Para disa kohesh me dhuruan nje liber mbi ekuilibrat emotive te ketij autori:

http://www.youtube.com/watch?v=MfWs_GYy7Ow

Nuk e di nese jane sharlatane apo njerez qe te shtyjne drejt meditimit por ama propaganda e tyre duket gati si ajo e predikuesve, sa jane te dobishme e te ndershme keto lloj "manipulimesh" mendore apo fizike, nen fjalet e tyre.

U ka rastisur te lexoni apo te merrni pjese ne seanca te tilla?

11 Komente

E ke lexuar librin apo ke frike se manipulohesh ?smiley

po po ama se si me dukej.....prandaj

Perse behet fjale?

ai linku eshte nje pjese e nje seance te tij.....edhe libri fliste si te perballeshe me zemerimin apo si te sheroheshe nga gjera qe te kishin vrare shpirterisht ,si te gjeje ekuilibrat e tu,si te filloje te merreshe me aktivitet sportiv,te meditoje.......per cakrat.

Ty të solli ndonjë dobi ky libri, kles? Reflektove ndopak mbi zemërimin tënd? Se kshu nga titulli ( Pushteti i dashurisë) nuk duket gjë tjetër përveçse një variant i shën Palit drejtuar korintasve :

Dashuria është zemërgjërë,

është e dhimbshme, dashuria,
nuk ka smirë,
nuk mbahet në të madh,
nuk krenohet
nuk është e panjerëzishme,
nuk kërkon interesin e vet,
nuk hidhërohet,
nuk e mban mend të keqen,
nuk i kënaqet padrejtësisë,
por i gëzohet të vërtetës.

Arsyeton gjithçka,

beson gjithçka,
shpreson gjithçka,
duron gjithçka.
Dashuria nuk dështon kurrë.

Me një llaf, kur ke mësuar të duash me kështu dashurie, i ke zgjidhur dhe hallet e tjera. Ti si je?

sinqerisht e kam lexuar ngaqe ishte dhurate nga dikush qe kam sh perzemer..por e kam lexu kshu si limonete pa u perqendruar.....video seshte libri..eshte vetem nje nga seancat e tij,nuk kishte asnje ne lidhje me librin.........un mire,por libri sme mesoj gje as ndonje dashuri te re......

po atëhere lexo një libër tjetër, mos u fikso te ky... nëse s'të mëson gjë, do me thënë vetëm që s'jeni bërë për njëri-tjetrin hë për hë (ti dhe libri )... smiley 

hahaahahahah dmth ti kqene ne ndonje nga keto seancat rigjeneruese post dhimbje qe te ndjehesh me mire.......

jo, jo, unë katarsin e kam bërë dhe vazhdoj ta bëj në mënyrë të paorganizuar në grup smiley

S'e more vesh mire. Ideja eshte qe mund te biesh pre e asaj qe rendomtazi quhet "shplarje truri"?smiley

po edhe te kuptosh se cfare jane keto lloj shpelarjesh.keto vien en forma te ndryshme.ky zoteria eshte edhe sportist kshu qe ka ne qerre me keshilla nga te gjitha anet dmth edhe keshilla mjeksore qe te besh aktivitete fizike te marresh stimulues...nje gje e tille po te shofesh videon,ngjan me ate shpelarjet e trurit te pastoreve.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).