Dhe nese ka cilat jane per kuriozitet?

70 Komente

smiley

Mire qe qenka dhe kenga e Aureles, se ngela shume i zhgenjyer nga dy videot e tjera, bo ça gustosh paskan bashkatdhetaret e mi thashe me vete?!?!?!?

pr' me pa gustot tona paski hap temn ju a ?

Ps. a po mujtesh ma na i tregu i her gustot jote or mik ?

Ju lutem mos me keqkuptoni, nuk e kisha fjalen per ju bashk_peshq, por per videot, sa per gustot e mia kam ngelur akoma tek "Dite dimri" e Aleksander Gjokes. Faleminderit te gjitheve.

seriozisht e ke ti kete punen e gustove?ta dijme ta fshijme cfare derguamsmiley

ah c'i shkreha nja tre klike kot!!! smiley

c'fare gustosh se!!! muahahahahahahaa smiley

a pe ke lista e sygjerimeve djathtas?smiley 

how to unhook bra with one hand? smiley

rovena e zgjuar, ka perdor marifet te titulli smiley

Po te mos e kishte vene (erotic video) ne titulli  as 10,000 klikime s'do i kishte pasur.smiley

Iqin mije ka kjo mi... s'qenka dhe aq karllik.

e mire

ne mos kjo, do kete Lek Plepi me siguri smiley

Nqs e njef ti Lek Plepin, qe je femer me namuz dhe qe e ben çiçin ne maje te gjembit, perse mos ta njohin turmat e lacave dhe goreve shqiptare? smiley

pse mer ca ka Leka ?

une i njof te gjithe, e du popllin e thjeshte

naten e mire

p.s. rrofsh per shprehjen : e ben çiçin ne maje te gjembit

hahaha se kisha nigju naihere smiley

Justifikova popllin nepermjet njohurive te tua. Po te dilje ti ne jutub, vu klikimet smiley

 

Naten si veten e gjumin si une.

smiley Kete e kam pare..

Hahasmiley E kam pas pare kete.Duhet te kete disa link qe ka kaq pak klikime.smiley

"Juve te rinjte ja futni me droge ju duket fushe me lule"   

Epik smiley

Eshte personazh ky xhaxhi. Thote gjera te verteta me nje kollajllek çarmatoses. 

Si xhaxhai kemi 90 % te rrobve ne atdhe.Mjafto thjeshte te ulesh me nje kafe lagje e shef personazhe,qe s'ti cung as imagjinata.Ndaj jemi te mire ne smiley

Nuk eshte e vertete kjo qe thua. E njoh mjaft mire realitetin shqiptar, e jo vetem ate te nje zone apo qyteti. Ky xhaxhi eshte nje, ndryshe nga ata 15 qe rrijne duke pire ne klub. Ndryshe nga ata 100 qe jetojne jashte shtetit me ilaçe se çmenden. smiley

 

Personazhe ka kudo, eshte e vertete, por te pakte jane ata qe flasin si ky, ne cdo nivel shoqeror shqiptar.

Une them qe as une as ti s'kemi aq te drejtesmileyS'e di ne cfare grade je ekpert i realiteti shqiptar,por mua me kane rene shpesh personazhe te tille.Njerez me halle e me veshtiresi por prape s'e cajne koken e jane te cilter e te hapur.Ndoshta ngaqe jam goce(kot po aludoj se mund te jete arsye),por sinqerisht keshtu personazhesh me kane rastis gjithmonesmiley Njerezit e thjeshte jane te vuajtur e te mire ne Shqiperi.

p.s.Shkurtazi du me tthone ose mu me kane rastis ky 1/15ci ose ka me shume rrob si ki xhaxhai verdalle?smiley

p.p.s.pse ay tipi brenda triciklit ,s'tu duk shok i ketij xhaxhit ty?

Une jam "aktor kryesor" persa i perket realiteti shqiptar, por edhe atij boterorit. Pa shaka kjo. 

Ciltersia eshte pothuajse gjithmone cilesi e njerezve qe kane halle. Ajo qe doja te thoja, nuk ka te beje me embelsine e muhabetit me nje nga keta personazhet, por me faktin qe xhaxhi ne fjale, beri nje analize socio-ekonomike qe do i bente "eskpertet" shqiptare, te qeverise apo institucioneve, qe tu benin gjunjet karambol nga sikleti. 

 

Kapish?

"the greatest argument against democracy is a five minute conversation with the average voter". - Winston Churchill

E ka thene Winstoni, jo dokushdo. E megjithate, ka qene cinik ne kete pohimin e tij. smiley Gjithmone ndryshe nga xhaxhi trendy pe Korçe smiley

pfff Eklips ma hodhe sepse te njejten gje isha duke vu.Betohem.Te pershendes.

E di cfare them une ne kete pike.Qenkemi lodh icik rrezik ene spo na le gjumi me ja fut plot.

Seriozisht e ke ti qe populli i zakonshem sdi me bo analiza socio-ekonomike me te sofistikume se ekpyrtet.As qe bohet llaf.Une s'kam njof ndo1 shqiptar budalla deri tani(dmth nese ska shqetesime mendore).Ne kur behemi bashke e kemi problemin se keshtu tek e tek te gjithe ajnshtajna mo.Ay xhaxhia merret me analiza gjithe diten duke kqyr rrob duke ec.Edhe kjo lidhja e ciltersise me hallet,ska lidhje.

Na hudh ndonje autograf kur te kesh kohesmiley

Shumica e shqiptareve jetojne me moton "larg bythes sime...". Te duket ty se ekziston nje mantel social qe i sherben te mires se perbashket ne Shqiperi? Te berurit analize nuk mjafton, duhet te jesh shembull i sugjerimit/imeve qe jep. Perndryshe eshte llafollogji. Ketu po, jam dakord me ty, per llafolloge jemi njesha ne shqiptaret. 

 

Ciltersia ka lidhje me hallet, e thote dhe Ericssoni, pervec meje. Halli e ben njeriun te ndjeshem, stresi te pandjeshem. Njerezit e pasur jane te stresuar, edhe ata te suksesshmit (perfshire ca artista). 

 

Autografi

E thashe une qenka corientim gjumi ky.Tani ti po flet per xhaxhain kur flet per llafollogji?Xhaxhi llafe po bente si gjithe te tjeret.S'eshte se hyri ne veprime.Pune bejne te gjithe.

Une po them thjesht qe shqiptaret Ne Nje Dite Te Bukur Me Diell,sidomos (por jo detyrimisht)ti Kene Fut dhe Nje teke Raki jane te cilter,te hapur,eksperta te ekzistencializmit,te jetes,situates gjeo-strategjike e ekonomike.Madje do shkoja me larg per te thene qe disa nga fjalit me perle (e te kthejllta) ne jeten time, i kam degjuar nga njerez me 2 klase shkolle e jo nga prof e libra.

Ma dergo pak te lutem kete fjaline e Ericssonit?Si i thone ciltersise 1xsmiley

Faleminderit per autograf,do sigurohem qe te kete vendin e duhur ne koleksionin tim.

Po them qe xhaxhi eshte i vecante, jo llafollog. Per perlat nuk kam c'te them, eshte eksperience e jotja. 

 

Persa i perket Eriksonit, thelbi i mendimit te tij eshte "kriza e permireson njeriun". Me qarte se kaq... smiley

 

PS: Autografin, vura re tani, qe nuk mund ta lexosh. Do te te nis nje tjeter smiley

Ah cfare s'te vret te bene me te forte!Nejse meqe ti do keshtu per mua s'ka problem.Simpati kam dhe une per xhaxhain s'kam problem ta quaj te vecante.Desha te thoja qe ne vecantine e tij eshte me shumice.Ka dhe te tjere out theresmileyTe falenderoj per qartesimin por secili sipas kenges se vetsmiley

Zoti i dhente shendet e pare atij xhaxhait,pa te tjerat rregullohensmiley

Kjo e asaj qe te ben me te forte kur nuk te vret, eshte e Nietzsches, aforizme e fuqishme. smiley

 

Nuk thashe qe nuk ka te tjere, thashe qe JO TE GJITHE PERSONAZHET kane aftesite e xhaxhit ne fjale. E kupton qe xhaxhi preku pothuajse te gjitha fushat e sferes humane ne nje minute muhabet? E per me teper u dha drejtim te gjithave. smiley

Oh vertete e Nietzches?Thuj jemi te trashe faresmileyPo c'te gjitha fusha te humanizmit kapi ay se na hoqe tepelekun e kokes?Lezeti i tij qendroj tek rehatlliku qe i thoshte gjojna.Edhe tek  fakti qe e kish kap mesazhin qe "lumturia buron nga brenda" dhe "jeto dhe leri te jetojne".Kaq.

Une te thashe qe ka SHUME SI PUNA E XHAXHAIT.Ose une kam njohur shume.Po ky debat eshte bosh fare,keshtu qe e leme.

Nuk kapi asgje. Ky debat eshte bosh fare. Ka shume si puna e xhaxhait dhe ty te ka rastisur ti njohesh te gjithe. Qiao!

T'ëmën, edhe ky poet, realist! smiley

I futni nje droge ju te rinjte edhe ci qi temen, fluturoni juve... smiley

Si fytyr e pare me duket ky furgonaxhiu Korce Bilisht?smiley

Gabim tani e kujtova qe jane shofere triciklash te "policia e vjeter" 

Ophiuchus. Mora vesh qe qeke "aktor kryesor" ne Shqiperi dhe bote. Ezeli je ti daku? smiley

Jo atq, une jam Raj Kapoor.

Jo po Panjabi mc

Edhe nja dy muaj i duhen Florit dhe e kap nja 3% te ai seu ci pegut ne klikimesmiley

me kerkue vidjo i milonshe tcihet baba

smiley super pytje kjo, m'bot me kliku linksa qe nuk m'kish shku kurr menja smiley

Kliko dhe ti ....and you can claim millions in "internet money" smiley

Ciljeta ft Vani - Sonte me dhemb zemra

kontribuoni per te arritur +1 mln smiley, kjo eshte nam nam smiley

Me mashtruan syte e tuuu

po sa bukur ti s'e diiiiii

kur largohesh, me dhemb zemraaaaa

sa veshtiiiire e kam pa tyyyyy

hajde hajde smiley

 

po

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).