Kur nuk shkon rinia në xhami, shkon hoxha në Facebook.

Ne nje video ne Youtube, me fjalen "Facebook" te shkruar me germa te bardha dhe me sfond ngjyre blu, hoxha duket sikur te ishte ulur perballe murit virtual te Facebook-ut, tek 'dhoma e ndenjtjes' e tij. Mbase jo rastesisht ka veshur dhe nje kemishe ngjyre bojeqielli. Ai meriton padyshim pergezime per kurimin e imazhit deri ne detaje ne lidhje me audiencen dhe platformen e synuar, ose me sakte dy platformat ne internet ku gjendet me shumice rinia, Facebook dhe Youtube.

Fatkeqsisht, ne shumicen e rasteve Facebook-u ka ngjyrim te demshem. Por po mundohemi qe ti japim ngjyrim te dobishem, ngjyrim te mire.

Por, teksa perditesohet platforma dhe terminologjia me fjale si “postim” ne ligjeraten e hoxhes, ceshtjet duket se ngelen po ato qe kane qene nder shekuj per fene. Preokupimi i pare i rubrikes “Ti pyet ne Facebook, hoxhe Enis Rama pergjigjet” eshte Cherchez la Facebook-femme, femra muslimane dhe tundimi i saj per te patur ne profil foto apo kontakte te ndonje mashkulli, sepse, sic thote hoxha, “nje shikim i pakujdesshem, nje postim i pakujdeshem, e rrezikon zemren seriozisht”.

 

video nga “Rinia Islame Presheve”

104 Komente

Bravo i qofte ketyre tipave qe ruajne zemrat e vajzave nga demtimi ne facebook. Vec kujdes se "zemra...zemra, po çakalli ben kerdine".

Meqe ra muhabeti, a ka ndonje rojar per keshtugjonash edhe te PPU, se ca peshke kane dale dore fare. smiley

A te paska ndodhe edhe ty me ta lype me ngulm a? smiley

ndersa ne vend te "like" si alternative mund te besh: "hallall" te kjo faqe..smiley

E forte kjo, Kosher fare smiley belul, ky enisi o pak territorial ktu, nuk o vec femra muslimone qe duhet mr bo kujdes me FB, por dhe ajo kristiane...

HAHAHAHAHA!!! smiley

Hallall Belulo! 
Superhallall!! smiley

Mi ne fun dikush e tha 'facebuku mund te jete dhe I domshem. Zoti vono po nuk harro. Meqe skam FB duhet me pyt, a ka noi Prift per Twitter?

kta dun var prej kembe. Na mbyten muxhahedinet mor zot

Vala e vrasjeve ne sezonin turistik!

Vala e vrasjeve ka tronditur vendin ......

Meqe skam FB duhet me pyt, a ka noi Prift per Twitter?

Po.

ndersa ne vend te "like" si alternative mund te besh: "hallall" te kjo faqe

smiley

Po ne vend te "poke"? Po per prifterinjte, murgjit dhe budistet? smiley

P.S. Lefti, cne gjithe kjo urrejtje apo inatin e arabeve qi i ke komshi ne France po don me ja qit hoxhes ne Kosove? lol Ty s'te coi kush me force ne xhami apo ke faqja e hoxhes ne Facebook, vre punen.

 

xhibo nuk e di nqs e ndjen dhe ti nje rritje te influences se islamikeve radikale aty ne shqiperi. Sa her qe shkoj verej me shume goca t'reja me ferexhe dhe mjekrrosha qe i ruajne si qen nga mbrapa.
I shofim ktej se ca mysybeti jan dhe ne skemi aspak nevoje per kte damke tjeter. As e kemi per tradite jo per gje

Ka nje hipokrizi tek hoxha apo prifti qe denoncon Facebook-un apo mediume te tjera si te degjeneruara, dhe nga ana tjeter i pervishet Facebook-ut per marketing, si cdo biznes tjeter.

Ka me shume hipokrizi (dhe me pasoja me konrete per jete njerzish per ate pune) nga prifterinjte katolike qe jane akoma dhe sot kundra kontraceptiveve dhe planifikimit familjar (ketej nga ne/usa bene namin nese siguracioni shendetesor duhet te mbulonte kontraceptivet per grate qe punojne ne organizata fetare, po per viagran ishin ok ti mbulonte siguracioni) dhe nga ana tjeter jane pro gjerave moderne, perfshi twitterat a ca tha dikush se ka hap Papa llogari. lol

Por ka akoma me shume kontradiksion kur ti une e tjetri e koncepton te drejten e muslimaneve si me te kufizuar ndaj atyre me fe te tjera apo ateiste, apo kur mjekra dhe ferexheja qe tjetri/a mban per qef te vet behet shkak i mjaftueshem qe ti te nxisesh urrejtjen ndaj tyre, kur ne aspekte te tjera pretendon se je apo jeton ne nje vend demokratik.

Live and let live njerez.

xhibo une nuk bej apologjine e asnje feje. katoliket, per me teper ata ne amerike ose mormonet, meritojne po aq perbuzje sa muslimanet qe vishen me fustan e mjekerr 2 pellembe e me ferexhera a burqa. per mu te gjitha fete qe rregullojne jeten e njerezve si me qene kode civile duhen inkuadruar mire, ne mos ndaluar.

shiko se cpo behet tani ne egjipt apo ne libi. ne egjipt ka nje rritje spektakolare te xhihadisteve dhe salafisteve. pashe nje emision para ca ditesh dhe me erdhi keq per shnderrimin radikal te egjiptit. dukej hapur qe pjesa e popullsise e moderuar po humbet dita dites terren.

ndaj nuk dua qe shqiptaret te rrezikohen nga keta sharlatane te paskrupullt.

mirdita.

mirmngjes.

nji steak medium rare prej meje, new york strip, me asparagus, brussels sprout, patate ne ane, birra your choice!

birra? hmmm Leffe eshte goxha birre megjithese e preferuara per mua mbetet Guinnes. vetem se kto spihen me ushqime. gjate drekes mos ju nda veres!

Francez ziuuuu! S'u pika birra me ushqime thote. Po me ca pihet? Me lesh me qime? Shko kap ndonje BBQ aty e ver ndonje stek bizoni sa bytha e Bales qe te kenoqesh dhe hiq dore nga komet e bretkosave. smiley

E kan marrë ydhër nga irlandezët-anglezët se birrën pa ushqim e pinë dhe këta..E kisha pak të vështirë të ambjentohesha në fillim bëhesha tap me  2 birra smiley Nashti ulu kalojmë ditën me të pirë thatë smiley

Nigjo, edhe rakine mund ta pish thate, po kjo nuk do thote qe nuk shkon me meze.

Kto birra qe them un o Hamerikon nga shqipria! leffe, guinnes, corona, nuk pihen me quarter pound o daku! pihen per qef me noi chips a fistiqe.

komet e bretkosave jane nona!! pastaj ku merni vesh ju nga guzhina. tju rroje mcdonalds smiley

Nigjo te te mesoj vllai jot nashtine. Lefja fhe gines (harroje coronen) jane birra ale, birra katunaresh qe pihen edhe ne temperature ambjenti. Katunari europian i ka pas fut ne trajse pijen me gjithe buken dhe i maronte te dyja ne hije te pemes pasi kishte mbaruar se leruari gjysmen e ares. Birra nuk eshte pije qerasie. Nejse mo. Dalengadale do ecni edhe ju francezet. Duhet bo durim.

mos me origjinat e birres se do dalim indirekt tek tema fetare, se di nqs e di po birrat i kane shpikur murgjit neper manastire!

me gjej nje birre me te mire se leffe ose guinnes. mos u lodh kot me gjermanet se ngjermani cdo fshat thote qe ka birren me tmire ne bote!

franca-guzhina, no comment!

Nuk ka me te mire pra. Aleja eshte balle kazani. Me bersite qe ngelin beht lageri. Gjithashtu mos u ngaterro me pyetjen "a eshte prifti popull". Murgjit e ngriten ne art dhe kane pronesi ne tokat, po nuk punonte prifti mer daje, por delja e perendise.

Sa per guzhine, me thene te drejten preferoj ate ballkanike/middle east. Po kur dua te bej si i jashtem, kam italianen si shpirt. Apo nuk i kemi dyqanet e restorantet njit. 

njit njit smiley

smiley

mos harro qe Lyoni eshte kryeqyteti boteror i gastronomise dhe qe guzhina franceze hyri ne unesco!

guzhina italiane eshte me e dashur per ne se eshte mesdhetare por ajo franceze eshte me lart.

Me lart me lart, po edhe pak me anash. Nejse xhanem, se mos ne u thekem restoranteve.

Ne jena rrit me kte

Macaroni io vi distruggo

hahaahaha! i madh alberto! e kisha harruar ket! thanks!

nqs e di po birrat i kane shpikur murgjit neper manastire!...

Te shpikte manastiri Parmes ishalla smiley Po murgjit edhe vere kur pinin e pinin fshehurazi deri sa deklaruan , pasi varen ca syresh , se "ishte gjaku i krishtit " Po shurren e Krishtit nuk kemi lexuar ta pine ndonjehere ? Behet nga ELBI Lefteri dhe qe te kesh ELB duhet te kesh Kuaj .E qe te kalbet ne menyre natyrore duuhet te mos ta hane Kuajt . E qe ta ziesh per CAJ , duhet te mos Jesh Murg .E qe ta harrosh cajin pa dashje deri sa te fermentohet e ta pish si 'tjeter shije " duhet te jesh pa LICE ....YYYYYYY ne fund !

E di ti si behet birra MOJ ? smiley

o gamor, po ca merem dhe une me ty! meso noi gje te dalesh nga injoranca . e di zotrote qe birrat me te vjetra jane birrat e manastireve?? birrat belge, te alsaces, jane nder me te vjetrat ne bote! po te permend Leffe, Grimbergen, Maredsous, Affligem etj etj.

hahahaha, o Driz Gamori!

se di nqs e di po birrat i kane shpikur murgjit neper manastire!

Nqs ka patur murgje e manastire para 7000 vjeteve atje ku eshte sot Irani, po.

Birra "moderne" nga murgjit eshte bere per here te pare. nese e ke fjalen per zjerjen ne kazan te elbit atehere po, kerko nga sumatra e egjipti i lashte.

Po sikur the "eshte shpikur" me siper, tani doli qe e paske fjalen per "modernen" C'quhet moderne, A.D.?

moderne quhet ajo qe i parafrohet asaj qe pihet sot, ne shije dhe ne menyre prodhimi. prandaj birren e "sotme" e kane shpikur murgjit. per shkurt, birra eshte shpikur ne manastire!

Te shpelafte Modernja ishalla me gjithe ate kerricin e vogel qe do te Luaje here pas here me ...ne smiley

Po ty vetem Humulus Lupulus - in po te te kujtosh do thuash qe eshte shpikur nga Lugina e Ujqerve se andej e ka shtepine Babasqapi ( prandaj ka edhe ne Fund Lulpulus ) smiley Pse e ka ate Lupulus ..e di gje Lojtari ? Sa per ta perafruar  , qe te behet pjestar i ketyre bisedave , qejfi me i madh i UJKUT kur ha KERRICE eshte te Luaj duke i kapercyer ? Kerrici i shkrete e di Lojtar te modh mer Jahu smiley

moderne quhet ajo qe i parafrohet asaj qe pihet sot, ne shije dhe ne menyre prodhimi. prandaj birren e "sotme" e kane shpikur murgjit ....

Leri moj modernet te thashe , mos u merr me Birrat e me Historira .Shko andej nga mazllemet sic e kishe pa 'gijotina e krematoriume "

E di ti si behet Birra moderne moj ?

o Idrizzzzzzzz Ferra boll bone Gamorin se rri shaluar dhe ne biciklete zotrote tek ke hipur tek ato "O"! po ke harruar shalen e me je ulur ne hu si kryetari jot e ndaj flet budalliqe. nejse ke ngel besnik vetvetes, i pakuptueshem si gjithmone. vuvuzele e prishur partie ngele...

franca-guzhina, no comment!
amerikanve qe punojn ne nato ketu ne bruxel,u bejn trajnim ne usa perpara se te vijn : --si te ham ne resto francez
laisse tomber les paysans e pin veren ne shishe plastike aux usa

Tulet e bales i lexon si tulet e s.Balles.  Ce fut ne ato ujra ...smiley Le se njehere ne 5 vjet Lefterise i vijne dhe dy fjali ne gryke nga Normalja , jashte komenteve te Babasqapit smiley

Idrizzzzzzz ferra, ndersa ty te ngeli ne goje babasqapi. je ber si Vuvuzele qe nje zhurme te bezdisshme nxjerr smiley

Po lexo me lart moj se me ngalase .Me kulture dhe me Pejetje ne fund .Mystekil per Left me ....yyyyyyy ne fund . Vazhdo aty tek mazllemet pa "gijotina e krematoriume " dhe me rrjegull je . Cdo ti me te tjera ?

?????? smiley ??????

 

Po e genjeke me NY strip, nje nga steaks me te lirat? smiley Ofro ndonje Porterhouse

Ja, priftat tane, kur postojne dicka n'facebook, ne vend te "Like" kane opsionin ""Santo subito!" smiley

Xhibo. Me ket ftyre, une as delet nuk i jap ktij me mi rujt, e jo larg qofte gocat. Le qe kush ja dha ketij njehere? Ky thjesht del vullnetar AGBV per pergjim/spiunim/denim. Eshte bo keq per virgjeresha edhe ne parajse me sa duket. Apo nuk i kane edhe ne raportin 1:7 kto!

Po ku i gjete delet ti, bleji iher se per ti rrujt ti rrun sheme berberi dhe per ti rujt ti run Kreshnik Spahiu. smiley

Une gjithsesi jam dakort per shpotira dhe kritika ndaj feve (kush mund ti rrezistoje xhanem, sidomos me batuta te tilla qe bejne keta) por jam kategorikisht kunder nxitjes se urrejtjes ndaj feve, ndaj reagove ndaj Lefti demokratit francez qe operon me teorine 'cdo gje lejohet n'demokraci pervec atyre qe i kam inat une parimisht'. Ne kete pike hoxha dhe besimtaret e tij jo vetem qe kane te drejtat e tyre por as na prishin pune se s'na kane zene deren e shtepise apo peshkut. Facebooku pastaj eshte si cica e Mamices, ka vend per te gjithe.

P.S. Nuk e kisha me ty per se, po e shof qe already vlojne komentet e urrejtjes ndaj mora shkas, meqe e solla une kete temen dhe s'e kisha aspak me qellim urrejtjen ndaj fese muslimane apo fese ne pergjithesi.

Edhe une.

haha!
edhe fejsbukun, qe me siguri ne fillim duhet ta kene cilesuar si te rrezikshem, si vet satanai, tani po e perdorin si mjet per te arritur ne mendjet e njerezve. lol
kohe te veshtira per fene, kohe edhe me te veshtira e presin.

ore, po ndryshijene, modifikojeni ndonjehere ate kuranin, mesoni nga ata te krishteret qe njehere ne ca kohe i japin ndonje lyerje me moral modern!
smiley

Këta hapën një faqe facebook për musliman, se këtë  facebook e ka hapur një çifut dhe  shkojnë dollarët për shtetin  Izraelit, që u përdhunojnë vëllezërit  musliman në palestinë. Tani i janë lëshuar facebook për të shpërndarë injorancën dhe imoralitetin e tyre.

nuk duhet te ngaterrohet islami dhe parimet e tij apo te pergjithesohet me veprime te palogjikshme dhe te pamatura te disa personave qe pretendojne se perfaqesojne islamin.

kush me te vertete e kupton islamin nuk hyn fare ne te tilla gjera dhe nuk guxon te njollos fene islame.

 

por eshte nje gje e vertete qe nuk mund te ndalosh njerezit te bejne gjera te pakontrolluara apo te shprehin mendime jo te mireqena, gjithsesi pergjegjesia eshte individuale dhe gjithesecili do marre ate qe meriton ne kete bote apo ne ate tjetren....

Tam tami përhershëm "Kush me të vërtet e kupton islamin". Çfarë ti  kuptosh islamit, që kërcënon dhe vret këdo që shkruan krijon apo publikon diçka që nuk u  shkon përshtat ideologjis së tyre? Çfarë  ka për të kuptuar ? Vetëm të  jesh komplet idiot ta përshkruash ndryshe.

une nuk te njoh por po kuptoj se je shume paragjykues  dhe nuk ke fare njohuri mbi fete. sa per ate ofendimin mendoj se i perket atij qe leshon ate fjale..

keto paragjykime e keto injoranca e kane lene kete vend keshtu sic eshte , i ka lene shqiptaret te ndare nga njeri- tjetri dhe u ka dhene mundesi te tjereve te tallen me ne....

cke more spurdhjak qe shan mbare e prape fete? cte duhet ty se cben hoxha a prifti ne fb? fb per ate pune eshte, dikush flet per politike, dikush per fe, dikush per art dikush gjuan femra e dikush gjuan burra. Hoxha qe duket ne ate foto si Zeqo Pilafi, po i flet nje audience te caktuar, cke ti qe perzihesh?

Pse tu ofendua zoti ty.?.Po ty ç'të duhet se për çfarë do flas unë në net për fe për politik apo për çfarë të më dojë ari...Unë do përzihem se vemjet që prodhon truri këtyre trapave fetarë do dal në ambjetin ku unë jetoj dhe do na çajnë arin si puna jote kur s'ke punë tjetër për  të bër.

nuk e kam me ty jo, ti vazhdo punen. Po i drejtohem atij qe ka sjelle kete "zbulim" sensacional dhe ve bast qe ne pak kohe do kthehet ne nje teme urrejtje dhe intolerance, thirrje per eksterminim, kufizime ligjore e ku di une. Hoxha ose prifti me besimtaret e vet flet ashtu si e mendon ne baze te fese se tij, nuk flet per ti bere qejfin filanit a fistekut.

pse ky hoxha ka bere ndonje thirrje per dhune e terrorizem konkret? nese ben nga ato te kap kodi penal i RSH-se.

ndoshta ti kerkon kete: “One fundamental element of that system was its propagation of a doctrine called Marxism-Leninism, and one fundamental element of that doctrine was militant atheism. Until only a little over three years ago, militant atheism was the official religion, one might say, of the Soviet Union and the Communist Party was the established church in what might be called an atheocratic state.”

Mos do të thuash se ateizmi lindi kur lindi komunizmi?

Po ne vend te "poke"? Po per prifterinjte, murgjit dhe budistet?

alelujah? amen?

xhib, car ke von tek ai Po-ja...nuk ma hap celli. Nonji murg grek ne malin Athos  me mjeker, pelerine + Blackberry? twitter-ign in da rain...lol

lol...ta hoqen ate Postimin [temen] e ri per Komunizmin sa qesh tu lene i koment kur pashe kete:

faqja qe keni kerkuar nuk ekziston. Ky eshte gabimi yne! smileysmileysmiley

PF,

Une mun ta di gabim por kur permenen personat e virgjer qe te presin ne parajse nuk permenet seksi i tyne.  Allasoj dmth, shko troket atje, te fusin mrena e te presin me mijra shpirtra te deshperum, te gjith me njonin kra, dukshem, me te zhvillum se tjetrin.

 

It meiks sens ne fakt, maj men ata talebant qe grate i kishin vec per shtim, sho-shoqin per "shoqni"... dicka duhet te dinin.

Une e dija kshu

Hahaha ketyne u paska hum dollapi komplet. Nuk kane si te dalin out of closet.

ez long ez thei dont foll in llov; nat thet dher is enithing rong uidh it!

Kamikazve u premtohen 72 virgjëresha po hodhën veten në erë për të vrarë kaurrët(të pafet) qafirat smiley

dmth bomba e pare me telekomand o shpik rreth 600 AD? 

AD qëndron për After Dinosaurs?

Oh jo, ketej thone qe dinosauret nuk kane egzistuar ndonjehere... 

Si e do ti, vitin zerro, vitin kur ai robi kaleroi engjellin ne u ul mbi ate gurin? 

Nuk ishte kal ai ..Ishte gomarë me një bri, dhe shkoj mbas hënës dhe u solli librin e shënjtë ,po i ra në zbritje dhe goditi në kokë njerzit e shkretëtirës  dhe i la si janë sot smiley

permenet, permenet...[3 here] shko pa fryke. ref- *eksit femer qartesisht...

[ta majme temen kosher, vuna ket- * ]

 

ky gazetari/tarja..shume e mprehte..asgjo nuk i ka shpetu, lexoje:

hoxha duket sikur te ishte ulur perballe murit virtual te Facebook-ut, tek 'dhoma e ndenjtjes' e tij. Mbase jo rastesisht ka veshur dhe nje kemishe ngjyre bojeqielli

mesazhed subliminale dun pune...

Lost in transleishen e pra, si une, si talebant... spo e gjej dot lidhjen, ka qen e msnbc..

vetem kapitulli i "gomo-*exuality o Sin" e rrezo kete poshte pa hy me teologjine-anatomike. Por ka dhe referenca te tjera.

 

Me erdhi pak inat me Gazeten...kur e permen qe ka mesazh subliminal, zbulohet fare... smiley ...Media ka i here prish pune.

lexo icik interpretimet lokale, sipas asaj lidhjes se mesiperme smiley 

lokale jom dakort me ty smiley po thashe se ju duke pyet by-da-Buk.

e kon lokalizy qamet smiley lagje-me-lagje o bo fare...

Nga bukat vec do gjona duhen majt men. 

Pervec atyne 7 te Pjerit, shto dhe nja 3 tip, mos vrit, mos vidh, bi nais ene kaq..

 

bi najs ok...smiley po ka dhe ka ata burra qe shkojn me grun e tjetrit smiley mor vlla...oki tjetri noshta se ka problem...po a ste revolton kjo ty?

lexova diku qe Enisi o ka Kosova. Sa po me vjen mire.

Po kjo aty futet, ke bi nais, harmoni e qetsi dmth...

 

Nuk iu besoj njerëzve që dinë aq mirë çfarë kërkon zoti, se vërej që gjithmonë përshtatet me dëshirat e tyre.

perkimi ndodh aq shpesh, sa modeluesit kan von ne dyshim supozimin e rastsis per at dukuri. Bile ka ca te kris fare qe po e konsiderojn si "fixed effect" ne studimet e tyne.

Ky qenka si nojzi, ai qe bo kenge. Edhe te folmen e gjestikulacionin e paska si ai. Lol

smiley Vic! po qeka i lezecem smiley 

Seriozisht qe keka i papam. Ka ca, tha ky, qe mbasi pine e i kap keq makiatoja e ju bje n'koke, shkojne ne shpi te gruja edhe bohet nomi - po ka nom e nom. Lol

po pra smiley 

Ej ne fakt nuk eshte as etike te tallesh me keta qe e kane IQ-ne nen 70.

Hoxhallaret progresist fillimisht duhet te zbulojne oren me zile dhe te mos zgjojne qafiret qe pa gdhire. 

bukur hoxha

tuj çu ujë ke mullini i Mark çifutit eshte gjithesesi smiley

nje hoxhe progresist nuk ka ore e as ka zile. o 24/5. o a shkrume kjo ABOVE..pse u dashka ora? smiley ronsi mkto pun ka Busulla...

smiley  po djali ama... do kete kaluar kohen ne interlanet.

smiley

 

I ke djege pak etapat ktu...shko like this...

1. A.A.

2. praise be upon his soul [ktu a momenti qe cohesh m'kome-ALWAYS]

3. fakt. [by the buk- te lutem]

4. debat/ argument teologjik [shkop/gure/ mjete rrethanore, nese Ai tjetri nuk ha pyke]

5. You can issue e Fatwa [kur ta bjen n'moj t hunes. jo se nuk te pelqe si tip]

6.

7.

8.

9.

e le te reflektoje...

10. I kill u [myself 2!]

me i rezikshem eshte manipulimi qe media i bejn turrmes se manipulimi qe u ben feja ca te gjorve,shif si therrasin ti vrasim e presim se mbajn mjekerr dhe shamia,po prifterinjet,po rabinet,po çifutet qe mbajn mjekerr 7 pellemb?leqe televizioni nuk thot gje per keta te fundit.shikojn filma made in usa qe terroristi eshte njeri me mjekerr,me tipare esmere,mbajn fustanella dhe hajde ti vasim te gjith keta te fundit.sa gjynaf per te manipuluarit;

O Xhib, kjo duhet te ishte tek 24 karat mos burre.  Shyqyr qe egzistojne keta fetaret qe te gajasemi ca.

gajasu ti se xhibi nuk e pat postu per ate qellim...U be ppu tabele per qitje...mjere ne çfare niveli ka rene!!!!!

Po tani njeriu ka tendencen te gajaset me traplleqet e njerezve te tjere.  Eshte instikt natyral.  Xhibi e ka thene me siper qe eshte dakort me shpotitjen e kritiken e fese dhe fetareve.

.. feja myslimone arabo aziatike, ne shqiperi  ka zbrit direkt prej minares ne toke te shqiperise, kane mbire hoxhet si kerpudha , jane te gjithe te financuar nga ligat arabe te islamit, ..dhe detyra e tyre nuk eshte mesimi i gjuhes shqipe, por mesimi i gjuhes arabe  autodiktat nepermjet internetit,  degjojme qe keta(hoxhet) mbasi perserisin ose recitojne  arabishten turqishten, me vete, fillojne perkthimin, per te tregu se jane shume te qut! smiley! .. dhe me "e bukura"  keta vdesin te krijojne shtetin islamik ne shqiperi, kur shpjegojne fene islame, hoxhet ne pergjithsi, tundin gishtin, dhe bertasin fort, per te imponuar friken tek besimtaret! Se honeps dot kete form komunikimi, lere pastaj kur fillojne dhe shpjegojne poligamine, apo interLaNetin! 

Jane shume radikal ne shpirt , sepse ashtu jane pregatit! 

Njerez, make love not war. Po nqs keni semundje seksuale tregohuni t'sinqert se gjynah ne qi s'kemi.

P.S. Ca rekomandon feja e Madones n'lidhje me prezervativat?

nga hoxha te Joe Cockeri, ma kujtove nga "make love not war"... eh! si thone?, zoti vepron ne rruge te mistershme! smiley

Normal, ku ka gje me te mistershme se seksi; mish ajo gjeja mish gishti p.sh. po po i ferkove tjetres gishtin snuk ndodh gje, po i ferkove ate gjene tjeter gulcon sikur po e therr. Mister i gjalle smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).