Ku mund te gjej filma per femije ne shqip, ndonje site ku jane filmat e vjeter me kukulla ose vizatimore. 

Di qe bang-bang i dublon filmat ne shqip, ndoshta nje menyre per te gjetur keta filma. Nuk kam digitalb dhe dua te gjej nje menyre qe djali im te degjoje me shume shqip. 

Faleminderit

15 Komente

Ndersa ketu ke disa filma per femije, dubluar ne shqip. Te duhet fillimisht te regjistrohesh ne forum, me c'kuptoj.

"E ku ka si qyteti yne!" smiley

Bli digjitalb,dhe mblidh mendjensmiley

Në Youtube gjen shumicën e filmave artistikë të prodhuar nga kinostudioja "Shqipëria e Re" e dikurshme. Shqipja e tyre është kënaqësi më vete, edhe pse nuk janë filma vizatimorë. Por them se duhet të bëjnë punë për qëllimin tënd, meqë gjuha fillimisht dëgjohet. Po qe se yt bir është mbi pesë vjeç, nuk besoj se do të ketë probleme për t'i ndjekur.

Djali im eshte vetem 2 vjec dhe zeri ne youtube nuk eshte shume i qarte. Site qe dha Ajku duket goxha i mire, mgjs akoma nuk kam pare nje film per te pare cilesine.

Une jam personi i vetem shqipfoles ne familje keshtu qe s'ja vlen te ble digitalb, dhe s'eshte ndonje humbje e madhe gjithsesi. Provova te ve Klanin po s'kishte asgje per femije qe te terheqi vemendjen e tij.

 

lew, kam lexuar se dhe këngët janë një mënyrë shumë e mirë për te ngulitur gjuhën. kam lexuar po ashtu se është shumë shumë e rëndësishme për mësimin e gjuhës dhe për mbarëvajtjen mendore të fëmijës që prindi "minoritar" ti flasë në gjuhën e vet (shqip pra për ty)dhe vetëm në atë gjuhë. 

Ka shume femije qe kane lindur jashte dhe nuk I terheqin fare filmat shqiptare per femije, sado qe prinderit perpiqen.

Ore jo vetem ate shqiptare per femije, po as ato amerikane per femije. Dun vetem porno smiley

smiley E ka fajin teknologjia, jo kalamajte.

shikojeni pak kte kalamonin djathtas.sa kalendare erotik ka pare i shkreti???'smiley

Sa stonon ai me te tjeretsmiley

profesionisti vs diletantet 

Wow, Mimoza llastica was a hit!!

Nuk besoj se kupton gje, po me cudit fakti qe shikon nje film bardhe e zi per 45 minuta rresht. 2 vjecaret kane nje attention span shume te vogel, dhe cuni im nuk rri dy sekonda ne vend

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).