Donetsk - 11/06/2012 - 18:00CET

Parashikimi i peshqve 

Francë - Angli (0)

Angli
43% (22 vota)
Francë
35% (18 vota)
Barazim
22% (11 vota)
Numri i votave: 51

88 Komente

1-1

Ndeshjet England - France nder vite:

 

France 1-4 England
May 10, 1923, Stade Pershing, Paris

 

England 2-0 France
World Cup, July 20, 1966, Wembley

 

England 5-0 France
March 12, 1969, Wembley

England 3-1 France
World Cup, June 16, 1982, Estadio San Mames, Bilbao

 

England 2-0 France
February 19, 1992, Wembley

 

France 0-1 England
June 10, 1997, Stade de la Mosson

France 2-1 England
Euro 2004, June 13, 2004, Estadio da Luz

 

France - Angli

17/11/2010 Wembley Match amical 2-1 Benzema Valbuena Crouch

26/03/2008 Stade de France Match amical 1-0 Ribéry 

13/06/2004 Lisbonne Championnat d'europe 2-1 Zidane (2) Lampard

02/09/2000 Saint-Denis Match Amical 1-1 Petit Owen

25/10/1999 Wembley Match Amical 2-0 Anelka 

07/06/1997 Montpellier Match Amical 0-1 Shearer

14/06/1992 Malmoé Championnat d'europe 0-0 

19/02/1992 Wembley Match Amical 0-2 Shearer Lineker

 

-

 

England 2 -  0 France

Ohohoho, I'm gonna enjoy this one! smiley

2-1 fiton frengu.

 

Ky trajneri i ri i France, megjithe valen e kritikiva qe hengri kur deklaroi se ekipi ka nevoje per nje rinovim duke kombinuar forcen dhe inteligjencen, po realizon ate qe tha. Per momentin rezultatet po i japin te drejte me 21 ndeshje pa humbje.  

Sa per humor, kritikat erdhen nga 'anti-racistet' (nder ta dhe shoku i tij Thuram) qe bene automatikisht lidhjen me ekipin e trajnerit para tij, i cili kompozohej pothuajse nga 90% zezake (ose me ngjyre per te qene brenda politikes korrekte). Me demek, sipas anti-racisteve, Blanc ne subkonshiencen e tija na paskesh bere me, apo pa vetedije lidhjen: force/jo-inteligjence=afrikan, inteligjence=i bardhe/arab. 

0-3 ose 1-4

Kam pershtypjen se do jete ndeshje e merzitshme, sa paguan rezultati i sakte 0-0? 

 

Ps: Sapo e pashe, 7 qenka koeficenti. 

Skedine per Kothin:

Angli - France Rez. sakte 0-0

Ukraine - Suedi Rez. sakte 1-2

 

3 krepa per 200 smiley

3-1

France Angli  2 me 1 .

Paska vajt Thiago Silva tek PSG. Kjo ishte c'ishte

Budallalleqe smiley

sipas fjaleve (faqja e L'equipe) e konsiderojne te mbaruar aferen, 40-50 mil çmimi

Kush ka ndermend me humb ndonje krep sot, le te ndjeke bastin tim smiley

Angli - France X

Ukraine - Suedi  1

 

asnjonen s'ke per te kap. angli-france 2, ukraine - suedi 2. boj gati shishen e veres

Para se te pranoj du i pergjigje : Sa suedeze , bjonde me lesh te verdhe, kane shku ne Ukraine dhe si shikohet rivaliteti me ukrainaset qofte lesh verdha e qofte leshzeza?

Po qe Franca del X kete e kam ne xhep une, po per Suedine du ne ca info nga flamurmbajtesit perkates. smiley

Keshtu qe veren paguje vete se per ta pi e kam une rradhen smiley

Suedia e ka te veshtire..per mua e ke barazim.. Ajo skuadra e te rinjve(U 21) u shdep keqasi smiley

Tani ky Swedi ka ba ca studime ne Suedi dhe pale si e ka punen me ndonje maskarallik qe mund te kete bere andej. Mire ja e mirkuptuam.

Ja edhe juve ju mirkuptuam meqe keni flamurin qe duket sikur i ngja atij te Suedise. 

Mirepo neve kemi mendim tjeter. Nese eleminohen Ukranina apo Suedia kush shkakton me shume dem ne tregun ne biletat e shitura?

Rrjedhimisht Ukraina del 1. smiley Me vje keq nese u prishet ndopak humori. smiley

Ja kane me te futme Ukraines...Duan ta denojne keshtu politikisht dhe do i skualifikojne qe ne fillim....Eshte bere gati komplloti  smiley

Sa per biletat.Hmm Ukrainasit sikur skane takat ti ngrene ato cmimet e biletava me rrogat e tyre 100euroshe, me beso..Edhe ata qe kane blere i kane vene ne ebay.. Biznes mo lla biznes  smiley

Pjeserisht dakort, po sipas Platinise politika nuk do nderhyje kete here se kush do iki, Suedia apo Ukraina. Keshtu qe prap me vje keq po sot so e haje Suedia. 

2-1 smiley

1-1 smiley ..Trust me

Ja po te besoj, po sikur te jete 2-2 te prish pune? smiley Ose Ukraina te beje 2 ndersa Suedine vendose vete sa do beje. smiley

Nuk do kete shume gola ne kete ndeshje...shume presjon gjithandej

Suedezet kane veshur fanelat blu..dhe statistikat thone se nuk para humbin me keto fanelat blu....

Go Sweden!!

Ukraina ben dy, tani vendose ti sa ben Suedia. smiley

Na falni eee !

X i madh fare, 14 korne dhe gol/gol.

Te kam thene qe kur vje puna per vere nuk gaboj une smiley

Mba shenim se deri ne fund te Europianit do me kesh nje kantine borxh.

Dhe rri mire se ta rrafa Gjermanine fare  me Danimarken . smiley

P.S. Edhe njani u fut ne borxh me tre krepa. smiley

Francezet kane skuader te fuqishme dhe besoj se jane nenvleftesuar deri tani meqe shumica e vemendjes ju eshte kushtuar Gjermaneve, Spanjolleve dhe Hollandezeve.  Francezet kane bollek ne fantazi, shpejtesi, fuqi e kreativitet.  Benzema eshte mese ne forme e Riberi gjithmone i rrezikshem. Problem eshte mungesa e familiaritetit qe mund te kene me njeri tjetrin si dhe reparti i qendersulmuesave.

Anglezet nga ana tjeter jane bloze e kaluar blozes.  Demtime, pezullime, probleme familjare, lojtare te vjeter e jo ne forme, trajner i punesuar para nje muaji.  Ngushllimi per anglezet? Kane nje nga portieret me te mire ne bote.

per Vengerin (interviste shtypit anglez) problemi francez eshte mungesa e besimit ne vete. nuk besojne as vete se mund te fitojne europianin.

megjithese kane tregur se ata klasifikohen me mire ne europian se ne boteror.

Kooooth, vere siç te thashe une, me rezultate te sakta. Po s'fitove, ti jap kur te vij ne Shqiperi smiley Po fitove, mbaji!

Ketu jane mbledh gjithe dashakeqesit e Koth-it. smiley

300 leke te reja atq.

3 krepa? Me degjenerove fare. Dmth nje krep per vakt une , nese i ha te tre vaktet. smiley

Po s'dua te fitosh 3500 krepa ore smiley, se me ato dy rezultate te sakta shkon rrumbullak 70 koeficenti. Verja nje tremijeshe dhe do marresh dyqindedhjetmije smiley

e veshtire per tu parashikuar kjo ndeshje...  instiktivisht, fiton Franca them une.

Fitojne cunat e Non Elisabetes, apo do ta paguajne sa frengu pulen? smiley 

Franca eshte ekip ne tranzicion.smiley    por pas debaklit  qe pesuan 2 vjet me pare ne boterorin e Afrikes se jugut, ku ekipi , me gjithe Domenkun , kapitulloi me plot kuptimin e fjales..  duhet thene qe trajneri Blanc  ka bere goxha pune  ne kohe te shkurter per te krijuar nje ekip dinjitoz, me karakter..

...ndersa Anglia,  asgje e re nga ky front..

Franca qenka ekip fringo, pervec Ribery, Mexes e ndonje tjetri, te gjithe te rinj. Anglia vazhdon me Cole, Lampard, Terry (qe fjeti me grun e shokut)... Me vjen keq per Bob Hodgins, eshte i fisem, c'iu desh kjo barre. Apo s'jane tabloidet britanike...si grate e fshatit te Perralle nga e Kaluara! smiley

Zero me Xero pra mo smiley

Une them fiton Franca, po s'kam ndonje emocion te vecante per asnjerin. Ne raste te tilla pres nja 10-15 min pasi fillon ndeshja dhe ne menyre natyrale kuptoj se ku e kam preferencen per njeren skuader keshtu qe te shohim.

Te keqen e periudhes refraktare smiley

Oxalade-chamberlain teper i rrezikshem.

Ca goli qe gaboi Milner...

Ku shifet? Link?

 

rrofsh belul

Gol inglizi

Koth, te kam 3 krepa borxh smiley

Mi ke.  

Eggggzeelllent

rrezultati perfundimtar i ndeshjes 1-0.

Tashi qe bon gol inglezet, do myllen ne porten e vet, e s'ka burre none t'ju boj gol...

Ka gola ndeshja, une them 3 a me shume.

Opa, 1 me 1 smiley

haha... ti qenke e famshme... smiley

Ok rrezultati final 1-1...

/parashikimi i fundit ky per sot

Ndeshje e bukur duket, ndoshta 2-2 edhe del, po ka prape gola. smiley

gol tipik anglez..  kros i forte, i larte... dhe fut njeri koken..smiley

gol i shkelqyer i Nasri.. edhe kombinimet shume te bukura e te shpejta..smiley

Ueeeeee cfare goli Frengu!

super gol

Ore i paska zene te gjithe sumendja e Balos, perfshi dhe Milnerin.  Oxi, Welbeck dhe Young kombinojne shpejt dhe bukur bashke.

Shume poshte e paska mbrojtjen Anglia. Who the fuck decided on Roy Hodgson? Me c'duket nuk kane ndermend t'i japin asnje mundesi Redknap.

Anglia duket ekip i lodhur.. kane kampionat te veshtire keta,  luajne shume ndeshje....  pastaj  loja e anglezeve eshte shume e lexueshme...

popull me pa talent se keta anglezet nuk kam pa

skocezet , pershembull.smiley

Aaaa? Skocezet jane flori e shkuar floririt! U allnum bashke!

na fal..smiley  harova qe ti je ne ''konflikt interesi'' me skocezet..smiley

p.s  kur thua flori,  nisesh nga ngjyra e tyre qe jane si te verdhe  a  te kuqermte..smiley

Kam 2 cope ne shtepi ore! (1.5 se djali ka dhe gjysmen time). smiley

Te verdhe te mite! smiley Ka edhe ginger plot. smiley

Inglizit i duhet një trajner DOJÇ. Shumë aftësi, minimum efiçence dhe dembellëk. Duhet metoda e Bekenbauerit, t'i vësh të luajnë futboll me thasë rëre në kurriz, dhe metoda Ferguson: Kush bën tangërllëk bjeri me çizme ballit.

 

p.s. Se harrova, O MILNER ********* ******* ******** ******!

Trajnerit ia dashke gjermanit, golat jo! smiley

 

Hahahahha moj ti e ke emrin Teutë apo Teutone smiley

Unë jam tifoz i FUTBOLLIT Teutë, jo i kupave... dhe spathive. Taljoni mund të fitojë 70 botëror mbetet skuadër e urryer anti-sportive.

Unë jam me Anglinë se kam qejf futbollin e vërtetë (megjithëse kanë rezultate skandaloze), prandaj dhe i heq kapelen Brazilit.

Gjermani ka efiçencë të habitshme, por ka lojë të thatë. Si trajnera për mua janë më të mirët...pas FERGIT!

Fergit s'ia ha qeni shkopin, prandaj s'e merr persiper Angline...ose ngaqe eshte skocez dhe ferkon duart nga qejfi sa here rrihen. smiley

Kurre ne bote s'kane per ta zgjedhur dojç trainerin. Gjithsesi ti ke te drejte smiley

asnje rrjedhje maxhoranca

Do fitojme me Danimarken? smiley

Sa hilacak, Ribery. Dy nderrime rresht Anglia, pak si vone...

Franca ngeli duke bërë faulla teknikë, sa herë që niseshin englezët në kundërsulm, faaap një bërryl vetëm për prishje ekuilibri. Dhe ai hajvan-arbitër nuk e nxorri njëherë kartonin.

Nejse, englezët i kanë marrë masat. Federata paska blerë biletat e kthimit, dhe lojtarët nuk duan të venë paret dëm.

angli leshi , hoxhson me keq se trapaptoni . pune fati , fusha e keqe topi s' rreshkiste 

Anglia ekipi me medioker i kampionatit. 60 milion banore nxjerrin kete ekip si Laci.

Allons enfants.  

Teutone cfare i ke ato pikepyetje?  Apo retorike? Me patjeter, me patjeter smiley.

Djema, sa doli ndeshja Angli-France, se nuk e pashe ngaqe u morra me Peshkun dhe me lajmet e tv. 

tani eshte e qarte, asnje nga keto dy ekipe nuk ka ''alyren''  e kampionit  te ardhshem te Evropes.  

nga Franca pritej.. ekip i ri.  pas nja 2 vjetesh, pasi ta perpunojne dhe rafinojne akoma me mire lojen mes tyre  kjo France  mund te jete pretendente per cmime te medha.. 

por Anglia..., ca te thuash.. s'shtyhet as me vaj e as me uthulll,  e as me  balsamiko..smiley   gjithmone, gjykuar, nga  historia e futbollit te ketij vendi.. 

Belulooooo , sa doli kjo ndeshje mooo

1-1 Pjero.. po ti  ku e ke mendjen?

dobet shume ... ndeshja me e merzitshme. Kur degjon median angleze qe i lavderon edhe e shohin barazimin si ndeshje te madhe apo si fitore mos te te vij keqe kurre per kte vende... Nje futboll i shemtuar, ekip qe nuk dilte nga gjysma e fushes, turp qe e mbajne veten per vende te futbollit. Ju uroj edhe 66 vjet te tjera pa fituar asgje.

po edhe franca nuk lujti gjo..ja ta shikojme me ukrainen te premten smiley

dola si rrujt qeth tha smiley Veren une, presim pasneser te shofim kush mbulon mix-in djath-proshute. Une dihet, jam me gjermanine, kothi duhet te behet me detyrim me hollanden smiley

Luajten per barazim e barazim moren.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).