Konsensusi nuk është arritur. Analisti i njohur pro qeveritar është njeriu që pritet të bëhet Kryetari i shtetit

Z. Hoxha ne Wikipedia:

 

Artan Hoxha  

Artan Hoxha është një nga ekspertët e mirënjohur të ekonomisë. Ministër i Tregtisë dhe Bashkëpunimit Ekonomik (1992-1993) ; Drejtor e më pas President i Institutit të Studimeve Bashkëkohore (ISB) nga viti 1997 e në vazhdim ; anëtar i Këshillit të Administrimit të Universitetit të Tiranës (Shkurt 2008-Maj 2010) ; anëtar i Bordit Këshillimor të Qendrës Kërkimore për Evropën Juglindore (SEERC) në Selanik të Greqisë ; anëtar i Bordit Këshillimor të Televizionit Ora News ; anëtar i Bordit Këshillimor të Revistës Monitor ; themelues, anëtar dhe Drejtor i Bordit të Drejtorëve të Qendrës së Arbitrimit dhe Ndërmjetësimit Tregtar, janë disa nga rolet e mbajtura apo në ushtrim e sipër nga z. Hoxha. Përgjatë karrierës së tij mbi 20 vjeçare, z. Hoxha ka kontribuar në përgatitjen e politikave, strategjive dhe ligjeve më të rëndësishme të lidhura me reformat ekonomike dhe institucionale.

Vitet e fundit, ka luajtur rol thelbësor në ngritjen e Qendrës Kombëtare të Regjistrimit (QKR), Qendrës Kombëtare të Licencimit (QKL), reformimin e sistemit fiskal, krijimin e gjykatave administrative dhe aktualisht po punon për reformimin e sistemit institucional e ligjor të inspektimeve administrative mbi biznesin.

Z. Hoxha është një nga opinionistët e njohur lidhur me çështjet ekonomike, ligjore, institucionale dhe politike me një aktivitet të spikatur mediatik në median televizive dhe shtypin e përditshëm.

Z. Hoxha, trajner i licencuar në Administrim Biznesi nga ILO Training Center në Torino të Italisë (1997), është një njohës i thelluar i çështjeve të lidhura me zhvillimin e sektorit privat. Institucione shtetërore shqiptare apo ndërkombëtare si dhe biznese shqiptare e të huaja ne Shqipëri i drejtohen për këshillim.

Z. Hoxha ka kryer studimet pasuniversitare Master në Ekonominë e Mjedisit dhe Energjisë në Shkollën Pasuniversitare Enrico Mattei të Grupit Eni, Itali (1994-1995) dhe ato universitare në Fakultetin e Gjeologjisë e Minierave të Universitetit Politeknik të Tiranës (1984-1989). Ai është shpallur dy herë rresht, në vitet 1982 dhe 1983, fitues i vendit të parë në Olimpiadat Kombëtare të Matematikës.

 

280 Komente

Faleminderit shume zoti Edi Rama per kete president te procesuar, konsensualisht te konsoliduar me jo nje takim sa deshe ti me Berishen por dy, kete kandidat te pas-Zaganjor-refuzuar nga ty dhe sic pritej, te Berishe-Mete-zuar.

P.S. Te fala breshkave dhe ec na bej nje editorial te posacem ne blog tani, si dhe nja dy mesazhe rrufe ne Twitter.

erdhi dita e analisteve, me fund!smiley

Duket qe Rama e ka dhene Ok ne heshtje,e kane trembur me Fatos Nanon sic duket.

Jo vetem qe Zaganjorin Rama e beri te dorehiqet dhe me gjase do ti jape Shqperise Tan Hoxhen si president Berishe-Metist, po as Nanon nuk e kandidoi sa per sy e faqe, qe mos te rrezikonte percarje ne PS.

Per hajer i qofte.

i pafte hajrin.

na dhente shancin ta leshojme njehere e pergjithmone ate nenshtetesi te peshtire.

A ka te boj gjo ky lepibythesi sali-ut me Enver Hoxhen?

Sigurisht qe ka,ndryshe Rama do bente si dreqi tani.

Master në Ekonominë e Mjedisit dhe Energjisë në Shkollën Pasuniversitare Enrico Mattei të Grupit Eni, Itali

Eshte nje lloj "Coorporate University" te cilet therrasin pedagog te huaj, secili me programin e vet, me fjalet e bukura qe perserisin gjithmone njesoj. Kurse specializimi ndermarrjesh private, jo titull akademik.

Ky eshte nje mi i partise, sa here e kam pare neper biseda ne studio perpiqet si curvat te beje akrobacira e te shfaqet si i pavarur por ne fund mbetet nje mashe e pushtetit. Pervec kesaj i mungon edhe kapaciteti intelektual per te qene president, rrotullohet si pordha neper breke me pyetje te thjeshta per tu dukur me inteligjent se ceshte. Me mire Zaganjori se ky boksier i peshes 45 kg.

S'deshi Rama Zagonjorin, tani te gezoje Tanin lol. Ama me trap se ky Rama skam pa ndonjehere!!! Idiot komplet. S'ka faj Berisha mor, sdo thonte ndonjeher PO per ndonje emer.

Ku e di ti qe nuk do thonte PO? Keto jane lojera kot mer burre e kishte vendos pozita qe ne fillim qe do vinte aty nje eunuk te vetin, po bente shfaqje kot gjoja per konsensus qe ti hante mileti si ty.

Zagonjorin pse e refuzoi? Jo vetem Zagonjorin po edhe shume emra te tjere ka refuzuar. Sala eshte i lare per vete, se nuk kandidoi figure politike te PD-se, por nxorri emra jo te angazhuar ne politike. Personalisht mendoj se Rama ka luajtur shume shume shume keq politikisht (per te disaten here).

Rama po luan me gogolin e mosmarjes se statusit se kandidatit.

Po nese Shqiperia e merr statusin???

 

Bravo Rama, si nje Kryeminister i ardhshem ka bere levizjen e duhur.

smiley

 

Ai do plaket ne opozite me gjithe PS-ne... derisa te vdese Berisha (po vdiq)... do kalojne nja 10 breza "socialistesh".

Mir ti behet atij dhe PS-se.

Artan Hoxha paska lindur me këmishë. Përtej shakasë, mendoj se Artan Hoxha ka një diapazon më të gjerë aftësish në ushtrimin e një posti publik, nga cfarë le të mendohet. Megjithatë, kam përshtypjen që Artan Hoxha ka krijuar paksa figurën e benjaminit, pra, njeriut që ofron maksimumin e tij nën sqetullat e dikujt tjetër. Ky imazh publik i tij, megjithatë nuk shkon përkrah me kompetencat e këtij njeriu, që gjithsesi ekzistojnë. Mendoj që do ta ketë shumë të vështirë karshillëkun institucional që do të duhej të ushtronte në postin e Presidentit (një detyrë thellësisht personale).

Ket e kane larguar nga qeveria per vjedhje mer. Ky eshte tipiku i spordhjakut qytetar qe vetem buzeqesh embel dhe trasta bosh. Ne gjuhen popullore keta quhen 'legena'.

Ne te gjith skenen publike shqiptare nuk ka shpiferi me te madhe se ajo qe quhet artan hoxha. te hap zorret e barkut kur e degjon ne nje debat, robi me acarues i mundshem. Te kandidosh nje vemje te tille per presdident eshte te tallesh bythen me nje komb te gjith.

Eshte e diskutueshme ajo fjalia e dyte, i tille ishte dhe presidenti i fundit apo jo? Le te themi qe kjo do te jete sprova e tij e madhe. Intelektualisht eshte mese i zoti per ate post, madje thuajse si asnje tjeter. Problemi me i madh lidhet me faktin se do i duhet te perballoje nje fryme antikonsensuale fillestare e ndoshta penguese me vone, nen driten e zgjedhjeve te 2013-tes. Do mbarte pak nje si lloj alergjie qe kane njerezit ne pergjithsi ndaj opinionizmit e suksesi i tij ne kete fushe, brilanca e arsyetimit e zberthimit politik te ceshtjes deri ne cinizem shkakton natyrshem pakenaqesi tek (fanatiket e) krahu(t) tjeter. (Nuk ishte nevoja me lexuar nje pjese te komenteve ketu deri tani). Nuk e mendoj shume popullor si fillim, por besoj se permban cilesite dhe formimin e duhur mbipartiak,bashke me Nanon e fare pak te tjere, per te dale mbi cdo veshtiresi e per te qene i suksesshem. 

Boisa,

 

Mund të kesh fare mirë të drejtë. Ajo cka kam dashur të theksoj, është perceptimi publik i Artan Hoxhës, që nuk përkon me individualitetin e këtij njeriu. Megjithatë, ajo cka vecoj unë është njëfarë cilësie prej bon vivant-i e Artan Hoxhës. Këtu nuk i referohem hedonizmit të jetesës së tij, por i referohem njëfarë hedonizmi të mendjes. Një alergjie ndaj konfliktit. Sipas meje, Artan Hoxha nuk zgjidh konflikte, por ka një aftësi të cuditshme për të mos qenë pjesë e konfliktit. Pra, në rolin e Presidentit, ku pa dyshim do të bëhet pjesë e konfliktit, e ku duhet të mbajë qëndrim për zgjidhjen e tij, nuk e shoh shumë të përshtatshëm. Por, nuk kam asnjë mëdyshje (unë jo të paktën) lidhur me cilësitë e tij intelektuale. 

Filluan keta,ne raundin e katert dashkan President te ndershem.

Jo te ndershem, por edhe Jozefina do ishte nja qind here me mire, por ky eshte servil i dores te fundit mor burr, nuk ka fare nivel.....smiley

Haxhinastoja ??  smiley

Para ketij edhe nje evgjit merre hiqe nga karroca e vene president mor burr.

ja keta si ky te shpifin profesionin...mire ruci po ky kur e ka ushtruar ndonjehere profesionin e tij te 2 po i themi ate te ekonomistit.ky eshte opinionist politik sh politik biles per te thene qe ka dhene ndonjehere ndonje opinion per ekonomine.ka qene dhe ky nga ata oborrtaret e sales qe perpara se te fitonte zgjedhejt studionin e prodhonin politika per te ardhemen e konbit.

22:58. Lajmin e dhashe qe me 20:20 tek tema e Nanos. Kur te zgjidhet presidenti tjeter, t'i merrni informacionet e mia me seriozisht.

Tan Hoxha eshte tallja e rradhes (perderisa PS nuk jep konsensus, PD mund te gjente nje te sajin !!!). Megjithate, ai vlen SHUME SHUME here me teper se Zaganjori !! Shume shume here ! (mjafton ta shihje disa minuta ne nje video me imazh e ze, per te konstatuar nga 'vinte' e ku 'shkonte'...)

Nuk kane me kohe per tallje jo, nuk e han njeri me rreziku karriken me e lone per raundin e fundit se i do Rames trapi,pastaj mua me duket se Rama e ka dhene konsensusin per Tan Hoxhen.

Sikur jane edhe nja tre kandidate te tjere Imami Tusha, Nishani, pse pikerisht ky mendohet se do zgjidhet prsident?
P,s Brad ke thene disa here me pare qe Haxhinasto ishte zgjedh dhe ish pun e mbarume, apo eshte asi nen menge, si perfundim!

Po keshtu o na thane me thene smiley  ata se paskan ditur per vete deri para nje ore.

Hajd per hajer smiley

Nuk eshte vetem analist. Ka punuar per disa reforma si keshilltar ekonomik i kryeministrise.

Psh, tek ne ka patur shume inspektoriate (tatim, punes, sigurie pune etj etj) nja 40, secili me buxhetin e vet, me plot mbivendosje kompetencash etj dhe jane ne program te mblidhen ne 10 te tille. Ne kete reforme, me sa di eshte pune e Artan Hoxha.

Nejse. Une nuk marr vesh, cfare kishte me pak Xhezair Zaganjori?

Nuk kishte asgje me pak Zagonjari. Ceshtja eshte se Zagonjari u dogj nga "procesi" i Rames.

Ja xxxçò@@@dsxxx me gjithe proces.

Po kur te vjen ne dore nje Pamela Anderson e dehur, car ben? Joooo s'ke respektuar procesin. Nuk te kam ftuar per darke, nuk te kam nisur sms te embla... Carpe Diem mooo, mos rri e pyet shume. Ta dha zoti? Merre! Pike, pa shume pyetje.

ina rama?

pervert smiley

vdes te marre ne pyetje ajo eeee smiley

smiley

ua rrotullon dhe syte si i pafajshem pale.....smileysmiley

O si shpyrt.

me bionde eeeee i poshter................

Ajo edhe sikur te te thote "ergastolo", me ate ze qe ka? Te ben t'i thuash avokatit mbrojtes: "acetto! Tu, tu sei licenziato. Zitto!!!"

per ty ka humb kote per spikere radioje ajo..........

Mua me drejtohesh kur shan Ramen ? smiley

ja dhe shkolla e trumbetuar e propozimit te sotshem,nenkuptoj ate per ekonomist......dhe vetem dicka po nenvizoj.mattei ka qene njeriu qe krijoi italine industriale,ate te nafte vecanerisht..........dhe jo se zoteria jone ne fjale ka qene nje ekonomist i mbaruar por ka bere kerkime per profesionin e vet ketu.dmth ate te shpimit te naftes..........

http://www.feem.it/getpage.aspx?id=24&sez=About%20us

berisha e beri ekonomist qe ka 12 vjet qe ben olitikat ekonomike shqiptare kur ky ketu ka mbaruar me 1995 mesa dukej nga milano.......

Perfundimisht rama e ka certifikuar veten si nje njeri qe ka privatizuar partine socialiste (pasi e ka blere me evro cash) dhe politikes i ka rene kot ne qafe.....nuk tha kot kryeministri para ca ditesh qe rama edhe kur fiton, nuk e din qe ka fituar.......edi iku nga shiu dhe u fut me vetedije ne fortune......per hajr presidenti i ri qe me se paku sot nuk ka qene duke luajtur domino kur e ka mar vesh lajmin, ose duke honger qofte e hudhra si ky qe po iken......per hajr!

Ky eshte kopje e Cilit, por edhe me vemje, minj ekranesh. Sikurse Cili ka perfituar nje license per Universitet privat te biznesit.

Nese Moisiun e moren nga dominote, kete e marrin nga Bilardoja. 

Mua me duket si propozim i metes..

Njeri i respektuar nga pothuajse te gjithe, ekspert i ekonomise, analist i drejte, politikisht i balancuar, i paperlyer ndonjehere ne korrupsion. Nje President per Shqiperime, jo per politiken. Bravo!

Ku e citove kete plako?

Lere se do i kene bere hack llogarine, ose do jete bere tape!

Jo mo, nuk jam as tap' as hack. Kam pa dy ndeshje te bukra sot, moti eshte i mire. Eni Koci sapo tha ne tv se eshte demokrate e flakte, ndaj une duhet te zbuloj se kush eshte Eni Koci dhe cfare e ka kryetaren e te rinjve te PD, kengearen Greta.

Eshte kusherire e Petro Kocit mer burre, dole bllof fare. (me keq se artikulli mbi Nanon)

S'me ngjajti me petron se i kishte floket marshallah. Ai artikulli per Nanon nuk ishte bllof mor ti qe paragjykon cdo gje. Ate ma kishte sjelle nje peshk ne privat dhe e postova, ne e besofsh, as e kam lexuar fare c'thote. smiley
Ti, ku e ke ate zoterine qe permende dje tek emrat? Ky kandidati si po te duket, meqe une e kisha marre me emergji negative kete pune?

Kandidatin e djeshem e ndau mendjen Rama te mos propozonte fare, ndryshe do kishte shanse te mira sot. C'ti besh piktorit se ia rrit mendjen Nazarko me Kol Ballen se di te beje politike te madhe. Tan Hoxhen e deklarova president qe ne 20:20 kur dolen emrat, se ishte evidente qe eshte me i pershtatshem se tre te tjeret. Une paragjykoj cdo gje, ti po shprehesh pa paragjykime per x-faktorinsmiley. Ec e merre vesh

doink! smiley

po shef Abc news..

Po tallesh ti? Ky byrazeri mbrojti garden per vrasjet e 21 janarit me zell demokrati peshkist.

Blend, nuk i njifke fare!   Une e njoh Artan Hoxhen.Nxenes i Genc Rulit, por mbi te gjitha nje ish minister ne kohen e Salihut te pare, te cilin Salihu deshi  ta burgoste.I  shpetoi burgut duke emigruar, por i kthyer sapo Berisha i ktheu patkojt nga dielli, si president -1997-,  kur  me "kolltukun  ne shpine", u strehua  ne seli te PD-se.

  Ky njeri, ne menyre shembullore i ka sherbyer  vetvehtes duke i  mbetur ushtar i Genc Rulit, ku me Institutin e tyre arriten te grumbullojne miliona euro nga  organizma qe i ndajne sebashku  fondet.Fale tyre dhe ne mbrojtje te atyre shumave, Artan Hoxha, ne keto vite e ne çdo  studio, si opinionist pro qeverrise, ka mbrojtur paret duke i shtuar ato, me imitim te persosur  surratit te  ...Uriahipit, me  te gjitha xhestet, qe percaktojne  servilizmin e  duke fole si avokat per masen e opinges se te marrosurit.

  Ky  eshte  presidenti  qe kurre nuk na lipsej.Kush don ta njofi  edhe me mire  le te shfletoje procesin... Arsidi!

Por gjene me i  mire se Nanua.Nano nuk hahet me as me ...qepe   

 

 

Komplet ato qe di une per te. in a nutshell: kokrra e hajdutit. Kunadhe pa pike integriteti.

 

P.S: Me Sulen e pare desh e hengri me drurin e arres me sa kam nigju e mbaj mend turbullt. Keshtu eshte?

P.P.S smiley  vallaj tani jam kail me pranu Tosin smiley

Por gjene me i mire se Nanua

...mbiemrin e paska pak takses ky robi o grava, po ne lidhje me Zaganjorin a ka ndonje ndryshim thelbesor ky Hoxha ...

blendi seriozisht e ke ti kete ekpert i ekonomise...me fal ke quan ekperte ti?e di sa me te mire se ai ka shqiperia dhe se quajne veten ekspert ekonomie..........qe te behesh ekpert ne ekonomi e te japesh modele e shembuj apo te propozosh reformat te duhet nje pune kerkimore te pervitshem,te thelluar dhe jo te japesh opinione politike.te duhet nje prejardhje nga fusha ekonomike dhe nje bagazh kerkimor dhe shkencor qe zoteria ne fjale te pakten nga cv qe po qarkullon nuk e ka.por meqe po thua eshte ekpert ekonomist,me jep nje shembull te kesaj punes se tij si i tille nese mundesh

sikur Z Hoxha te ishte propozuar nga Rama ath per ju klesidra do ishte experti me i mire i ekonomise

 

jo aspak......per mua ska te bej fare nga eshte propozuar e kam em ata cfare ai ka dhe eshte..........se gjykoj fare per kete gje.di vetem qe nje njeri me nje vit kerkime ne cilindo institut kerkimor nuk te ben ekonomist.dhe ai mbetet inxhinier shpimi nafte.

Aq me mire qe eshte edhe ekspert i arres, une them ky te haje arra dhe jo me fara, ne presidence.

Arrat te bejne mire per kolesterolin, ua sugjeroj te gjitheve. Farat jane te mira vetem per te bere pis e shtyre kohen.

o blendooooo, te ka vjedh passwordin kevinjoni 

Po fol te shkreten o  swed-o,...   se dhe nje çike e gabova....!

smileysmileysmiley

Po filloja ta merrja politiken jo seriozisht kto kohet e fundit,paskam pasur plotesisht te drejte,kjo esh rruga qe duhet ndjekur.

E hengri Rama?!?!..ne fakt i vune perpara dy pjata..ose kaken ose mtin,zgjidh ke do..Ai tha nuk dua as kake as mt..ka faj..shume faj..nuk deshe kaken i thone..ha mtin tani!!..Prit kur te dal neser edhe ai bajga tjeter qe u vetkandidua si pjate e pare..edhe ai,po ashtu..o Rama,nuk deshe bajge ti..ha mt tani !!Bukur..presim neser si e me se do e shoqerojne,ndoshta ka ndonje suprize sh..rre!..p.s. falje per mtin,kaken e bajgen e permendur,por nuk kam pike respekti per ata qe zgjodhen pjatat.

Nga C.V.-ja dhe roli hiperaktiv e krejt i njeanshem ne mbrojtje te qendrimeve te qeverise dhe mazhorances ne debatet televizive, - sidomos gjate periudhave zgjedhore, - mua me duket se nuk ka asnje dyshim se z. Hoxha eshte njeri super i besuar i kryeministrit, edhe me shume madje se plot figura politike prane shumices qeverisese.

Sipas te dhenave te publikuara ne sitin e OJQ-se se tij, kjo e fundit rezulton te jete nje prej organizatave me te medha te ketij lloji ne vendin tone, me qindra mijera euro financime cdo vit.

Hoxha mund te jete gjithcka, por vetem personalitet i njeanshem nuk eshte!

Tek me e pakta, si president firme konsulencash (te maskuar si OJF) anon nga interesi i vet personal...

 

 

Po heni se s'ka ndonje rendesi. Berisha eshte edhe President.

..................10

Jozefinen meritoni dhe ate do keni. Meritoni gjithashtu qe maskarenjte si xhibi tu sjellin rrotull dhe rrotull do silleni.
Po, gjithashtu meritoni edhe editorialet e kryeredaktorit.

Mos e merrni me te qeshme. kjo qe po nodh sot eshte ALARMANTE. Besoj se edhe Sala nuk e njeh sa c'duhet se nuk do e kishte vene. Eshte i rrezikshem. Keto qe kemi pa e degju deri tani nuk jane asgje para asaj qe eshte ne gjendje te beje ky.

 

KERKOJ NDJESE PUBLIKE. Te keqen o Jozi ku je?????

Ej, po ky Bejtja qe ka vajt realisht per lesh...

Pse nuk vune kete per President?

Ku po e shef aman?

Te Abci, te abci...

Bejtja i jep mend dynjase.Where is this world coming to?

Po qe nganjhere kemi te njejten mendje Alba ...Mua me duket sikur kendon Jam fatos , Jam fatos , Jam fatos nga laberia smiley

Apo e ke per kete analin qe eshte me BEJTE ...

Shume gazep po heqin me ket zgjedhjen e presidentit a thua se u mbaruan pensionistet qe luajne domino tek bregu i lanes.

Neser duhen hap syte se mos zgjedh ket ktu:

Artan Hoxha

 

 

Ah, po, Meta u rehabilitua publikisht. Ky per shembull eshte nje turp qe u pranua pa ndonje proteste.

Shiko se cfare shkruante ky, vetem pak muaj me pare:

"...Sa për statusin e vendit kandidat, Europa është aq pranë sa ç’ishte Itaka për Odiseun. Për të arritur aty në 100 vjetorin e shtetit shqiptar, mjafton vazhdimi i vozitjes së rremave dhe mbajtja mbyllur e kacekut me erërat e mbrapshta. Dhëntë zoti që ndonjërit, nga padurimi, kërshëria a idiotësia, nuk i teket ta rihapë siç ndodhi në 1996-1998 dhe 2009-2011."

Po pranoi te behet president republike, pa konsensus, ndryshe nga Zaganjori, ky vete eshte individi te cilit thote se i druhet ne paragrafin e mesiperm!!

Do i lere Rama neser deputetet te votojne kunder Hoxhes ne Kuvend apo do ta bojkotoje fare seancen dhe do i qise ushtaret nga liqeni per xhiron e radhes peripatiko-Aristotelike nga frika se mos i rreshket ndonje deputet mbi lekurat e bananeve Berishe-Metiste?

Tan Hoxha pritet qe aktet presidenciale ti beje me pika (1., 2.) si artikujt e opinionint, se sic tha dhe Berisha, ka gjithe kredencialet e duhura per president, bile dhe konsensual, se eshte nje nga opinionistet me te kuotuar, sidomos ne familjen Berisha, po dhe ne ate Meta xhanem.

P.S. Juve qe jeni ne Shqiperi shkoini Rames per pjekje, nga ana jone dhe e gjithe Shqiperise. Pakon e kafes e paguajme ne menyre te perbashket me Paypal.

Amon mer xhib, ky eshte gjithe halli jot? Cer do boje Rama neser?

E drejte. Harrova te them qe fajin qe s'u zgjidh Zaganjori, Fullani, apo dikush tjeter per president e kisha une smiley

Keto nuse nuk na bejne, qaj neno qaj moj nene. Tani zevendeso fjalen nuse me krietar dhe do e shikosh qe fajin s'e kemi as ne komentuesit ne pergjithesi dhe aq une ne vecanti, si dhe qe lejohet dhe te komentojme per gjera te tjera, pervecse vajtimit, apo s'nuk?

Presidenti u qa po juve tani filloni komentoni nese do largohet me ne fund Berisha ne 2013-ten apo do pengohet prap Rama tek editorialet e tij dhe do veje Berisha ne pushtet sa Enver Hoxha?

E drejte. Harrova te them qe fajin qe s'u zgjidh Zaganjori, Fullani, apo dikush tjeter per president e kisha une

Aman o xhib te kam rixha. E pate ne ndonje moment kandidat Zaganjorin ti? U votu per te e s'ia dhane keta kllufat e PS-se? Po rri o me qafsh, mos ia fut kot tani. Ai e tha, e momentin qe Rama do thoshte ok, do e terhiqte. Mos na e boni Salen si rob te paster se s'ka rrote .... qe ta besoje

Zaganjori e tha shprehimisht qe ai u terhoq vetem nga sulmet e Rames (opozites), pas te cilave sic tha nuk do ishte me konsensual kur Rama shprehimisht tha nja 500 here qe nuk e pranon Zaganjorin.

Nese Rama do kishte thene po deri ne raundin e trete per te padyshim qe maxhoranca do ta votonte Zaganjorin dhe zyrtarisht, se ndryshe dilte bllof.

Po Rama eshte toc, ne vend qe ta mundte Berishen ne lojen e vet duke miratuar (jo qe ne fillim po nja dy dite me pas) Zagonjorin, hengri karemin e Berishes, e refuzoi Zagonjorin, mbase dhe Fullanin, dhe tani le te haje nje moot.

 

Kur ka dale ne fillim fare emri i Zaganjorit kemi bere nja dy replika, te kam thene qe Rama do ta haje sa krahu, do ta refuzoje kategorikisht qe ne fillim thjesht dhe vetem nga fakti qe Berisha s'e futi Ramen ne pazare (qellimisht e la jashte qe ta refuzoje) e tek e fundit s'eshte i detyruar ta fuse se kushtetuta qe Rama vete miratoi s'e detyron Berishen te ulet ne tryeze me Ramen para se te qise nje emer si kandidature.

Me the Rama s'kishte cfare te bente tjeter perpos refuzimit te Zaganjorit se s'pati kohe mjaftueshem ta njohe (sipas Fevziut Meta i ka thene Rames per Zaganjorin qe me pare).

Te thashe po deri ne raundet e tjera ka kohe ta njofe Rama Zagonjorin? Atehere pse ja preku shanset vetes dhe e hengri karemin e Berishes dhe e refuzoi qe ne momentet e para?

Po per Fullanin (sipas Panorames) qe ka nderhyre Arvizu dhe Berisha tha po (per konsensual) e Rama jo? Nese kjo eshte e vertete, si krahasohet Fullani sot me Hoxhen?

E shef pra qe dolem aty ku parashikuam (jo vetem une po disa prej nesh ketu), qe Rama eshte toc kungulli dhe qe humbi jo vetem presidentin konsensual (Shqiperise) por dhe betejen vetes dhe PS-se?

1. C'me rruhet mu si doli Rama me?

2. Te ish per te qene, Sala i thoshte Rames te binte nja 10 emra, e zgjidhte ai njerin nga keta. Kshu do ishte esnaf. Kshu arrihet konsensusi. I jepet dora me te dobtit. Kshu e beri dhe Tosi atehere me Moisiun. Kshu qe te lutem, mi kurse keto, se s'te kane lezet

Te ish per te qene, Sala i thoshte Rames te binte nja 10 emra, e zgjidhte ai njerin nga keta. Kshu do ishte esnaf. Kshu arrihet konsensusi.

Po, bile po te qe esnaf fare Berisha ja jepte Rames te 10te emrat nga PS-ja, ne fund inistonte Berisha tek Rama qe o do behej Ruci president o ska, po te pakten Brace, dhe pastaj i thoshte 'qe baba dhe nje p te rruar ne pjate dhe nje gote vere, ti shtysh keto emrat derisa te zgjedhesh cilin socialist do ta bejme president'.

Kjo eshte shaka pa kripe plako, qe do ta kesh patur nga hidherimi, se ndryshe s'kam si ta kuptoj qe ti pret nga nje p kurve si Berisha qe ne komoditetin e maxhorances ai te beje dhe manovrat politike te maxhorances, po dhe te opozites, meqe Rama eshte nje leshko me editoriale interneti dhe me manira dhe komplekse Hitleri.

Dhe cfare duhet te bente Rama nderkohe qe Berisha bente punen e tij, te dilte ne ballkon te Twitterit dhe ti binte me dore? Apo te hante ndonje ngjale tjeter per te siguruar publikun qe Meta eshte virgjeruar prap tani?

Le qe Berisha s'ka asnje detyrim ti lutet Rames (te rrime shtrember dhe te flasim drejt) dhe aq sa e priti dy here ne takim dhe qe hoqi dore nga Topalli ka bere mjaft (megjithese rrezik nga presioni i Metes i beri ato dhe jo per qef te tij).

Po ca jane keto shifra absurde tani pas pilat, ti jepte 10 emra Berisha Rames se 5 emra qene pak? Po pse 10 dhe jo 9 apo 13? Ose ti dergonte me sms nga nje emer cdo 5 minuta per 2 muaj rresht derisa Rama te binte dakort. Humor kinez lol

O Xhib ngele antiopozitar i pandreqshëm , po ç'lidhje ka këtu opozita ose emrat që mbron ti që të gjithë të korruptuar e aspak më të mirë se A.Hoxha. a ka përgjegjsi kjo shumicë parlamentare të zgjedhi një njeri të hajrit jo të korruptuar e hajdut apo sipas teje kjo shumicë është në pushtet padrejtsisht dhe veç prapsira do të bëjë .Kritiko mor këta që duan të zgjedhin vemje të tilla si Zaganjori,Fullani (kryehajdut), hoxha a imami Jo po me 71 jo me konsesus jo po Rama ..kushtetutën etj etj. Sikur vetëm një njeri ta vendosë(emrojë) presidentin , a s'ka përgjegjsi , politike, morale e qytetare ky njeri për ty por veç opozita gjykohet . Kot mundohesh ta fshehësh antiopozitarizmin tënd mbas Fullanit a Zaganjorit plehra gjoja sipas teje më të dobishme se një bajgë tjetër.  Po hajduti mor Xhib s'ka faj hiç?Antiopozitarizmi jot është më i shpif dhe se antiopozitarizmi i A.Hoxhës , pikërisht për kte arsye ti je dhe kundër tij pasi sheh veten në figurën e tij .

Kot per kuriozitet, si eshte Fullani ne lidhje me Hoxhen? Apo ka hijen e burrit te rende si puna e Bamirit

Ndjese!

Te paska pa shtremët naihere Artan Hoxha qe qenke kaq aktiv sot. Tironsit nuk ta falin kur i sheh shtremët. 

ky eshte tirons aq sa jam une gjerman...

ky eshte tirons, po tifoz i partizonit

hahaha

Mire mua me paska pa shtremet, po ty te ka premtu nanji kocke qe je kaq aktiv/e?

 

C'i ke keto o se le nam. Gjithsesi, ta thashe me siper, kam per te qesh ne fund, per kete jam i sigurte smiley

Bojkot, dmth boj kot se Rama loje e ka pas kete qe ne fillim. Ajo qe me ben me qesh eshte qe po na alarmohet elektoratmundshmi socialist nga zhvillimet e fundit. Nuk e di pse bejne perhere sikur surprizohen negativisht.

Sepse pusi i felliqesise nuk paska fund qe se ka mor pushtetin PD-ja. Gjithmone jam munu me qen optimit, po sa te kete gjytyrym-kamikazet dhe paret Sala, mut e me mut do veje. Sidoqofte, kam per te qesh sepse e di qe mutin e vet do haje edhe elektoratbetoni i PD-se ne fund te dites. Nuk shperndan dot per te gjithe Sala, sidomos tani qe fijet do kalojne edhe nga nje shushunje si ky. 

Artan Hoxha, kamikazi/sharlatan i rradhes. Ai kandidati i raundit te 5, me 71 vota, do duket si me i pershtatshmi per opinionin publik ne krahasim me kete karagjozin.

Truk i mire, i vjeter por i mire.

Lumsi ju...

Hallall plako.

Po menoja dje qe qeke i fiksum me konspiracione, po paske pas te drejte. Shyqyr qe u terhoq te pakten

Truk i mire, i vjeter por i mire.

.. thone qe Rama eshte b.k. per keto gjona,si nuk e kapi kadoshi ket truk..apo thu te jete pjese  pjese e lojes ene ky palloshi ...per me rujt paret e fshehuna...

Zgjedhje e shkelqyer e Berishes.sa mir i zgjedh kartpicetat per te fshire hundet kur eshte me rrufe. nje analist par exellence i veteofruar devotshmerisht ne mbrojtje te qeveriut.fabula:kush sherben, shperblehet

Rama me kete fabulen "procesi, jo emri", perfundimisht as jezu krishtin nuk do pranonte per ti lene qeverise topin e deshtimit te konsesusit.Te dy palet jane bizantine.

Tani kushedi ndonje zgjedhje nuk eshte por shumica i doli borxhit pakices. I ofroi emra qe mund te pranoheshin dhe Rama i refuzoi, jo vetem Zaganjorin por edhe nje kandidature tjeter, pastaj edhe te tjere sot ne liste. Rama jo e jo, ahere shumica ne perputhje me kushtetuten do i jape vendit president. Artan Hoxha eshte njeri i moderuar, jashte partive, inteligjent, opinionist e besoj do jete ne lartesine qe kerkohet per nje president. Kur eshte bere president Bamir Topi dhe Alfred Moisiu, dy nulitete Artani eshte shanc i arte.

Rama nuk jepte konsensus dhe si sherr-budalla kerkonte te fuste kete proces ne krize, por ne fund harronte qe ka ndryshuar kushtetuten me doren e tij.

jashte partive, inteligjent, opinionist

jemi dhe kaps se do ishim dhi se qeshuri.

ore ju per hater donit president Gramoz Rucin a Vadete Salen po skemi cju bejme. Shpresojme qe te clirohesh nga te gjitha anet...

Ke te drejte o shoku. O bote mamin e shokut presidente o plaste ai. Vari leshte smiley 

Gjithsesi, ky qe u nominu, ishte zgjedhja mo e peshtire e mundshme  smiley

e keqja eshte se Rama eshte aq burracak dhe shume larg nje lideri sa kishte frike te jepte edhe emra, qofte edhe mamushin e shokut te tij te armeve.

Nuk e mohon dot se Artani nuk eshte skifter, eshte njeri i moderuar, nuk eshte pjese e partive dhe per nga opinionistet eshte me i zgjuari, kete ta pranojme. I zinte mat te gjithe, me mucnanos e lorencvangjelos e kompani.

Vec per Tan Hoxhen mos me fol o shoku, se s'ke nga ta zesh. Kur robi nuk ka din e iman, kur i thote kembes dore, e dores kembe sipas momentit, thjesht rreshket po nuk eshte i zgjuar. Te ne vleresohet cdo kodosh, e skuth, sepse keto shembuj na jane servirur me shumice. Normal qe do te te duket OK Tan Hoxha kur vlereson Salen qe thote "Ti pyt cfare te dush, une pergjigjem si du vete"!!! 

jemi bo si grope septike qe le gjithmone mutin siper smiley

ti je perkrahes i deklaruar i Edvin Rames, nuk pres qe te flasesh fjale te mira per kandidatin qe propozon shumica. Per ty te mire jane ata qe thone ate qe thone vemje si Sajmir Tahiri. Te te beje budalla ndonje i mencur edhe mund te hahet, po Edvini..! Pse nuk e pranoi Zaganjorin Edvini, po Fullanin, po te tjere kandidate? Rama i ra me shqelem konsensusit se donte te fuste vendin ne krize, tani te mesoje nga pesimi.

Mire o shoku, mire. Ke te drejte

I zinte mat te gjithe, me mucnanos e lorencvangjelos e kompani.

kishte apo ka episode e episode qe e tregojne kete qe thua ti... dhe mua me kujtohen edhe sot kur debatonte  me vangjelin ... ky i fundit skuqej ne fytyre ngaqe muk dinte si te pergjigjej!

nga koka duket inteligjent

smileysmileysmiley

 

99-c osht kshu, s'ke c'i thu smiley

si çfare thot poeti :

Nga Bot' e Lartë një Myster m'u zgjith; 
Me ty, Njeri, Krijes' e tër' u thith: 
Je djall a ëngjëll, shtaz' a lule e pisë; 
Je ç'dukesh; pamja me çdo gjë të lith

sikur ti shifshin nga koka, sebesoj qe do i shkote n'men njeriu me permen fullanin

O c'u kenaqem ...

... me futboll.

Pse Rama monabare, nuk hodhi ndonje president te propozuar? une nuk e mora vesh, te pakten ta dinte mileti qe edhe PS ja kishte nje Kandidat!

Me kete rast provonte direkt konsensualitetin e PDs pa i len mundsi kesaj, te nxirrte zarin e dyte  ne tavoline!! 

Me mire Nanon, se sa nje kamikaz te Berishes.

Skandal te vihet ky tipi president! Skandal! Turp!

se eshte nje nga opinionistet me te kuotuar, sidomos ne familjen Berisha,..

Xhibi u dashka vlerersuar sepse e dika me ke paska lidhje familjare dhe kush i ka mbajte ne Fuqi ...kapau... smiley

Ky eshte pizeveng , jo per hir te kundershtimit . Sikur ta kishte PDH-i kunder do i kishin nxjerre fotografite e filmimet zbathur ne Nju Jork me keq se allatet e Edi Rames. Nje hajdut ordiner i keqperdorur nga Rruli ne sherbim te Nanos dhe Berishes . Njeri i rendomte dhe pa Kocke ...nga te paret ne Grup qe futen ne fjalorin e gjysem pordhaceve te Shvejkut fjlaen e Modhe mer Jahu ...Ky eshte problemi yt ....")

Qene nje kategori Rijioshesh qe paten Mundesi te cfaqeshin me Integritet e Karakter ne ato Vite sidomos gjate fillesave ne Pushtet . U treguan HAJDUTEe Ordinere dhe pa Karakter . Eshte edhe MASHTRUES , si lojtar i "besueshem " per Nderkombetaret me shifrat ekonomike nga Institute te Pa Vartun smiley sidomos percaktuesi i Ritmeve ne % te rritjes se Ekonomise . Komplet i paparanueshem ...dhe i kercenuar ne cdo KOHE me Dosje !Edhe ne kete RAST e keqperdorin !

Po si nje Vend i trjatuar si LEFQENI mbas emra te tille e Lartesojne !

Nuk eshte turp jo, turpi eshte i opozites, sdi me lujt me topin! smiley

Me kete tipin president, harrojeni te jepet drejtesi per 21 janarin. Qofte 1 gram qe mund te jepej me Zaganjorin apo ndonje tjeter. Ky eshte mbeshtetes i perbetuar i Sales.

une kam besim qe do jepet, ata qe tentuan grusht shteti ma merr mendja qe me nje prokuror te ri nuk do ta kalojne lumin aq lehte.

mos m'u pergjigj ti cope hajvani

Di gje kush, pse s'ish ne 4-she emri i Artur Zheji-t?

Une mendova te njejten gje. Jam i mendimit qe shume njerez qe kan nje fije cipe ne surrat nuk kan pranuar te behen gure shahu ne kete loje te felliqur.

Kishin hall se mos rikthenin imazhin e marksit, me ate mjeker dhe ato floke, dhe u zbulonin rrenjet komuniste.

Ne doni President, merreni ate nga jashte Shqiperise.

Ne doni Kryminister, gjejeni po ashtu, jashte Shqiperise.

Ne doni te behet Shqiperia, deboni prej saj gjithe shqiptaret ...

Zgjidhje tjeter s'ka !

.....Ne pyete neneja per mua, i thoni qe: su martua....akoma.smiley

smileysmileysmileysmileysmiley

Me more m'qafe. Duhet me zbrit dy kate me shku ne banjo tani  smiley 

Ne Shqiperi ka shume e shume njerez te shkolluar e te kulturuar , po aq ne mos me shume jane detyruar nga HALLI te emigrojne e te detyruar nga Barbaria ne Pushtet te Largohen e fillojne Jeten ne dhe te Huaj . Populli yne mund te nxjerr nga gjiri i TIJ kandidatura te persosura ne rast se arrihet nje Platforme per te Kuptuar PERSE Duhet dhe CFARE Premton se do BEJE ...... nje PRESIDENT ne kete Katraure Ekonomike Sociale ku mbizoterojne e Udheheqin dhite Jozefpercka me babasqap Saliun !

Sot per sot kjo eshte ne doren e Partive ose Grupimeve sidomos te Banditit BERISHA.

Si spekulator Profesionist ai po verteton TEZEN se edhe Makines Elektronike ne se i fut te DHENA per jashteqitje ...Mutrat do argumentoje si Rezultat . Prandaj nuk eshte faji i asnje Individi sepse te dhenat e perpunuara jane nga Mjeshtra te Hipokrizise , Genjeshtareve dhe Mashtruesve  qe pas cdo propozimi fshehin Interesa per te ardhmen e Personale  dhe te Familjeve te tyre . Dhe ketu njerzit qe i njohin njeri Tjetrin aq shume sidomos ne Fshatin SHQIPERI nuk kane faj qe perbuzin Kandidatura Sqeperish e DHISH qe mbajne nje ORE larg era PERC ! 

Po N. Ceka pse u harrua, valle?! smiley

Virusi per president?!! smiley  Me keq nuk bohet; bo vaki te jete taktike frikesuese! 

Nuk ke mo ven ku te futesh, o Ed Rama!

Qenka  burre i pashem kodoshi.I zgjedhin komisaret .. lol

Nder te gjith analistet apo socalled te tille ket kam pas me inat,  ore me thoni si e gjeti Berisha qe kam ket  inat se po me duket e pabesueshme  kjo zgjedhje!

Bravo! Sikur vetem per njerzillekun dhe qetesine ne debat e meriton.

Po c'njerezillek.

Niveli i tij i inteligjences politike eshte vetem per tek peshku.

Artan Hoxha zgjedhja e duhur per mundesite qe u krijuan. Berisha, Meta, Mediu e Idrizi treguan profil te larte politikani plot ndershmeri, qetesi dhe ne interes te Shqiperise. Rama eshte, ka qene dhe do te jete gjithnje kundravatje, negativ dhe anti-shqiptar si rob, si politikan dhe si pengmarres i PS-se. Nuk behet fjale per president konsekual bashke me Opoziten kur Opozita ka si synim vetem bllokimin e rrezimin e qeverise. Te krijosh konsualitet duhet te jesh ana e kundert e Edi Rames, kete e kuptoi tashme nje here me teper poplli shqiptar sidhe nderkombetaret qe po e shohin qarte qe Edi Rama eshte nje i cmendur pa kurim. Nje shqiperi pa Edi Rame eshte si nje zorre e pastruar!

militantizmi eshte gjendje psiqike...bile mund ta krahasoj me skizofrenine. Te sugjeroj te besh nje vizite tek psikoanalisti. smiley

Sa prapa qenke ti. Psikoanalisti u ka smure per vete qe kur takoji kte.

smiley

Po c'Berishe o i cmendur. Hoxha eshte me LSI-ne. Me t'u shkeputur Meta me Berishen, ky Hoxha ka borxh te ta plase Berishen ne burg e te shohim c'do te perrallisesh ti dhe vemjet e tjera.

artan hoxha , se nuk du me e sha, por eshte nje oborrtar i pushtetit, me   eshte njeriu i sales ( ca thone edhe i metes) me nje fjale po ta thush kshu cope fare eshte nje bythlepires ose tip legeni.  eshte komplet i varur , dhe aspak i pavarur smiley zaganjori ishte me i hair-it se ky mullahu i sales.  

po rama ca tha ? ca do beje valle ? apo asgje, ndonje ciu ciu  edhe mjaft per sot. 

Donin ta fusnin ne burg njehere ket tipin per vjedhje. Sala vete donte ta kalbte mrena. Ky Tanka ja mbathi ne itali. U kthy prape e kur Sales i kishte ra pordha e pranoji prape ne gjirin e partise meme. Rob vk.

 e kom pa neper televizione duke argumentuar kundra opozites gjithmone, jo se opozita  ka te drejte doemos, po prape bjeri qeverrise se ajo e ka pushtetin , opozita maksimumi ben fjale kot. 

Zakonori ishte kandidat me serioz , kur e krahason me ket

Artan Hoxha eshte nje nga uturaket e shumte nen oborin e Berishes...Nje nga anal-istet me te pafytyre i cili mbrojti me zell vendimin e qeverise per importin e plehrave...Nje cope plehre koke e kembe!

Nderkohe perpara disa ditesh ...Nje nga trenat misterioze me mbetje toksike i cili hyri ne vend dhe nuk dihet se ku perfundoi

 

 

Ej, ky treni shkon ne rafinerine e Ballshit me mor long me e eksportu. Amon mos flisni keshtu qesim se o turp.

Treni hyri plot nga Mali i Zi ...Kishte ardhe urdhri per te mos u kontrolluar nga lart...Ajo kompania gjermane VTG eshte e specjalizuar per transportin e mbejtjeve kimike dhe radioaktive.....Tani me c'leng do mbushesh ne Ballsh ai pasi ti zbrazte ato botet konteniere?...me fekalet e Ballshit?

 

Tironsi

E kemi perseritur 100 here ketu ne kete blog ne Shqiperine tone ka 20 vjet qe futen mbetje toksike. Kush i fut, kush perfiton dhe me e rendesishmja ku HIDHEN keto mbetje toksike nuk dihet.

dje u ktheva nga allbanja mbas nje qendrimi 10ditor.ishte sport gjitheperfshires zgjedhja e presidentit.me mire po ndjekim europianin.smiley

te gjithe keta qe prezantohen per president i shoh me teper si letra-lakmues qe te mos them nje fjale tjeter.skane cipe faresmiley

as mos e vrisni mendjen se kush behet president, te gjithe kot jane vetem figurant.....

sa kam qeshur, sa po qesh... jo vetem per temen e artikullit por edhe per zhvillimin dhe sodomos komentet!

krimbat hane njeri-tjerin... te ndosesh duart per ti vrare vet, nuk ia vlen, jane shume. pres riciklimn nga natyra... edhe pse nga krimbat ndonjehere dalin flutura... fluturat jane maska te asaj forme jete...  tek krimbi perfundojne prap. krimba hermafrodite!  

Une e njoh pak vete personalisht me ka lidhur puna, isha pak paragjykues se tipi del si esperte per gjithcka, ama nuk eshte aq bosh sa c'e paragjykova, e njeh mire shetin se ka qe ne 98-n qe punon fort me te gjitha qeverite, eshte pak misterioze si arriti Institui i tj dhe Rulit te grumbullonte aq shume para, me aq pak njerez ne pune, thuajse vetem me bashkepuentere te jashtem here pas here.

Per mua ka qene krejtesiasht e tepert  avokataura qe i ka bere qeveirut keto dy vitet e fundit, jo vetme ne meida por edhe ne raporte etj. ka patur eprfudnimisht nje qendrim dukshem biased per nga qeveria.

ASnjeri nuk eshte perfket dhe njrezit te diktuar nga rrethenat mund tedhe te mos jene 100 % fair, por them se Tani ka levizur shume (shume fare) per nga Qeveria, dhe i ka aq mend sa per te mos i besuar ato cka thote; keshtu qe nuk id ,nese nuk do te kishte dale kaq shume kaq hapur ne favor te qeverise mund edhe te ishte relativisht i pranueshem , por me siguri rreshtimi ishte fakori kyc per kete nominim, keshtu qe ky arsyetim nuk ka ku te rrije.

Perfundimisht i papranueshem per opoziten: ato "negociatat"e mbremshme qene epr turp;

1- Arben Imami (pervoje te gjere me te dy krahet edhe si gjeneral de facto i Jugut ne 97-n edhe de Jure si MInstrer i Mbrojtes

2.- Bujar Nishani (edhe militant i flakte ne mbrojtje te bustit te Enverit, edhe militant i PD-se ne vitet e veshtira te opozties) 

3. PEtraq Milo (Keshilltar i Kryeministrit- cfare komenti mund te besh). 

 

E spe nuk na jepni konsensussmiley

 

Kryeministri Sali Berisha deklaroi në mbledhjen e grupit parlamentar të PD se me Edi Ramën nuk bën dot konsensus. Berisha e quajti disa herë Ramën si të pasinqertë. Në kuadër të sharjeve dhe sulmeve, Berisha tha se Rama urren gratë. Nuk dihet pse e bëri këtë konstatim Berisha. Më pas, siç ndodh rëndom, Berisha bëri vlerësime me superlativa për Artan Hoxhën, duke thënë se ai ka mbrojtur reformat e kësaj qeverie, por edhe të qeverive të mëparshme.

 

 smiley

ndonjehere kam dashur te degjoj ndonje debat neper studiot e tv-se, te themi nje here ne 2-3 muaj se perndryshe nuk e kthej tv-ne andej, nuk kam mundur te duroj shkaku i ketij Hoxhes. Tash shpresoj te behet president me te vetmen arsye qe do mund te degjoj ndonje debat ne tv.

 

p.s: e kam vene re se po te merresh me problemet politike ne Shqiperi, nuk te lene te jetosh. Une per vete nuk ua var, vetem ne kesi rastesh zgjedhjesh se perndryshe as i lexoj lajmet. Po me vjen keq per ate qe jetojne atje, nuk mund ta marresh nje gazete ne dore, nuk e shikon dot nje program ne tv, 365/365 dite ke vetem politike, sali berishe dhe ed rama. Madje edhe ne kete kohe futbolli arrijne te kapin titujt e lajmeve. Pizdeven ven per bese.

Edi Rama,sic thote dhe mrroklla,u tregu rrot k@ri.E pat Zaganjorin,prush qe Berishes i digjte durt,po ky k@ri u kthy ne mashen, per t'i heq prushin nga durt dhe me te,me i nez  cigren.T'maje meshnet ket superflliqsiren!Ca priste ky tevecel se Berisha do ti pranonte per president Ed Shalsin? Rrote Kari!

Miremjes Pietro, u tregu u tregu ashtu,ske faj.

O Brad , kët herë s'ta treguan të vërtetën .Pse nuk të propozuan ty je shumë ma i mirë se kto zagarnjorët ,hoxhallarë e imamë. S'ta dinë vlerën maskarejtë smiley

Jo se ka than qe ngjala asht pjelle e fantazise se medias,e ku di une.Ja ku e hangri ngjalen e Ilir Metes.I bafte mire! Mirmjes,se u hutova ! smiley

Mendoj se Artan Hoxha do te habise te gjithe me "lojen" e tij, ne Presidence.

edhe une kete shpresoj qe te beje!

Rama dhe PS pse hedhin vickla? Kandidati per president eshte per bukuri.Mbiemrin e ka te njejte me  familjen e majte.

Po dushin e pastertise se figures e ka bere ky tipi?

Nuk ka nevoje per dush pastertije, e ka propozuar Sali Berisha me vullnetin e tij te gjithpushtetshem.

Brad , nuk është lojë Hoxha e ka seriozisht naltmadhnia ? unë se besoj.

Duro dhe pak minuta.

Ah, OK smiley  Ishte nxef keq M.Nano mer. Kane bere zgjedhjen me te keqe ne stanin e anal-isteve.Ky ka qene lepirsi me i shkelqyer anal smiley

wBingo smiley s`ka nga lun bythet presidenti.Berisha ja ka dosjen ne sirtar. Cfare gjeniu qe eshte!

deri me sot vetem ky dhe kac islami kane marre persiper gjera qe kane thene qe si marrin persiper. ai tjetri tha qe minister financash nuk behem se s'marr vesh nga ajo pune, dhe pas dy ditesh u bo minister financash smiley

"Deshe fiq ti Fiqo? Pi uje tashti sa te ngopesh!"

Kjo ka qene nje nga frazat qe me ka mbetur ne mend qe nga koha e femijerise nga nje teater kukullash i socrealizmit me partizane dhe balliste. smiley

Fiqo-ballisti nuk degjonte "keshillat" e shokeve balliste qe te largoheshin nga fshati partizan, por ne kerkim te fiqve (pse jo pulat?!) me nje kembengulje skizofrenike, perfundoi ne pus duke u mbytur.

 

Me 31 maj kam shkruajtur kete.

 

Te vjen ndermend pyetja,

qe nese dikush si une, qe nuk merr ere fare nga politika smiley nuhat nje loje te tille, dhe Kryetari i PS, puna 24-oreshe e te cilit eshte politika, nuk nok fare, po hic fare ama, se me cfare shpejtesie marramendese po i afrohet gropes,

atehere cfare pidhin e nones se vet kerkon akoma Edi Rama ne krye te partise me te madhe dhe me te votuar ne vend?

Ajo qe te ben akoma me per te qeshur eshte, se nje diplomati te huaj te njohur ne Shqiperi, thote ne konfidencialitet, qe "ky Rama nuk durohet fare, sepse sa here qe e takon, te jep leksione politike, a thua sikur ne vijme nga fusha e artit, kurse ai nga politika" smiley

packa se gjithcka ke shkruar qendron, kam pershtypjen qe ne menyre totalisht te pallogaritur prej tij, rames do i dale me mire me artan hoxhen president. ky tipi eshte komplet yes-man dhe ne te tilla raste berisha abuzon me pushtetin ne menyre te pakufishme gje qe heret a vone i perplaset turinjve po s'ka pasur kurre qetesine e nevojshme qe te reflektoje.

Ca u bo? E votun kunadhen?

Arsyet përse Berisha ka gjetur “njeriun e duhur”!

Nga Mero Baze

 

Përzgjedhja e Artan Hoxhës për president të Republikës, i dha fund hamendjeve për konsensus mes palëve dhe shpresës se Berisha do t’i hapte rrugë ndonjë emri jo të afërt me të. Lëvizja e tij nga Jozefina Topalli tek Artan Hoxha është bërë në të gjitha rastet duke mos i ikur parimit të një kandidati “të sigurt” për të.

Nga pikëpamja politike brenda PD, triumfoi skema e shantazhit që Lulëzim Basha bëri përmes Ilir Metës për të shmangur nga kandidimi zonjën Topalli. Me përzgjedhjen e Hoxhës, Basha ka konsoliduar përfundimisht pozitat brenda PD dhe LSI ka shtuar arsyet të qëndrojë me PD jo vetëm deri në vitin 2013, por dhe në zgjedhjet e reja.

Edhe pse zonja Topalli duket se është e fyer nga anashkalimi i saj, as ajo dhe as mbështetësit e saj nuk duket se do të bëjnë ndonjë gjest kundër kandidatit të përzgjedhur nga kundërshtarët e saj brenda PD-së me bekimin e Berishës. Ajo që shikon më me shqetësim Topalli në këto momente është lehtësia me të cilën Berisha i hap rrugë çdo kandidati të dyshes Meta- Basha dhe moskonsiderimi i saj dhe mbështetësve të saj si një palë që mund të riprodhojnë probleme brenda PD-së. Kështu që pritshmëria se ajo do të rezistojë është një iluzion. Përkundrazi ajo po përpiqet ta shikojë këtë rast për t’i dëshmuar Berishës se ajo është luajale dhe kur e poshtërojnë.

Nga pikëpamja teknike, Hoxha është një kandidat më i kompletuar se kandidatët e tjerë për detyrën që po merr. Ai ka një përvojë të hershme politike dhe një traditë të përfshirjes në problematikat e qeverisjes këto 13 vjet. Ka një formim dhe inteligjencë më të lartë se kandidatët e tjerë të përfolur dhe një njohje shumë të mirë të marrëdhënieve me publikun. E njeh mirë medien, nuk është publicist siç thotë Berisha, por një propagandistë i aftë dhe konformist me gjithë qeveritë e këtij vendi, së paku pas vitit 1997.

Ana e tij e fortë që mund ta bëjë atë kandidat të votuar nga shumica është pikërisht artikulimi prej tij i qëndrimeve publike për disa ngjarje që kanë tronditur rëndë shoqërinë shqiptare siç është 21 Janari, apo vjedhja e mandatit të 8 Majit në Tiranë. Hoxha është i vetmi zë pro qeverisë, që ka pasur qetësinë e duhur të jetë avokat i vrasjeve të 21 Janarit dhe veprimeve të Berishës dhe avokat i vjedhjes së mandatit të Lulëzim Bashës në Tiranë. Këto dy beteja të mëdha të tij publike e kanë bërë atë një figurë të adhurueshme për Berishën dhe i japin shansin që të votohet më shumë se sa një kandidaturë politike brenda PD-së. Ndryshe nga kandidatët e tjerë, për të cilët dyshonim se ishin njerëz që do të bënin çfarë u thoshte Berisha, tani do të kemi një president, i cili i ka treguar Berishës se ç’duhet të bëjë pas gjëmave të mëdha që ka bërë këto vite në qeverisje, për të shpëtuar.

Është po ashtu kjo arsyeja që ai nuk shqetësohet për votat e opozitës dhe refuzimin e prerë të saj. Nuk pretendon të jetë presidenti i gjithë palëve. Po ta dinte se do ta propozonin një ditë, ndoshta s’do fliste ashtu për 21 Janarin dhe 8 Majin, por po të mos fliste ashtu, nuk do ta propozonin. Për këtë arsye përzgjedhja e tij është përzgjedhja më radikale e Berishës e një kandidature që kombinon një figurë politike dhe një mbështetës personal të tij dhe familjes së tij. Qëndrimet e tij publike për Gërdecin, 21 Janarin, 8 Majin, korrupsionin me Rrugën e Kombit dhe afera të tjera të mëdha të PD-ja janë siguria më e madhe se në krye të vendit po shkon dikush që do të mbyllë përfundimisht këto letra. Është një arsye shumë e fortë për t’i pasur gjithë votat e shumicës vetëm për këtë shkak. Dhe natyrisht për të mos pasur kurrë mbështetje të opozitës.

Nga pikëpamja teknike, Hoxha është një kandidat më i kompletuar se kandidatët e tjerë për detyrën që po merr

 

ky me paska lexu mu mrome : smiley

 

FRSTALKER - 10 Qershor 2012 - 23:20

Tan Hoxha eshte tallja e rradhes (perderisa PS nuk jep konsensus, PD mund te gjente nje te sajin !!!). Megjithate, ai vlen SHUME SHUME here me teper se Zaganjori !!

 

Ky mbrojti dhe mesegzekutimin e urdherit te prokurorise, per arrestimin e gardisteve nga ana e policise,qe sipas meje,ishte mirfilli puc institucional.

Brad, çka ndodhur;pse nuk votojnë kto ? 

presin haxhinaston

Nuk po gjejne Arvizune smiley  I fundit qe e ka pare ka qene shoferi,e kishte zene gjumi ne sediljen e pasme.

smiley

Artan Hoxha u terhoq nga kandidatura.

Artan Hoxha është tërhequr , legeni mbetet legenderi në fund dhe kur është i shpuar por quhet legen i shpuar.

Thone qe eshte terhequr Artan Hoxha si kandidat.

Prite tani kur te dale nje kandidat "emergjence" tani. smiley

Qenka terhequr! Mos vall eshte dora e Nanos ketu ?  loool

Qenka terhequr! Mos vall eshte dora e Nanos ketu ? loool...

I me pike te madhe ! smiley

A Zh ne skene................

Presidenti si Finale me penallti! Te dhjefsha Evropianin para Skiptarit...

Me e ndershmja do te ishte shkuarja ne zgjedhje te parakoheshme!

O karagjoze !! ne 100 vjetorin ja punoni keshtu Shqiperise?!

Sa keq me vjen per yllin e kapitalizmit shqiptar-produkt i trefishte i te cilet eshte: nuhates i biznesit, analist me shalliin blu, ekspert/keshilltar per ekonomine e tregut!

a thua dosja...???

E mbani mend Berishen kur tha me ironi "sepse ka pasur dhe propozime absurde per te bere president analiste e gazetare", dhe na doli me te vertete nje analist tani, dora e Ilir Metes. Presidentin e paskemi peshqesh te Metes, Berisha s'duket se ka me pushtet ne ndonje gje ne ate qeveri qe drejton.

suspense..taman loje me president  ouffa nejse te gezohemi  qe  former recent kandidatura nuk eshte me.. uroj qe te mos merzitemi me shume me kandidaturen pasardhese .. 

Me keq se kaq s'kish ku shkonte. Megjithese ketu s'ka kufij e keqja

FRSTALKER - 10 Qershor 2012 - 23:20

 

 

Tan Hoxha eshte tallja e rradhes (perderisa PS nuk jep konsensus, PD mund te gjente nje te sajin !!!).

 

u terhoq. krejt papritur fitoi respektin tim smiley

Po ty edhe nje urve qe mbyll kembet pa heq tangat respekt do tjapi. Na cate fernelen me gjith kto respekte...

cdo njeriu i jepet dhe nje mundesi e fundit per pendim, kjo eshte gjeja me njerezore qe mund te beje njeriu. imagjino qe ne varesi te sjelljes tende politike, une ta jap dhe ty nje mundesi

po tallesh. Jo tani a te keqen se jam me zemer te ngrire smiley

 

swed, po cfare respekti mor burre? Po te ishte per respekt, ky sapo mori vesh se eshte nominuar, kishte thene JO. Ketu po luhen gjera te tjera, qe nga presioni nderkombetareve, carja e mazhorances e deri tek ajo dosja e "notarit". Futu pak ne site dhe lexo komentet qe gelojne.

spiritus, gjyqin si zakonisht do ja beje Fevziu, ai eshte kamzhiku gjyqesoromediatik i doktorit. une jam prifti ne kete rast smiley

hahaha OK. E pe gjyqin kunder Zaganjorit ? Dezertor, pa kellqe i thane. Por Cani kaloi fare ne ekstrem ke Zona.boh..dhe ti shifje  Zhejin, Shkullakun qe rrinin si qen te rrahun.

Skishte si ndodhte ndryshe, Haxhinasto.

smiley

Brad, te eshte rritur bursa jashtezakonisht merr? Qenke i CIA-s  smiley

Kete Tanin e sollen me garde e eskorte dhe...tani  e leshuan , ik merr i thane ke think tank-u  jot se u lodhem kot me ty . Dy here e shokuar mazhoranca  smiley Karagjoze!!!!

C'paske qene, ti me duket se je Sala se s'ka mundesi!

 

FRSTALKER - 8 Qershor 2012 - 12:45
 

Po zgjedhje te reja ne korrik (per mua, e sigurt !), destabilizim quhet ?

 

Je bere si Nostradamus, po te dalin te gjitha! smiley

PS: A e fito gjermani Evropianin? smiley

smiley

 

bej nje search tek futbolli ! Po gjete nje mesazh timin atje, vi ne usa dhe me peshty ne surrat smiley

Sa kende ka topi i futbollit ?? smiley

Malaysia, do te thuash. smiley

Thashe mos na ndihmoje, po e paske dhuntine jashte futbollit. Ama, ke Francen sot, ndoshta te hyn ne qejf! smiley

nuk e paskerkam pare mire ! Dhe une qe kam qene dy here ne Singapor !!! smiley

Ndonje prononcim nga A Hoxha, now?

Bujar Nishani!

 

Bujar Nishani

Eh, dengla...........

Bujar Nishani president i ri.

Ky Patosi thotë do kandidojmë Nishanin .Po dhe ky është i sëmurë apo është shëruar. 

Zgjedhje te parakohshme..................

Ok, Blendo na hap nje teme me Nishanin tani se Hoxha iku,he te keqen se po bie shi,Nishani burre i mire,por dihet mo kush do zgjidhet President,teksirat me prit dhe nje Raund.

Po vjen Bujar Nishani.Patozi gati sa nuk i'a plasi te qamit smiley

eshte dhe turp qe i lakoni emrin nje njeriu qe ka probleme serioze shendetesore...

Jozi me grupin e vet ta kete bo kete pune?

Lane nam, céshte ky kaos keshtu? 

 

Bujar Nishani? hahaha, nuk zgjidhet president ai lloj fytyre.

Ai s'di te flase. 

sa mjerane jane keta te PDs, s'kane nje personalitet te hajrit

me duket se e mori nanoja

pse duhet bta marre me patjeter dikush ??? smiley

Mo na beni zgjedhje te parakoheshme se dua ti kaloj qete pushimet, he ju keqen. 

 

President Sala, ua kam thene qy m'fillim. Padyshiiiiiiiim smiley

paska plas peshku me duket!

 Brad di gjë kush e ka marrë Ilir Metën peng ?

Do- dosja..........

 

HOXHA: 

“Deri pas mbledhjes së mbrëmshme kam shpresuar se procesi presidencial do të mbante frymën minimale të mirëkuptimit dhe konsensualitetit madje dhe sot në mëngjes pasi kam marrë me qindra e qindra mesazhe urimi një pjesë e mirë, e të cilave më kanë ardhur nga individë brenda dhe pranë Partisë Socialiste.

Kam vazhduar të shpresoj se procesi presidencial premtonte ende mirëkuptim dhe konsensus, por duke parë qëndrimet e eksponentëve socialistë dhe pranë tyre, të cilët filluan të përdorin me agresivitet dhe egërsi të gjitha llojet e akuzave të bajatosura në këto 22 vite, përfshi shpifje dhe shantazhe, arritën në përfundimin se procesi presidencial nuk mund të ketë as minimumin e civilizimit dhe të, dhe aq më pak të vullnetit të mirë për zgjidhje të arsyeshme dhe konsensuale.

Arrita të kuptoj se në procesin presidencial për shkak të interesave politike nuk lejohet të kontribuojnë faktorët civilë. Unë e kam ndjekur nga shumë pranë procesin presidencial, kam komentuar dhe kam shkuar në favor të zgjedhjes së arsyeshme dhe konsensuale. Mendova të kontribuoj në instancën e fundit për të njëjtin qëllim, por për gjithçka çfarë shpjegova më lart deklaroj se nuk mund të jem më pjesë e vazhdimit të këtij procesi, i cili me sa duket paralajmëron furtunë”, thuhet në deklaratën e tij.

Flet dhe ky kellira per mirekuptim. Yttt. Delenxhi!!!!

Oboboja, pikerisht ditet qe do jem une n'atdhe. Na fike...

Kam nja 1 muj qe e kam degju si variant. Tani po me mbushet mendja se paskan pas te drejte.

Jam kurioz. Ky raund do digjet, apo brenda raundit te 4 do fusin Nishanin?

po u dogj ky raund, iku per lesh muhabeti. duke fillu qe nga ky moment, berisha eshte gati te votoje ate emer qe do i lere ne tavoline ilir meta pa negociuar fare, po fare fare.

Raundi nuk digjet sepse seanca plenare nuk u hap.

Nuk e kam te qarte proceduren, po me sa di une, nese sot deri ne ora 19:00 nuk bihet dakord ky raund digjet si te tjeret. Apo jo?

po pra, do hapet ne 17:00. po shkoi pa kandidat, ka mbaru filmi, ne raund te 5-te vendoset data e zgjedhjeve

Po si shkokan pa kandidat,ata po thone Nishani, ti thu po shkuan pa kandidat.

Nishani thone ata, po duhet qe Nishani te thote dhe Meta, perndryshe ... edhe Nishani te Opinion sot ne darke smiley

Po me kandidat shkun edhe per Hoxhen. S'ma ha mendja se Meta eshte OK me Nishanin. Edhe Patozi tha "PD-ja", jo "mazhoranca" apo "koalicioni".

Po sa te suksesshem paskan qene spiunet.

Kush eshte ai vend ne bote qe agon me Hoxhe e perendon me Prift?

Kot nuk thone bashkejetese fetare, por totale ama deri ne budallallek kolektiv!

Vini baste tani.. harrojeni euro2012. 

c'te keqe kane zgjedhjet e reja?

Asigjo te keqe mor skane se i marrim prape sa here te behen por eshte plazhi mor vlla,kena bo prenotime,na presin mor vlla....

po mer mer brad, po qe se duhet me shty vapen behen ne nentor, edhe apozites i behet qejfi se gjysma e rruges deri ne 13. kaq. edhe mbyllen nje here e mire kjo pune per 6 vitet e ardhme.

shshshshtttttt se po flet shpetim nazarko!!!

Si o s'kane te keqe. Zgjedhjet e reja jane rruga me e keqe

po pse?

Sepse asgje nuk ka ndryshu. E shef si thote Bradi "i morim prap". Me ate komision e ate kod, 100 zgjedhje le te bohen, Sala gjithsesi te del fitues edhe sikur vetem Ed Ramma te votoje.

Me u bo zgjedhje ne keto kushte ka per te pas super tensione. Sala do i vjedhi, Rama nuk ka per t'i mbajt dot me qete katalet e PS se s'ka per ta .i njeri as Ramen. Une per vete keto i shoh si probleme. Mos te flasim per ekonomira e politkera rajonale e mrroklla te tilla, qe do ri-etiketohesh si vend leshi, qe tani qe ke mundesi te dalesh pak nga hija e grekut, shkon e futesh ne m.t, etj, etj, etj

Plotesisht dakord.

sa keq ka per t'u bo? kriza eshte krize qe tani... nuk besoj se do kete rremuja si thu ti, vetem nese "cyten" katalet te bejn rremuja. atehere fajit ti dali per zot ai qe bo rremujen, edhe sido qe te jete puna, qeveria nuk mund te quhet kurrsesi se bo rremuje, amkuptove?! sa per vjedhjen e votes, une e kam thon e po e them prape sa per kujtese: po ti vodhen kumllat i here, s'ke ci bo, do hane kumlla njerzit. edhe dy hajt se kishe pi ate dite edhe i kishe fut i sy gjume. po ama po ti rropen perhere, je i pushum ne vend si roje, se nuk di me rujt. kaq. edhe une ne kete vendin tone nuk kam pa njeri te dorezoje celsat mbasi humb, pervec nanos gjithsesi. si flet rama sot, me te drejte pa te drejte ashtu ka pas fol berisha deri 2005. apo ta lej c'ti kujtoj kto gjojna... smiley

po ti vodhen kumllat i here, s'ke ci bo, do hane kumlla njerzit. edhe dy hajt se kishe pi ate dite edhe i kishe fut i sy gjume. po ama po ti rropen perhere, je i pushum ne vend si roje, se nuk di me rujt. kaq

 

Po mer po, po ka dhe situata si ato ne Rusi, Kazakistan, Azerbaxhan, etj, etj, ku vidhesh gjithnje deri sa nuk te voton me njeri sepse e dine qe do te te vjedhin. Kete ka/po ben edhe Sula ketu te ne.

a shiko ti do me e pa si ta ka qejfi ty, se per mu, ktu ket ka bo ppshja ka 22 vjet +. po ta shikojm punen si e do ti, prape nuk ka njeri te justifikoje rojen pasi ia vjedhin kumllat dor per dor. apo mos i vjedh vete roja? smiley kumllat.

Fatos Nano del me deklarate.TURP,TURP,TURP e shume "turpe" kishte dekarata.Turp qe s'me zgjedhin mu,thote Nano,qe t'shpetoj atdheun nga turpi.smiley

Bravo Artan... e tregoi veten se ka dy pare men ne koke, pak me teper burreri dhe integritet social se disa te tjere aty.

A thu se e beri nga burreria?  Apo sepse ne momentin e fundit i dolen ca te palara, pra i doli se ka ngrene edhe ai nje luge corbe te prishur.

Me trego nje Politikan qofte nga te majtet apo te djathtet apo te mesmit qe nuk ka henger ndonje luge corbe te prishur? 

Une personalisht keshtu e kuptoj kete pune  ... si kam mbajtur pishtaret per te ditur se cfare kane bere ne detaj ... por ai me kete i tha si te majteve dhe te djathteve:

Jo me cdo cmim ... pra vuni fshesen tek pragu i deres (thone gjermont).

E perseris dhe nje here une kete pune keshtu e shof ...megjithse tamom tamom ...mbas zgjedhjeve te 2013 do ta kuptojme se cfare po ndodh tani ... do te thoja.

Or Xhon, i ka dal emni per fuks! Ja kan qit ene nick-un! U prefte ne paqe mbas sodi!

Oho ... gjo te modhe fare i paskan qit ... po te gjithe ata fuksa kan qene mer daj ... kush u perpoq te bonte me verte demokraci nuk i dihet as varri e kockat tani...

Po  mer plak Babai i atij qe nuk po prano kete per president ka pas denu njerez me varje ne litar dhe kjo ne shekullin e 20 mu ne mes te Evropit smiley

Une thashe mos i kane nxjerre ndonje gje tjeter ... ndonje konto me miliona ne karibik apo zvicer apo ndonje ishull anej nga Saranda  apo ndonje pallat ne Tirane

Une thashe mos i kane nxjerre ndonje gje tjeter ... ndonje konto me miliona ne karibik apo ne zqicer apo ndonje ishull anej nga Saranda  apo ndonje pallata ne Tirana

 

Nese ty nuk te bo pershtypje te qenurit fuks, mu per vehte me bo. Dhe kjo eshte ceshtje morali apo karakteri qe sigurisht na ben ne te dy te ndryshem.

Le te perpiqemi pak te perdorim nje llogjik realiste.

Nuk e di nese e ke perjetu ate kohe apo jo ... dhe po qe se po athere nuk do te bonte shume pershtypje e te qenit fuks apo sigurims apo spiun apo ku di une se cfare sepse ata Baballaret-Rama athere ta vinin syrin e skishe nga e luje menderen.

Ata qe e kane honger athere per agjitacion e prapagande e dine shume mire se kush i ka spiunu e deri tani per kete nuk ka fol asnjeri.  Prandaj te them te drejten kjo nuk me ben shume pershtypje.

Ajo qe duhet te pranojme te gjithe eshte se ne krahasim me te gjitha figurat qe kane dale per diskutim per mednimin tim ka pase me kopetence nga te gjithe.

E pranoj gjithashtu se ne kohet e fundit anonte nga te djathtet por dinte te fliste me te gjithe dhe ajo qe eshte me kryesorja perdorte argumenta.

 

Ai ishte dhe sigurisht qe eshte nje avokat shume i mire i kriminelit sali, por u be shume i mire edhe per hajdutin Meta. E nje njeri i tille, qe i ka sherbyer vetem krimineleve dhe hajduteve ne pushtet, plus qe i paska sherbyer edhe nomenklatures se vjeter ne rinine e tij (pra atehere kur njeriu formohet ne karakterin e tij), si mundet te gelltitet per president te Shqiperise?

O zoti Xhon, a e kupton qe po flasim per president dhe jo per kryetar qeverie?

kuazi, nuk mbulohet dot dielli me shoshe thote populli dhe ky muhabeti jone ashtu me duket, pak me lart e pranova qe ky si person i ka qendruar afer maxhorances,  por fakti qe u terhoq tani ka nje domethenie shume te madhe sepse dorheqjet jane hapi i pare drejt rotacionit per te cilin ne si popull kemi shume nevoje.

Po e perseris dhe nje here se mos u kap kot mbas gjerave qe nuk jane ne realitetin bashkekohor sepse nese ka nje njeri qe i ka sherbyer metes ai eshte rama. Dhe kete pune po e ben dhe tani me te gjitha fuqite.  Fakte ke sa te hajne qent e mocat bashke. Eshte pothuajse e pamundur te gjesh sot ne politiken shqiptare nje njeri qe nuk i ka sherbyer nomenklatures, ruci ka vrare njerez e si ben syu terr.

Me skandal se u zgjodh presidenti i fundit besoj se nuk do te kete ne historine e politikes shqiptare as ne kohen e dullo - kapove nuk u zgjidhnin politikanet ashtu.

Po e shof se sot qenke total hardliner  mendimi i tjetrit == shumzim me 0 deri diku e drejta jote personale smiley

 

"kush u perpoq te bonte me verte demokraci nuk i dihet as varri e kockat tani..."

smiley

Ky Hoxha eshte mjerim i gjalle. 

Kjo thuhet : te hash turpin me buke. smiley

Dje e kishim bravo Meta, sot brava Jozefini. smiley Ama ne ka rast qe fjala poshterim eshte emer i pergjithshem, gjinia mashkullore, konkret etj, ky eshte rasti. 

Kush u hakmorr ne kete far feje me kete analistin ? Ne nje emision te News 24 mori dikush ne tel dhe tha : personalitetin e ketij e ka pershkru mire , filanka ( ish gruja ) qe ka shkru X liber. Pastaj mor nje tjeter e tha qe nuk do kaloje te certifikohet sepse ka pas nje nickname ( smiley ) me sigurimin e shtetit. Njeri ja plasi :ky eshte notar dhe lajmi pati shpejtesi te mahe perhapjeje. E degjenerun fare, fare.

Komuniteti i analisteve neper TV ka ngel i shokuar. Soji i tyre, u tha zyrtarisht, nuk mund te kandidohet per president sepse nuk ka stature. smiley

Bejtja, Zheji, Peza, Fevziu, Cipa, etj i pashe dhe.

Ndersa dora e dyte, pacavuret e tipit Sonila Meco apo Ilva Tare a Tora si e ka, vertetun thenien: nje cope mishi nuk ka rendesi cer mishi eshte , vic, lope apo dose. smiley

P.S. Swed, Jozefini per nje nder rron, keshtu qe respektin duhet ta kesh per te, jo per keta pallen. smiley

doli huq dhe ky ne entusiazmin per "te ngjashmin tone"  smiley http://www.mapo.al/2012/06/11/po-artan-h...

me habiti fakti qe sa pak te informuar jane keta pallat gazetare per  disa gjera qe jane te zanatit te tyre. Jane si puna e shkrimtareve qe lexojne vetem veprat e tyre dhe jane tap topi se cfare shkruajne te tjeret. Vetem Ilva ishte goxha e informuar.Kshu qe Ilven hiqe nga lista e copave smiley

Dmth u kriju nje sinonim i ri per ndonje qe na duket kokerr legeni : ik mer Tan Hoxhe.

Cope mishi: e kemi. Kur eshte me dy sy vleresohet si me pese yje smiley

Travestit : e kemi

Hajdut me cizme : e kemi

Tan Hoxhe : e kemi

Silikon : e kemi

Ej u permora ne poture une kur e pashe ate momentin kur oficeri i gardes e shoqeronte nga shpija per ke makina dhe ky , lloshi, hypi menjehere mbrapa si udheheqes. smiley

Zot na ruaj nga mente e kokes se filloi dhe vapa ! Epo te besoje robi qe do behet president !

Berisha bllof deri ne minuten e fundit me Jozefinin duke i marre dhe votat e ligjit per kandidim.

kur hypi te makina ky mer? po doreheqjen kur e dha, rruges e?

Shife ne pushim te ndeshjes  Kamerun - Hollande qe beri si udheheqes, bile pyetjes se si e gjykoni procesin  iu pergjigj me shprehjen e qeveriut : sipas kushtetutes. smiley

Kokerr legeni mer fare, fare, fare. Nuk te kam besu mer kur thoje qe ishte legen, nuk te kam besu. smiley

Kam thene qe ke nanji kunj me ket smiley

 

po ja qe procesi e solli nje gje te mire, ty tu mbush mendja qe une si shaj njerzit kot smiley

Koth, i pashpirt...

Pllatoni i Teodor Lacos e ka pergjigjen gati ne kete rast . smiley

Ne rrafshin kulturor, ajo eshte semundja nr 1 e ne shqiptareve. Ajo qe ti me te drejte e quan "si puna e shkrimtareve qe lexojne vetem veprat e tyre", korrespondon me ate qe ne psikologji quhet "degjim aktiv", i cili nder shqiptare, eshte ne nivelin ZERO ! Sa here shkoj ne Shqiperi, nuk e hap ndonjehere une squpin : flasin te tjeret per mua ! Te gjithe ligjerojne ! Askush nuk degjon smiley

Ne thelb, ka qene semundja kryesore e Enver Hoxhes. I bindur se ishte me i dituri, me i arsyeshmi, me... me... . Nese ka NJE dhe vetem NJE karakteristike Berisha, eshte pikerisht kjo : mungese totali degjimi.

Nano dhe Alia, per te mos u ngrene hakun, nuk kane qene te tille, me gjithe 1001 te zezat qe ka patur secili. Por kete (une e quaj KRYE TE ZEZE), nuk e kane pas !

Ke thone i llaf memmen Stalker.Lubonja me duket e ka karakterizuar figurativisht si "krokodil " .Eshte me e afert se mire qe Gojen e kane te madhe e veshet e vegjel , po dhe fjalorin e kane sikur duan te te hane , mender m... Gje nje Debat ose fundja dhe Opinion ose fundja dhe thjesht Juri , te shfaqur ne  TV ku pas tre minutash oes dhe me pak te mos ULERIJNE , e te mos i lene rradhe njeri tjetrit .Dhe kjo vjen nga Megallomania e thenie si Llaf per rahmet qe ketu tek PPU i kemi me Tonelata nga skota e vuvuzelerise "se diktatura zotrie " Une po ta ilustroj ....vur cdo EMER sidomos nga keta te llapaqeneve pa hesap te vuvuzelerise , duke e persenofikuar meMajen e tyre ...Babsqap Vucidol Berishen :

Ja ku vjen Berish Marazi

I hakryer e mustak zi

vartun Olet si Oqe Cjapi

A thu po vjen per me na ki !!!!!!!

Imagjinoi tani qe ka dale dhe MODA e poturevarurve se cfare Kandidaturash do paraqesin si President !

epo ç'i mbeti Pjerit ne dore presidenca....... hajt mo, te zuni Pjero, ta gezosh.......

Pavarsisht se nuk e njoh kete Tanin dhe pavarsisht seç thone komentatoret ketu, mua mu duk nje CV e tija e shkelqyer, njeri me eksperience, njeri qe mirrka vesh (besoj) nga ekonomia, dhe nuk do ishte keq qe te zgjidhej President. Deklarata e tij se terhiqej e se parashikonte furtune, mua dhe shum emigranteve te tjere qe shqetesohemi per fatet e Shqiperise, na fut friken. 

Alidemso, detyren e Presidentit, nuk e pranoj sikur te me ofrojne edhe 1 milion euro, pse do thuash ti, sepse tani qe Buall Mavria ia ka heq te tera kompentencat, mua s'do me ngelte gje tjeter veç te shperndaja tituj fisnikerie, nderi etj, dhe me doren tjeter te tundja çelsat e kashtes. Nderkoh qe une enderroj te nderhyj direkt ne zhvillimin e ekonomise shqiptare. Dhe me mire se realizohet kjo me detyren e drejtorit a guvernatorit te Burses a te Bankes Qendrore, ku do te ndihen direkt efektet pozitive, nuk ka ku te shkoje. 

   Eshte rasti alarmant  sa.... per te vene kujen.Nuk po merrem me figuren e Artan Hoxhes por me ate qe ju  be kesaj figure.Hipen ne makine per te vajtur para depudeteve, ishoqeruar me truproje garde, ben gati 800 metra rruge dhe e ndalojne diku, ne nje vend qe askush se mori vesh dhe  ai menjehere, qe nga sedilja e pare e vetures, .....dorehiqet... ! Perendi  e Madhe !

Kete i bene Artan Hoxhes...Presidenti te  regjistruar per  tu  votuar...!

Ky shtet eshte  fund e krye ne dore te Mafies.

Sipas Sales ky person kur paska qenen 17-18 vjec paska komunikuar me nje te sigurimit ...!!!!!!

Personalisht pyes se cfare domethenie ka kjo per brezin post komunist?

Mbas kesaj thenie dal ne kokluzion se dosjet qenkan hapur ...apo jane hapur vetem per nje rreth te caktuar personash dhe po qe se po pse perdoren athere vetem per postin e presidentit dhe jo per te gjitha postet shteterore e partiake ?

ps. Mbreti vdiq Rrofte Mbreti

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).