Tralala-ja të shoqërohet me sa është e mundur edhe me link-un përkatës.

:)

tra la la-ja që po dëgjon? - 18

300 Komente

Hahasmiley Ok ti sapo i vure kapakun Neymarsmiley

Sinan hoxhen and co...se kur te zejne keto lloj ditesh hapu deren thone

 

GOODNESS THIS SONG IS DAMN GOOD!!!!! O_O Been playing this non-stop going on day 2!!

true story. smiley

uk hapet smiley

ajku, po degjoja ca tregime te tjera dhe me buzeqeshje degjova si 'salute your solution' vjen si direkt nga 'americana', 'consolers of the lonely' si zeppelin ne krevat me megadeth, dhe jam kurioze per opinionin e mu-se por vecanerisht ate te desaparacidosit, shokut tone smiley. po te kisha edukim me te gjere muzikor do te vazhdoja me krahasimet e do t'i mprehja akoma me shume.

kurioze per opinionin e mu-se

hahahaha, mune as s'e njoh e as nuk dua ta njoh fare. smiley ndersa shoku yne desaparacidos... ku eshte ky? ky s'duket gjekundi moj te keqen smiley

Tani e kuptova lojen,me falni!Futboll mo,loje burrash!Dine me lujt edhe grate ,vec!Grate luajne keshtu:

 _Nuk me pelqen fare futbolli!Vrapojne nji turme burrash pas nji topi!Pse u dashka lujt me top?Per argetim,lloj sporti etj etj!Pren bileten,ze radhen,vendin e kernaqesh!Blahh!Kohe e humbur,leke te humbura apo te fituara(pune lekesh mo nji m...)!Nese ka mbetur njerezillek neper stadiume,pasi dihen sjelljet e tifozefe u kur humb skuadra,duhet te pranoni kete:

  Ka njerez ne bote qe nuk duan te emancipohen!Zemren e kane te shenjte e nuk e shesin;aq me shume trupin!Se c'eshte nje trup pa zemren?C'eshte nje cast,pa teresine?C'eshte forma ,pa permbajtjen?E se fundi:c'eshte gjendja financiare,pa ate shpirterore?ASGJE!Gjithe jeten kam qene e do mbetem konservatore!Ushtare e bindur e ndjenjave dhe e zemres sime!Adhuruese derri ne varr e rrjedhjes se gjakut te ndjenjave ne dejet e mia!Larg nga une futbolliste e tifoze sepse : 

I. i love you! Per kete gjalloj une konservatorja ,qe urrej futbollin e adhuruesit e tij!

smiley

futboll une s'di te luaj. volej- ose basketboll. po deshe edhe topadjegesi smiley

lol une mendova se ka dashur te postoje tek tema e champions league smiley

klipsi, di te luash? smiley

merrem me sporte te rona une Ajku smiley tavell...

pranohet. smiley dua edhe nje shisha ne te djathten time smiley

gati. smiley

haha po kete ku e gjete...

smiley tek une del e bllokuar... çfare kenge eshte?

flm Ajku smiley

Paska potencialitet, ne cfare vendi doli kjo kenga? smiley

kete do e doja ne eurovision smiley

smileysmileysmiley yes! kjo vajze di c'ben!

(se kush me erdhi ne mendje nje dite kur po degjoja 'the circle married the line')

si edhe absolutisht shkelqen mastodon.

smiley

split ep-ja eshte per record store day 2012, versioni i mastodon me pelqeu vecanerisht.

ne kuader te rsd 2012, sapo me ra ne dore nje album i flaming lips ku cdo kenge eshte nje bashkepunim dhe kane arrit' me angazhu: Nick Cave, Bon Iver, E. Badu, Yoko Ono, Neon Indian, etj ... grrrrreat

eh c'ben tregtia e jashtme smiley

Mire e bere, se na mori malli smiley

Najs. Kisha kohe pa e degjuar.

Ne cfare filmi eshte kjo pjesa, se me fiksoi? smiley

Tani qe pashe dhe kete listen se pse po me mbushet mendja qe eshte film i shkurter dhe ec e gjeje... c'me hape pune smiley

http://www.youtube.com/watch?v=muEN_ni-obA&feature=related

Santarromana-Metropolitan 

Niceeeee

Tahter neeti mai moundra kurva meh,
Tahter neeti mai mandram moundra de mari.

Tahter neeti mai moundra kurva meh,
Tahter neeri mai mandram moundra de mari.

Roumba roumba roumbara heidi heidi ahh,
Roumba roumba roumbala heidi heidi ahh,
Roumba roumba roumbara heidi heidi ahh,
Roumba roumba roumbala heidi heidi ahh.

Tahter neeti mai moundra kurva meh,
Tahter neeri mai mandram moundra de mari.

Tahter neeti mai moundra kurva meh,
Tahter neeri mai mandram moundra de mari.

Harum harum humlelar heidi heidi ahh,
Harum harum humlelar heidi heidi ahh.
Harum harum humlelar heidi heidi ahh,
Harum harum humlelar heidi heidi ahh.

Roumba roumba roumbara heidi heidi ahh,
Roumba roumba roumbala heidi heidi ahh,
Roumba roumba roumbara heidi heidi ahh,
Roumba roumba roumbala heidi heidi ahh.
Roumba roumba roumbara heidi heidi ahh,
Roumba roumba roumbala heidi heidi ahh.

Flm.. po pse u harxhove me kete kenge, se kisha degjuar ndonjehere smiley

Do vish ta pime nje kafe kur te vije ne Shqiperi tani?

C'thu mi,po kjo eshte kenge HIT,ne Shqiperi.Ka gjasa te jete dhe hit i veres 2012smiley

Ku ,buze detit apo poshte Rozafes?

Tani,ti do vish ne Shqiperi apo ne Kosove?smiley

Te pershendeta me kengen me lart .. smiley

Jo jo une s'kam kohe te takoj vellezerit shqiptare kete radhe, jo me ata kosovare smiley

Bjondi duhet me brunen. Brunia ndan shtepine me bjonden. Bjondi padashje ja lu bjondes por brunia e shikon nga tv i lidhur me nje telekamer me dhomen e gjumit. Brunia le bjondin dhe ne trishtim e siper lidhet me nje brun i cili mqs. eshte piktor pikturon brunen ne poze intime.

Bjondi nje dite kalon nga lofti i brunit dhe shef bjonden, por zbulon pikturen dhe kupton se bjondia eshte lidhur me brunin. Atehere i ve flaken loftit. Duke dale nga lofti ne flake, shkembehet me brunin,

Skena finale: bjondi qe imagjinon brunen, por ajo s'eshte me.

 

 

E gjitha kjo ne video-klipin e Always te Bon Jovit. Nje mit i vertete ne kohen e tij.

http://youtu.be/9BMwcO6_hyA

und die Deutsche Bank
hat vor China Angst
..

Allah ist groß
Gott gibts nicht mehr

I Love You, I'm Going to Blow up Your School

Po kjo nga se vdiq? Mëkat, këngëtare e epokës, jo me gjoks e me zë silikoni.

 nga kanceri, thone...

kengetare e mire ishte.. ka pasur ca hit-e te forta

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).