Poznan - 14/06/2012 - 18:00CET

Parashikimi i peshqve 

Itali - Kroaci (sondazh) (0)

Itali
55% (39 vota)
Kroaci
34% (24 vota)
Barazim
11% (8 vota)
Numri i votave: 71

102 Komente

a mundet dikush me na tregu ndonje link ku me e pa ndeshjen online???

Provo njehere kete: atdhenet.tv

rtsh.al me streaming mjaft te mire madje 

Ekipet e Ballkanik kane qene gjithmone "kocke e forte", por them se sot italianet i marrin 3 pike.

Vetem une kam votuar nja tri here deri tani. smiley

te dyja keto ekipe kane mbrojtjen prioritet dhe mbrohen mire..... megjithse italanet.smiley kane me shume pervoje, prape une e shoh barazim kete ndeshje... 0-0 ose 1-1.

faleminderit.smiley

 

Çit andej ti!

E bere dhimbjen force ti? Po be... be... bene e hengre me buke e me nje gote vere nga pas? smiley

Pa pike meshire,

ajku smiley

 

Belul, mbahu i fortë , dhimbja për burrat është .Kaq kokfortë janë hollandezët si ky Marwijk-u?

Belul,prape ti ? Apo harrove qe sot luan ish - Milanisti Andrea Pirlo,bohu i her me ne o burre se su be qameti smiley

Brad, pa merak plako..Italia eshte ok. do bej adetin.... 2 barazime 1 fitore(me Irlanden), dhe kalon grupin pa problem..smiley keshtu ka ndodhur gjithmone..smiley

Italia fiton sot .Ndeshja do jetë me emocione dhe do i prishë gjakun shpesh tifos italiane.

prizren, faleminderit qe na u gjende!smiley ne te mira ta shperblefshim!smiley
po jane kokefort. "eigen wijs" eshte fjala qe perdorin keta per kete rast.

ajku, nuk prisja meshire nga ju. dmth, gjerman dhe meshire, sinonim i antonimit.smiley. po ju 5 lekette qelbura u dhate grekve, e tani po ua nxirrni nga hundet..smiley dale sa te vi ai "kurreshtari" se ky e spjegon mire shkencerisht.smiley, pse ju prusto-germano-saksonet jeni gatuar keshtu.

Hahaha... smiley

Ndeshja ka tre gola ose me shume.

Bast : nje thes me fara kungulli ose luledilli te pjekme qe behen tre gola. smiley

ps:"Me pelqejne italianet,shkojne ne nje lufte si te ishte ndeshje futbolli,dhe pergatisin nje ndeshje futbolli si te ishte nje lufte''W.Churchill

fiton kroacia 2-1

Per futboll "Kroatet kane gjak shqiptari, talent hollandezi, vendosmeri gjermani" Josif Broz Tito.

2-2 sot.

Sa per shumllojshmeri, po sikur...te fitoje Kroacia? smiley

Ne fakt shpresoj te bejne kroatet golin e pare qe te perpiqet Italia dhe te shohim loje te bukur.

Barazim, Italia dukej mire keshtu si loje me Spanjen (per lojtaret qe ka, kuptohet), Krocia i beri zbor Irlandes, mund te bente 6-7 gola.

1-1 duket si rezultati me i mundshem, po mund te perfundoje edhe 2-2 ne rast se Italia e loz lojen.

Italjont jane dalezotsa. Fitojne sot.

2-1,Gol Balotelli e Marchisio.Shkurtojne distancen kroatet.me vjen keq me e pranu ,po me te pase lezet trajneri kroat.Fliste rrjedhshem anglisht e me siguri flet edhe dy tri gjuhe te tjera.Shoh edhe petkoviç qe e bane trajner te Lazios.Fliste rrjedhshem italisht,anglisht...Prandelli .Lipi.e kushdo tjeter (ka ndrru Ancelotti e Ranieri qe ka kalu shume vjet ne Angli,mezi flasin edhe nje italishte letrare....Provinciale..

Si ti me shqipen smiley

 

 

mo ma merr per mburrje (TM Vranisht)po shqipja ime eshte e adhurueshme.Nuk te merzitet kurre.smiley

Veç se the ishtu, po e terheki njat ma nelt. smiley

Si po shkon ndeshja sonte Ophiu...ça kam qejf me e ba nji gol Balotelli!!Asht qysh ne minuten e pare...

Te veshtire e shoh sot, kroatet s'kane humbur asnjehere kunder italianeve. Vrapojne vrapojne vrapojne, pra them qe Italia te pakten 1 gol do e shenoje me kundersulm.

Ndeshje goxha interesante kjo.  Italianet jane shume me mire se c'pritej dhe luajten nje ndeshje te shkelqyeshme ndaj Spanjes.  Kroatet nga ana tjeter fituan bindshem ndaj skuadres me beterr te gjithe kampionatit.

Une them qe fitojne italianet 3-1.

Kete as vete analistet italiane te futbollit nuk e thone smiley

ndoshta ai eshte analiste futbolli, por ti nuk e dismiley

Po luajten sic luajten ndaj Spanjes, nuk e di se si do i ndale Kroacia.

Te lumte tastjera! 

nqs pepinot lozin ashtu si lozen me spanjen, fitojne patjeter.

Irlanda megjithmende qe ishte beterr.. skuadra e Trap-it, dukej sikur kishte bo pit-stop tek nai pub para se te hynte ne loje kunder kroateve qe ishin ne forme dhe agresiv.

Italia do te luaj keq..e do te fitoj!!

Prandeli eshte trajner i mire, di si ta interpretoje taktikisht ndeshjen dhe si te motivoje skuadren. Italia ka dy tre fantaziste te mire mbrapa sulmuesit qe mund te bejne diferencen. 

Disavantazhet e Italise sipas meje:

1)Nuk ka fituar kurre ndaj Kroacise qe prej 45''

2)De Rossi i adaptuar si mbrojtes qendre,,ia doli mire ndaj Spanjes e cila nuk kishte sulmues te mirefillte"pyke",,jam kurioz si do ja bej ndaj Kroacise e cila ka 2 te tille..dhe nje sistem te ndryshem loje.

3)Italia luan fort,kur eshte super e kritikuar,media e ka ngritur ne qiellin e 7 me ate barazim te marre.

 

 

keta pipinot jan te adhurushem,tallen 75 min e para pastaj ja fusin nja dy gola si per latminute smiley

italiani sono boni,,,,,,,,

Rast per Balotellin..

O bythziiiii, po zhyte golin o lamash!

Balotelli prape e ke lli... apapapapapa Marchisio.

Jane mire ne kete fillim...

Duhet hequr Balua dhe urgjent Di Natale në fushë.

Italianet ne kurthin e kroateve deri tani. Loje ne mesfushe me vonesa dhe faulla taktike.

Cassano show!

Fantomasi ne krye te detyres.

Pirlooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Super Pirlooooooooooooooooooooooo

Mjeshter Pirloja!  Mefushor i shkelqyeshem, edhe me i mire se Xavi.

Ne pjese te dyte, orxhent jashte Thiago Motta dhe brenda Nocerino. Balos i duhet lene dhe ca kohe tjeter...

Une vullnetin tim e shpreha me vote...

goal supér.

Skuadra italiane pa bellezza po me finessa? smiley

Mire Pepinia, edhe pse Pirla e futi topin mes kokave te dy pallosheve kroate. U nxeh me te drejte portieri.

Kroacia e ka marre me frike ndeshjen, zakonisht ndodh e kunderta.

Po ti nuk e pe si e mati mire e mire Pirloja? Iu shfaq vizorja si aureole...

Pirla i ka te vetat, po rralle qellon te çaje topi mes dy kokash, zakonisht e kap ndonjeri me brryl ndersa mbron fytyren. Gjithsesi mire Pepinia, do thoja edhe bukur.

Dai dai dai forza azzurri, duhet ta fitojm ket ndeshje me cdo kusht smiley

smiley

Pse qeshni ju? smiley

Ne Pirlos i kemi dhene shamine e qendisur qe ne 2006-en, por kampionatin qe u mbyll i falem edhe krahun me gjithe llere smiley. Ndersa kjo Itali po na le te habitur nga kenaqesia qe dhuron vale vale.

Ore keta italianet duken sikur po i stervit Bielsa mo vlla.  Energji, mbajtje topi, levizje, sulme te mbeshtetur nga plote lojtare.  Ku ka luajtur Italia ndonjehere keshtu? Pirlo pastaj eshte Pirlo, qe edhe Xavi e ka quajtur idhull te tijin.

Kam i parandjenje qe ket vit finalja do te jete Itali-Gjermani dhe natyrisht qe Italia do te fitoje smiley

Vetevrasje masive ne Dojçland nese ndodh keshtu. smiley

Kjo Deutschland e Loew ka shum kualitet por me duket si Hollanda e e Ajaxit te madh qe luante luante por ku vinte puna per te fitu, aha deri ne finale shkonin. I mungon ai 0.01% per tu shpallur kampion.

Sa per humbjen mos e ke problem se gjermanet jan humbus shume dinjitoz, maksimumi qe i ndodh eshte qe nuk e kalojn shishen e 7 pas humbjes, rrine aty.

nqs gjermania del e para dhe italia e dyta ,ndeshen bashke ne gjysemfinale , kshuqe s'ka shans te jete gjer-ita finalja

I mungon cinizmi i Tottit dhe Materazzit kesaj Italie...smiley

Kjo Itali me ngjan shume me Italine e 94 (finale boteror) si dhe Italine Kampione Bote 2006. Pa nje loje impresionuese, pa nje dominim absolut te kundershtarit, arrin te marre rezultatin e duhur.

Kroacia me pelqen si ekip. Do ishte bukur qe te kalonin grupin Kroatet dhe Italianet. smiley

Nuk nok nga futbolli.  Italia absolutisht po dominon e po impresionon.

Nuk po impresionon me loje, gjithe pesha e organizimit bie mbi pirlon, ky i fundit pa ndonje sheklqim te vecante. Mungojne nga loja berthama klasike e mbrojtjes si dhe sulmuesit libero klasik (vieri, apo dhe baggio).

Athere sic thashe s'ja ke idene futbollit.   E vertete qe mungoje, po Italia po shkelqen gjithesesi.   Po luan futboll sulmues, te shpejte e te hapur duke dominuar cdo statistike.

Ok. Se nuk e mbaj veten per specialist. Ashtu e shoh une Italine.... smiley

"Çdo krizë është gjithnjë një medalje me dy anë. Nga njëra anë është futja e mëtejshme në spiralen e saj, nga ana tjetër dalja në një rrugë të re. Ne duam të dytën dhe do të bëjmë gjithçka mundemi që e dyta të ndodhë, jo për ne po për ... "

Ca predhe Balotelli, pothuajse nga vendi. Po te levizje bythen o bythezi, do beje kerdi, kerdi!

 

Gjume mbrojtja, ca goli te bukur qe beri Manxhua...

ptuh. e mora më sysh më duket. 

 

Kroacia Gol. Kishte kohe qe e kishte mbyllur Italine ne mesfushen e saj. U hap loja. Shpresojme nje permbysje rezultati smiley

L'Italia é stata mangiucchiata nga Manxhukiç. E kapa edhe kete ndeshje me duket.

Kush jane keta gomere qe hedhin fishekzjarre ne fushe?

prit.....

Lejohen parashikimet gjate ndeshjes? smiley

* Fiton Kroacia.

Goxha skuader paskan bere dhe Kroatet, vaprojne si dreqi

Hajde milingone, na ndero tani!

Barazimi, rezultati me i drejte per kete ndeshje. Skenari i perhershem i Italise dmth smiley

Kunder Trapattonit tani... smiley

tek e fundit barazimi i sherben me shume italise sesa Kroacise qe ndeshjen e fundit e ka me Spanjen. 

Kshu eshte kur dhane gjithcka qe pjesen e pare.

Gjynaf Kroacia. Ekip simpatik, luan fort bukur. Ndeshja me Spanjen ka per te qene nje nga ndeshjet me te bukura te fazes se grupeve.

Miiire,
Me fusnonen e zakonshme qi po mori tre barazime, italia .,,

Gjith gjermonët janë Robena ka pas thonë (dje) Vlad Grillo.

Gjith taljonët janë PIRLA kam pas thon unë (sot).

Nejse, taljonët e kanë kualifikimim e sigurtë. Trapatoni do ua japë skemën në dorë. Kurse Kroacia...mua po më ikën Anglia, po ikën dhe Holanda, po më dhemb mua për kroatët (megjithëse kroatët luajnë fort siç më pëlqen mua).   

nashi, une fola cik per kete ndeshje sot paradite..smiley   sidoqofte, Italia ka  kredecialet  ne rregull.  dmth ka ndeshjen e fundit me Irlanden. edhe kete e thame.. 2 barazime nje fitore.., Italia ze vendin te dyte ne grup.smiley

Eh Prandeli si Prandeli, merr nje grup mesataresh i ve te luajne mire, po s'di as te mbaje rezultat e as te fitoje ndeshjen e rendesishme, aq me pak te fitoje kampionat.

As me Spanjen, as me Kroacine s'diti te mbaje avantazhin, ky eshte handikap i madh per nje trajner.

Sot do t'i japin ca shpulla Prandelit, ndersa te tjeret po bejne gati turren e druve ne rast humbjeje apo barazimi me irlanden.

amon mo na boni me keq..........un bej tifo per kroatet po sot e kane dhjere ne sjellje,pa ne loje ishte gje qe dihej.jane 2 metra e italianet luajne me gjuajtje te ulta........

Ska problem rrafim Irlanden dhe dalim ne finale me Gjermanin, e sigurt fare smiley

Eh tha, te kisha ca miell, te merrja dhe ca vaj te komshiu e te beja ca petlla

ca e mundim irlande..ndeshja me irlanden me shume se itali - irlande do jete trajneret kunder njeri-tjetrit

vllai del ne gjysem finale me gjermanine jo ne finale .

Oi

Ufffa! ia hodhem dhe kesaj radhe me Pirlon - direttore d'orchestra! 

Wow super foto! smiley

italia sdel nga grupi, 

spanja ka golavarazh +4  kroacia + 2 italia 0  

barazim spanja kroaci nuk thyjn komet max 5 pike vete italia 5 pike spanja.

italia ska shanse me bo 1 gola kunder irlandes jo me 2 a 3 , me ate sulm vari lesht qe ka me talentet e se ardhmes casanio, di natale, bjondin balotelli hahaha dhe ate te riun fare 17 vjecarin pirlo e kan te sigurt 2014 por jo daljen nga grupi ne kesaj rradhe

italia italia italia... VFC ! lol

nqs spanje - kroaci del 0-0 , italia del e para ne grup pavarsisht se sa fiton kunder irlandes . (qofte 1-0 ,qofte 17-0)

nqs spanje - kroaci del 2-2,3-3,4-4 etj italia skualifikohet automatikisht ,te itoj sa te doj me irlanden .del spanja e para , kroacia e dyta .

vetem nqs del spanje - kroaci 1-1 ,vetem ne kete rast merren parasysh rezulatet kunder irlandes dhe italia duhet te fitoj me te pakten 3 gola diference.

Me duket se iku Italia.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).