Si fillun me na ardhe noi pale pantulla xhingsa nga jashte shtetit, shteti vete filloi me ja vare lesht pastrimit te parkut e te stolave. Kshu qe ishte double trouble po t'uleshe aty mbare. Pantallonat me t'mira, stoli me i piset!

nga mrroklla

11 Komente

Une kam pas nje pale robe banje te cilat u perdoren per afro 13 vjet nga 1978 Qershor deri ne Gusht 1990 per cdo 15 dite nga boothe te ndryshme. smiley

Ejvalla nese me besoni. smiley

Po e mer. I merrnin borxh kur shkonin ne plazh shoqnia dhe shoqnia e shoqnise. Blere ne Portugali eksluzivisht per mu. smiley

Tani tamam tamam jo 13 vjet se fillum me i ba dhe vete po te mira. smiley

doku i maos

skisha nevoj per xhinsa se i bojsha vet pantallonat me thesa doku ke rrobaqepsja ene si ti dosha vet, qe gjithmon ishte... kaubojs me xhepa mrapasmiley

Ka te drejte Mrroklla. Me i pale xhinse tub e nje pale syze e beje rradhen ke ekonomiku deri te gjelltorja te kryqezimi i Petro Ninit. smiley

Korcaret e kishin me kollaj me sjell xhinse ene thuhej qe ky ka njerez ne Amerike. smiley

Cmimi per i pale xhinkse ishte 3000 deri 3500 leke.  smiley

xhingsa

smiley

je i keq to the bone... smiley

 

o mrrok, a keni pas nejt te guri?

Mi sillte babi inxhinieri i naftes, kostume alla Levi's smiley

 

 

Mrrok, mos e hum ket:

http://youtu.be/TQZe7wFbgZA

nga ndikimet austriake n'shqypni (Feldbahn smiley ver re thyerjen e o-se ne a te plote, pra nga felbonia kalohet ne felbanin beratas, ku zgjatimet e elbasonces mbulohen me jorgane tomorice, nen vezhgimet e rrepta te asmon gazepit).

ps. per canakkalane v. 01 ndihem 35% i lam.

Koth pranej kemi shpetue brezi jone pa e Honger. I vishnim me mall vendi ose Kinez te provuar dhe nuk na kruhej smiley E ke pa Salen asnjehere nuk kruhet ne Publik . I ke pa kta tridjet e pak vjecaret si lujne  smiley

Tani i blejne ke "Gabi  - firmato " te pale cfare bytheve te punuara dhe po ti shiohesh i dallon me njehere se 'kruhen " . Le mo kur Grate e varzat blejne dhe Cicore ( per sytjena ) ....

E te paca o Lesh i Dhise ? shajak e lesh veni / stoli  e arte e cuperise / luaj pf nga vendi smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).