21 Komente

Eeeeeeeeeiiiiiiiiuuuuuuuuuuiiiiiiiiiiiiiaaaaaaaaaaeeeeeeee
Kaq nga unesmiley

Edhe "Oooooo " qe e thote ne fillim smiley

Ne fillim mendova "cfare ka kaq te veshtire per te kuptuar tekstin e nje kenge ?"smiley

 

Pasi e degjova,smora vesh asnje fjale  smiley

po jarnana jarnane(prifti ri erdhi te nesmiley) kishte?

 

Sdegjova gje une smiley

Te cila pjese e degjove ti ? smiley

pas''prifti i ri erdhi te ne'' smiley

Tekstin nuk e di, por si e degjoj:

 

O si me maskarine o c'e zuna

more derisa u bejsh o ashik o me tyjeee

more i mjeri une o se c'bela vuna

oi medet, medet

flak ne zemer e moj o nder syeee eeeieee

 

aman sot e neser kemi o Bajram

more c'do kete blere o mre tata menojeee

more kush t'i ???? o me din e islam

oj medet medet

t'mori ashikun e ta gezoj.

 

Aman jasaman o mre tunjatjeta

aman nazet e tuja mre s'mun o t'i baj

more nje (Murat)? o c'e pata ???

oi medet medet

dhe ne vdeksha, jo mos o mos me qani.

 

O ne dac fol djalo o ne dac mos fole

djalo une kam rene o n'sallcim (?) si jetim

djalo xhevap ...............

 

moj fellonx e malit e, hajde ore

ta puth mesn e ballit e, hajde me ne.

moj fellonx e fushes e, hajde ore

ma fal mesn e gushes e, hajde me ne.

Moj fellonx n'kafaz mos rri, hajde me ne

bashkohu me shoqeni, hajde more.

Hajde sy o sy ore

hajde me ne

t'qaj lala per ty ore,

hajde me ne.

smiley

 

ueeeeeee.., e deshifrove??!!smiley    opo   ka vesh per muzik tjetra..smiley

Edhe sy per pushke. smiley

Po shqip o ishte...edhe ti si vlora me lart vetem iiiiiiiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeeeuuuuuu degjoje? smiley Po vetem polifoni ju ze veshi xhanem? smiley

po.smiley    ka lezet  polifonia... urdhro:

http://youtu.be/iSG6ttts_HQ

jo mor jo se do ta zëmë,
se do thonë që u trëmnë.....  o po po po pooo..smiley

ceshte ky: Bashkimi Dance?!smiley   jo po , Disco Bashkimi..smiley

Te duket gje se e vura une?Ashtu ishte shkruar.Une thjeshte e postova sepse me pelqeu.smiley

po nuk te akuzova ty..  per ate te u-tubessmiley e kisha..

Ehhhh, cobani dhe kacaku kane bere namin o..smiley

E mban mend moj nikoqire

kur vinim bashke me dhi

ti veje per kondoperre

une vija per kuseri. 

 

Ja nje si ta do zembra:

http://www.youtube.com/watch?v=9RhcBqN2Yo0

smiley

 

 

Po vetem polifoni ju ze veshi xhanem?

smiley

lejeni ison more po kapeni kte se me ka thene plaku se ka qene legjende ne kohe te vet( ne ansambel e conte qifteline prapa kokes e i binte, si hendriks demek)                                                  http://www.youtube.com/watch?v=RS4OeO9dWQQ  smiley 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).