Drejtoria e Turizmit & Promovimit të Qytetit shpërndan buletinin e përjavshëm informativ “Tirana Kulturore”, i cili ju informon mbi aktivitetet më të rëndësishme kulturore - artistike që do të zhvillohen javën e ardhshme në Tiranë.

NË NUMRIN E RI TË BULETINIT INFORMATIV “TIRANA KULTURORE” ndër të tjera do të gjeni:

  • Koncerti “Pena e Muziktarëve Rilindas”
  • Ekspozita “Ngjyra stinësh nё Gjirokastër” 
  • Bam - Passarella 2012 -Turne basketbolli për djem 
  • Festa e balonave në Tiranë

Për më tepër informacion klikoni ketu:

“Tirana Kulturore” administrohet nga Drejtoria e Turizmit dhe Promovimit të Qytetit, e cila ka për qëllim promovimin turistik të qytetit.  Për t'u regjistruar apo për të promovuar aktivitet tuaja në  “Tiranën Kulturore” dhe nëse keni pyetje, shqetësim, ankesë, sugjerim apo ide, ju lutemi, na shkruani në adresën: tirana.kulturore@tirana.gov.al

3 Komente

me beheshka qejti qe po hapeshka nje galleri e re arti.

Te kishin hape edhe nje salle me foto perkujtimore per Bordellot e para qe hapi Italia me rastin e 7 Prillit 1939 .

Me vlere do ishte edhe nje ekspozite me ndertimet e Fashizmit per te mire te Atmes e Fese ne Shqiperi . Asht kulture Perendimore dhe Jo kulture Otomane . Eshte date Historike qe shenoi Kthesen Historike te Shqiperise drejt Europes . 

Po vrisja mendjen cfare i hodhi benzine zjarrit tend te perhershem dhe me ne fund e gjeta ne faqen 7.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).