Meqe mediat e shkruara apo vizive kane kohe qe kane reshtur se shkruari per Aleancen KUq e Zi, sikur te ishte nje Parti e nxjerur jashte ligjit, mendoj qe PPU-ja duhet te hape nje debat, ku anetare te ketij blogu mund te na informojne per angazhimet dhe aktivitetin aktual te AK-se.  

30 Komente

Para nja dy ditesh dha top channel nje prononcim te Kreshnik Spahiut mbi bisedimet PD-PS rreth presidentit. Kuptohet ai ishte kunder te dy paleve.

 

 

Ore me te vertete, ku ka vajtur Anonim Kakavija...... Oooooo Ooooolsiiii, kuuuu jeee moreeeeee...ka hum si shurra e pules....

ps

ka edhe te tjere, si Venuska, Ana, Ravi...  e ndonje tjeter...qe nuk me kujtohet....

Po e mendoja dhe une sot: nga humbi ky? 

Pakapo, edhe per ty pyeta une para ca kohesh, por s'me sqaroi njeri smiley

Olsi po merret me punera te medha. smiley

Psh?

Ja do vi Akesiti te te sqaroj.

Cere flamuri osht ky mer daje? Thote "EE".

EE ashtu është (Estoni më duket). 

cudia me e madhe 3 dite zgjat!

u kane mbaru leket smiley

sa po haja nje bakllava plot e perplot me arra,me ngeci ne fitsmiley

ku eshte ak?

u sqaru ajo puna e byrekut qe te fillojme ti qajme hallin dhe ak-se tani?

po ata G99shat ku jane smiley ?

ata i dime, kane dal me dedektor duke kerku PROCESIN

O berber, meqense e paske merak. jane prishur me Ramen, i deshtoi plani palloshit ti shnderronte ne kale troje dhe prandaj i ka bo black-out mediatik. edhe shyqyr thuaj se ai miu i lepire me xhel nuk durohet.

AK, ne ate qe quhet Jeta e Produktit, pas rritjes eksponenciale, ka arritur fazen e maturimi dhe me pas fati i saj do te jete "konsolidimi" ose renia.

Kjo eshte periudha e zgjedhjes se Presidentit, edhe sikur te vijne Ufot e te sulmojne boten, shqipot do u thone, e a ka mundesi te na sulmoni pasi te kene zgjedhur Presidentin.

Gjithsesi, 4-5 gazeta i kane publikuar takimet e fundit ne Kukes e Fier, si dhe daljen per Presidentin e tryezen per bashkimin.

Pakapoja si i kujdesshem, do e kete vene re, qe ne kete tryeze u tha se bashkimi duhet te ndodhe para hyrjes ne BE.

AK,

sipas teje, ne c'faze e pozicionon  AKZ? smiley

Nuk i pershtatet AK-se ky grafik, hyrja/njohja e ka kendin te pakten 45 grade,se nacionalizmi nuk eshte produkt i ri, i cili ka nevoje per shume publicitet. Gjithsesi tani eshte tek rritja, nje grafik me istograme do ishte me i pershtatshem. Gjate fushates, parashikohet rritje me e madhe se faza para saj, nderkaq marrja e pushtetit ne kushtet e Shqiperise e ne pritje te zgerlaqjes se PD-se e LSI-se, do e çonte kendin e rritjes gati paralel me Y-in. Prandaj them qe istogrami eshte me mire.

Te kuptoj. Por te thuash qe do te kete nje rritje vertikale, paralel me Y, hmm s'e di, hmm ka mundesi, por veshtire veshtire, qofte edhe per efekt forcave ferkimit te pakten njefare pjerresia duhet te kete. Them une smiley

Pothuajse thashe une, s'e preva me thike.

Kuptoj.

Jam i interesuar te bej nje kurbe grafik, kur te kem kohe do ta sjell. Mire do te ishte disa te dhena, disa hipoteza, po te shohim

Ore megjithmend,nga bohet ai Sfungjeri mor vlla.

Mungesa e Sfungjeri Izolues duhet te fusin friken. Dicka po kurdis ai. Kot s'i thojne ashtu. smiley

Tani qe po mendoj.

Sfungjeri Izolues zhduket, Zaganjori terhiqet. Hmmm koinçidence valle??

Spahiu paska gelltitur pa dashje ne gjume llogarine e Rames ne Twitter dhe nja dy deklarata te Nanos:

Skenarët e netëve diabolike do të sillnin këtë produkt pa produkt, ku të tre raundet e kësaj komedie, u përcollën me aq shumë zhurme, me përbetime për proces të munguar , për njëanshmëri, në një konsumim total të fjalës “konsensus” që fatkeqesisht është e huaj për politikën shqiptare.

Zhurmënaja mediatike, urija e një turme të tërë analistësh, në vend që të vinin gishtin mbi plagë, u bënë edhe më shumë transmetues të kësaj fantazme nga Mazhoranca tek Opozita, me qellimin e vetem, qe populli te harronte krizën e thelle ekonomike dhe morale qe ka mberthyer vendin.

Kurse tek faqja e FRD-se akoma s'ka reagim per presidentin e ri apo per zgjedhjen e tij.

?

Bashke me AK-n humbi dhe Akeisti... ishte dhe forumist i flakte smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).