Lviv - 13/06/2012 - 18:00CET

Parashikimi i peshqve 

58 Komente

Mesa duket danimarka do behet skuadra e pare qe do kualifikohet.

0 me 2.

vetem mos hidh bast se e ke te humbur. smiley fiton danimara, ka ekip te mire.

Jo jo ska bast,por dhe ti mos ve ama kunder Portugezeve se e ke 1 milion % te humb smiley

Shkelmin portugezeve sot, s'i kam qejf hic. 

O nuk eshte pune qejfi fare,Portugezet so t fitojne . Pike.

Go Portugal! Andaleeee Andaleeee.

under 2.5 gola

Ore une me zemer dua te fitojne portugezet, por aha, do fitoj danimarka.

Besoj se Portugezët fitojnë. Danezët fituan prej mendjemadhsisë egoiste të hollandezve por në lojë kishin shumë mangësi.

Parashikoj nje 2 me 0 per portugezet. Do te vendoset ne ndeshjen e fundit ndermjet Portugalis dhe Hollandes, se cila do te ndjeke Gjermanine ne vend te dyte.

1-4

Ose fiton Danimarka 1-0

Ose barazim 0-0, 1-1

ah sikur tja fute keq Danimarka Portugalise sonte.. Do e shikoje vazhdimin e europianit me kenaqesi ne mungesi te hienave te portugalise

E zhyti Pepe.

Portpepe.

2 me 0, Helder Postiga.

Portpost.

Shuuume mire u bo smiley

Portugalia qenka tulle sot

E hengre me sy smiley 

2 me 1.

peecke e mizes

e kam synin bishe kete evropian,

kshu me ndohi dhe me nja dy skuadra t'qera sa i lavderova.

Po ti thuaj ndonje llaf per shendetin e Saliut atq smiley

nuk ben efekt ke Sala, se nuk nok nga futbolli

Nga noti po ama, delfin eshte.

dmth, po humben  thelle sot, danezeve u duhet sezben fitorja ndaj gjermaneve..  keq puna per dojcat, keq..smiley

Sezben-i i danezeve eshte problem ne fakt smiley.

ore   mendoni  ti beni yzmet vendit te dyte,  se ate te parin  e kane zene te tjeret..smiley

Belul, e mban mend sezbenin Portugali-Hollande te 2006?  

ne fakt eshte dhe gjysfinalja Euro e 2004-es, e ka si bicim maceje te zeze portugaline

Ndeshje kundersulmesh te shpejta.  Shumica e sulmeve te Portugalise vijne nga krahu i djathte, c'ka beri Ronaldon te levize me ne qender e te bjeri ne mesfushe ndonjehere qe te kapi top, qe la krahun e majte hapur nga i cili erdhi krosi i Danezeve qe coi te goli i tyre.

patjeter  qe e mbaj mend... po nuk ishte ndeshje grupi, por per 1/8 e finaleve.. pas daljes nga grupi, te gjitha ndeshjet jane finale

shembull te tille, analoge, per Gjermanine te jap une sa te duash..

.smiley  

pershembull..smiley

Per sezben e kisha fjalen une smiley

Ama po te jete per ndeshje te dyte grupi, analogjisht mnjf, stats s'i kane mire deutschat.  

Tuj si tuj du. 

 

Iku Rommedahli per Danezet.  Lojtar goxha i rendesishem per ta.

Ky palla Ronaldo qenka per t'u çuar ne shtepi me avionin e pare.

Eeee mor Fiqo, konicionin fizik e ke.. si mo nuk e bo ti dot gol ket rastin e Ronaldos? Pu!
Kishe bo naj liek or qyq.

2 me 2, per merite te Ronaldos... shife kur te qaje tani.

Gol

hallal Danmark!! smiley!

Ue

Gooooo Denmark !!!!! smiley :gris skedinen:

hehe, ligji i futbollit, s'e bere e hengre, per Ronaldon te bejne gati turren e druve.

Jane te hidhur keta danezet mo vlla...jane te hidhur!!

nese Portugalia nuk e fiton dot ndeshjen sot, duhet ta ndjekin Ronaldon me shqelma nga ekipi...

Sa e dhjere po te mbaroje kaq, Gjermania me dy barazime, çon ne shtepi edhe Portugaline edhe Hollanden.

Mbaje skedinen Loo smiley

3 me 2, sa hyri ne fushe Varela.

smiley Terheq ate qe thashe,do e grisja kur albitri te fershellente per her te fundit gjithsesi,nuk gabova me Portugaline....ndeshjet e tjera e sigurt i kap.

Danimarkes i uroj fitoren ndeshjen tjeter,e meriton kualifikimin.

Hahaha

ky eurocup eshte super i papritur ! Suspense ,  jasht loje te gjithe bastellinjt looooooooool sa mire qe nuk ve baste!

Puuuuu

Varela, si emer virusi e ka

Mbrojtje te mira keto, por ja cane zgardaballen njera-tjetres

Portvar. 

Fun, fun, fun.

Hajde ndeshje hajde!  Eksitim deri ne minuten e fundit! Ronaldos sot i kishin hequr siguresen.  Te shkoje ti bleje ndonje dhurate te shtrenjte Vareles se me vertet kishin per ta djegur ne turren e druve po te kishin humbur apo te kishin dale barazim.

S'ke ç'ti besh e futi bythziu ( te me fale ndonje evgjit ose Totozans) i dha trepikshin. Tani eshte situate e koklavitur, mund te kemi 4 skuadra me 3, e do kerciste keq llogaria per ndeshjen e trete.

Nje fitore e Gjermanine eshte e dosmodoshme per shendetin mendor te tifozave te 4 skuadrave.

I boni me zemer bastaxhinjte Portugalia.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).