Tralala-ja të shoqërohet me sa është e mundur edhe me link-un përkatës.

smiley

tra la la-ja që po dëgjon? - 20

347 Komente

Xhensila minus takat = super!

Nuk shifet femra nga kembet..smiley

Enjoy your worries you may never have them again

Yeaaaa.... Awesome song!!! Hej, ne shqip se na marrin per snob pastaj: Kete kenge une e degjoj te pakten nja 20 here ne dite. Bravo Imany!!!!! smiley

Poooooor: nuk preferoj klipin official, se eshte shume slow, por kete variantin remix te gjendur ketu http://www.youtube.com/watch?v=-MqwO0J9-k0&feature=related

Enjoy!

Qenka verte version me i bukur!

Mezi e gjeta,se i ngaterroja titullin dhe me dilte kjo:

You don't  know me- Soja

dhe kjo sikur me pelqeu ...smiley

Po, me pelqen ky version nga Imany pasi fillon edhe me violine smiley.

Nderkohe kjo kenga tjeter qe ke derguar mire duket, por nuk eshte tamam ne stilin apo rrymen e asaj nga Imany. Mua me vjen ndermend nje kenge shqiptare, me tekst ne anglisht, qe ka dale keto kohet e fundit. Kjo me duket me shume ne linjen e kenges se i Imanit. Eshte nga grupi Alandy dhe titullohet "Miss you". Check it out:

http://www.youtube.com/watch?v=CbrS0w1ggIo

Por eshte goxha ritmike, jo slow. Ka ritme vere, buze detit blu... smiley

S'e kisha ndeshur ndonjehere...me pare i merrni vesh ju ne amerike!smiley

Vallahi ,kjo qe ke derguar ti ngjan me shume me  kete ,se me Imany.smiley

Hahahaha... tek Chica Loca perfundoi puna smileysmiley

Jo, seriozisht. Kenga e Alandy me pelqen se ka disa motive muzike qe me tingellojne shume shqiptare, thuajse folklorike. Edhe njehere, behet fjale per muziken, jo per tekstin, i cili eshte shume gjenerik, s'thote ndonje gje qe s'e kemi degjuar.

Me duhet ta mbyll tani kete Chiken se nuk po me shkon smiley. Hehehe... smiley

Jaaahhh, per bese! S'me ngjit as ky Xhejku... Eshte tip country, njicik 'lame' kur i themi kendezaj... Po i kthehem te replay Imany, to save the day smiley

Si te duash ,mua country me ngjit fort.smiley

po kjo?

Aaa, e bukur... U perpoqa te shikoja pak detin, reren, natyren ne video. Po ku te lika ky bobi, qenka nga ata qe si duket nuk kane ngrene mish te fresket (te therur buze rruge, e ke parasysh tek tema tjeter smiley), por vetem mish fabrike... Hehehe, e zuri gjithe ekranin e s'po e shmangja dot me pa ndonje gje tjeter smiley. Nejse, se duhet t'i respektojme gjithe njerezit, pavaresisht nga forma smiley

Si perfundim: thanx! 

hahahahaha!

kenga dhe degjohet , ndaj i mbyllje syte ne mungese fushepamjeje...apo te mungon imagjinata?smiley

Hahaha... ca gallate!  smiley Ku ka me imagjinate ne moshen e internetit e te jutubit... na eshte bo truni video smiley

aha ,ti i perzgjidhke  kenget nga vidoeja.smiley

mundohu te degjosh kenge pa video .smiley

Ëhë, e di.

mbftm .

twin shadow - confess (albumi).

Se mor vesht si te nigjohet muzike njehere,ngele duke u rraf si moli ne duhon,tani ka ngel vetem te behesh me Kinen kur ben ndonje lufte smiley

asgjë  s'po ndëgjoj - thjesht për info.

po dëgjo ndonjë gjë sa për sebep. 

 

Po degjoj currilat e shiut..smiley

Si jemi katandisur...

Une dhe "pa censura" kojshij jemi. smiley Hic mos u justifiko!

Ehu, pertoja ta kerkoja. Ti me dole perpara me shpejt. Mos dashke te me censurosh tani? smiley Pershendetje te perzemerta per "pa censuren".

"pa censura" ka hup smiley , por sa te dale mbi uje, patjeter.

Mos moj! Une mezi te pres, ti thua: "..dashke t'm'censurosh?" Pastaj me piano e gjera ish. Ne rregull je smiley  smiley

ca muzike te degjoje robi ne mengjes, kur zgjohet me dhimbje koke?

smiley Tamam per dite vape.  po cudi e madhe se keto zhurmat qe vazhdojne per nje kohe te gjate pa ndryshim ritmi, me bejne nervoze. 

ok, kjo më bën të mësoj suedisht. 

http://www.youtube.com/watch?v=QRgEYSJ2Bns

Fränder, bröder, vår stormaktstid är över
Vårt rike blöder, fanan står i brand
Aldrig, aldrig, aldrig återvända
Svea stormaktstid till ända

sidomos kjo njëherë... ma heq trurin si tingëllon. s'di as si ta them.

Arto ça dmth kjo më lart?

 

o Bama, se s'te kam pyetur, ne tekstin e meposhtem, cne portokalle e limona, o vlla!

Tepelena rreze malit,

trebeshina perkarshi,

mbushur vreshta dhe agrume,

rrush te bardhe e rrush te zi.

vjedhajdute smiley

my fav piece of all times smiley

Nuk dija gje, ose e kisha harruar. Ne fakt m'u bashkeshoqerua shume mire me sterlodhjen e flertimit (tema) dhe filmin (Melankonia) qe ne nje vend pak a shume thote "kukulla prej leshi gri qe me pengojne kembet te levizin"... dhe ja ku ta vodha, pa dashje me nje llaf smiley.

Filmin s'e kam pare, ama sa te me jepet mundesia do e shoh vetem per Skarsgard dhe Sutherland.  Me Dunst s'i kam punet mire s'e di pse.  

Wagner per flert, apo edhe sterlodhjen? Hmmmm.  S'ka pasur vjedhje, se "if the glove doesn't fit" s'ka krim smiley.  

+ a heartbreakingly dev.'s song 

...harova qe ke vu ene Salen ne google alertsmiley

???

Ku ke shkuar mo?smiley

Përtojmë, pasi sapo jemi kthyer nga puna studentore. smiley

ok. kam dy alternativa. por nuk di kë të zgjedh? smiley

dy qe perjashtojne njera-tjetren? smiley

atë nuk e di, ndaj nuk di të zgjedh,përndryshe do ta kisha të thjeshtë! 

njese ja: 

Sonata Arctica - Replica

chapeau.

e kam si droge ket kengen prej te pakten nja 6 muajsh. rrofsh.

O fiqo, e ke aty "Makes me wonder" nga Zana?

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).