Nis sot kampionati europian i futbollit

Peshku ka krijuar hapësirën "Euro 2012" për të përmbledhur ndeshje pas ndeshje emocionet e Kampionatit Europian të Futbollit.

Tifozllëk të mbarë dhe fair play!

116 Komente

ndeshja e hapjes ne oren 18:00: Poloni-Greqi.

a do rrij dot Greqia ne Euro apo jo?smiley

Po sikur ta fitoj Greqia? Nuk do me bente cudi. Te gjitha evenimentet sportive sot ne bote jan te trukuara dhe per kete e kam mendjen te bere top.

Po sikur ne ekipin Grek te jete ndonje nga partia naziste? smiley

po ça leshin do fitoj Greqia o ora... shiko,  grekeve bravo u qofte  qe  tashme jane te pranishem rregullisht ne  cdo europian dhe boteror..   dhe bile dalin te paret ne grup.. si  e bejne, me lojtaret medioker qe kane, nuk e di...  por  eshte fakt!

nga ana tjeter, eshte fakt gjithashtu  qe greket  nuk  i perballojne dot keto lloj evenimentesh..   nuk e kalojne dot grupin, lere me te flasim per me teper..

do thuash ti, po  ne 2004 qe dolen kampion te evropes?  ok,  fenomen i paspjegueshem... dmth  ekip  si ai, qe gjithe lojen mbrohej mire....,   dilte vetem njehere ne sulm..  vetem nje shanc... merrte nje korne  dhe kornen  e kthente ne gol  dhe fitonte ndeshjen.... nuk di çte them,  ketu  shkenca ngre duart lart..smiley

Polaket kane nje skuader simpatike qe nuk ka marre shume vemendje meqe nuk i dashur te luaj elimintore kualifikuse.  Kane nje treshe te forte qe luan te Dortmundi (mbrojts i krahut te djathte, fluturues i krahut te djathte, qendersulmues) me ne krye Lewandowskin qe pritet te behet nje nga golashenuesist me te mire ne futboll.  Ne port kane nje portier te ri, por qe tashme eshte titullar me Arsenalin.  E forta eshte se sic Gjermania ka dy polake (Klose dhe Podolski), edhe Polonia paska nje gjerman (Boenisch) smiley, plus dhe nja dy cerek-gjysem-polake lindur e rritur ne France po qe vone kane marre nenshtetsi polake dhe kane pranuar te luajne me kombetaren polake.

hajde ti urojme fitoren polonisesmiley sot

Ky kampionat filloi me qelbesirlleqe.

Ok qe vendi organizator do kete privilegje, po grupi B eshte skandaloz, Gjermani, Portugali, Hollande, Danimarke, duken si skuadrat e gjysemfinales.

E drejte per grupin B si gjysem finale - po pse qenka qelbesirllek? Nuk u hodh me short?

E ashtu thone, po dihet qe vendet organizatore privilegjohen gjithnje, se duhet te kalojne te pakten grupin si ne europian ashtu edhe boteror. Qe te jete e mundur kjo, meqe statistikisht eshte e pamundur qe gjithnje vendi organizator te kete grupin me te lehte, do te thote qe shorti ka njeçik pisllek brenda (si e qysh e dine ata qe e bejne prej 50 vjetesh).

Ama ky grup eshte skandal, Gjermani, Hollande e Portugali jane 3 nga 4 (+Spanje) ja 5( fusim Angline) pretendentet per fitoren e kupes.

Mua me djeg ca se jam me Gjermanine, rrallehere e fiton kupen ai qe eshte ne grupin e hekurt, po ky jo i hekurt po i çelikte fare. Gjermani-Hollande, Gjermani-Portugali, Portugali-Hollande mund te jene fare mire edhe si finale.

Ndoshta ka edhe pisllek, une s'marr vesh shume nga keto. Ashtu duket, "skandal" por s'eshte hera e pare. Mbaj mend edhe ne kampjonate te tjere, Europiane dhe Boterore ka patur grupe qe ishin "gjysem finale".

Jevgogreket nga ana e tjeter duken te pordhur sic ne botrorin e kaluar dhe ne europianin e 2008-tes.  Ende kane nja dy lojtare nga 2004-tra qe duhen te ishin azilante tashme.  Grekomani i Bregut, Nini, qeka ne skuader prap por s'e di per ca se fryrja artificiale qe ju be ketij lojtar leshi eshte cpuar tashme dhe ai eshte ekspozuar per ate qe eshte, nje lojtar medioker.

Sic duket parashikoj qe polaket kundersulmues, te rinj e te fuqishem kane per ti vene perpara si dele jevgogreket e pordhur.

smiley 

  Fiton greku me sponsor gjerman smiley

hahahaha.

 

Tre baste.

Anglia fiton kampionatin 1 njesi per 16. Ta zeme 100 euro per 1600.

Sot

Poloni vs Greqi  over 2 ndahet 2.09 dhe 2 ndahet e 3 fitohet 2.95. Over

Rusi vs Ceki X2 1.75.

Nga 50 krepa secila.

Kush do bast individual bujrum. Perjashtohen nga kjo viktimat e perhershme : Ceni dhe Edrus. smiley

Poloni 1 greqi 0

Opa Lewandowski nje aty.

1-0 per Poloninesmiley

te gjitha aksionet e rezikshme te  polakeve deri tani , vijne nga krahu i djathte   i mbrojtjes greke... kjo qenka pika e dobet e tyre,  si duket.

Ai eshte krahu me i mire polak, ku dy nga treshja e Dortmundit luajne.  Dhe nuk eshte surprize qe golin qe u nis nga i krah e u perfundua nga ylli i treshes, Lewandowski.

Ca e kuqe kjo ahahaha e hengri greqi, u vulos ndeshja.

Megjithese ska gje ekip...ec aty italia do zoti e bejme si ne 2006.

sa per sot shpresoj te fitoj greqia se me polonine sme lidh asgje

Ja nazisti e mori tkuqensmiley

Ca teorie konspirative do shpikin tani greket per kete arbitrin spanjoll? 

E ka paguar Merkel smiley

Turp! arbitri kryesor ndeshkon me kartonin e dyte te verdhe (pra me te kuqe) nje mbrojtes grek per nje faull te pa qene, inegzistent. Per me teper 2 minuta me vone nuk i jep grekeve nje penallti per nje ndalim te topit me dore ne zonen e Polakeve. Legen arbiter, turp!

di njeri se ku mund te shikohen ndeshjet online

Nuk punon ne Gjermani

"We apologize. The content is not available due to copyright restrictions"

atdhenet.tv works

Te djeg xhani per greket he kuazi?

sa budalla qe je! une gjykova veprimet e arbitrit si profesionist qe jam ne kete fushe. Ju qelloi grekeve ta pesonin dhe kaq! Mbase pjesen e dyte ky arbiter mund te gaboje ne dem te Polakeve. Mos pret qe une te them se veproi mire? 

Shko hidhja dikujt tjeter ato.  Ai ishte qartaz karton, se polaku kishte vetem portierin perpara po mos ti kishte bere faull greku.  Penallti s'kishte fare, se prekja e topit qe aksidentale.

i kuqi s'ekzistonte ne bote, i verdhi i pare s'ishte , as faull s'ishte, po futi golin ai kurva thuaj, portier idiot, del si p. ne dasem.

Egzistonte e ca te egzistuari.   

 

ee futja kot thua ti, te ishte kunder nesh ai i kuq, ka s'ka moter arbitri per nja 10 minuta do e zinte lemza o motren o gruan.

Nejse, mua me iku no gol, thashe mbaron 1-0 max 2-0, po portieri polak qenka vari leshte.

salpingidisssssss

nuk e rrit 300 eurshin greku, pse beri gol salpidhis

smiley

E ka hequr fare, por ketyre ju eshte bere refleks tifozllekun per patridhen.

Ca lidhje ka 300 euro ketu? Apo hajt mo vk te flasesh edhe ti te duket sikur po thua dicka.

obobo do vrasin veten ca këtu. 

 

pse ngaqe priti penalltine polaku ?

Mire qe doli ai portieri i pare se ishte palikar fare, me mire 10 me 10 po pa ate portier.

para shqiptarëve të fituar dalin ata, të paktën marrin pjesë. 

 

haha, o portokall, po dhe ata shqiptar jane po nuk e dine ...

shiko c'fytyra te vrerosura, nuk ka si te mos jene me origjine nga kopilat qe kane lene mbrapa bijte e Ali pashes...

po pse nuk bën tifo pra për ta, kur janë shqiptarë?

 

Si mund te besh tifo per bastardet, qofshin dhe bastarde shqiptare? smiley

smiley

Ai portjer zakonisht luan mire, por sot do e kene kapur emocionet e forta nga presioni i madh i te luajturit me kombetaren ne nje ndeshje kaq te rendesishme ne Varshave.

ja priti.. ky Tyton, eshte portjeri  PSV  Eindhoven..

me cpo sho deri tani, greku qenka pretend per titull edhe kesaj radhe.

smiley

Pse i humb piket, the se je edhe profesionist, apo e kishe llafin profesionit i paidhaqeve.

akoma e paskan kar agunin! fytyra me e poshter e ekipit grek

Shkurt ekipe leshi te dyja. Mo mire qi se pashe smiley

viva la españa!!!!smiley

nel cesso gli italianismiley

Fuck greece

/that is all

polaket luajten goxha mire por vetem ne 17 minutat e para ku e konkretizuan edhe me nje gol te bukur. Por vetem kaq. Greket, megjithe gabimet e pafaleshme te kryesorit te ndeshjes qe i la me 10 veta ne fund te pjeses se pare, treguan se jane nje skuader e pjekur dhe me lojtare cilesor qe dinin te bashkevepronin shume mire ne ekip. Po te krahasosh kete skuader me ate qe fitoi titullin e Europianit perpara 8 viteve, keta te sotmit jane shume here me lart ne cdo drejtim. Nese do te kene edhe pak fat do te jene predendente serioz per titull. Urime vellezerve grek!

"Urime vellezerve grek!"

Serioz eshte si infarkt zemre kur i thone ketej.  Grekofil ne kulm.

Edhe une i uroj keshtu alla frenga

Polaket luajten nden potencialin e tyre sot, edhe pse dominuan cdo statistike te mundshme (mbajtje topi, gjuajtje, goditje kendi etj.).  Realisht duhet ti kishin mundur bindshem greket, por gabimet fatale te Szcesnit ju kushtuan teper. 

Sot ne lajmet e mengjesit te qytetit tim te vogel, mijera kilometra larg, u dha videoja e shpullave greke...

Reagimet e atyre qe japin lajmet ishin fantastike...

Bota e tere e ka marre vesh cfare plehrash jane greket, dhe kjo fitore me mjafton...

Futbolli eshte pune mendesie, shkuan polaket ne pushim me avantazh e nje njeri me shume, dolen nga pushimi si zombi.

Duhet te kesh bythe te fitosh, pune mendesie, mendesia e deshtakut dhe frikacakut, te pret gjunjet. Ska si gjermani ( ai i vjetri, se ky i sotmi eshte dhjaksur ca, qekur ka futur gjakun e huaj ne skuader.

Loje e bukur nga Greket. Me 10 lojtar, dy te verdha qe nuk ishin atje, nje penallti qe nuk ju dha ne pjesen e pare, ne nje stadium qe dominohej nga tifozet polak, vetem nga ana psikologjike rezultati te tyre eshte i shkelqyeshem.

ndeshje shitur sic do jet gjith kampjonati... a jua ha mendja qe kur behet llaf per miliona ne baste te mos ket korrupsion?... se mos ka me car te merret populli

Ekipe leshi anjëra se justifikon pjesmarrjen në finale.

Nej link online per ndeshjen e dyte per ne qe punojme do na ndihmonte. Thenkju.

http://atdhenet.tv/

qe ku e ke lal...

dhe une jam tu e pa ne shqip...

Reklama Birra Tirana Kuqalashe qenka fantastike fare...

ka lezet majmuneria ne prodhime televizive kur osht tu shit seks dhe birre se bashku... Shqiperia po ndryshon...

E provova atdheun dhe vetem popups me jep.

Nuk punon daje. Ti e sheh mire?

Me ne fund u hap, rrofsh fgm.

s'ka prob... c'e do qe shenuan shkiet e rusise te paret...

Kokat hongshin po ho, nji ashu t'vriten me njeni-tjetrin smiley

Kam nje pyetje per ju peshqit?

Meqe shqiperia nuk eshte ne evropian, nuk di per te ke te bej tifozllek?

Une i zgjedh kombet nga se si jan sjellur me shqiptaret. Psh, sllavet si duroj dot. Greket gjithashtu. Gjermanet e Italjanet na kane pushtuar e vjedhur. Francezet, nuk i duron dot njeri ne bote, plus qe ekipi eshte me shume Senegalez se Francez...

Nuk di kush mbetet, Spanja, Portugalia, e Anglia e ndonje tjeter... ?

Behu me Cekine, meqe Haveli coi avionin e tij personal per refugjatet ne 91shin.smiley I ke live tani

po dhe keta nuk jan sllave si shkijet?

po i hyre kaq gjate, nuk ke per tu bo me asnjeri. 

p.s. keta e kane njoh Kosovensmiley

Po dhe ky eshte nje opsion...

Une jam i tifoz i te madhit $, ne rradhe te pare! smiley

fgm, bohu me Hollanden mqs dashnorja e Belulit osht hollandeze. smiley

duhet me pa foto te dashnores se belulit, para se te vendos smiley

/se keto femrat hollandeze ndonjeher ju ngjajne kuajve te rraces...

Gjermanet si komb ne europe jane me proshqiptaret, dhe kjo reflektohet te fakti qe perqindja derrmuese e shqiptareve jane tifoze te Gjermanise.

Ne mungese te vendit tend, fillohet me shtete qe popujt e tyre kane me shume lidhje me ty. Ne rastin konkret do e filloja tifozllekun per skuadren greke pasi kemi edhe gjak te perbashket me ta, me pas mund te kaloja tek Kroacia si vend ballkanik, pastaj tek Italia si nostalgjia e dikurshme. Ah, nese doni te vini baste e te beni ca leke, ngjitjuni kesaj radhe Portugalise se nuk do tju zhgenjeje.

nis sot muaji i paqte i kampionatit.

Check that out Čech.

Si ka ardh koha, edhe ceket e perzin gjakun. Gebreselasie nga Afrika luan per Cekine. Shume shpejt edhe ruset do thyhen.

Fuck russia

/that is all

Serisht do perseritet Rusi- Hollande ne cerekfinale perseri.

I paskan zbuluar keq ceket keta muzhiket e Rusise me ca kundersulme te fuqishme.

Me liber ky kampionat i tako Hollandes, me pushke Italise, me kazem Gjermonit.

Me vendim Partije mbase e merr Francezi xhanem.

Pse jo-e? Ca sbo vaki shoku.

meh, u pordh tifozllëku tek peshku këtë evropian.

 

Jemi npun zotnie. Orar i felliqt. Si thu ti ta myllim dajnerin per tpa grekun?
Greku vet se rrun hic.

s'është punë pune, i ka ik lezeti. kur ngeli për të pa grekun aha.

a jeni bo gati për nesër juve? 

Per tmerkuren e kishe llafin?

po merreni me rradhë. nesër do e bëni pushim e? mos ju keqtrajton portugezi, e na thoni ishim të lodhur, për të mërkurën. 

 

Nuk ndodh. Mbas Danimarkes, portugezi i kerkon piktt e tjera prej jush ditn e fundit smiley

Deutschat kete vit jane si SLS AMG GT.  Kapice ne cdo repart, dhe lojtar te rinj ose ne kulmin e karrieres ku vetem Klose eshte mbi 30, por dhe ky eshte legjende qe po behet gati te kapercej legjenden tjeter gjermane Gerd Bomberin dhe ne forme fizike te shkelqyer e per kete duhet qe Jogi ta bej titullar mbi hamallin Gomez.

Mos na merr n'sysh, aman smiley

E kam syrin e mire.  Kam simpati per Gjermanine ne pergjithesi, dhe vecanerisht kete vit qe pa dyshim jane pretendente per titullin edhe mbi Spanjen e Hollanden.

Amin!

po shikoni mo merrni gjithë pikët tuja ju njëherë. Se më duket do u kërkojë greku ndonjë pikë borxh. smiley

 

si doli neshja?

2-1 per ruset minuta 79

4 me 1 smiley

I shkatrruan komplet me hyrjen Pavluychenkos ne fushe.

E more vesh per erkand qerimaj o memedhetar.

Kur gezohet fukarai cahet daullja. Aq e majti grosha ate te shkretin.

Po, edhe? Memedhetar? 

Si shkoi puna e ketij,se nuk kam lexu gja..

Rusia paska ekip te mire. Polonia shume vk, edhe me 10 veta se kishin topin me shume se 50%. Greqia me ate karagunis ska gje ne vije, sallom lojtar penallti vk. Kartoni i kuq kunder grekeve qe katastrofe. Goli i dyte i grekeve qe u quajt jashte loje qe shume i dyshimte.

Neser fiton danimarka dhe portugalia.

E forte si barazoi Greqia.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).