Shqipëria "mban frymën" gjatë takimit Berisha - Rama. Po sikur të dilnin fare nga tema, për cfarë do flisnin këta të dy sonte? Hmmm?

Ndoshta me "Salt N'Pepa" ne sfond...

186 Komente

... nuk jam  pozitive .. sidomos me patozat dhe rucat si garnitur 

Rama: Ca rekordi noti do vesh kete vere Sale?

Sala: Nuk e di, me thuj na ca plazhi nuk do shkosh kete vere se nuk dua qe nipat e mbesat te te shofin ty ne plazh.... sec ke ca zakone te keqia ti ne ato vende. 

Kush do e fitoje Europianin

as njeri as tjetri nuk marrin vesh nga futbolli, po Edi eshte tifozi i shpallur i italianeve te pakten 

se ai burri tjeter ka pas topin e pare 50leksh ne vuçidol.... e ka pas thone vete ket, kur shkrujti  Kujtimet e mia me dhite......

aha, paska per tja hedh Edit fajin Berisha per deshtimin e italioneve kete edicionsmiley

po sikur, po sikur
cdo femije plak a burre,
te vepronte keshtu si ti,
cdo te ndodhte, a e di??smiley

ka qene ne leximin e klases se dyte... kush e mban mend, dhe perse bente fjale vjersha?smiley

 

hajde hidhuni, 10-ta eshte sheshit, thoshte nje presor im i matematikes, pasi shkruante  nje formule nja 1 meter te gjate, ne derrasen e zeze..smiley

sidoqofte, takimi do filloj keshtu:

-Edi:  oooo, doktor  rumpalla... mire se erdhe.. ce ke bo,mire ke qene ti?

Sala:  degjo ktu ti Edvin Kristaq Rama, une jam vertet Dr rumpalla,  po ti je Ed palla  i gjate..  mire o mire jam, shtyhu me copa...

Po sikur ky...të jetë një kurth komunistash?

Une Dr rumpalla, ti Ed rampalla smiley

Edin me siguri e ka zone fryka....... doli prape ky pordhamani ne skene....osht bo si ata kalamojt qe dun prej babes piprra dhe i dun me zorr.....tip  gjeji ku te dush... i du dhe i du tani...

 

Nano sërish presion para takimit Rama-Berisha: Rama të kthjellohet dhe reflektojë, ndryshe marr pjesë në zgjedhjet e 2013-s
 

Fatos Nano ka reaguar sot në lidhje me takimin Berisha-Rama për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Në një deklaratë për shtyp Koordinatori i Lëvizjes Arian Galdini ka theksuar se politika e krizës dhe konfliktualitetit që mbizotëron e mban Shqipërinë në statusin kur Kryetarët nuk duan të zgjedhin Presidentin, sepse duan të bëjnë pazare e merren vesh sipas traditës joperëndimore, për rregulla loje prej nga ku të fitojnë mandate deputetësh e zgjidhin punët e pushtetit.

http://www.gazetatema.net/web/2012/06/03/nano-serish-presion-para-takimit-berisha-rama-loja-per-pushtet-e-kryetareve-nxit-krizen/

More, po ky Arian Galdini, nuk është ai tipi që dikur kishte qënë me PD-në në forumet rinore e më the të thashë.... e kishim edhe peshk për ca kohë këtë. ahaha shumë argëtues ishte.

mos ia ki frikën Nanos, Alidems. është përtac ai... 

Oranje,ca nikcku ka pat ky Galdini ? djale me pretendime duket thote shoku Jani. Po ky Bert Camcakizi historikisht eshte furnizuar nga PD per sekretaret, shefa kabineti te PS, koordinatore, masazhatore  

Rama duhet te marre nje vendim njehere e pergjithmone me ceshtjen Nano alidemso, nuk mund te shkoj perjetesisht duke mos marre vendimse sipas stilit te tij. Nejse, mos na bej temen serioze te lutem. 

Po pse mer daj, a nuk osht ketu gallata mo e modhe....... Pse nuk 10tesh tuj qesh me ket trapin ti...??? me duket tamom si Ver Llapa  tek 21.....qe nalon makinat tek semafori...por vetem kur semafori osht i kuq.......ama...

s'e di alidemso, po njehere qe e refuzoi Rama nuk i doli mire te gjatit 

"Po sikur të dilnin fare nga tema, për cfarë do flisnin këta të dy sonte? Hmmm?"

Takimi i pare ne mes perfajqesueve PD-PS doli nga tema, u mblodhen per presidentin dolen te reformat, 

 

Se e kundermon era e qelbesirellekut kur behen keta te dy bashke...

Doktori sikur i kishte mbush breket dukej, i kishte ik cerrja e fytyres dhe ka rrezik ti binte infrakt prape nga minuti ne minute..

Skafistet mafioze dhe miliardier te PS e blen prape presidentin.. emri s'ka me rendsi, emrin e vendosin xhuxhat e ambasades..

 

 

Sikur te dilnin nga tema, Blendi, do te shkote keshtu:

 

Edi: Sale, po me dukesh shume i lodhur.

Saliu: Edvin, nuk te shkon e qeshura.

 

[flas vec tu pa fotot] kush t'doj ta vazhdoje bashkebisedimin qe vijo ... smileysmiley

Foton e gjeta te gatshme. Sala nuk me duket i lodhur. Por sikur di dicka qe ne nuk e dime...

Dalje nga tema do ishte edhe sikur ndonjeri te thoshte: Hajde zgjedhim nje President qe te jete i mire per Shqiperine... Por aty 'admini' do nderhynte direkt.

vertete kish ne nerhy direkt smiley  Nuk thuhet me mire. Ne kete pike kan  shkuar punet, shpresat tona jane reduktuar ne kete pike kur Normalja duket anormale.

jo vecse se eshte i lodhur, por dhe i semure...nuk e ka te gjate...

[nga ana njerezore me vjen keq]

Sot Edi Rama propozon Nanon, ska nga ja mban.

Kush eshte Nano?

 

Ai qe ja ben rrup sup Rames.

 Nano eshte falas.. perkundrazi, do paguaj te skafistat mafioze dhe miliardert e PS.

E ke kot, o okete

Ndoshta me "Salt N'Pepa" ne sfond...

Sala eshte kripa, ndersa Edi piperi, keshtu i bie Blendo?

Meta duhet te jete spec djegs atehere

Ndoshta, kripe dhe piper secili i hedh sipas qejfit te vet. smiley

Po mua nga SnP me vjen e para ajo kenga, Let's talk about sex... Ose "what a man, what a man..." (Man, ketu eshte fjala per Presidentin).

Po mua nga SnP me vjen e para ajo kenga, Let's talk about sex... Ose "what a man, what a man..

po na thuaj nje te trete o Blendo, pa hap web-in. Po ato tre te shkretat keto dy kenge kane patursmiley

Ka mundesi. Une keto di. Mbaj mend psh qe kur isha ne gjimnaz, ajo me floket bjond sikur me shkaktonte dicka, sido qe pak muskuloze ne shpatullat. Duhet ta mbash mend ate videoklipin ne plazh, me ngjan se ka qene bardh e zi.
He mo se do kene edhe ndonje kenge tjeter keto... Si u bene kaq te medha vetem me dy?

Dy kane patur, ne hesapin e shqiptareve te brezit te 90tes. Nuk e kam parasysh ate bjonden, kujtoj njeren me floke te shkurtra, e nje tjeter pak si e eger keshtu(me muskuj, po jo bjonde). Kjo me dukej me seksi, tip Ciljete e kohes, me gjase i mbante floket balluke. Edhe zerin e kishte shume te trashe, si me te te tremb.

Po pra, kjo ka qene. Po pse une ia mbaj mend balluket bjonde kesaj?
Paske gusto qerrata, - do kishte thene teto Rita.

mbase ke te drejte ti. Une e kam pas televizorin bardhe e zi atehere. smiley

Ne ishim nder te paret ne lagje, andej nga fillimi i 92shit me ca dollare qe erdhen nga i arratisuri i familjes sone ne ambasaden italiane. Kishim akoma minderin e gjyshes, dhe divanet 8000 leksh, por hej. Ngjyrat dukeshin bukur para se te iknin dritat.

smiley Kjo ka qene periudha perpara banjave 1 milionshe. Maj men kur rinovuam banjon tek shtepia e vjerres andej nga 93shi. Apartamenti ishte akoma si pavion i muzeut te mathausenit, por banja qe na vajti rreth 1 milion leke me te atehereshmet ishte bere per te jetuar brenda. Te kishte lezet shpirti te dhiteshe. Sa here vinte ndonje mik e pyesni: A do te shkosh ne banje? Pse jo? Shko mo lirohu njehere per qejf para se te ikesh. smiley

kaq shume ju paska vajtur kalimi nga allaturka te allafrenga?smiley

Jo mer daje. U Shqep banja me themel, u shtru me pllaka deri ne tavan, u nderrune tubacionet e ujit, qyngji i mutit prej qeramike qe ishte kris per se gjati u zevendesu me plastike dhe u nxorr perjashta, u vu bojler mrena dhe kazon uji siper per me zevendesu dushin me vajgur, lavatricja e re me gjithe instalimet, pllaka dushit. Ore, edhe gozhda e letrave te bythes qe u zevendesu me ate rrotullamen per letra higjenike ishte shpenzim me vete... smiley E kena fillu nga xerroja fare ne mer bir.

lene mer, se s'kishte zhurme me kumbuese se dushi me vajgur. Brezi i ri nuk e di se cka humb.

Salt ´N Pepa per mua njihet vetem per "Push It".

Kujtimet me te bukura ne diskon me te famshme ne Gjermani dhe ndoshta ne Europe per 9 vjet me rradhe (1993-2002) Paramount Park afer Frankfurtit.

Kur fillonin notat e para te "Push It" gjemonte komplet Mirage, nje nga sallat (me e madhja) e Paramount Park.

Punet nuk behen me sikur, se te dy ata, me siguri qe do dalin me emra apo planet e tyre. Emra e plane qe kam frike se do perplasen, dhe nuk do iu hapin udhe njeri-tjetrit. Kjo gje fatkeqesisht, mund te favorizoje mini-mafiozin Nano , prandaj s'po le gur pa levizur ai. 

I vetëofruari

Shën Nano vetëofrohet për president, vetërrezikon të mos kandidohet nga asnjëra palë dhe fiks para takimit Rama - Berisha ai vetëkërcënon dhe një herë nëpërmjet deklaratës të një 'levizje' të vetëformuar enkas për këtë okazion.

 

Ne nje deklarate ku permendet kater here fjala 'vetëofrim', deklarate e cila per nga permbajtja (por dhe konteksti historik e politik) me natyrshem do lexohej sot si shkrim satirik apo si pjese e ndonje skeçi politik sesa nje deklarate serioze shtypi, Fatos Nano perpiqet te kercenoje per here te fundit ne lidhje me endrren e tij postVienë-iste per t'i hipur dhe nje here kalit te politikes shqiptare, duke leshuar ultimatumin e nanoplotfuqishem 'ose me beni president ose me prisni midis jush ne garen e 2013-es':

Fatos Nano ka kurajon, ndërgjegjësimin dhe përgjegjshmërinë qytetare e politike që të shpallë, zhvillojë një ambicje politike dhe një proces për të patur mundësinë që të kandidojë për të shërbyer si President duke u vetëofruar në dispozicion të klasës politike dhe publikut shqiptar.

[...]

Fatos Nano është i gatshëm dhe i vendosur që nëse do të pengohet arbitrarisht dhe pashpjegueshmërisht në mundësitë e tij për të garuar për President, atëherë do t’i vetëofrohet publikut dhe qytetareve shqiptarë për të konkuruar me të gjithë kryetarët e derisotëm për zgjedhjet e vitit 2013 bazuar në një alternativë të qartë vlerash, dalëzotësie, paqebërjeje, jokrize, properëndimore, proeuropiane, prointegrim, konstruktive, bashkërenduese, bashkëpunuese, komunikative, mirëbesuese, gjithpërfshirëse, përbashkuese dhe prozhvillimit të shëndetshëm. Konkurenca e lirë dhe e ndershme, pjesëmarrja e publikut dhe transparenca janë në themelin dhe shpirtin e qëllimeve dhe vizionit politik të Fatos Nanos.

Deklarata e plote tek Panorama.

Rama eshte gati te pranoje edhe Topallin presidente vetem te takohet me Berishen. Realisht Rama ishte defaktorizuar ne maksimum, jo vetem per shkak te 21 janarit, qe doli faqe gjithe botes si lider turmash qe kerkon pushtetin me dhune, por edhe pas takimit naten me Meten qe i dha te gjithe pushtetin e munguar Metes, jo vetem per pune te presidentit por edhe me shume. Prandaj edhe Brace pyeste se kush negocion ne emer te PS.

Berisha eshte njeshi i politikes shqiptare, me distance te madhe me nr. 2 (cilido te jete ky) e Rama gjithsesi me gisht ne goje do ngelet si gjithmone po kesaj rradhe ka shume per te humbur pasi Nano kesaj rradhe e ka seriozisht.

e me, qulloset gje sot?

Shif kur t'lejne Bamirin prape president keta! smiley

To to to je to! 

Hajde dase volimo

Edi: o doktor, po sikur ?

Saliu: sikur cfare o piktor ?

Edi: te tallim bythen akoma me kete popull se nja 20 vjet me duken pak...

Saliu: une, une e due shume Shipnine or ti, por meqe e thue ti le ta tallim sa ja kemi fuqine.

Eshte me shume takim me fundos Ilir Meten se sa per Presidentin,ketu kane arritur ne nje pike te perbashket si Edi si Sala.

Brad, po sikur Ilir Meta ishte sponsori i ketij takimi.. dmth ai beri ceshte e mundur qe keta te dy te takohen.. keshtu thane te pakten.......

Doktori: He mer Ed, si gatuante Monika?

Rama: Mire doktor, u fryva shume. Po te kam ruajtur pak dhe ty, mos ki merak

Ej, shof News 24. Ka dale Shpetim Nazarko. A ka njeri pervec meje qe e ka absolutisht te pamundur ta kuptoj se si nje palle k.... si ky eshte analist????

Tere kohen thote vetem qe ai merr vesh shahun politik e te tjeret nuk e dine. Car fodulli qesharak. 

me shto dhe mua ne grup!! ne fillim me dukesh qesharak fare, tani se honeps me..

Kush eshte Shpetim Nazarko njehere? lol mua me duken gjithe njesoj, perjashto Mustafa Nano qe me ate kaptine qe ka, ben dallim.

shpetimi eshte vellai i mentorit. e ke parasysh mentor nazarkon? Jo ai, po i vellaismiley

lol, nuk e kupton qe ai po tallet? Ai, gjahtari, jo vetem qe e njeh mire Nazarkon, por ja di edhe ngjyren e brekeve.

pse pergjigjia ime tu duk serioze?

Po sikur Prez was one of us?

If the Prez had a name

what would it be?

And would you call it to his face
If you were faced with him in all his Prez glory...

What would you ask if you had just one question?

Yeah... Yeah....Prez is great.......yeah .....yeah.....Prez is good

sa karagjoz je mer burre!... me ate ha ngjale ndersa me mua uje pa gaz...

po red bull te pakten...

Po sikur te hane kokat e tyre, do shpetonte edhe populli.

po sikur keta te propozojne xhibin?

Mbaroi takimi

...takimi  ka zgjatur 1 ore e 20 minuta dhote... paskan luajtur kohe shtese..smiley

 Kane ba i dore domino.Propozimi i pare ka qane per 5katsh,po Sala me Gramozin nuk e dijshin lojen.Sales qe i ka met dpiogjashta n'dore (Ilir Meta),me te ban domino.smiley

ç'doli nga takimi, çfar u tha e çfar u vendos 

mos u ngut Pjero.. punet e mira behen avash  avash....  do takohen prape.smiley

Zor se keta te dy kane dicka tjeter per te biseduar, jashte politikes. Te dy jane psikopate vec e vec, po sidoqofte nga backgrounde dhe bote krejt te ndryshme. E vetmja gje qe eshte e sigurte ne kete takim eshte qe ai qe do ta haje ne fund, do jete prape Edi. Vesi eshte i keq.

Sala; te kam pruer Ersla Mehillin, ne kembim te konsensusit per Zaganjorin. Mos u baj kaq i veshtire ee burr i dheut, dhe kthehet nga kamarieri duke porosit nje shishe shampanje e Kaviar...e kshu me rradhe

presidente nje grua.. smiley

Falas fare.

Sipas njoftimeve të fundit Rama dhe Berisha gjatë takimit të tyre kanë ndjekur me interes emisionin "Takimi Rama-Berisha" tek NEWS24 dhe ABC NEWS. Rama bënte tifo për Ba

baramon kurse Berisha për njat'zojë të randë, Sonila Meçon.

Po flet Mis Buzqeshja!!!

Roni, paske shkuar ne Shqiperi more djale. 

Nuk ka asnje arsye tani Pjer qe Roni te te thote qe nuk e ka gjetur Librin VQ .

vari qarit o brad, na hengret me kete librin

Uee, lajmet gjithandej po jepnin live keta.

Shyqyr Zotit, brezi nen 30 vjec as e rruan per keta. Mezi pres t'u vije radha te marrin pushtetin si brez.

çfar u tha live 

u ra dakort qe nuk kane rene dakort po bien dakort qe te vazhdojne te diskutojne per mundesine per te rene dakort 

dakort

S'paska ndodh asgje. Paskan fol per femra si duket.

A e merr vesh njeri ca po thote ky? Thote qe ata kane emrin e tyre, ne kerkojme proces. U ul pra ne tavoline, tani ca procesi do me shume? 

procesi eshte qe sala jep emrin e vet, rama jep emrin e vet, e pastaj diskutohet

jo ta ftoje sala ramen per t'i treguar emrin qe ka zgjedhur e kaq

ulja ne tavoline nuk eshte thjesht vendosja e prapanices ne karrige, eshte figure letrare per diskutim

Pikerisht pra, u ule, Sala dhe emrin, ti jepe emrin dhe diskuto. Ai thote qe nuk dua te jap emer. Ca pret tani?

Rama do e kishte thene emrin e tij ne takim po Berisha ja beri me hile, sic e ka zakon, dhe nuk e mbajti premtimin per te sjelle ne takim petulla dhe qofte me nenexhik. Keshtu qe Rama doli nga takimi i allnuar duke perseritur ne deklaratat per mediat hajmaline "ne nuk do bejme gare emrash".

Nderkohe kane ngelur ne takim Ruci me Patozin per te negociar procesin nepermjet konkursit te ndershem dhe transparent "kujt i hedh me larg". Nese gjerat nuk shkojne mire Ruci do ta akuzoje Patozin per vjedhje duke deklaruar qe konkursi qe per kujt i hedh me shume, jo me larg.

 qofte me nenexhik

mos ma merzit enken, edepzes smiley

Jam i sigurt qe e kane kopjuar ketu si ide, Rama eshte shume i internetlecitur dhe ndjek trendet e reja, p.sh. ka shkaruar ne telefon nje aplikacion qe eshte si matje tensioni per kundershtarin politik, kurse Berisha perdor gjeresisht iPadin per te pikturuar ne kohe te lire nje Shqiperi qe rri ne uje per 132 minuta, por pa mbajtur frymen. Bracja nga ana e tij flitet se e ben replay ne telefon refrenin e kenges se famshme, aty ku thote "me leni te qaaaj".

Kam ardh te bej lobing per president per autorin e Vizioneve!

Po sikur të dilnin fare nga tema, për cfarë do flisnin këta të dy sonte?

- Sikur te mos ishim kundershtare si thua, do shkonim nje here bashke per peshk?

- Po ore pse jo, them se do shkonim dhe per peshk.

- Si? Kujtova se the per peshk...

- Jo jo, e kisha fjalen qe do shkonim per peshk.

Kurse Ruci me Patozin:

- Kisha nje kandidat per president, mu bene dy.

- Po pse dy?

- E?

- Ta ve.

Berisha shume pergjumesh, s'e kam pare naihere kaq shume ne krize, kur ka pas rradhen me fol. Morali i fabules: Nano out, te zgjedhim midis Zaganjori 1.0 dhe Zaganjori 2.0

ramen me ate kollaren portokalli me lule, ate unazen me gure ne gisht dhe ate lloj kostumi si princ arab i ftuar ne G7, e zhveshin direkt nga funksionet po te ishte udheheqes partie ketu ne france. 

e qarte perse nuk i ben besim bota nje tipi te tille.

Eshte eksentrik Rama.

Ka pak dhe buzeqeshjen e Ali G. smiley

smiley

Po sikur ` let it be` te ndodhi c`te ndodhi, cfare do t`bohet ? 

Tani sa pashe nje foto te takimit!

Asnji nuk ka as i' cope leter perpara. As i' bllok me shkrujt!

Tavolinat bosh, me nga nje shishe uje perpara!

Sa gjynof qe jena.

Sikur po takohet Spartaku me Atilen! smiley

e kujtoj at takim smiley

Kush eshte Spartaku e kush Atila?

 

mrroklle, me duket se nuk kane qene bashkekohes smiley

Jane te monitoruar,smileys'kane nevoje per blloqerasmiley Plus qe i majne mend*

Pastaj esht me tfutme.Se e mba 1oni psh,qetri thote " shih e bona me majt shnim"Shkruj shkruj atysmiley

Po hakce hakce kshu me blloqera s'kam pas as ne takime te jashtme.Eshte gjithmon nje pas papafingos qe ma shenime.Ti japin Cezarit ate qe ka Qezarismiley

p.s Ti ke student qe vejne cdo dite te perendise me duar neper xhepa,rri e pret tani dy kokat e medha te shtetit te mos ta rrujne.. aq informacionsmiley hej medetsmiley

 

Ne thelb nga intervistat:

Sala: elaboruam modalitetet e konsensualitetit.
Rama: Shtruam vijen e qasjes.

Prej verteti kjo nuk rre Fiqo.

Nderkohe qi pritet sqarimi mbi takimin legjendar epopik, populli i thurri nje kenge shpejt e shpejt ketij casti historik apokaliptik:

me lepitkat blu

dakordesia gjer ne gju

shtron ti vijen roze-rrica

modaliteti permbi cica

oh, na cmende fare

konsensonjare

 

 

 

 

Kemi identikitin e presidentit.
Policia te beje detyren.

Do ta kerkojme Vloren gjeneral.

Nqs nuk zgjidhet gje gjer neser duke mos bere asgje dhe duke pritur te zgjidhet situata gjer neser, rrezikohet te pervijohet nje duel per identikit a vdekje.

seriozisht tani,a nuk pati nje konference shtypi ,ndoj fjale ,deklarate te perbashket o veç e veç....Formalisht duhej....

asgje Zana, po ti referohemi pershtatjeve te fotove  te Rames e Berishes qe ka vene Blendi , duket qarte se ppu mbeshtet Ramen smiley po kam frike se te rejat jane pa ngjyra smiley

na lane me kerthize na lane

ufff o zot, 100 here i ka ngju plaku im lajmet, mazalla se po e merr vesh se cka autputi pati takimi ..

do ket lexu titrat anglisht ke ora-njuzi smiley

i ngjoji live te dy

here njonin , here tjetrin

here birishen

here ramen

prape snuk smiley

  po nuk shkon buka posht pa par saliun ose edin! smiley

Si mbaroi Brazili fiqo.

U rraf, 2:0. E mylli ne porte Mexika.
Ruzhd, une i ngjova prononcimet shif komentin e ores 23:09. Mesa mora vesh nuk kishin dash me fol nsy tGramozit.
Po kishin ra dakort per drejtorin e kinostudios.

Ja 1lajm i shpif.Te te rraf frijoles charros eshte t'ja fusesh vetes.Hajt mo shendeti mbi te gjitha.

Brazil 0 - 2 Meksike

Nje Brazil si hallve e ftohte smiley

.

D.m.th. keta te dy do te flisnin per ndeshjen Brazil-Meksike thoni ju...?

Po po e shikonte dhe Meta, Basha dhe Arvizuja ne nje lokal keto ne Presidence.sa maroi neshja dolen. Mu bojfi shume qe u rraf ai Brazili.............

O kasolle ku na mblodhe me nje fjale... Lere se e mora vesh, lol.

megjithate dakortesia e fitoi dakortesine......duke u dakortesuar .......

Takim qe tu thoshte Shqiptareve : Ja dhe une jam i rendesishem pfffffffffffffffffff

tamam ashtu po zgerdhihej rama.

si nai idiot i lindur qe knaqet se e kane thirr dhe ate ne dasem

se kuptoj pse ngerdheshej ashtu si debil.

kta tallin haptas trapin me popllin

Po shume haptas ama.

S'qendron e keqja tek pozicionimi i Rames si i rendesishem (politikisht), fundja ai eshte i rendesishem, te pakten per cka perfaqson, eshte kryetari i partise me te madhe politike ne vend (sipas votave te zgjedhjeve te fundit parlamentare), tjeter gje qe eshte margjinalizuar, kjo eshte ne saj te paaftesise se vet politike dhe ne saj te erjonveliajzimit te partise.

Berisha nga ana tjeter ka 22 vjet qe i thote njerzve se eshte i rendesishem duke dale mengjes-dreke-darke ne tv dhe duke shkuar ti inaguroje dhe synetlleqet e kalamajve, u lodh se preri ushkure dhe lafsha inagurimi gjithandej aq sa i eshte bere dora me artrit nga gershera. lol

Kjo pra eshte,Kryetari i Partise me te madhe Opozitare me 63 Deputete ne Kuvend,kthehet ne nje qyrravec saqe dhe Berishes i erdhi keq dhe e takoi.

Po ca lesh keq i erdhi Berishes po i vuri ultimatum komadhi 7% dhe s'kish nga ja mbante thuaj se s'i dilnin votat, se te qe per Berishen kishte qitur Josephine, I send you all my love. Ne aspektin cinik, e kam thene dhe me pare, mire ti behet Berishes dhe Rames, bene ligjin elektoral ne 2008 me qellim qe te eleminonin koklopen dhe ky tani u be faktor percaktues aq sa as ky s'po i mesyn me ndryshimit te ligjit elektoral. Te pakten sot per sot koklopa eshte faktor percaktues, deri ne 2013 te shofim sa do faktorizohet Bamka me keta te tjetrit.

Kshu qe deri tani koklopa i ka luajtur kartat ne ate menyre qe po ja jep ngjalen dhe Rames dhe Berishes dhe eshte ngjala e koklopes qe i uli ata ne tavoline sot, jo meraku per konensus apo frika nga mospranimi ne Europe qe thone mediat, se i plasi trapi per Europen atyre, kane kaq vite qe e mbajne vendin te bllokuar vetem per faj te politikes, dmth vetes e s'i plas trapi.

Me vdiqe,ca lesh Mete mor burre,dihet qe Meta eshte me Salen,nuk e merr vesht ti qe jane lojera per ti thene nderkombetareve qe po e bejme me konsensus por Rama sha pyke ? Ata te dy e kane sgjedh Presidentin me kohe oooooo xhib,Rama si ashtu si keshtu ngjalen brenda e ka.

Ty gjithmone te dalin parashikimet, me perjashtim te rasteve kur s'te dalin dhe dalin qe kane qene thjesht political spin. smiley

Cilin kane zgjedhur president pra, Ciljeten?

Une shof reagimet; Berisha u lodh se lehuri lart e poshte qe kushtetuta i lejon ta zgjedhe presidentin nga partia e vet se i ka votat, deri kur s'i dilnin votat si hesap se kokelopa e kercenoi dhe pastaj pranoi idene nje presidenti jashte partise. Po ashtu dhe per takimin, lehu lart e poshte se s'do takohet me Ramen per kete dhe ate arsye, deri sa tha koklopa qe takimi do e ndihmonte situaten, e pastaj Berisha e ftoi Ramen per takim.

Koklopa mire tja beje Berishes ne fakt, po ashtu dhe Rames qe desh ti hapte lufte dhe atij dhe Berishes. Puna eshte qe koklopa eshte i njejti moot si dhe ata dhe kjo s'e ndihmon gje popullin, me perjashtim qe i jep ndonje show politik si ky i ketyre diteve.

P.S. Ishte bere naltmadhenia sot sikur kishte pare ndonje xhind, fliste me vete, syte si pufka, si Ollga kur s'i dilnin llogarite per dhenduret e Melkes lol

Mire,si te thuash ti smiley

Me perjashtim te rasteve kur ste dalin

smiley

E pra, cilin kan zgjedh per president Meta me Berishen? Normal qe s'e di se s'ka pakt Meta - Berisha, ka lojera dhe pozicionime akoma, dhe ne kete pike pranoje qe jo vetem keta te ps-se po dhe juve te pd-se jeni zhdepur me dieta te pasura me omega3 keto kohe lol

Ja qe te ta mbyll gojen dhe ti hedh te gjitha poshte ato qe ke thene me siper :Kane zgjedh Haxhinaston.

smiley tu tha peshtyma ne goje duke e thene 100 here, po kta smarrin vesh smiley

Po Bradi e ka thone tash e 100 vjet pra mo per Hagjinaston

Marrin vesht marrin por harrojne shpejt,efektet e Hashashit smiley xhibi dihet qe e pi me llulle smiley

normal normal

se ai harron dhe te vetat

pranej i perserit ka 100 here te njejtat gjona

Mire, do ta shofim sa do te te dale fjala. Por nqs te del fjala me Haxhinaston i bie qi  naltmadhenia tia kete ngrene Metes jo vetem ngjalen po dhe qoftet, se i bie te jete detyruar te heqe dore nga zgjedhja e presidentit prej partise se vet dhe te kete pranuar qi presidenti do zgjidhet nga partia e koklopes lol

Shife pak naltmadhenie para takimit, sikur sapo eshte bere synet rri. smiley

Kapet dhe keshtu peshku smiley

Attack of The Carps GIF - Attack of the Carps

Tracey Jordan Nope

Rama eshte i veshur si zhele...me ate unaze ne gisht ..me ngjan si plebeo qe do e me u diftu patric mbasi ka ba do pare e ka marre yrysh.Ajo kravate orrende....

Te tregoj dicka. Deri para pak kohesh mbante te gjate thoin e gishtit te vogel. Perveç aspektit estetik (sipas mendjes tij kuptohet) kishte edhe aspektin funksional kur kruante veshin, hunden etj.

Me siguri ka me t'pelqy ma shum bo me ia pa njata foto qi ka ba dac n'plazhet e Francs. smiley

Unaza ka qene perhere simbol i patriceve, aristokrateve, mbreterve, vezireve etj. 

Si zhele? Normale, ai 3000 dallar ka ne banke smiley

duket si mbreti marokut 

eshte ne fakt nje si pune tipari per te gjithe diktatoret e autokratet qe vishen si kllouna, per tu dukur ndryshe nga te tjeret ne menyre qesharake. Shikojeni Gadafin e plot autokrate te tjere mbarojne e veshin allasoj rrobash.

Po tallesh ti? Stalini dhe Mao, dy me te medhenjte e te gjitha koherave ne kategorine e "diktatorit", visheshin njesoj si nje punetor i rendomte fabrike. 

Geddafi mbante veshjen tradicionale te fisit te tij, apo e kishe problemin tek syzet e diellit ti? 

 

Ka shembuj pafund per te deshmuar qe e ke gabim ate me lart.

 

Raundi I dhe II u dogj, edhe sa mund keta ta zgjasin kete proces, e di kush?

Po ua perseris edhe nje here: Berisha kandidat per president! 

Do e zgjedhin, do merzitet Lirua, do behen zgjedhje te parakoheshme, do fitoje Rama. Lirua ne burg, Sala me imunitet te garantuar nga Rama vete. 

Si mundet Berisha te synoje kandidaturen kur mban postin e Kryeministrit? A nuk eshte pozita e Presidentit vetem e karakterit ceremonial dhe pa fuqi ekzekutive?

Nano ish kryeminister dhe thjesht ne saje te nje marrveshjeje me Salen, humbi hem qeverine, hem kryesine e PS. Ama, nuk i hyri ferre ne kembe, beri palle me milionat e vjedhur, sa ne Vjene, sa ne Dubai. E ne Tr ka ardhur sa here i eshte tekur kollodoku, e askush nuk e ka cenuar, ne asnje lloj forme. Sala pra, do qe te marre edhe ai statusin qe ka Nano. Ky status nuk varet nga pozicioni institucional, por vetem nga muhabetet e reniet dakord qe behen nen tavoline, koke me koke. 

po sales per ca i duhet imuniteti?

Imunitet per veten e tij dhe familjaret: burg per askend nga familja e Sales, asnje konfiskim pronash apo pasurish, asnje gjyq ne te ardhmen. Kesisoj Sala do plaket i lumtur dhe i paprekshem. 

Liron do e rrasin brenda qe te "qetesojne" simpatizantet e partive te tyre (PD+PS). 

Zgjedhjet mund te mos jene te parakoheshme, por me 100% i merr PS (sivjet apo ne 2013 qofshin).

 

Kaq smiley

 

 

tani me parashikimin per zgjedhjet nuk bie dakord, po nejse se eshte teme tjeter.

sa per liron jam shume dakord ta rrrrrasin brenda, pamvaresht se u tregua shume i zgjuar qe nga gjithe ai skandal doli faktor dhe mbi te gjitha ndermori dhe nje fushate nderkombetare per te pastruar imazhin e vet.

po nuk po kuptoj pse familja e sales rezikon burgun, ose edhe sala vet? 

mos me thuj qe ke ne mendje 21 janarin? po pronat (ne qofte se kane se une po e mar te mirqene prej teje) pse duhet tu konfiskohen? kot keshtu me te pyt: po te ishe femije kryeministri apo dicka e tille ti nuk do kishe mundesi me teper se te tjeret?

keshtu si ide nuk duket e keqe  kjo qe po thua, se mund ta qetesonte pak situaten e renduar politike ne Shqiperi... 

por,  sic po zhvillohen ngjarjet, sikur ska kuptim..  sepse PS  po thote:  duam president konsensual, e jo nga PD.   dhe me e rendesishmja, ambasadoret e huaj, ata qe marrin vendimet atje,  te njejten gje po thone:  president konsensual.. dike  qe te dali mbi partite..   pra si mund te bien dakord per Berishen  qe eshte kryetari i PD-se?

Me mire le te bien dakort per Genten, sa pa u perfshire me politiken kjo:

Këto ditë kam marrë disa oferta për të hyrë në politikë, më konkretisht nga Partia Socialiste, pasi dhe bindjet e mia i takojnë kësaj partie. Mendoj që do mund të arrij diçka për faktin se kam oratorinë, që s’më lë kurrë në baltë.

dihej qe ishte me PS-ne, ne fotot hot kishte dale me breke te kuqe

Konsensual nuk do te thote apolitik. Konsensual do te thote qe e kandidon X dhe e votojne te gjithe, ose aq sa duhen per ta shpallur si president. 

Te huajt? Lol smiley

ti je me keq se ajo shoqja socialiste e Beratit a Fierit o bir.

na marun muhabetet smiley

Deshe me thon cigaret?

Po pra.

Juve te tre me lart paskeni ardh m'qef me duket.

-Kriminel, a e do nje uiski? - pyet Rama

-Jo, nuk e perdor se me zbut shpirtin - ja kthen sali-u

- Pse ke shpirt ti? - pyet Rama i habitur

- Jo, po e them keshtu per force zakoni. Na ne vend te shpirti kena besen dhe ate ja kam dhane shkjaut- pergjigjet sali-u paksa i revoltuar.

Po ec mo keshtu e kane keto pune,Rama takoi Meten shkaktarin e vrasjes se kater protestuesve me 21 Janar, dhe ju lut shume Sales qe ta takonte si vrasesin direkt te kater Protestuesve te 21 Janarit, Rama i tha : Une ti solla ti i vrave,ma jep mua Presidentin tani ?

Dhe mos kujto qe keto rrjeshta i shkrova me kenaqesi.

kuaz nuk eshte per te qesh, mos shih Ramen ti... Rama pa imunitet eshte dhe nuk kane c'ti  bejne per milionat qe ka perfituar me benotizimin e Tiranes, drogen dhe 30%.

Po ashtu si kryetar i skafistave mafioze miliarder qe duan te na heqin vizat dhe tregtojne hashashin drejt brigjeve te Evropes perseri nuk kane c'ti bejne.

Me teper, si njeri qe mban thonj, unaza, qesh si idiot, si kalama, ngjyhet, ka femije me babane, eshte gay, eshte i gjate e shume te tjera, perseri nuk kane c'ti bejne.

Mire qe i ka gjitha kto, por po i del fjala "PD-n ka per ta shqy tresh".

 

 

 

Kan bere gay sex si perhere,pas nje kohe te gjate mungese duhet te jene kenaqur shume.

Lajme te reja,Arvizuja Meta dhe Basha qe ka hyre ne kete mesele po lobojne fort per Nanon.

po dale er, se Arvizuja s'ka nje jave qe e hodhi poshte kandidaturen e Padrinos. Apo ka marre huqet e politikaneve shqiptare, pazarmedhenj e koherent.

Nano,thote ed rama te kurbani,e don pushtetin si ai femija lodren,qe qan e bertet deri sa ta marre ne dore,pastaj ulet dhe e ben copa-copa.

Dhe sot te njejten gje po ben:o me beni president,o mora kukllat dhe lodrat e mija e, shkova te luaj me kalamat e lagjes tjeter.

fatos nano eshte nje kercenim i vertete e i konsiderueshem per Ramen.kjo gje vihet re dhe ktu kur militantet socialiste kane filluar te ngrejne tonin ndaj ish kryetarit te adhuruar. Nano me parti te re eshte -30% vota me pak per Ps e humbje te sigurt ne zgjedhje. Partia e nanos nese krijohet do te kete shume me shume peshe e impakt se partia e bamirit.
Kte rama e di e ndaj pozicioni i tij eshte me delikat.
Berisha nga ana tjeter rri besnik parimit perca e sundo.
Situate shume interesante!

Lefto, mirmjes. Ca menimi ke per Liljana Hoxhen smiley

 

Doktorri gjat takimit me Palloshin i beri nje pyetjesmileyipas mitologjis ,çfar kishte brenda kali i Trojes:

A-nje grua te virgjer

B-kushtetuten

C-korrupsioni

Palloshi pergjigjet: s,kishte asnjeren prej ketyr ,kishte Presidentin 

Peshk e peshkatare, e pranoj qe jam i trashe. Ju lutem a ka njeri mundesi te me shpjegoj me fjale te thjeshta se ca tha Rama sot te Kol Qorri se nuk po e morr vesh mor burre. Ka fol fjali kilometrike, vazhdon flet proces etj etj nderkohe qe dje eshte ul me doktorin dhe edhe nuk refuzon emra edhe nuk propozon. Ore ca po kerkon ky njeri, a ma shpjegon dot dikush se sinqerisht nuk e marr vesh.

Ne gjykimin tim, po kerkon ate qe kam thene ketu edhe me pare, Zaganjorin 2.0 . Vete kandidatura nuk ka per te nxjerre, pasi do ishte e paevitueshme qe njera nga keto te ishte dhe ajo e Fatos Nanos, e mbi kete te fundit duket se e ka ndare mendjen per te mos i dhene shans. Nuk thone kot qe kur fiksohet mbi nje gje ai, nuk ke cfare i ben. I duhet nje kandidature alternative, per te hedh firmen e vet e per tu treguar socialisteve qe e tregoi veten faktor. Gjithashtu me kete qendrim po u thote socialisteve qe Nanon e refuzoi Saliu se ai i kishte ne dore kandidaturat. Pak si dobet e tere loja per mendimin tim. Gjithsesi te presim, e spekulojme duke pritur. smiley

Kjo pra eshte e gjitha, nuk do Nanon po e di qe po doli me emer dhe nuk e ka emrin e tij nuk ka me justifikim perballe tij e perballe bazes. Nuk mund t'iu thote pastaj qe me thradhtuan te tjeret. 

Po ben lojen e 2007 dhe ate qe i thoshte Mero para ca ditesh. Shpreson qe te bej "gabim" Berisha ne menyre qe te thote se nuk pati kurre proces. 

Nuk e di pse, po sic i thashe swedit te nje teme tjeter, fundi do jete njesoj besoj. Do zgjidhet ndonje i parendesishem dhe Rama do thote qe nuk pati proces, nderdsa ne te tjeret do vazhdojme te themi qe nuk e morrem vesh ca donte. Ne fakt ai kete do, si e si te dale sa me i lare para partise. 

te dhem ktu? do t 'kaloje! smiley

"e pastaj do ti themi: na fal se te genjyem. Ramiu...smiley

kerkojm presidentin ta haje dreqi... mos m'merzit...

Ja mo i trashe, lexoje cfare kerkon dhe cfare thote pala tjeter: kerkojne nje xhakete tjeter, do ta provoje secila pale, nqs u rri mire te dyve, do ta miratojne. Prandaj Saliu hapte dhe mbyllte i sikletosur mbreme shishen  e ujit.  http://www.gazetatema.net/web/2012/06/04...

Ok, nuk i pelqen xhaketa e Saliut. Do nxjerre nje xhakete te veten ky apo pret qe vetem Saliu te nxjerre xhaketa?

Jo Rama nuk nxjerr emra, do zgjedhim president zotni procesin.

Blendi Salaj

    Ke sjelle nje foto, ku "te marrin" e tregon ne menyren me te qarte se kush eshte ne te vertete.Tepke, pasardhes i njeres prej  "Tri motrave" Gorgonase.I Meduzes,Stenojes, apo Eurlales.Nuk ka rendesi se i kujt  sepse meshiron  tiparet e te treave bashke.Perfaqesueset  e simbolit parahelen,(Gorgones), qe ben fjale per Mbreterine e Nenedheshme,  te Persefases.

    Sipas besimit Dodonas, seicila prej tri motrave, vetem me shikimin e çartallosur e te mbushur cita me gjak dhe  ulerimen, si menyre te foluri, mundej te ngurosnin  çdo gje te gjalle,sipas  gojdhenave nga gurra Pellazge, riprodhuar prej Hesiodit, Heraklitit, Pindarit, Eskilit, Pausanias apo dhe Polodorit.

   Mirepo e keqja e pati fundin e merituar. ...Legjenda, sipas te degjuarit me vesh te  Euripidit, tregonte ...se Gorgonen e paskej vrare me nje shtize te perveluar, Perendesha  Athena, ...qe ishte e bija e  Zojsit Pellazg..........

 

Peter, sa per info, sot ne mengjes  per kuriozitet kalova tek ai treg. 1 kg  bamje kishte zbrit ne 900 leke.Por ato ishin, te asaj dite, pa u shit as nji kile.Veç ngjyra e bamjeve kishte ndryshu, bashke me çmimin.  Ish bere  gri e thelle....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).