Asgje nuk dua, veç zihuni te mos fitoje ky!

Nuk dua asgje nga te mirat apo oguret, qe mund te ofroje kjo vere. Nuk lus Zotin, per mendje hairi, te pareve, kete vere. Nuk dua te pajtohen, por te mund te zihen shume e shume.

Sa qe Fatos Nanon, te mos e shof me kurre! 

16 Komente

E paske inatin me oke per F.N. grava..smiley

Jo nuk e kam inatin me Fatosin.E kam me hijen e tij, qe na shfaqet e stermadhe, per te na e bere trovoli, malin e   te gjitha halleve tona. 

Cere jane keto lloj kafshes qe na qisni ne internet qe ne Sabah, se na bote me vjelle, kafen...

Kjo video me bind qe Shqiptaret nuk jane te fundit ne bote, por te parafundit

Plehra.... kerkon perseri pushtet se i harxhoi parate qe mori para dy vjetesh neper kazinote e evropes, i duhen te tjera tani.....

Grave! Na mo c'ben ti?! Je ne vete qe i del kundra Fatosit mo?! E ke tendin difish a derzi! Edhe nga Nokova edhe soc-komunist!

Jo mo xhan  nuk jam une kontra Fatosit.  Eshte ai vte,  kundra vetvehtes.Se e ke vene, si evgjitin ne kembe te ures... ao... mo gaz !Ne na digjet mjekera,  ki  matet,... te ndezi cigaren...!

Nuku ben mire kshu! Nuku tradhetohet bashkekrahinori kshu!

Ka gati gjisem shekulli,  qe ca veta, tradhetine e konceptuan te mire,nisur leitmotivi, lufto te tute, sepse nuk i do  e behu  me te paftuarit.Une jam ndrishe.E luftoj vete  pa u bashkuar me ata qe e duan... per mish.

Valle, tradhetia, kete fitire te kete!

Ashtu he? Po mire keta qe la mbrapa Nanoja pse s'i lefton ti?

Lexo me poshte, kete shokun,  sedo te te sherbeje  per formim !Dhe ruaj ne terezi... tasin, se te derdhet persheshi !

Ke te lexoj mo? Ik mo tutje andej se te kapa mat si gjithmone.

Dre, dre! A me gjithe mend e ke!

LLogorexhi je dhe ti grava.  

Nanua, siç e kam thene edhe tek VQ , e ka diskretituar vet veten e tij. Politikan i babezitur pas parase, si Buall Mavria pas pushtetit. 

Ky vend kerkon njerez dalezotsa...thote Nano. ...Jo vetem me shfaqjen e dij por edhe me deklaratat e tij, Nano po hipnotizon bagetine si ngahere....

Ai vend nuk ka kujtese....Ti permendim luften civile,tanket,cecenet,Bazukat,ekzekutime qytetaresh,alkolin,kazinot,blloqet,drogen...Te gjitha keto elemente kane lidhje drejteperderjt me klasen politike te sotme....

Ai vend nuk ka ndergjegje (i kemi ciesuar dhe faktuar si jashteqitje klasen politike qe po drejton vendin sot dhe 22 vjet...Dhe sot jemi po ne ata qe jemi ulur ne gjunje me turinjte ne mu..t dhe po i themi njeri-tjetrit: Dale mor se m@ti paska shije te mire!....

Ai vend nuk ka intelektualizem(intelektualet jane toksikuar ne ate ambjent e helmuar nga smogu marrezise)...

Ai vend nuk ka shoqeri te lire...Ka vec ushtare te ndare ne dy llogore dhe i shkrehin pushket njeri-tjeterit. Ata qe pretendojne se jane te lire,.. nuk shrehin arme..por andej nga llogoret hedhin gure, te cilet s'dihet se kujt i bien mbi koke...

Ai vend nuk ka sindikata...Por vetem grupe militantesh fanatike qe nuk lene mitingje pa vjatur..dhe mezi presin ndarjen e bonove dhe dietave...Kavje socjale qe nuk mbaj mend te kene dale ne nje rast per te protestuar per te drejtat e tyre!

Ai vend nuk ka studente...Ka vetem te rinj te Ezelizuar qe jetojne midis shpreses se skendines se radhes...... dhe pritjes se 100paundeve nga vellai tek sporteli i Wester Union...

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).