Shprehjet kunder dhunes jane alibia per qendrimin percmues, shprehjet kunder dhunes jane lemosha e tolerances 'ne ju leme te jetoni'. Per sa kohe qe ne nuk ju vrasim hapur, s'keni te drejte te ankoheni. Ju duhet te na falenderoni.

nga tropizma

35 Komente

Me mik.

e pse e keni vene kete si thenie e dites, apo se jua mbeshtet atyre LGTB-ve...... epo mire e thote....... po pa sarkazmen e vet autores, duhet te na falenderojne edhe pse jetojne me mire se ne, po edhe pse ne i beme edhe keto ligje per ta...... po si gjithmone, ......t'ja dinin te miren kaut nuk e thernin.....

Bythqimat shqiptare nuk kane pse t'ankohen!

Historikisht shqiptari i ka pa shtremet, i ka qesendis pak, po asihere nuk i ka sill, as me dore as me dyfek!

Po zaten shqiptarin i vjen kollaj me e perbuz cdo fucking modern, cdo skorpions, i vjen kollaj me e percmu cdo "kozmopolit" dhe cdo shkollar!

Hapni gazetat shikoni se si percmohet shqiptari mesatar per cdo gje.

Para ca ditesh pashe ke Top Channel qe kishin ardhe ca kristiane evangjeliste nga Suedia  dhe po pastrojshin Lushnjen. 

Meraku i gazetarit ishte qe lushnjaret nuk lane punet e veta me iu bashku suedezve qe po blejshin i cope parajse me plenat e Lushnje. Me nje fjale: popull kafshe, qe vjen ja merr plehrat suedezi! 

Jo qe qyteti eshte lene mut nga bashkia perkatese! 

Kshu qe mos na cani trapin po hikni dhe mshojini trapit pa b'zo! smiley

Here tjeter do kem kujdes te mbroj lushnjaret nga sulmet pastruese te suedezeve. Monumenti i pavaresise duhet te kete per model shqiptarin mesatar, pse jo ate lushnjar. Pa harruar, gjithmone, qe t'i meshoj trapit, por me ze, ti ver kufje.

Po ku kane byth shqiptaret! Shqiptaret jane mjeshtra te llapes, por kur vjen fjala per te tregu se ca burrash jane, ose rrine si legena ne cep ose duhet te dehen me raki qe te vrasin ndonje fatkeq per parakalim te gabuar!

Ja urdhero cfare ndodhi ne Paraden e pare gay ne Beograd! Kishin dale te gjithe cetniket ne nje kunder-parade: Cetnik Pride! Valuan grushtat dhe shkelmat per 7 pairs of qejfi. Gay/Lesbike vs Cetnike!

http://youtu.be/Cr1h8vc6R04

keta kane harru se per te fitu lekun duhet goxha bythe ... por po u dhimbset smiley

aha, dmth po hakemi inot me keta kozmopolitanet per ket punen e hit parades smiley 

 

Jo kozmopolite jo! Qytetare!

Dhe qytetare do te thote edhe qe kendveshtrime te ndryshme te perballen (qofte edhe dhunshem) me njera-tjetren.

Me mire ato se sa keto llapa-qenosjet shqiptare Opinionerave, Canerave e Maporave... Keto mastrubimet mendore shqiptare me anal-istera!

Do me te vertete te besh nje gay-parade?! Ki byth edhe beje!

Je kundra-gayve?! Ki byth edhe sulmoji!

Ose qepe squpin!

ti bithen si do ta kesh? smiley apo do i vesh kapak? 

nuk e mar vesh as une ket gerr verren Olso.. dihet qe nxehtesia nga ferkimi o e nevojshme, po ne fun te funit, duhet lubrifikim apo jo? Ndryshe.. te merr vegla e bitha bashke, flake..

Une do flej me shpine! smiley

Keto jane diskutime idjote. Pa pike sensi. Tipike shqiptare.

Ne jemi te vetmit per t'u masturbu menderisht!

Duam me te vertete te bejme dicka te hajrit?! Hajde te ndihmojme adoleshentet qe jane konfuze persa i perket orientimit te tyre seksual. T'i ndihmojme qe te mos vrasin veten ose te mos jetojne keq. Pa i influencuar as per te vajt nga homo e as nga hetero, por thjesht te gjejne veten e tyre. Hajde te bejme nje sherbim telefonik falas asistence psikologjike.

Kam shkrujt per kete teme, kur neper blogje e shtypin shqiptar s'kishte njeri te guxonte te shkruante.

Kam shkrujt per kete teme, kur neper blogje e shtypin shqiptar s'kishte njeri te guxonte te shkruante.....

Do kesh shkruajtur ne ate kohe qe nuk i kruante zallota   masivisht shqiptareve. Vjen Qeveri e Re ka dhe Krurje te Reja  .  Ata pako gje qe kishin kete ves shihnin pertej te tjereve e masturboheshin nga mbrapa duke dhene mendime . Per ate  cilesimin  Blogje eshte mire ta korigjosh  dhe thirre iBLoqe tani qe nje shqiptar nga NJE Blog  ka kaluar ne nje Shqiptar SHUME iBLoqe . Shumsin aga shumsin ! Mos harro shumsin smiley

Hajde te ndihmojme adoleshentet qe jane konfuze persa i perket orientimit te tyre seksual... 

I ka ndihmuar Feja qe prej mijra vjetesh . Deri gjashte vjec Edukata HYN nga Bytha ka thene Papa . Te kishte kalemin tend 30 vjecar dhe sumen e Pinderit  ma do mendja do kishte gjete nje shprehje te ngjashme me  

...nga bytha hyjne dhe gjera te tjera ashtu sic dhe del Qelbesirlleku i Trupit !

Do kesh shkruajtur ne ate kohe qe nuk i kruante zallota masivisht shqiptareve. Vjen Qeveri e Re ka dhe Krurje te Reja .

Ti ne nje vrime i bi Idrizo! smiley

Ki *yth edhe mbroje shkencerisht kete teori! smiley

Se Toren ju komunistat e prodhut! I jepnit edhe motor Vespa, patallona xhingse e byzylyke floriri pale!

Ti ne nje vrime i bi Idrizo! smiley..... Me te thone te drejten e ke gjet .Nuk jam tifoz shumevrimesh smiley

Po c'pate , qe merr si  pushka e jevgut . Une per cilesite e tua te mira pro Bythoreve po flisja . Ke kalem mor Burre . Ku Une e ku Ti .   Ndersa ti ke shkrujt qe kur nuk Guxonte njeri .Edhe nikun si duket e ke me paramendim . I ke fute nje KAKA ne mes gjoja si padashje . E sa te fellta jane punet .

Komunistet (Bythen me e fal per ngatresen ) gojet e Liga thone se e perdornin per Karem. Ku hyn  Torja  ketu . Ke hap dosjet me duket smiley

Ore zoteri, tregohu serioz!

Pyetjet qe shtrohen jane:

Si ka mundesi qe partia e popullit ushtar lejonte Toren me livadhis rrugeve te Tiranes me xhingse dhe Vespa?

Dhe se dyti: a ishte Dulla gay?

Ore zoteri, tregohu serioz!

Ej, je ne vete ti ore? Tregohu serioz i thote. smiley

Anonim kaka me Vija . Prape i nxehur ? Po ti ke dhe kalem qe kur nuk Guxonte njeri smiley

Ja dy prej te diturve ta kane dhene pergjigjen me MBRAPA . Njoni qe nuk kapet ka influencu edhe ke Gjembi qe e zberthen idene tende ...vetem me  Gojore .

Dhe pak me lart e ke pergjigjen e Tores . Biles Dulla thone ka lene dhe niper qe pyesin . Po ne kujtime e tij diku kam lexuar se nuk i ka mbjelle nga mrapa ! Pyt ndonje me te moshuar si pune gjyshrish per ta heq ket merak . Nuk te ndih dot me Dullen !

a e shikon praaa..... ai regjim edhe nuk ka qene kaq i ashper sa thuhet smiley..... dhe nese ka qene apo jo dulla gay, kete nuk e tregon qendrimi ndaj Torres, apo Thimit, qofte edhe ndaj maestro Kanaçit.... po kujt ja ka majt me ja bo ate pune atij......? smileyja kjo eshte nje teme qe ha  diskutim....... se shkote per lesh dhe vite i rrum masanej....  e para kjo, pastaj, te kete qene kaq parashikues dulla, sa qe te ishte bythqim...... dhe nje heresh komandant apo edhe i pare i fisit...????? do ta hanin te gjalle me gjithe vrime dhe lecka......smiley

a e shikon praaa..... ai regjim edhe nuk ka qene kaq i ashper sa thuhet.

Po pikerisht pra! Prandaj ai regjim ra, sepse *yth*iret ja moren kalane nga brenda.

C'ka verteton teorine time se keto 22 vjet ne jemi drejtuar nga *yth*irat!

pastaj, te kete qene kaq parashikues dulla, sa qe te ishte bythqim...... dhe nje heresh komandant apo edhe i pare i fisit...????? do ta hanin te gjalle me gjithe vrime dhe lecka...

Ne fakt edhe une nuk besoj se Dulla ishte *yth*im! Ai thjesht *ihej per leke!

Por Idrizi mund te dije me shume rreth kesaj ceshtjeje.

Po pikerisht pra! Prandaj ai regjim ra, sepse *yth*iret ja moren kalane nga brenda.

Te drejte ke.Ne fakt ai do binte,s'kishte ka me shku,po ra dhe per ket arsye.Kadareja ke Lul Mazreku,ka personazhin e komisarit te repartit pederast. (si s'e ka kap Lubonja ket fakt, per ta nimu akuzen per racizem dhe me homofobine e shkrimtarit)Fakt asht se partia u mush me bythqima dhe kurva dhe kta, ja dhane rrokullemen ma shpejt dhe ma turpnushem.smiley

Pra me nje fjale Partia u be dhe u ç'be nga individe me vrima hiperaktivesmiley

Po pikerisht moj Zane pikerisht! Kapitallistet dhe imperiallistet i provuan te gjitha menyrat per te mposhtur regjimin komunist. Por s'ishte e thene. Shkemb graniti qe shkemb graniti qendronte. Atehere nisen fushaten e *ythqimizimit te Shqiperise nepermjet sperkatjes me kimikate me avjona spiune. Disa prej tyre i kapem, por s'arritem te kuptonim se ku flinte lepuri.

Tora qe livadhiste rrugeve te Tiranes duke ja lujt cunave shqiptare ishte vecse nje shenje paralajmeruese e gjemes, por ende e padeshifrueshme nga mendjet tona naive prej hetereoseksualesh (alla Murati).

Vetem ne dhjetor te 1990-es nuhatem se c'plan ogurzi kishin vene ne akt armiqte e pushtetit popullor e te luftes se kllasave!

Po me te vertete po e kuptojme keto 22 vjet qe po e hajme sa krahu! smiley

Fakt asht se partia u mush me bythqima dhe kurva dhe kta, ja dhane rrokullemen ma shpejt dhe ma turpnushem.

Ndoshta eshte ashtu. Po ka edhe keshtu. Ja nje episod real diku ne fshatrat e Korces, nje kapterr ishte martuar me sekretaren e partise te kooperatives. Qelloi qe kapterri ishte nje dite (jashte detyres) diku jashte fshatit duke u verdallosur me dike. Nga kodra tjeter e pyet nje coban qe njihej si shpotites "oooQemal, a ke bere gje mo?". Kapterri i kthehet tere seriozitet personit tjeter me te cilin ishte "Ky ka luajtur mendc. C'thote ky mo? Po a ..... Partia?"

Idrizi qe thua ti Anonim, ka nja dy jave qe eshte obsesionuar me homot.  Eshte me aktivi dhe me i ashpri me banalizimet dhe shakate dylekshe ndaj homove neper temat e ndryshme.  Besoj se baze dhe te atij studimit se homofobet jane realisht homo dollapi, ka shume gjasa qe Idrizi vete te pakten te kete pasur disa eksperienca homoseksuale neper aksione apo zbore ushtarake.

Ehuuu... Idrizi eshte mjeshter i vjeter.

Nuk e ke vene re sa bukur i qendis ato pershkrimet e akteve homo-seksuale?! Gjith epsh!

Ore, po nuk kishe shume alternativa atehere. O me dhine o me Toren! smiley

Per ty alidemso me qe je i interesuar per sumqimet me siper ( perjashtuar Gjembin q e pranon se eshte SEKS dhe jo Dafurri , biles dhe seks i avancuar GOJOR ) . Mora shkas nga thenia Juaj  .... do ta hanin te gjalle me gjithe vrime dhe lecka......smiley qe shpreh shume turbullira brenda . Kij parasysh qe nje DIKTATOR URDHERON dhe nuk i Diktojne . Dmth i perdor si ti doje Rrota dhe si ti doje Rrotat ! Ke keta te thjeshte ndodhte keshtu

 Ja nje episod Real ke ish fabrika e kepuceve Korce

He mi R ....si e beni pash zotin ? e pyste ( po e maj Anonim se mos eshte ndonje Nip rreth e rrotull smiley

Normalisht .Vetem se do qe gjate gjithe kohes ti futesh te Pakapshmin .... alias gishtin mbrapa smiley Pas aktit laj duart se mbajne ere Kak me Vija  gjithe naten .

Njehomo behet hetero shume kollaj ,veri perpara nje pale shale te gjata ,pa cellullite,te e mbel ,qe nuk i uleret si e ema...Ve bast se s'ka ythe qe e konkuronsmiley

PS,sikur po teprohet me kete teme ketu te peshku ,a thu se s'na ka mbete gja tjeter vetem ç'puarja ne......b.... si thote PF

The decrees of 1946 marked the beginning of a patriotic and antibourgeois campaign in the cultural sphere. Stalin and two of his closest aides, Vyacheslav Molotov and Andrei Zhdanov, met with the leaders of the Soviet Writers' Union (Anatolii Fadeev, Boris Gorbatov, and Konstantin Simonov) on 14 May 1947 in the Kremlin. The discussion focused primarily on "Soviet patriotism." Stalin presented the writers with a written document "advising" them to struggle against the "spirit of self-abasement among many of our intellectuals." The document referred specifically to the cases of N. G. Klyuev and G. I. Roskin. "The appearance of this document in print," remembers Roskin, "was the beginning of the struggle against self-abasement, feelings of inadequacy, and unwarranted groveling before foreign culture, which Stalin had said would require many years of chiseling away at a single point.

...

Up to this point the campaign of 1947-1948 had not been directed against specific nationalities. The charges leveled against individuals pertained solely to their alleged "groveling before and slavish imitation of liberalism, formalism, and cosmopolitanism." Those attacked were of various nationalities, including ethnic Russians, Belorussians, Poles, and Germans.

In 1949, however, the attacks on cosmopolitans (kosmopolity) acquired a markedly anti-Semitic character. The very term cosmopolitan, which began to appear ever more frequently in newspaper headlines, was increasingly paired in the lexicon of the time with the word rootless (bezrodnye). The practice of equating cosmopolitans with Jews was heralded by a speech delivered in late December 1948 by Anatolii Fadeev at a plenary session of the board of the Soviet Writers' Union. His speech, titled "On Several Reasons for the Lag in Soviet Dramaturgy," was followed a month later by a prominent editorial in Pravda, "On an Anti-Patriotic Group of Theater Critics."

http://www.fas.harvard.edu/~hpcws/egorov...

+ http://www.cyberussr.com/rus/chernov/che...

dmth i dhame karar. paskan qene bq* qe permbysen komunizmin. Nje monument per gaysat.

*gay ne gjuhen shkencore.

Here tjeter do kem kujdes te mbroj lushnjaret nga sulmet pastruese te suedezeve.

lushnjar mos rri po duku, lushnjar smiley

Thenie e Mencur.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).