Me projektin e ri të Google, mund të bësh shëtitje virtuale në rrënojat e Pompeit apo në tempujt e Kyotos.

 

Shërbimi përfshin informacion në 6 gjuhë, fotografi dhe video të vendeve historike.  

Sipas Google qëllimi është mbështjetja dhe ruajta e vendeve historike në botë dhe për t'ia ofruar një audience më të gjerë.  

Për këtë projekt është bashkëpunuar me UNESCO-n. 

 

Website: World Wonder Project

 

 

CBS News

_____

Projekt tjetër i ngjashëm: Google Art Project

9 Komente

sa miresmiley

mua si gugell striti mu duk , vetem se i cike ma i bukur

nejse, se vetem 5 minuta e pashe pardje

do na futet ne shpi google nai ditesmiley

sateliti na shef naaaaaa tepsi mi te gjitheve

after that, its just a matter of good will, until they see our underwear smiley

e mi dhe ti smiley

thashe se ça smiley

 

Shqiperia qenka impotente fare ne harte...Edhe Diktatura e Arabise Saudite i paska nja 10 te perveluar smiley

S'e kisha pa kete harten qi kur doli, tani i bera nje zoom in Shqiperise, vetem ne Tirane ca shenime tip "quick", "amazin", "si shpirt" smiley

P.S. Ke pallati i Tushes asnje s'e beka sipas hartes, no wonder qi eshte gjithmone e pakenaqur me jeten politike kjo lol

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).