, one of the purpose of this meeting is to convince to have her in our 100th anniversary of our independency.

 

Ka burre nene qe i reziston kesaj? Grua jo e jo njehere.

"Thank you so much sir" sayeth she!

Not more! 

Enter The Wee Doubt! smiley

 

Sidomos me "her" ne momentin kur tjetra eshte prezent. These God damn foreigners!! When are they going to ever learn some English...

Sa i ishte bo bytha ksaj kshu me? 

S'e kam mo qejf! smiley

 

smiley

 

Po ti ,mos e shif nga mbrapa!smiley

Ksaj mund ti bohet bytha edhe "një patërshanë" sic do thoshte Agolli, po cift me i madh se Klintonet nuk ka per ti ardhe me Amerikes.

smiley

smiley

loool

jalla mrrok! rasti, rasti... ja bofsh pare. uh sa kom qesh smiley

 

Klintonllesha nuk ka faj, ajo e priti Berishen per ta kompensuar nga persekutimi i Peshkut.

Takim rutine asgje tjeter. Takime si ky Hillary kryen nga 4-5 ne dite, edhe me prijesit e fiseve Lumu-Lumu madje. Si zakonisht perfaqesuesit tane jane lutur si zorraxhinj per nje vizite ne shqiperi dhe qe te kapin nje foto me perfaqesuesit amerikan per tja shitur publikur tone zulu si arritje te madhe per ca vota me shume.

Serizozisht as na ngre as na ul nje vizite e Klinton. Me gjasa ka te na ule se po te vije vertete do na vije per te vjelle mga perdellimi kolektiv per popullin vella amerikan, mirrakell ov frridem etkj etj folklorizma banale qe na e ulin dinjitetin ne toke.

Lajme te tilla nuk ndryshojne asgje, lajme qe te gezojne jane do ishin ato per shkolla te reja, per pastrimin e ambientit, per permiresimin e cilesise se sherbimit mjekesor etj etj. Po te tilla lajme nuk vijne kurre, jane si enderra qe mbeten vec enderra.

 

 

Meqe s'ka rene llafi akoma, kush e ka bere kete foton? Shume e bukur.

U zgjidh puna, kot bejme debat, faqja zyrtare e keshillit te ministrave e konfirmon ate qe DoS nuk ja mban ta thote publikisht: Ajo e ka pranuar ftesen dhe ka premtuar se do jete aty per pervjetorin e pavaresise, edhe sikur nami te behet.

ç'a ka per tu habitur ketu, shum politikane perendimore e sidomos amerikane, kane deshire te vijne ne vendin ku populli i pret me brohorima smiley dhe qeveria i pret sikur jane sulltaner smiley

ceshtje zakoni,thuajsmiley

Me sa nentor i ka zgjedhjet perrsidenciale Amerika? smiley

me date 5

6

po 6 se 5 i bika e hene

I bie qe kjo e ka te sigurte fitoren, se ky i yni nuk para merret me figura jo shteterore...

Ti mendon se Klinton-ja tani e ka mendjen tek zgjedhjet presidenciale, pas ftesës që i bëri N.M. e tij?

Normal qe e ka, se ne te kundert e di qe ja gris pasaporten polici ne Rinas.

Me atë famë që ka fituar Klintonja pas takimit me NM e Tij edhe Romni do votojë për demokratët. Qerratallarë të mëdhenj këta amerikanët. Dinë të përfitojnë nga reputacioni i figurave të ndritura. 

Po pse, gjithmonë Sala do ua nxjerrë qimen nga qulli këtyre?

Ajo e Romnit dihet; halli eshte qe mos ti dali si vota Topit... Hajd e jepi llogari Bush Sr. pastaj..

smiley

Apo s'të bën gjëmën ai. Të fut një të "ngrirë" siç ia bënë Ngjelës edhe nga e mërkura të shkrin shurra pastaj.

Fiton nuk fiton, Klinton nuk do jete Sekretare e shtetit e ka deklaruar shume kohe perpare kete.

Ama ka rene entuziazmi i mediave tip Sonila Meco per kete viziten.

Gjerat do qartesohen shume shpejt.

Lexo mimiken e qeveriut dhe e kupton cer eshte fol aty. smiley

a thu ti kete thone ajo "po c'njeqind vjetor o mavri, ti s'do hash as pushimet e veres si kryeminister'? smiley

llafja Klintonit ne vesh te perendise... se ai e ka te shurdhet.. 

Ja te shohim gjithsesi, shenje do jete nje privatizim titanik i pershpejtum..

inconformist(i rreshtuar) po kesaj cfare i thua?nuk ja ka thene njeri kryekopukut qe jane zgjedhjet ne ha-mer-ik? prandaj qenka hutuar hillary.do kete thene me vete ky eshte apo ben? dhe prandaj i ka thene do vi pse jo? i bjen qe e paska trajtuar per ate qe eshtesmiley

Per mos t'i ra ndesh ne keto momente kritike, ndjenjave te Edi Rames dhe Gramoz Ruçit, po pres diten kur Clinton te jete ne Tirane, qe te festoj. smiley

Organizimi i pritjes fillon ne bathore

Balla: “Do më lësh të mbaroj”.

Topalli: “Mbaro, se ju të mbarum jeni”.
 

 smiley

ncncncncnc

Edhe unë u zhgënjeva. Prisja të paktën t'i gjuante me ndonjë gjë kokës. Kapetan-ia e Parlamentit po ua lëshon shumë perin këtyre pi-sa-ve këto kohët e fundit.  

Konkursi hapet. Cila duhet te ish linja tjeter e Balles?

Une psh do thosha noi gjo me shofer...

E tha tulle Taulanti mer : Pashukun smiley dhe u terbu ajo copa e mishit me dy sy.

Bo sa i shkon kjo punae copave cave mer ! 

Koth-i eshte vezhgues i pamvarur. smiley

duhet me e pa videon pra smiley 

Me pelqen Ilaria. Berisha pak me pak.

Olsi kshu ju marrin edepsezet prej hudeve ju andej, se ju mbajne te varur mbas batutave banale qe bejne me njeri tjetrin.  Jo Topalli i tha ju jeni te mbaruar, jo ky Taulanti i tha Pashukun e jo leshi jo preshi.

S'ka lidhje fare me mua kjo qe ke thene.

Ka ka.  Citove shkembin e batutave banale te tyre dhe vure nje ndijez qe zbarth dhembet.

Edhe?

Edhe lexo ate qe thashe paraprakisht.

Perseris qe s'ka lidhje fare me mua ajo qe ke thene.

Te duhen dhe 300 e kusur komente qe ti mbushesh mendjen qe ska lidhje me ty,une per vete do ta kaloja me nje " ok" xhevrije smiley

Darke dhe akoma asnje reagim, asnje editorial nga Nano, Stefani, Baze, Vangjeli mbi demaskimin e vizites te kryeministrit. As Edi nuk paska ciceruar ndonje gje. smiley Te pakten Top Channel te kishte shpikur ndonje lajm mbi byzylyken e zhdukur te Hillarit. S'lihet kshu thate poplli qe i ka site te udheheqja.

Hilarija, fiton as s'fiton Obama, me 28 nentor 2012 eshte nje qytetare e thjeshte amerikane.

Edhe ? Nga do ta marri vesht populli kete qe thua ti?

Po tani dhe aq loqe nuk eshte populli...

Hillary Klinton ka per te qene ne detyre deri ne janar 13 kur presidenti i ri ben betimin. Pra ne nentor ka per te qene ne detyre si sekretare e shtetit, pavaresisht fituesit te zgjedhjeve.

Matuf! 

 

Matuf

smiley

Mire more kuluf, por ajo do jete lame duck mbas zgjedhjeve.

Dhe qe ju kokeboshet e PD-se, lakejt e Sales fryheni si gjelat mbaj plehut nga mendimi se do fitoni ndonje pike politike me mundesine e ardhjes te nje sekretare shteti lame duck me 28 nentor, eshte teresisht patetike dhe qesharake.

Dhe ajo mo 1 vit para zgjedhjeve te pergjithshme viziton Shqiperine,demoralizohen njerezit pastaj dhe votojne per Naltmadhnine e TIJE perseri dhe perseri............................

heu, nuk qenkan qetesu ramistat akoma?  Iku ajo pune, Berisha eshte ne vizite super te suksesshme ne USA, konfirmim i perkrahjes per te dhe deshtim me turp i gjithe propagandes ramiste. 

Po pse beheni koklesha. Berisha eshte kryeminister, ca dreqin keni qe beni c'beni e trajtoni si kryetar te PD-se duke u ngrene me Ramistat. Pse beni si gore edhe kur nuk ka nevoje. Qe e ka prit Klinton eshte normale. Pse fryheni si gjela. Edhe po erdhi per 100 vjetor, do vije per gjithe shqiptaret, demokrate e socialiste, edhe bujrum ia befte zoti. Por mos e shisni si merite partiake, se late nam. Mos prisni koment nga PS-ja, e mos e nxisni PS-ne per koment, se nuk ka bere gje tjeter pervec minimumin e detyres. Ka ftuar Klinton ne emer te te gjithe shqiptareve kryminister i te cileve eshte. Tjeter pune se nuk i takon. Tjeter pune se nuk eshte detyre e kryeministrit te merret me festa si 100 vjetori e me ftesat perkatese, por e Presidentit, por hajd mo, i falet entuziazmi se malok arrivist eshte dhe per te mire e thote llafin. Por mo na cani pallen sikur eshte pale ndonje merite...  

Kjo qe thua ti Lulian do ishte normale ne nje vend normal.Pra vizita e Kryeministrit te Shqiperise dhe ftesa ne emer te shqiptareve per znj.Klinton.Por ketu lexohet si sukses i Berishes ,si mbeshtje personale  dhe ai e shet si te tille qe c`ke me te.Keshtu qe edhe kta bolat kane te drejte te ngrefen. Me shume se sa opozita, analistet kane ushqyer  pritshmeri nga Arvizuja dhe USA per t `ja mbledh rripat Berishes per 21 janarin , kane aluduar izolimin e tij nderkombetar etj.etj. Nderkohe shkuan me radhe ne USA Luli, Meta, Rama dhe ky i sfidoi duke takuar Sekretaren e Dep. Klinton, arsyetojne keta. Per konsum te brendshem te stilit alaberishian eshte sukses.Prandaj jane cfaqur sot ne ppu eksponentet e njohur dhe mastrubojne nga qefi.

 

Leje mer po keta jane loqe. Nuk i pergjigjet Klintoni Berishes, se nuk eshte ftese zyrtare. Ftese mund t'i beje edhe une Klintonit, por kush trapin jam une. Ftese te tille nuk e ben Kryeministri, por vetem Presidenti. Po thuaj i hengri mutin punes ky pa edhe merret me festa. A thu se eshte aktor i estrades, e jo kryeminister.

Mire keta karabushat qe masturbojne nga qejfi, po karabushat nga ana tjeter qe thua ti qe aludojne per izolime e lesh me presh.  Pse keta karallinj e shohin mbeshtetjen ndekombetare si kredo kryesore ne politike?  Pse e lexojne fare (jo me sukses)? A nuk thote kjo qe keta jane te deshtuar koke e kembe qe presin ti bien Berishes duke shpresuar qe s'do takohet nga Clinton (me siper dhashe shembullin qe Clinton ka takuar dhe Muatasimin)?

po karabusha te ekzaltuar jane nga te dy krahet.Thjesht rolet shkembehen. Keshtu ka qene politika ketu prej 20 vjetesh.Kush erdhi, cfare tha, ke takoi, ke mbeshtet.

Une jam i habit qe mas dychind komentave, hala s'ka dale emri i nje fare diplomati amerikan! smiley

Opa! 

Asht marr Klint'ni me do gjona, nuk na tako na...

Opa e mos m'ban me t'than! smiley

?

Po Vidhersin kush do ta ftonje per celebrimet pavaresore?

P.S. Mos harroje ai cekaemrin pa sjelle eshtrat e Ismail Qemalit ne atdhe. smiley

"çdo shqiptar do të jetë krenar dhe i lumtur për këtë vizitë.”

thote Berisha.

"vizita e Klinton ne 100 vjetor te pavaresise eshte edhe me e keqe per ramistet."

thote incoformista.

Mos hani mut. Nese ftesa eshte ne emer te lumturise te gjithe shqiptareve, krrisni bythen e mos folni me per deshperimin e ramistave, se thjesht sa ulni veten duke e perdorur festen e te gjithe shqiptareve si tribune fushate partiake. Eshte feste e gjithe shqiptareve. Ngjyrimet partiake perbejne percarje dhe tregojne se kush i jep ngjyrime partiake, nuk i rruhet per pavaresi e per Shqiperi, por vetem per parti. 

 

smileysmileysmiley

Keq e ka Saliu ne cdo gje qe ben, te pakten sipas peshkisteve e peshkeshave. Kur nuk takon njeri, e kane vene ne izolim, kur i takon, lere se jane takime kot, kur u flet, lere se cpune ka qe flet ne emer te gjithe shqiptareve, kur i fton pse na cenon integritetin territorial. Kur udheton jashte, pse harxhon leket e shqiptareve, kur rri brenda, cna cau koken tere diten. 

Ka bere Muci nje artikull shume interesant mbi Klintonet, me citime nga libri i Monikes. Shqiptaret duhet ta mesojne te verteten.

a dolen ne konference shtypi bashke keta mbas takimit apo jo? se s'po marrim vesh asgjo ca tha Klintonja

Dolen ne fotografi pra,dashkeni dhe Konference Shtypi,shume pretendime keni ju te majtet.

po mire mer me fal se s'bohet nami. po ndonje njoftim shtypi nga zyra e sekretares te pakten, a ka? sa per kombinim informacioni, qe mos ti marrim te gjitha te fresketa nga klani, pa jo per gje tjeter. le te lodhet dhe zyra e shtypit te sekretares icik se su bo nami, ca punojne e ca tallin leshte

Edhe te Klintonit  e korrupruat ore.C`paskeni qene.S`maroka rruga e kombit smiley

Lule Kodra ti drejte e ke ne parim, pasi Berisha si kryeminister perfaqeson shtetin shqiptar pra Shqiperine, po problemi fillon pak me para kur mediat e Rames dhe normalisht edhe shoket ramiste ketu ne peshk, filluan te flasin per probleme ndermjet qeverise aktuale ne Shqiperi dhe administrates amerikane.  Bile gazeta jote e preferuar Shekulli botoi paradokohesh nje lajm ku thonte qe H. Klinton nuk i dha as doren Berishes diku ne nje vend ne Europe qe nuk po me kujtohet dhe nga ana tjeter kishin pritur ne Amerike Ramen dhe mediat prane tij e pompuan shume kete vizite.

E kupton tani se deri ku arrijne gazeta si Shekulli e shoke si Mustafa Nano e Eduart Zaloshnja?

Ftesa nuk ben vetem presidenti (c'lidhje ka presidenti me ministrin e jashtem te nje vendi tjeter?) por kryeministri, ministri etj.  Thellou or ti, thellou.

Vizita ne US sigurisht qe ka nje impakt per qeverine se tregon marredheniet e shkelqyera te saj me US, ndersa vizita per 100 vjetorin ne Shqiperi eshte nje nder per shkak te kontributit qe US ka dhene per shqiptaret qe me presidentin Wilson pastaj Klinton ne 99 pse jo Bushi per pavaresine e Kosoves ne 2007 e mbeshtetjen per anetaresimin ne Nato te Shqiperise.

Se kush e rrun per pavaresi e parti, leje mos e nga ate pune se vetem ju marksistet nuk flisni dot.  

 

Nuk merret kryeministri me 100 vjetorin. S'ka bythe te rrije. Kryeministri ben ftesa per ndonje samit pune, a ku di une. Me 100 vjetorin e pavaresise dhe ftesat perkatese merret kryetari i shtetit, jo kryetari i keshillit te ministrave; per te tjerat: Rrofte Sali Berisha!

 

si more nuk u merrka keshilli ministrave?!  Je ne metro?  Lexo kushtetuten.  Nese ju e keni problemin se km eshte Berisha e jo Rama, athere s'kemi c'ju bejme se keshtu e ka demokracia zgjedhore.  Berisha ka marre voten e popullit.

Po c'lidhje mer ka Rama? Rama eshte bishti i kavallit, kryetar opozite. 

p.s. nuk eshte antikushtetuese ftesa, se nuk kane si te jene ftesat jokushtetuese, keshtu qe pse po me thua te lexoj kushtetuten? Une po them qe eshte ftese avdallce, jashte protokollit. 100 vjetori eshte feste e Republikes. Republiken e perfaqeson zyrtarisht presidenti. Ftesa e Berishes thjesht qe nuk eshte zyrtare. Nuk ka si te jete zyrtare, se nuk merret kryeministri me festa, por me pune. 

Po re te korruptum,nuk i binte Billi Sllobodanit,bjeri mor i thoshte Sala,jo i thoshte Billi skom sebep,pse ske sebep? Skane Nafte per tanket me hy ne Kosove,rregullohet i tha Sala,vu Nafta ne Tanke e Autoblinda,hyni Serbi,direkt i ra Billi,qe atehere Sala me Klintonet shoqni te modhe.

Drejt.Dhe prandaj Sala i bente thirrje UCK-se te mos nenshkruante ne Rambuje per te vazhdu biznesin e nates me Serbine.Ti je ne rregull Brad po shoket konformista te agjitropit nuk i dine kto gjera.

ti lulian ne fakt fiks aty ja fut kot, kur thua qe ai eshte kryeministri i te gjitheve. kryeministri im nuk eshte, kjo eshte e sigurte, per mua ai eshte si pengmarresi vendimeve te te cilit i bindesh se s'ke rruge tjeter, te ka lidh, te ka zene syte, te ka mbyll gojen me skoc dhe te terheq zvarre ku te doje. jo klintonin te ftoje ai, po edhe obamen bashke me mit romneyn po deshi, une nuk e ndjej qe vijne per mua, vijne vetem per pengmarresin. a vijne se e duan, a vijne per te negociuar qe te lirojne pengjet, nuk di ta them.

Une thashe eshte kryeminister, dhe ne fakt eshte. Te pakten per sa i perket 100 vjetorit te pavaresise, kryeministri duket se do jete ai. Une thashe ne lidhje me kete ceshtje, le mos e trajtojme si kryetar i PD-se, se pastaj do hidhen e do thone qe PS-ja deshperohet per festen e 100 vjetorit. Per te tjerat: Poshte Sali Berisha!

jo mer, me 100 vjetorin s'kam pune une, 100 vjetori festohet ne Vlore, dhe bile ka te drejte dhe sali berisha te shkoje ta festoje. e kisha llafin te "kryeministri i gjithe shqiptareve" qe ai nuk ka qene kurre dhe nuk do jete kurre, se as ai nuk ka dash ndonjehere. ai do te jete kryeminister i bandes se vet dhe kaq, i atyre me te cilet ndan placken e vjedhur. ofendimi ne kete rast eshte i dy-anshem, edhe une ofendohem, edhe ai ofendohet qe ti do ta besh edhe kryeministrin tim smiley

 

Nga vleresimi jot personal po per ty eshte pengmarres, por ligjerisht nqftse ti je nenshtetas shqiptar dhe banon ne Republiken e Shqiperise athere ai eshte dhe kryeministri jot.

ligji dhe drejta nuk jane e njejta gje

Jo nuk jane, dhe une as tentova t'i barazoja.  Gjithesesi ligjerisht ai mbetet kryeministri jot.

Pushteti i Berishes eshte I-Legjitim. Nuk eshte i ligjshem, duke filluar qe nga vjedhja e votes deri tek vrasja e qytetareve para kryeministrise. Me ligj ai njeri duhet te jete mbrapa hekurave.

jo mer vlla, ca leshin perfaqson berisha

berisha mund te perfaqsoje ke te doje, mu per vete nuk me perfaqson. Ka formuar qeveri me vota qe jane dhene kunder tij. Pervec kesaj e ka humb legjitimitetin me kohe e vakt, jo klintonin te takoje por dhe peedhin me te bukur te bubit

Takim shume te ngrohte Sala me Klintonin kendej. I ka lujt ne mythe kamunistat anej.

 Po kur i dhane edhe nje cmim "Mirenjohes"(komunistet i thone flete nderi) kesaj cfare ti thush..

“Në emër të qeverisë amerikane dhe të komisionit që unë kryesoj, e nderoj kryeministrin shqiptar Sali Berisha për kontributin e jashtëzakonshëm për çuarjen përpara të kauzës për përkujtimin e holokaustit dhe mbrojtjen e trashëgimisë kulturore të shtetasve amerikanë në Shqipëri”.

 

Prape i thane sot Burre Shteti, i bleu mer i bleu dhe Amerikont.

O karalloj a e lexoni motivimin e cmimit ju apo rendesi ka vetem titulli i RD-se?

ore ai cmim i tako familjes se Gjembit dhe familjeve te tjera shqiptare qe mbrojten hebrenjte apo infermieret amerikone, dhe jo ketij. Ky e merr thjesht si kryeministri i Shqiperise.

O karalloj a e lexoni motivimin e cmimit ju apo rendesi ka vetem titulli i RD-se?

Rama ka fillu me pa Air Crash Investigation. Ajo ka ngel e vetmja shprese kur te kthehet Berisha nga Amerika mer jahu.

Muhabeti eshte hallakatur dhe do vazhdoje te Hallakatet pa Objekt.I vetmi argument mbetet ne qender te marrezise Shqiptare Krye i Marri BERISHA . Realisht per te kuptuar se cfare e detyron Klinton si Politike zyrtare e SHBA te prese nje Burre MUTI si Berisha lexohet shume qarte ne theniet e saj

Kryeministri dhe vendi i tij kanë qenë partnerë të fortë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës në NATO, si pjesë e misionit tonë në Afganistan....

Perpos falenderimit me te MADHE te Politikes zyrtare te USA qe kesaj rradhe u perfaqesua nga KLINTON , ka dhe nje deklarate nga bash me Levendi i PD ..Blerim Cela ne KUVEND per ngjarjet e 97 :

A po e dime ne kush na i ben keto , Amerika , Po s'kemi ci bejme " Dhe kjo perfaqeson Politiken zyrtare e Programin e PD-se . A thua nuk e di Gruaja e KLINTONIT se cfare perfaqeson BERISHA dhe Partia e tij ?

Lexoni me kujdes deklarimin e saj dhe do e kuptoni shume qarte Rolin e Bajraktarit se si e ka shitur Shqiperine per  mercenarizem . keto thenie te lene te Kuptosh se i tille qe dhe Biznesi Megakorruptiv qe plasi ne GERDEC me prapvija te lobeve Ushtarake . Ky eshte Realiteti.

Duhet falenderuar znj.Klinton per kete Karshillek ne kohe te turbullta te Shqiptareve qe u ben Klaneve nderkombetare qe duan te zgjerojne Konfliktin ne Ballkan duke perfshire Shqiptaret .Thjesht me e aferta ceshtja e Maqedonise !!! Ky ishte nje Paralajmerim dhe duket qarte ne theniet e saj ! Dhe kjo eshte nje ndihme qe per mua  NE duhet ti  Perulemi me mjaft RESPEKT ....USA ... 

Njekohesisht i duhet kujtuar znj KLINTON , qe ne Politken e Jashtmne Amerikane eshte detyre e Sekretarit te shtetit dhe kujtedo te "Respektoje zakonet dhe traditat e nje VENDI MIK " Ajo ka pritur nje te akuzuar si VRASES ne 21 Janr, nje Individ qe eshte perfshire ne KRIM Shteteror dhe qe eshte ne Proces te pambyllur . Kjo duhet ta kishte detyruar te gjente menyra te tjera per te mos i lene shkas Harbuteve , Arroganteve e Vrasesve te shumfishte te Cilesuar si BURIZANE e Berihaj te Berishes per ta shfrytezuar kete deklarate e shfaqje ne Publik si Arritje KOLOSALE e Shqipetareve smileynga KUSH ?????? Nga nje individ me Post qe po Hetohet si Urdherdhenes per VRASJE !

Mirse te vieri jo vetem ajo per 100 VJETOR , por te gjithe dashamiresit e Shqiperise .Vetm nder e Respekt na ben .Por paraprakisht i Duhet thene qe te mos marre hapa KOMPROMENTUESE per veten e per USA . Le te mesoje dicka Reale per Vendin e Momentin Historik qe do te peruroje si perfaqesuese e SHBA .100 vjetori i Pavresise eshte shpakllur ne Vlore dhe Normat Nderkombetare kerkojne tu permbahet Respektit te Popullit e teVertetave Historike . Berisha po MANIPULON Historine e po VJEDH me Tendera si zakonisht ! Ne Tirane po behet nje Shurtore me kete Rast ! Le te zgjedhe MIRE ku desheron te Uroje e behet KRAH shqiptareve me rastin e 100 Vjetorit !

kam vetem nje Lutje dhe ISHALLA ma degjon !Le te perjashtoje  ate sikarin  e banditit Berisha si te padesheruar e FYES i Shqiptareve , serine fytyrpetullave qe do te vije me KAZEM ne dore se eshte akoma i pakenaqur me djegjen e shkatrimin qe i beri Shqiperise duke spekulluar me titullin Ambasador i USA ..dv Rajerson !

Mirardhsh e Faqerbardhe  znj Klinton!

Oidriso,

nga fjalet e teperta dalin budallalleqet me te medha. Kete nuk e mesove kurre edhe pse ta kam vene disa here ne djeni. Nejse ke nje personalitet koplet te pavarur nga rreth e rrotull, te ka humbur tabani lol.

Po te citoj vetem pak:

" Njekohesisht i duhet kujtuar znj KLINTON , qe ne Politken e Jashtmne Amerikane eshte detyre e Sekretarit te shtetit dhe kujtedo te "Respektoje zakonet dhe traditat e nje VENDI MIK " Ajo ka pritur nje te akuzuar si VRASES ne 21 Janr, nje Individ qe eshte perfshire ne KRIM Shteteror dhe qe eshte ne Proces te pambyllur . "

Oidriso, Nqs. flet per oflliqet Mediale te Opozites dhe propaganden partiake te PS-se per te mashtruar Publikun me kauzen e vet thjeshte politike si vlere e "zakoneve e traditave" Shqiptare atehere ti kuptimin e Zakonit e Tradites e paske mesuar nga librat e xhaxhit Enver. Edhe sikur te kishte nje paralele ketu, ti prap me kete qe thua ofendon popullin Shqiptar ne pergjithesi qe "Akuzat e Shpifjet" qenkan pjese e kultures Shqiptare. Dtth. Kultura e shqiptarit karakterizohet, cilesohet e artikullohet si kulture ne formen e Shpifjes e Trillimit !???

Quo Vadis? - thirri mendjes!

E sa per mesimet qe i jep Ti nje sekretare Shteti si Znj. Klinton te them se Ajo nuk eshte as pale e nje politike Opozitare dhe as mendon se Berisha eshte vrases per 21 janarin. Te ishte keshtu, i bie qe te marresh edhe Llafallogjine e Ahmedinnexhatit qe thote USA e IZRAEL jane kriminelet me te medhenj ne bote qe duhet te zhduken nga faqa e dhenut! Kontradikten me Moralin kerkoje te vetja lol, sepse Berisha jo vetem qe nuk hetohet per 21 Janarin, dhe me te drejte, por po ta marresh ashtu taze, i bie qe Shqiptaret udhehiqen e kane zgjedhur nje vrases e Kriminel shteteror ne Krye. Kjo dtth. qe Klinton te terheq Absadorin USA nga Shqiperia me arsyen se jemi popull kriminel. Ambasadori USA ama tha hapur dhe shkoqur se USA ka nje mendim tjeter per ngjarjet e 21 janarit. Me kete llogjike abstrakte qe ke i bie qe Klinton dhe Bajden te mos kishin takuar Kurre Thacin e UCK-se sepse per te te pakten ka hetime zyrtare nga vete Evropa e Uno per organet e Serbeve. E pranon barazimin qe i ke bere nga budallalleku Oidriso? Nder te tjera; Mundohu edhe ti Oidrizo te respektosh Politiken, Moralin dhe Mekanizmen Shteterore USA si "Zakon e Tradite" e tyre perpara se te shkruash bllockura njera pas tjetres!

Nje syrgjerim i vlefshem per ty Oiriso nga Kev, por duhet te kesh edhe intelektin e duhur ta pranosh, gje qe nuk kam shprese te ty per kaq intelekt.

Kev

   mos harrosh firmen ne fund o figure smiley

 

Berisha bleu vizitën në SHBA
200 mln lekë për lobuesin

 TIRANE- Pa kaluar as 12 orë nga takimi i kryeministrit Sali Berisha me sekretaren amerikane të Shtetit, Hillari Klinton, nga Thesari i shtetit shqiptar kanë kaluar në adresë të kompanisë amerikane të lobimit “Podesta Group Inc” 184.234 dollarë të drejtuar nga John Podesta.

"Pagesa është kryer në rrugë bankare, nga Raiffeisen Bank në Shqipëri, në drejtim të llogarisë bankare të kompanisë së sipërpërmendur në Uashington"- shkruan gazeta Shqiptarja.com ne kryetartikullin e sotem, të shkruar nga gazetar Genc Kondi.

Afro 200 milionë lekë të vjetra nga taksat e shqiptarëve janë shpenzuar kështu për të shpërblyer ata, që kanë “çelur” rrugën e kryeministrit në takimet e tij me zyrtarët amerikanë, ashtu si edhe në të kaluarën."

 

 

200 milion leke per Lobuesin? O se ti je Kryeministri me kerrnac qe kam njoft mor Sale,po ti kishte dhene 2 milion dollare ca do ndodhte? Hyc,ja ca rreshta ne Gazete.

Brad . Ke thene gje me mend .Dhe e kam pa shaka .Eshte nje nga shpenzimet qe kane me shume se Vlere Monetare !Permndja e ketij fakti do kishte Vlere sikur parate te kishin vajtur DEM Kot ashtu sic i flakerin ne ere per Gomarlleqe ( jo per xhepin e Familjes ) Qeveria ne Diete e BasqapVucidol Ram Berishes  Jo vetem aq por eshte e padiskutueshme dhe shume e dobishme Lobimi per hir te Shqiperise ne cdo forme shperblimi .Jam plotesisht dakort me Ju sepse kot nuk ini pergjegjes i Lefkofese dhe Kokes Kedhit .Te kam zili me cfare perfaqesohesh smiley

Eshte nje fatkeqesi Jo vetem e ca coprave te "mishit " si i quan KOTH , nje takem mediatik , ku me c'kam lexuar ti paguan nja dy te tille si Lefkofene e Koken e kedhit idealist - demokratikas . Eshte nje fatkeqesi sepse duke u nisur nga Situata Konkrete e katandisjes se Shqiperise ne nje cope Leter pa Vlere , me pak se "nje shprehje Gjeografike " ne ate vend militojne mendimtare te kalibrit Plus Injorante si te Sali Baba Sqapit . Qofte edhe 1 dollar shpenzim nuk eshte i argumentueshem kur Personalitetet Amerikane te majave te Politikes ,Mashtrohen , duke u paraqitur nje te akuzuar per Vrases , si K/minister i Shqiperise .

Ndoshta do te duhej sqaruar dicka per Protokollin Amerikan ,Formalisht , por situata e ketyre Koheve ne Ballkan nuk eshte Diplomatike .Eshte e Hapur ku "Skenderbeu " YNE , Manipuloi me shume Arrogance , Kriminalisht , Antikushtetues per te Argumentuar se "Une VRAVA ne 21 Janar se Ju donit te destabilizonit Vendin , qe eshte kunder Politikes Amerikane ne Rajon " Kete kercenim Vrastar e perseriti para pak kohe . Dhe kjo znj Klinton i duhej paraqitur qartesisht se cfare kishte ndodhur sepse perben edhe Thelbin e pritjes se saj ne vazhden e pamohueshme te Miqesise se Amerikaneve ndaj NESH. Mesoju copave te mishit te tua me dy sy te fryre bretkose se ne raste te tilla populli ka kenduar  pas Telegrameve  "Nje fill floku kush ti preke /do ja bej kembet dyrek ... smiley

Nga te gjithe llojet e Injoranteve qe paguan mendoj se Koken e Kedhit e ke te vecante se i konfirmon mendimet me sigel .  Por kohet e fundit vendos vetem Kedhi duke lene pas dore ato Demokratikas dhe idealist smiley

Left  me ....YYYYYYY ne fund ka te njejten sjellje .Injorante po me kocke dhe e vendosur ! Shtoja rrogen !

Oidris : Dhe kjo znj Klinton i duhej paraqitur qartesisht se cfare kishte ndodhur sepse perben edhe Thelbin e pritjes se saj ne vazhden e pamohueshme te Miqesise se Amerikaneve ndaj NESH.

Geri Kokolari ja kish qenis nje leter zonjes Klintone se kush eshte e cfare ka bere Kryeministri yne.Si kujtese te fresket kupton, se ajo e njef fort mire situaten, ne mos nga kabllogramet e arvizuse me sheqerosje per burra shteti, ka ato te Cokollates shqeto fare.Po jemi nje gur shahu dhe jo DORA qe luan shah i nderuar Idris.

Kam dyshim i nderuar Spiritus se nuk i eshte Paraqitur sic duhet . Nuk ka mundesi qe nje POLITIKANE si Hillari qe nxiti biznesin e Vogel ne Afrike me 50 dollarshe te mos respektoje zakonet e Traditat e nje vendi tjeter .Ne USA menjehere do fillonin Opozitaret ta "shkateronin " aq me teper ne nje teren ku LUHET me LIRINE Themelore te njeriut te shkelur nga Shteti ne Ekstrem si Vrasja e te Pafajshmeve . 

Jam plotesisht i BINDUR qe i eshte paraqitur raport i Manipuluar per pergjegjesine e Babasqapit duke e kamufluar me Interesat ne Rajon si lenie pas dore deri ne stabilizim e penetrim te te tjereve !!!!!!!!

Ne kohe te lashta habiteshin me Shatrivanet dhe thonin "leku e hedh Shurren perpjete " smiley Sot hedh perpjete jo vetem Moralin por edhe Maja Shtetesh ! Desha te shtoj se sa Letra tip "Geresh " i shkojne ne ORE Dep Shtetit nga e gjithe Bota aq te mira qofshin !

Geri le te beje Lobing dhe ti marre pergjigje zyrtare Klintonit sic beri babasqap Vucidol Berisha !

 

Gjejeni ke pashe sot n'rruge! smiley

Love at first sight  smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).