Poznan - 10/06/2012 - 20:45CET

Parashikimi i peshqve 

45 Komente

gjynah, ketu spaska asnje koment.smiley  

kroatet sikur duket cik me mire..  megjathate 1-1 them une.

Belulo , ngushllime pë oranjet !  

faleminderit!  po nuk kemi cofur akoma..smiley  

historia na meson se ekipet qe fillojne keq, zakonisht, rriten gjate turneut dhe, perseri,  zakonisht arrijne deri ne finale..

Aha se besoj ,se tani më të vështirë do e ketë Marwijk me ato mendjemëdhenj sidomos Van persi e robben.Mjen keq për holandezët se janë tifoza simpatikë. Eqartë dhe për ty dhe oranjensmiley

Hajde perpara komshinjte tane, qe nuk kane dashur te na vrasin, te na vjedhin token ose detin, qe eshte gje e rralle per komshinjte tane...

Urime Kroacis

S'di c'te them. Kroatet me pelqejne se kam edhe ca miq ketej qe me ata do t'a shohim ndeshjen, po nga ana tjeter, dua t'i shikoj mire irlandezet, sidomos qe kur ju hoqen riskun e pjesemarrjes ne 2010 pa te drejte me ate gol te qelbur me dore francezet.

Fiton Irlanda smiley Ika ta shikoj te sheshi unë se kemi çuar një ekran të madhë në shesh..Birra lumë smiley..Sado bën protest të madhe pronarët e lokaleve mos ta çonin ekranin në shesh se do blejmë birra në supermarket dhe do bëhemi tap me gjysmat e lekve që do pinim në Pub smiley

patjeter jam me Kroacine smiley sidomos per hir te miqve te mi kroate!

50 krepa qe ndeshja del 1X.

Ky Biliç trajneri i Kroacise, eshte nacionalist i terbuar..  e ka si metode,  para ndeshjes  per ti  motivuar  lojtaret ,  u ve nja cerek ore kenge  nacionaliste,  nga ato  me  trimeri ustashas.smiley

1-0 Kroacia!

nje weekend ne Paris po nuk e fitoi Kroacia smiley

kjo irlanda asnjehere nuk me ka pelqyer. nje loje monotone ku nuk dallohet asnje lojtar. me keq se irlanda gegesmiley

'gege' ..

Di gje njeri se nga eshte ky albitri kryesor. M'duket pak si i eger me kroatet dhe kam frike se anon pak nga irlandezet. 

E hee, anglo-saksonet smiley natyrisht qe do mbaje pakez anen e vet, megjithse i sforcuar per shkak te detyres. 

Irlandezet lozin me shprit skuadre dhe shume te motivuar, nuk besoj se do munden kollaj nga ndonje skuader.

me debil se ky vezhgim nuk kam pare ndonjehere

Dont tread on the Irish! 

Come on Lulian, get out of the closet if you are around. 

 

2 me 1 per vellezerit kroate.

offsite. thanx for the link IT vs SP.

s'ke espn ti e? 

Asgje Tafo smiley

Nese do dhe per ndeshjen e tanishme, thuame.

Oph edhe kjo ndeshja ky link qe dergove me pare po e jep, nosh, vetem basic channels kam , as me terheqin fare keto kanalet ketej ,nuk i shof.

Iralndezet teknikisht jane me te varfrit ne te gjithe kampionatin, por taktikisht dhe nga ana disiplinore Trapattoni i ka stervitur teper mire qe do te thote qe goditje e lira i shfrytezojne shume mire sic bene me golin e barazimit te Kroacise. 

Kroatet nga ana tjeter s'jane keq, por nuk jane ata te 2008-tes.  Kane probleme nga goditjet e lira dhe mbeshteten teper te Modrici qe eshte bere telef nga sezoni i gjate ne Angli.

mire po lozin po un i shih si dy skuadrat me te dobta mbase sepse i presin ne grup italia dhe spanja......gjithsesi me mire x

kroacia do ta mundi italine njehere. 

nuk jam kontra........smiley

Kam pershtypjen se streaming eshte i limituar vetem per IP shqiptare.

 

Nderkohe, 3 me 1 per Kroacine.

Vertet nuk shikohet andej nga ju ?

un e shoh ne rai sport 1 po vertet qe tvsh nuk e kam streaming fare

gol me koke, nga..... portjeri i Irlandes.smiley

smiley

keta irlandezet, pervec menyres si luajne futboll, mbeten   konservator  ne githcka mor vlla..  shiko  modelin e bluzave.. tip polo vitet 50-60.  jaka nje pellembe  me tre komça..smiley

keta besoj,  ne Irlande, stervitjen e bejne akoma me topa 3 llapsh..smiley

Me erdhi shume keq Belul smiley  c´ishte ai qamet ashtu.

e ke fjalen per Hollanden mbreme, apo jo? 

gjera qe ndodhin, na shokoi te gjithve  ketu ne fakt...  nejse, kemi akoma shanc.. dmth 2 fitore  ne ndeshjet e radhes...

Dy fitore ne ndeshje te radhes

Urova dje "Belul & Co mbahuni" por jo shtyhuni. 

S'ta dine o Brad keta smiley.

Ca ti bej,keshtu eshte kur sillesh mire smiley , por shiko,se mos kane ndonje neshje miqesore keta te Hollandes dhe se dime ne smiley

Jane velur edhe me ato. S'u hyjne me ne sy. Se kshu tha Albano, me kampionat, tha s'ka motivim. 

Kta jane vetem per Botror o Brad. Kllas m'vete. Ne jemi popull i thjesht.

pse mu duk si ngushellim mua ky ''urimi'' jot?   dmth urimi eshte p,sh:  suksese  ndeshjen tjeter!   hajd me fitore ndeshjen e radhes!  etj etj,   kshu i di urimet une.smiley

Hajt mo Iralndezet se kane keq... edhe po te fitonin edhe po te humbnin ne pub te bere tap do perfundonin...smiley

urime kroacia. najslli dan! smiley

Kroacia, perhere skuader simpatike. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).