Gruaja 31 vjeçare është kapur nga i shoqi ndërsa kishte futur të dashurin në shtëpi. Pas kësaj ajo ka marrë armën dhe ka qëlluar për vdekje në fillim burrin dhe pastaj të dashurin

Një grua 31-vjeçare ka vrarë bashkëshortin dhe të dashurin e saj. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02.45 pas mesnatës në lagjen “Partizani” të Tropojës. Manjola Dollapi ka vrarë të shoqin Eduart Dollapi dhe Kaçanik Gjuriqin me te cilin kishte nje lidhje intime. Shkak per kete ngjarje te rende mesohet se eshte bere tradhtia bashkeshortore. 

31-vjeçarja është kapur në banesë nga i shoqi me Kacanik Gjuriqin. Pas nje konflikti mes te dyve mesohet se gruaja ka qelluar me arme kallashnikov te shoqin, duke e lene te vdekur ne vend. Me pas 31-vjeçarja ka qelluar edhe mbi te dashurin e saj duke i shkaktuar vdekjen edhe ketij te fundit. 

Burime nga policia e Tropojes bejne te ditur se 31-vjeçarja Manjola Dollpai pak ore pas krimit eshte dorezuar ne polici duke pranuar edhe autorësinë.

112 Komente

nje tjeter drame.....

kjo tregon gjendjen e rende ne te cilen ndodhet vendi....

Dale cik tani se spo e kuptokam kete lajm une..(Kurreshtar...,ku je Kurreshtar.smiley) pse i paska vrare te dy kjo mor vlla?! normalisht,duhej te zgjidhte njerin ..smiley

p.s keshtu eshte kur e fsheh te dashurin ne dollap..smiley po ja hedh dot Eduard Dollapit..smiley

Belulo duhet te kene qene kot fare si burri Dollap si burri Kacanik smiley

Hej po kursejini njecik gallatat o njerez.

Po i bie mos me bo gallate fare mo vlla,po pse o perdite zi do mbajme ne?

KUKES-  Një grup turistësh kinezë të cilët po udhëtonin me automjetin e tyre nga Peshkopia drejt Kukësit janë grabitur nën kërcënimin e armës nga persona ende të paidentifikuar. 

Burime zyrtare nga Policia lokale të cilave u referohet ATSH bëjnë të ditur se grabitja ndodhi mëngjesin e sotëm në afërsi të fshatit Ujmisht, në vendin e quajtur Ura e Xhamisë.

Disa persona ende të paidenfikuar, nën kërcënimin e armës, u kanë dalë para turistëve kineze dhe u kanë grabitur aparatet fotografike, telefonat, sasi të hollash, si dhe sende të tjera personale.

Më pas grabitësit i kanë lënë të lirë turistët , ndërsa këta të fundit kanë njoftuar Policinë e Kukësit, e cila është nisur drejt vendit të ngjarjes dhe ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve
(sg/shqiptarja.com

dhe thone pse nuk zhvillohen keto zona...po si do zhvillohen kur grabiten turistet, kur s'punojne. 

dhe mburremi per "besen" qe u japim te tjereve ....smileysmiley

besa jepet individualisht. po te ishte nje familje ose nje kinez vetem nuk do ta kishin vjedh, por kur fillon dyndja me turiste qe fotografojne vendasit si me qene majmuna. nuk flitet me ketu per bese, se quhet shfrytezim. 

qiten para qe nuk prekin fare xhepin e banoreve te zones. 

Here goes dhe turizmi malor!

E po turizem ne Kukes vetem kinezet bejne.

Un ka koh qe shof ku ka komentu PF-ja qe pastaj te boj lidhjen tamom me temen smiley

turizmi malor me shtyu me e lexu lajmin ne fakt.

dhe prap mu kujtu edhe sot storia d'amore e adrianos.

ca bohet kshu thash... un xhorno io vidi lei, entra nela mia stanca... sembraaava unanxhelo... smiley

http://youtu.be/AzpXdYUa14o

 

ah, edhe: koi tuo soldi hai komprato il suo korpo non certo il suo kuor...

Cimo, rrofsh per linkun. Per mu pa diskutim konga mo e modhe e Celentanos. Ja kom mso fjalet qysh ne gjimnaz. I shkonte aq bukur atyne neteve te qeta para kacurrelit. Kaq per temen smiley

Keta maskarenj qe prishin imazhin e Shqiperise dhe te kombit tone, duhen denuar maksimalisht. 

Duhet te kene qene serbe te maskuar si shqiptare.

O alba, edhe menderosje e vete mullah janulles te ishe nuk do kishe kaq duf. Cke o njeri..

Si te ardhi ty qe me je qep si muti pas kepuces.

Po mir mo nuk te ka shkuar ndonjehere ne mndje qe m.. te jesh vete ti? Dhe je aq shume m.. i perhapur aq gjere e gjat sa i ndyre kepucet e te gjitheve jo vetem te mijat.

jo aspak perkundrazi ti me debilitetin tend i ben te tjeret te ndihen profesora.

Blend me gjithe respektin,kete lajm s'duhet ta kishe nxjerr tek PPU.Ngjarje te tilla behen gjithmone precedent per disa te tjera.Ne Shqiperi aq shume ka rene vlera e jetes,sa qe s'i bene pershtypje njeriu as vrasje as burgje.

c'ia fut kot dhe ti

Po meqe e thua ti s'po ta prishsmiley

'' Ngjarje te tilla behen gjithmone precedent per disa te tjera"

smiley

Pse ka ndonje peshke me kallash ketu?

Me mu e ke?Po pse behesh kaq naiv?Ti mendon se PPU eshte gjithe peshqit qe komentojne?Apo mendon se gjithe ata qe komentojne dhe e shofin lajmin vejne ne profil nje foto me kallash qe ti shohesh mire?

Une po them si fenomen,s'duhet te dalin lajme me vrasje sepse kur i lexojne rrobte te tjere i duket si normale.Sepse e justifikojne vrasjet me lajmet qe kane pare ne TV.Lere me qe kjo qenka grua.

Dora, une naiv ? me duket se eshte e kunderta,sipas teje keto lajme nuk duhet te dalin ne Media fare?

o Dora,kete lajm padyshim e kane dhene TV,gazetat etj qe kane audience shume , shume here me te madhe se peshku... keshtu qe pyetje "intriguese"smiley per Blendin do ishte: pse e solli kete lajm ketu...fundja thjesht nje lajm nga "kronika e zeze" eshte?

per humor qenka hapur kjo tema?

Te forte jeni qe gjeni vend ne ndergjegje qe te talleni neper komente me ngjarje te tilla.

Une per vedi nuk e kam ndermend me ja plase vajit, per krime qe kane linde nga deshira e ksaj bushtrres per t'u shkerdhy lart e poshte. 

Dy vete kane vdeke, ndersa ajo kurva qe i ka vra, tash e mbrapa do t'jete kurva personale e ndonji gardianit t'burgut per pjesen e mbetun te jetes se saj. 

Ti mundesh me vajtu, it's a free country - Ja dishim Sals per falemnders! smiley

Ja bukur ti e paske e zgjidh rebusin.Hajde mendje hajde!C'te te thuash!!!

ka te drejte dora. sa me pak publicitet negativ. me sakte, nuk duhet te behet shaka e te qeshet me keto gjera.  vriten njerezit dhe kete ne ppu bejne gallate. nuk qeshet me te vdekurit o pipell!

Po cdrame o vlla,ata jane vrare per qejf.

smiley
Me kapi ne befasi ky koment.

Kronike e zeze. Edhe?!

Keshtu eshte kur ne nje vend pranohen kohet moderne me zakonet e vjetra. Popull i hipnotizuar, pa busull morale e pa lidere shpirteror e shoqeror. Recete per katastrofe. Me vjen me shume gjynah per kete te shkreten. Jeta e femres ne Shqiperi eshte shume shume e veshtire, e pamundur madje nje jete normale ne kohet moderne. Uroj qe gjyqtari i ceshtjes te kete meshire dhe mos ta denoje rende, pasi ajo denimin e ka marre dhe e ka vuajtur tashme, dhe do vuaj edhe pasojat persa te jete gjalle. 

Jeta e femres ne Shqiperi eshte shume shume e veshtire, e pamundur madje nje jete normale ne kohet moderne.

Nga veshtiresia e tradhetoi te shoqin dhe me pas e vrau (bashke me te dashurin) kjo vejusha e zeze?

Une them se po. Po varet, mendje mendje kjo dynja... nuk mund te mohoj dhe faktin qe ka femra qe e dredhin sipas qejfit, por ky rast me duket deshperues.. dhe nuk jam i prirur tu qaj hallin kurvave, por atyre qe jan te deshperuara. Me kurvat merru ti po deshe, une nuk i gjykoj fare per vete.

Jo jo, une s'po gjykoj aspak. Prandaj s'bera koment te hamendesoja cfare e shtyu, si mund te kete ndodhur ngjarja, etj. etj. Per mua eshte fatkeqesi kur ikin jete njerezish (pervec krimineleve), cfaredolloj qofte arsyeja.

E paragjykove. Kjo do ishte kurve dhe vejushe e zeze po ti kihste helmuar dhe te vazhdonte e qete jeten. Sdo mend qe perderisa i vrau dhe u dorezua vete ne polici ka qene e deshperuar dhe jo kurve qe e dridhte sa per ekses seksual, material etj.

M'a trego pak ku e kam shkruar ate fjalen qe thua ti.

Nejse. Dakort, ti fiton.

vejushe e zeze?

Ia lumsha ...kjo paska bere piazza pulita...ka marr hak per te gjitha grate.....

Trishtim i madh ,vertet...Gjithnje e me teper kronikat jane te mbushura me krime pasionale....emotiviteti nuk u ç'beka

"Ka marre hak per te gjitha grate" qe e dredhin ke desh me thone Zana,apo jo,sepse nuk eshte kap Dollapi me Kacanikun duke bo sex por Dollapi ka kap Dollapen me Kacanikun,lexoje lexoje dhe njehere.

O Brad, mos bej sikur nuk e njeh realitetin shqiptar. Ti e di shume mire se ato vajza martohen me kedo qe u zgjedhin te tjeret, ne pergjithesi prinderit. Ka njeqind gjera qe mund te shkojne keq ne nje martese te tille. Duhet te kuptosh edhe komplikacionet e koheve moderne, por edhe nevojat e nje femre. Nuk po bej llaf per nevoja seksuale dhe vetem seksuale, dhe nuk bej avokatine e tradhetise bashkeshortore, por ka shume me shume se kaq ne nje histori te tille, dhe po ta vrasesh pak mendjen do biesh dakort, e pranon apo nuk e pranon pastaj eshte tjeter pune.

.ka marr hak per te gjitha grate

 

Pra ju shoqe po thoni se gruaja nga Tropoja ka marr hak edhe per Ju? Bo, bo, kaq te tmershem paskan qene ata 2 burrat e Tropojes sa edhe ty te paskan pickuar/nokur? Po te jete keshtu, shume mire ja ka bërë. Po te pakten shko e dili dëshmitare ne gjyq për tia lehtesuar denimin.

kjo gru nje zot e di se nga ç'histori vjen ...me siguri nuk ka nje histori te lumtur.Ia lumsha ishte ironike...Pak ma shume compasion per te ...ne version jo krejt i larget kokeposhte i ana karenina karaduzçe

 compasion

Mirekuptim.

E rralle si kronike.Zakonisht femra tradhetare ne bashkepunim me te dashurin eleminon bashkeshortin.Kurse kjo si antiklishe qenka ngritur mbi urrejtjen dhe dashurine. Nuk ka motele ne ate qytet.Ndertoni moteleo njerez te shpetoni jete njerzish. 

Ne fakt ato motelet e shumta ku njerzia tradhetojne apo bejne mardhenie seksuale ngaqe nuk munden ne shpite tyre, jane simptome po aq e rendesishme e nje shoqerie skizofrene sa keto vrasjet gjaknxehta per tradheti bashkeshortore.

compasion nuk eshte mirekuptim ,eshte dhimbje per tjetrin,te provosh empati per te.

Po pra qe dmth ta mirekuptosh. Ta kuptosh jo ne anen llogjike te nje argumenti, por ta mirekuptosh tjetrin kur i qan hallin. Kur dikush te qan nje hall ty se eshte semure apo ndjen dicka, ti i thua te mirekuptoj, (ta di hallin mnjf). Gabim jam? Kuptoj eshte tjeter dhe mirekuptoj eshte tjeter.

Me mire te ishte keshtu lajmi : ai Kaçaniku kishte vajt per te vjedh, Dollapi * u kacafut po ai Kaçaniku kishte dyfek dhe e vrau.  Mirepo ne kete moment kjo arusha, Manjola nga lagjia "Partizani", iu hudh ne gryke ( ka dhe shenja per kete pune ), i rrembeu armen dhe e vrau agresorin.

Arusha e maleve del heroine.

Promovojme vlerat e zones dhe rritet turizmi. Rritet turizmi rriten te ardhurat, rriten te ardhurat rritet mireqenia, rritet mireqenia behet mooti me i madh, behet mooti me i madh do dale ndonje me luge ne brez qe ta haje e te lyeje turinjte. smiley

Kafshe fare !

Si u bene keshtu keta njerez moreee? smiley

* Cer me kujton ky mbiemer mu?

Kaçaniku per te vjedh'?E qe kur u vjedhka??ça nuk po ndigjoj ...dikush tha qe u harroka mbi piano ,tashti edhe u vjedhka.....smileyça paskemi qene ne peshqit per ca lloje fantazishe!!!

Epo sikur nuk shko o Zane te themi qe kishte shku Kaçaniku per te kerku fare kosi. smiley

Ai s`ka qene as hidraulik. smiley

Versioni me i mundshem ne kete rast eshte qe i shoqi kur i ka kapur me preshe ne duar, i ka kercenuar se do ti vras te dy. Kjo duke e ditur qe burrat ne Shqiperi te vrasin per keto pune, dhe kane dhene provat per kete gje, duke pare qe kronikat jan plot me lajme te tilla, ka menduar sa te me vras po e vras e para. Kjo edhe do te merret parasysh nga gjykata per ulje denimi (duhet). Kur ka vrare te shoqin nuk kish pse te dilte i lare nga kjo mesele vetem dashnori qe meriton poaq ndeshkim sa kjo vajza. Keshtu qe kjo ja ka numeruar edhe atij.  Pastaj nuk dime si kan rrjedhur ngjarjet aty brenda thjesht hamendesojme. Mua kjo me duket me realja. I shoqi i ka kercenuar se do ti vras te dy, dashnori ka hedh kunder te shoqit fjale fyese qe degradojne kete vajze, keshtu qe kjo ka vrare te shoqin per te ruajtur koken e saj, ka vrare edhe dashnorin te mos dale i lare nga kjo mesele.

Pupupupu ca behet nga Shqiperia keshtu!!!!!!smiley

Kur habiteni dhe ju nga Amerika,ku ndodhin krime nga me mostruezet ,lere me pastaj ne!smiley

Ju vdisni fare nga frika..smiley

ne parim,po,por praktikisht,jo.

Ne Amerike,ke frike te kalosh rruges ne mes dites,ketu te ne ,ne mes te nates.Jane ca paradokse qe s'i shpjegon dot.

Kaq shume frike pate kur erdhe? Cfare ndodhi?

Cfare behet ??? Asgje e re ...Hap zinxhirin nga Kacanik del Eduart ...

Fatkeqesi qe jane rikthyer ngjarje te tilla ne nje Kohe absolutisht tjeter , te Hapur , te Emancipuar  . Kushdo mund te martohet me kedo . Me burre , midis dy grave , me bageti ,..e larmi formash pa qene nevoja me qene xheloz . Per cfare vlere ben fjale besnikeria bashkeshortore ?? A nuk e ka thene Babasqapi me Jozefpercken qe ne jemi shoqeri neo - liberale zotrie ..

Liberale do te thonte :

Hap zinxhirin gjen dashnorin e grus . Myll zinxhirin dhe pa e nxjer prej zhelesh jasht  i thu : jasht jam une .Po pi nji cigare .Kur te maroni me lajmeroni .

Neoliberale do te thote :

Do me hap zinxhirin po pa qene nevoja fare me mendu per zhelet i thu ....Kur do vije ai dashnori tat moj grue , se meta mrene !

Shqiptaret duhet te gjejne Force e te rikthejne VLERAT e Familjes te shpalosin Kulturen Shekullore  . Keto KURVERI nuk jane VLERA , jane Antivlera sepse Ju nxisin ne Ekstreme . As mos prisni ndonje mase a program ne te mire te familjeve tuaja nga Partie e Sqeperve me Pushtet  qe ju marrin parate e Ju grabisin cdo ore e minute. Ata kane hall, vetem xhepat e tyre .

Morali ??? ....Asht per Berra zotrie ..

Besa ???.... Asht per mercenarizem zotrie ..

 

paragrafi i fundit Yll,drizo...familja duhet te gjeje vlerat...me kurvri te gjithandejshme nuk shkohet kund ,veçne vrasje.

Kurveria me e madhe shte aty ku ka varferi dhe zakone qe nuk perputhen me kohen dhe realitetin. Per te tjerat vendi ecen me shembujt nga lart, kur jan kurva te paret e vendit pse te mos jene te gjithe?

Keta dy mesa duket kane qene homoseksuale, keshtu po thuhet. 

Ja nje histori e tille..

 

Nje histori shume interesante ka ndodhur ne nje fshat te vogel prane Milanos ne Itali ku protagoniste jane nje cift, nje mik i tyre dhe nje qen, i llojit bassethound, me moshe 5 vjet.
Marta dhe Venanzio, te dy mbi te dyzetat, te martuar prej shume vitesh e conin normalisht bashkejetesen e tyre edhe ne shoqerine e qenit te tyre me emrin Charlie, nderkohe qe Venanzio ishte i dhene edhe pas gjuetise, pasion te cilin e ndante edhe me mikun e tij Gianni, 46 vjec.
Me kalimin e kohes, miqesia mes dy burrave mori per "mire" deri sa u kthye ne mardhenie sentimentale klandestine.
Nje te djele, ndersa te tre po drekonin ne shtepine e Gianni-t, qeni me emrin Charlie, i cili ishte gjithashtu i ftuar ne dreke, pasi futet ne nje nga dhomat e te zotit te shtepise, del qe andej me nje pale mbathje ne goje, te cilat, i takonin bashkshortit me emrin Venanzio, dhe qe per fatin e tij te keq, ishin mese te njohura dhe te dallueshme per te shoqen Marta, pasi jo vetem qe sapo ja kishte dhuruar, por ne anen e perparme te tyre kishin edhe nje pate te vizatuar.
Kjo coi ne nje sherr te vertete, ne perfundim te te cilit, burrat u detyruan te pranonin te verteten, dhe ceshtaj perfondoi ne gjykate. 

 

Miqte e mi ,kohnat jane shume te errta ...perdite vetvrasje e vrasje absurde..jo vetem ne shqiperi....e as me shume e me pak ...shqiperia ka veçanesite e veta....asht ma primitive...Mbledhni mend e famijet,shtrengohuni pas tyne....

Nuk eshte se nuk ndodhin kudo keto lloj ngjarjesh .Biles ketu edhe per Gerlfrende apo boyfenda smiley kercert kallashi nga MESJETARE ! Po ka ketu edhe per Kronike edhe per Miss Suma me e Bukur ! Helbete qindra milione  piplla e qindra mije Kultura , qindra miljone dollare e qindra milione qejfe !!!!!

Por ate popull e kane THYER ne mes . E kane nxitur drejt asaj qe jo vetem nuk e ka tradite por nuk e shpie Gjekundi ne shkatrimin e Familjes. Lloj Lloj Pedofile  e pederastesh kane buisur rrugeve. Te gjithe zinxhir zberthyer . Ca me hunj ne dore , ca me kallash per grabitje e shitje , ca me psallma per moral fetar . E pambarim deri tek ca sharlatanizma OJU Q nenat qe vetem vjedhin e muallisin.  E si qershia mbi torte dy nga Llapaqenet me te medhej Historike , Babasqapi me Jozefpercken muallisin gjithe diten "se Opozita zotrie " , e sikur te mos kete Popull fare lehin nga mengjezi ne darke se .... :"Vlerat zotrie  na i cmoi gjiFe bota Besen , bile - bile dhe njaj i Kanadjes ! "

Gjakmarrje , Kurveri ,Grabitje , Shkaterim TOTAL Morali dhe .. njerez qe LEVIZIN me keq se Milingonat pa kuptuar se ku JANE , ku VENE ......dhe ne mes Hingellimat e dy Sharlataneve se " 100 Vjeorin  zotrie do e festojme Nae me Bust te RI "

Idriz,kete zinxhirin e zberthyer ,s'ka koment qe mos ta futesh..mbylle zinxhirin ,boll e le hapur!smiley

Sa te ka pelqy kjo metafora me zinxhir bre.E ktheve direkt ne simbol te KOHES pa zinxhira.Jane hapur zinxhiret gjithjandej Idrizo.Historia me zinxhir te hapur me qit Mbretin nga harresa, Arti me zinxhir hapur me qit rropullite e artistit si veper arti.Njerzia po e po me  zinxhir zberthyer, llapa jashte smiley  . Ja , e hap zinxhirin e nga Sali, te del nje Enver safi smiley

Asht gjithperfshires i nerum Spiritus . Nuk njeh Gjini . A nuk po lodhna dhe na me gjet nje Predient Gjithperfshires . Dmth nje qe tund zinxhirin smiley

Kishte lezet ne kohe te merhumit i binin lopates ne kooperative nga mengjezi deri ne darke e s'u shkonte mendja per gili vili.

kjo qeka burrneshe. edhe te ki edhe te vret smiley

Eh!

Po na i ha gopi djemte !

Ju na e prute zinxhirin si Kafkiane  dhe nuk late kritike Botnuere pa na bae na Xhahileve jo kurreshtare , se cfare ka pas zinxhirit smiley .Tani me qorton mue ???????? Nuk late me xhahil te botes qe rreh Gruan faqe te gjitheve dhe na e kena ne sofer si "ma te madhin or tie , prej Prveze ne Kacanik " tuj Burulue Burulovska .

Pse per njimend e ke qe keto nuk ndikojne dhe biles ashtu te imponuara , KUNDER Injorances sone te Nostalgjikeve qe nuk kendellim frymen tuej te re ????

Ka mbi 20 e kusur vjet  qe po rreshket DHEU Venus .Po Vithiset e ne kete vithisje dalin edhe pellgje me uje e mriza here pas here,  por qe shpejt kthehen ne Baltovina , si e gjithe siperfaqja . Dhe doren Kryesore ne kete VITHISJE Shkaterruese e kane ata qe Drejtojne e Menazhojne kete Popull me ZINXHIR HAPUR .
Jemi Popull Konservator , i papergatitur dhe pa asnje Baze ekonomike para se gjithash e asnje Tradite Morale per zhvillime te tilla marramendes e Artifciale ....... ose le te jetojme me Oaze Deliresh te Fevzi Uturakeve qe e njeh Shkypnien or tie bashk me Babasqapin bash Qi  ne kohe te Vucidoles qe rrezatonte Kulturen e Komanit si ktu e i QIN vjet Pavarsie !

 

nuk ka mundesi qe gruaja ti kete vrare te dy ashtu e bindur per ti vrare. Ka dicka qe nuk shkon ne kete histori. Mundesia me e madhe eshte qe i shoqi kur i ka pare ka zbrazur armen tek dashnori dhe ndoshta pastaj gruaja mund ti kete rembyer armen dhe e ka vrare ate. Ose i shoqi ka ardhur ne shtepi bashke me nje shok per ta palluar te dy gruan dhe kjo eshte hakmarre duke i vrare. 

Une them qe i shoqi e ka gjetur me dashnorin, sic thone lajmet, pastaj i shoqi eshte kacafytur me dashnorin, ndersa ai mund te kete thene "vete ma luajti, s'eshte faji im qe e ke kurve, une as qe e pelqej", etj, etj... dhe i shoqi, duke qene se mban nje kallash ne shtepi, mund te kete kercenuar qe do ta vrase gruan, dhe ajo mbase ka parandaluar vdekjen e vet duke e vrare te shoqin, e pastaj e ka zene gjaku dhe ka vrare edhe dashnorin.

nje tjeter gje qe eshte per t'u shqetesuar ketu eshte se njerezit ne tropoje mbajne ende kallashe ne shtepi, si ne 1997-en

Une them, ti thua, ai/ajo thote. Ndersa:

Gruaja ka pranuar se ka qëlluar me armë ndaj të shoqit nga frika se ai mund ta vriste, ndërsa pohon se të dashurin 27 vjeç e ka qëlluar padashje 

Po mire mer, kjo vasha, kur bente dashni me Kacanikun, e mbante kallashin ke koka? smiley

Vrasja do klasifikohet vrasje ne kushte e tronditjes se rende psiqike*. smiley

* Psiqike apo psikike kjo eshte ceshtja. smiley

Epo ca mbajne kamzhikun, ca mbajne kallashin.  Sic ka pasur e ka Marquis, ka pasur e ka dhe Marquesses.  

Shqip eshte psiqike!

Si ofiqar! Jo ofikar! smiley

aha, ok, s'e paskam lexuar

por e paskam gjetur njerin

Kshu duhet te jete. Se edhe tropojan edhe gay, nuk shko vallaj  smiley 

O zoti Koth ..Po na Kacaniken sikur vetem per Luftra e kemi nigjue. Si duket ka fillu me myll Gryka tash e mrapa smiley

Po s'ka qene kot ajo arbereshja ..Ma shume ka vrae GOPI se Pushka dhe Topi ( jo presidenti ) smiley

Eh kto tropojanet, t'pine gjak n'vetull. smiley

Ate qe e kane, e kane.

Nuk eshte me inat eshte me fat..smiley

Me fat? smiley

Po pra, jo te gjitha femrat jane nga Tropoja..smiley

Thank God! smiley

gjynah, vriten per pune seksi. Po seksi duhet ti bashkoje njerzit se eshte argetim  dhe kenaqesi dhe jo ti vrase. Po ku ka me gezim kur te lumterohet njeriu i dashur?

ti, je per "cifte te shqyera"?smiley

Mua po me pyet venus?

Jo,ty ,ate siper teje.,qe eshte per "Viva el amor "

Nc nc nc mire qe fle me tjetrin ne krevatin tend por te fut dhe plumbin.

Pa pa pa cpaskan qene kto grate e malsise.

Mu kujtu nji barcalete:

1992, Marku me Prendin duke udhetu me Alitalian.

Vjen stjuardesa dhe i pyet nese duan dicka per te pire.

Sapo largohet stjuardesa Marku pyet Prendin.

Cka ishte ajo Prend?

Femen ish o Mark, femen!

Po pse spo thu o Prend qe ne kekena martu me Burra!!!! 

A ja keni vu mendjen qe kto kohet e fundit, jetet e njerzve jane duke u shkatrru vetem per pune k*rit. Nuk ka ma lajme me organizata mafjoze qi gjuhen me kallash pune millionash apo per kilet e kokains. Kjo, dhe nji here, tregon per punen e mire qi po ban qeveria ne parandalimin e organizatave kriminale te tipit mafjoz. smiley

 

ose, organizatat kriminale e kane kapur tashme perfundimisht qeverine e keshtu qe ka vetem paqe.

sidokjoft, that's a win-win situation! smiley

lol, po popullin ku e fut ti tek kjo win-win situation? Apo populli nuk eshte argument per tu perdor ne kesi rastesh?

Kto Shotat, jane kene gjithmone n'mode andej kah Tropoja. 

kot nuk kane ken qujt burrnesha. 

31-vjeçarja është kapur në banesë nga i shoqi me Kacanik Gjuriqin. Pas nje konflikti mes te dyve mesohet se gruaja ka qelluar me arme kallashnikov te shoqin, duke e lene te vdekur ne vend. Me pas 31-vjeçarja ka qelluar edhe mbi te dashurin e saj duke i shkaktuar vdekjen edhe ketij te fundit. 

paskan mesuar  ta dredhin dhe une i kujtoja prapa dynjase.malesia po i afrohet qyteterimit perendimor me hapa te shpejta.

Ne nje perceptim popullor,cikat e Tropjes, jane pa perhere si qeflie.

ke të drjetë, janë jo vetëm qejflije, por edhe të bukura dhe shumë të sigurta në seks. Aq sa duket sikur janë ato që e zotërojnë mashkullin ne aktin seksual.

Ti paske argumenta pertej perceptimit.smiley

lol, nese nuk bindesh nga argumentat e mia, te bie barra ta provosh njëherë. Por ama bëj kujdes, kontrolloje përpara për ndonjë armë zjarri apo të ftohtë. 

Ngjarja e mesiperme vertetoi dhe nje here llafin e popullit,se nuk i'a ka pa kush hajrin bythes.smiley

"... njerez qe LEVIZIN me keq se Milingonat pa kuptuar se ku JANE , ku VENE ..."

Oidriz! me thënjen e mësipërme, padashur ke fyer komunitetin e respektuar të milingonave. Në pamjen e parë, kjo përshtypje mund t'i krijohet gabimisht kujtdo. Në këtë grackë ra dhe Mark Twein, i cili u kushtoi lëvizjeve "kaotike" të tyre një tregim argëtues. Sot është e mirëprovuar se lëvizjet e tyre i përkasin një organizimi të përsosur. Kërkojnë e sigurojnë ushqim, riprodhohen e sigurojnë trashëgiminë, mbrojnë familjen. Jo milingonat, por ne peshqit homosapiens lëvizim të çoroditur, paditur ku shkojmë, pa pasur një rend vlerash në konfliktet që rrjedhin prej nevojave për t'u ushqyer e veshur, për të shuar urinë seksuale që ndjek nga pas shoqëritë e prapambetura, si kjo jona e që për rrjedhojë pjell përditë kurvërinë. Them se nuk duhet të ngurrosh për t'u kërkuar ndjesë milingonave.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).