Warsaw - 12/06/2012 - 20:45CET

Parashikimi i peshqve 

Poloni - Rusi (sondazh) (0)

Rusi
65% (22 vota)
Poloni
26% (9 vota)
Barazim
9% (3 vota)
Numri i votave: 34

52 Komente

2-1 per Polskan, dopiete Levandowski

2-0 rusi? Per menimin tim luan fubollin me te bukur ne ket kampionat.

Pervec futbollit, ndoshta dhe pak "armiqesi" midis polakeve dhe ruseve sonte. Ruset favorite, pa diskutim.

Barazim, dmth X i madh.
Ate swedin e keni pare gje? Mos ka ndryshu gje nickun si njani i
here e nje kohe? smiley
Po e pate i thoni qe me Hollanden do behem e qe dmth nuk me shantazhon dot si Kryetari Nano Kryetarin Rama. E me cer me shantazhon? Me i miks-e djathe & proshute, a thu se eshte mish thiu. smileysmiley

Behesh me Hollanden ti, po t'i shemba te gjitha kreperite ne Tirane, more vesh! smiley

Tani me Kreperite nuk duhet bere presion se ashtu eshte puna. smiley

Une vetofrohem si tifoz i Gjermanise nese :

01. Swed ben premtim plubik qe do e paguje shishen e veres qe i fitova dje.

02. Swed pranon me shkrim qe une jam ekspert ne parashikime.

03. Swed me ben lutje me shkrim qe mos e rraf Gjermanine me Hollanden. smiley

04. Swed terheq shantazhin qe me beri dje per tifozeri te detyruar me Hollanden. ( Shantazh per te paguar nje miks djathe-proshute )

Ju faleminderit !

P.S. Une jam tolerant si Kryetari Rama dhe jam per konsensus edhe deri nje minute para ndeshjes (vendos dhe kater kushte gjithashtu smiley ) , ama kur te kete bere Hollanda golin e pare nuk terhiqem dot une smiley

 Koth e paske fituar një shishe venë të lumtë ! Cnuk është nga ata burra Swed pastaj sikur e keni me çmimin e shishes bastin , ka shishe 2-3 €! Sa krepa ke humbur nuk na thua ?

E njef standartin tim ai e njeh. smiley

Meqe ra fjala do te futesh ne borxhe kete muaj me ndonje ndeshje ? smiley

P.S. Une si bilanc i plote kam humb fiks 2.5 krepa. 

Po ma rrit ndienjen e fajit... smiley

Oktapodhi Koth smiley

Rusi duket shume ne forme ket europian, parashikoj nje 2:0 te paster per ruset.

Parashikimi im eshte qe ndeshjen e fitojne sllavet

fiton rusi, xhagoev 2 gola

Si tha një komentator mbrëmë tek Ukrahinë -Suedi se ukrahinasit do kënaqeshin më shumë se sa fitorja me Suedinë nqs Polonia fiton sot kundër Rusisë. 

Barazim shpresat ne Rusi. Sapo mbaroi ndeshja.smiley  William hill na kishte 20/1 te fitonim dhe rrther 18/1 barazim. Rezultat i kenaqshem smiley

O fiton Polonia o barazim. 70-30 respektivisht. 

E GARANTUAR.

Ku luhet ndeshja? Pol apo Uk?

Patjeter qe ne Poloni, ne Varshave, jane apo s'jane vend organizator. Fansat e kishin filluar ndeshjen dmth rrahjen qe me perpara. Eh c'ben bagazhi historik!

Zemra ma desh që të fitonte polaku, po rusi duket i fortë. Ndeshje e paparashikueshme.

Polaket duhet t'i sherbejne mire Levandowsit dhe mbase ju ben ruseve ndonje surprize ai. Po Rusia them se do fitoje edhe une.

Vetem une paskam votuar barazim!

Do nje cike mobilizim kjo ndeshje se na rropen kompanite e basteve tek komshinjte jugore. smiley

Ndeshja shkon nga X, keshtu qe une do luaj X/X dhe X/1 nga 50 krepa secila.

Pra, pjesen e pare e kam X te dyten o X o fiton Polaku.

Ndeshja ka 5 kartona te verdhe , pra grumbullohen 50 pike e me siper.

Ka ndonje viktime perqark? smiley

Ej, po qe po emocionohem nga parandeshja, himnet kombetare, stadiumi gjysem per gjysem, armiq shekullore. Jo po themi ne, histori. Ja ku eshte balle per balle smiley

...Helena Mihajllova, po ti cben ketu...smiley

E dashur Lenocka....e terci, e verci smiley

  meqense Cekia fitoi ndaj Greqise, do kerkoj edhe Polonia medoemos te fitoj sot..  por Rusia  ka me shume kualitet ne ekip se Polonia..  do te jete ndeshje shume interesante kjo!

Me fat portieri rus smiley

per polaket ndeshjet me rusine jane si ato tonat me greqine

ishin rrahur keq sot tifozat  polak me ata rus neper rruget e Varshaves.

Kam besim te Lewandowski smiley Po nga ana tjeter, me pelqen lloji i lojes se ruseve ne pergjithesi, futboll i bukur smiley

Mbesa ime i ka gjetur te gjitha ndeshjet deri tani.  Per sot tha "Polonia."  Ja te shohim. 

smiley.

Me shkriu per ndeshjen France-Angli.  

-Kush fiton?

-flanc-anglia

-tezhe, ose Flanca, ose Anglia

-Tezheee flanc-angliaaaa. 

e anulloj..

online link??

 

FLM

Zagoev, 3 gola ne dy ndeshje, 1 me 0 per Rusine smiley

1-0 per Rusine!!! Rusia ka eksperience...

Rusia ka familiaritet.  10 nga 11 lojtaret ne fushe vijne nga Zeniti dhe CSKA-ja.  Ne fakt dhe Zhirkovi ka luajtur me CSKAne.

e sigurte qe edhe ket parashikim e kam ne torbe sot. Pushimet javes tjeter mi pagu evropiani smiley 

Bame ku i ve bastet? bet365 nuk punon ne usa dhe nuk kam gjet nej tjeter.

William Hill?

pinnaclesports.com

5A vleresimi, kuota shume te larta, live, limite te rendit 100 k, te gjitha llojet e pagesave. 

Permendur dhe tek seriali Sopranot ! smiley

pinnacle nuk e lejon ameriken per shkak te legjislacionit amerikan ...as bet365  apo  sbobet nuk lejohen nga amerika

per ameriken ke 5dimes.com apo  betislands.com

Nga forma fizike, ruset qenkan....muzhike 

Shpertheu ndeshja ne pjesen e dyte. 4-5 raste goli brenda 5 minutash.

Barazim

polaket kane avantazhin e fushes por ruset jane me mire

Barazimi ishte i vdekur.

1-1 gud game. pashe ca highligh, ruset me pelqyn pjI polaket ke pjII. Nje fakt interesant ka ITV per Kapitenin Polak kur ishte 11 vjec, babi ja kishte vrare nene me thike.

Ruset duket se do kualifikohen me 4 pike. Neser kena Grupi e Vdesjes

Gjer-Holl

Port-Dan

 

Une i kam kapur te gjitha ndeshjet deri tani pervec Hollande v Danimarke. Kam thene fiton Franca ose Anglia qysh ne fillim.smiley

Ne mbrojtje te mbeses po-lo-ni-a-ru-si-a me nje dynja me rrokje i binte i cik si gjate.   

Per neser ... kismet deri neser smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).