A ka ndonjë fans aty përjashta? 

 

34 Komente

Eshte "nona"! smiley Ketu po jepet sezoni 2, po une s'e pashe dot te gjithe sezonin 1 ne TR. smiley Kam DVD e do ta shoh shtruar, po te mbaroj sezonin 7 te Criminal Minds qe po transmetohet tani nje here. smiley

PS: I love Sean Bean! smiley

yuppieeeeeeeee smiley 

ahahaha. 

Sot në darkë është finalja e sezonit 2. Unë do e gjej me torrent. smiley 

Ned Stark is great but smth not good at all will happen to him. 

Mos trego! smiley 

nooooooou. Po ti ke ngel shumë pas... smiley

lol ka rrezik të vijë kush e ta prishë suspence-n. 

 

smiley I love drinking games! E preferuara eshte Big Bang Theory drinking game! "Have a drink every time Penny doesn't get it" or "Bazinga"! smiley

Mire ne qe jemi mbyllur brenda 9 muaj ne vit ketu ne Kanada nga i ftohti e s'kemi se c'bejme pervec tv, po dhe ju ne Malajzi?

Atje sikur eshte behar gjithe vitin... dilni perjashta e jetoni mos u merrni me teleqylin... smiley

Per vere e vape, 12 muaj. smiley Gjithe diten verdalle vijme, plazh e shetitje sa te duash, po ne darke me nje birre, shihet me qejf nje serial ose film i mire. smiley 

Ne jemi fansa si familje. Game of Thrones eshte ne liste bashke me Boardwalk, Entourage, Weeds, The Fringe, Californication dhe ca gjera te tjera qe shohim rregullisht. 

Ne Shqiperi e jep Tring Digital "Froni i shptatave" (Kane marre versionin italian) dhe duke nisur nga dje ne dreke po e jep dhe Top Channel.

Topi e nisi pa buje menjehere pas lajmeve te drekes. Me vjen shume mire qe e transmetojne "free over the air" por me vjen keq qe kane zgjedhur orarin e drekes, te dielen, pasi mendoj se ky eshte prodhim shume cilesor, qe justifikon Prime Time. Gjithesesi, bravo qe e kane sjelle.

Ou? Po ju pse nuk shikoni parlamentin live... ? njesoj si game of thrones, por me pak nudity dhe me shume maskarallik...

Sikur e filloi dhe Digi Plus kete? Kam pare reklamen para ca muajsh. Seriali ne 3 vende te ndryshme, pak cudi.

Topi mire ben qe e jep falas, por Game of Thrones ne orar dreke? Ai eshte per ne darke, mendoj.

Kanë zgjedhur përshtatje të bukur të titullit në fakt. 

The Iron Throne, është ndërtuar me shpatat që Aegon Targaryen ua mori armiqve pasi i mundi. Dhe janë farkëtuar nga fryma e dragoit Balerion the Black Dread. Fckng legend!!! 

Iron throne HBO.jpg

 

(këto janë gjëra që kanë ndodh në të kaluarën, mos më akuzoni për spoilers smiley)

 

Targareyns bene incest per 300 vjet per te ruajtur gjakun e paster...

Well... janë racë e bukur... Daenarys smiley

Se kush e kish thënë këtë: madness and greatness are two sides of the same coin. every time a new Targaryen is born, the gods toss the coin in the air, and the world holds its breath to see how it will land

"A deuthraky wedding without at least three deaths is considered a dull affair..."

menjehere pas lajmeve te drekes

Epo duhet te edukohen edhe femijet.

Season 1 > Season 2  Finalja ishte fantastike ama.

Deri sa te filloje Boardwalk do shoh sezonin e trete te Luie dhe sezonin e dyte te Wilfred, qe fillojne tani afer.

Kush ka lexuar librat Season 2 ishte qe mos qofte.  Mire, ndoshta i cik e ekzagjeruar, por prape aty afer.  

Nga personazhet "my fav" sigurisht qe eshte Tyrion Lannister. 

Sa per Martinin autorin e librave qe po i shkruan vellimet me plane pesevjecare, dikush duhet ta marre peng, ta lidhi ne nje kulle e t'i jape dum ketij muhabeti.  Se mos larg qofte i ndodh ndonje gje pa i mbaruar, te gjej vend te futet.  

Serish te Seriali i HBO, casting bukuri edhe kete sezon, pervec Margaery Tyrell.  

qeka serial qy ere, un kujtoja se ishte videogame.

Serialet amerikane jane bere bajate, hiq Sopranot deri diku, Dr House qe e ndoqa per inerci, e qe mbaroi ne menyre te shemtuar se fundmi. Rralle prodhohen filma te hajrit ne televizion

Po nqs te ndihmon ty Albano, ja, mendo Sopranot ne nje epoke-epike tjeter smiley.  Dhe eshte game of thrones. 

Nejse, s'eshte gabim edhe nqs s'e ke pare dhe s'te pelqen smiley.

Si mbaron Dr.house?
Pse mbaron Dr.house?

 para dy javesh ishte finalja e sezonit tete dhe te fundit. E mbyllen per mungese fondesh.

Jo ndonje mbarim kushedi, por House e gjen menyren per te dale nga skena.

Kishte filluar prej kohesh te behej dhe ky bajat, gjithsesi

 

GoTH është si Sopranot e mesjetës me të vërtetë. Shumë e krahasojnë me Godfather për çka bëri në fushën e mafies dhe gangsterllëkut, Sopranot gjithashtu në të njëjtën linjë, "the wire", që unë nuk e kam ndjekur, po di pak a shumë për çka flet et. 

+ është një minienciklopedi e tërë, dhe një metaforë për Clash of Civilizations. Ka një tribu që përfaqëson mongolët, disa qytete që përfaqësojnë mentalitetin lindor përgjithësisht, me magji, mitologji etj... dhe një kontinent që përfaqëson mentalitetin perëndimor (nuk e ka më kot emrin Westeros). 

Volumi i personazheve dhe ngjarjeve është i stërmadh, mund të quhet një degë e tërë e botës mitologjike. 

 

Sa te mireinformuar qenkeni ne Greqi per shfaqejet e HBOs, habitem.

Une thashe se ju rrini tere diten ne buzuk tu honger cufllaqe me paret e gjermoneve... smiley

+ është një minienciklopedi e tërë, dhe një metaforë për Clash of Civilizations

Ja pra pse nuk me terhiqka

Sopranot kane dhjete vjete qe kane mbaruar, nderkohe dhe shija ndryshon. Po ta shihja me syte e sotem ate serial nuk do ta vlersoja njesoj.

e mirë, se unë nuk e kam për ta shitur. ahahaha. 

nigjo, nuk është bërë me qëllim që të zëvendësonte Sopranot, në asnjë mënyrë! Seriali është përshtatje libri. Madje është një sagë e tërë librash, 7 copë, dhe nuk e ka mbaruar së shkruari akoma. Autori është shumë i ditur dhe shumë i zgjutë. Ti bëj si të dush, mu më lusin e nuk i lej ta shohin. smiley

 

 

 

Meqe qeka kshu puna, me Shtate libra, ja dhitka dhe harry Potterit apo lord of the rings, e meritoka nje shans

UU Game of thrones.Nje nder te vetmit serial qe kam kqyr disa seri rresht,duke qene qe rralle e per mall ndjek ndonje serial.Ma futi krimbin nje shoqe norvegjeze me stil,se me introduce me Khal Drogo.I loved raportin qe kishte ndermjet Danit dhe Drogosmiley... moon of my lifesmiley

Mua dhe burrit na pelqen shume fare! Finalja e sezonit 2 ishte e papame (skena e fundit psh smiley. E keqja eshte qe u futa te shoh kur fillon sezoni 3 dhe s'i rezistova dot tundimit te lexoja per librin...I got a little bit spoiled! Sezoni tjeter fillon ne Prill 2013 me duket.

Tyrion Rulez!

mos më thuj që ke vajt të lexosh "a wiki of ice and fire". smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).