per "lalke" (korcare) qe perdoret nga lalucet (Fieri)?

4 Komente

lalkë < - > Loni, Lame, Lipe

P.sh.

Korqarqe: Hajde ne lalka të t'a bej barkun cizme me kërnacka dhe birra.

Lalucqe: Ca lepri i madh qënka qy re Loni, shpejt thirre Lamen dhe Lipen.

P.S. Po mire bre t'u mbyllte e mendjes, s'paske pertuar te regjistrohesh ketu me kete nick vetem per kete pyetje? smiley

Kjo pyetje eshte shkruar si "Kombinati i lushnjes ne Fier". T'ka humbur rrugen fjalia nenrenditese. Mund edhe te thuash: "Emo Ti!". Por, meqe jemi ne atmosfere ekuivalentesh, andaj. smiley

Ajku, fjalia nenrenditese nuk e ka humbur fare rrugen. Xhibi e kuptoi.

Xhibi, suksese me emrin.

Pas shume kerkimesh mora vesh se fjala e duhur eshte "lla" ose "llare".

Xhibi, faleminderit per sygjerimet dhe komplimenta per emrin.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).