Vala e vrasjeve ka tronditur vendin dhe ka ngritur dyshime të mëdha në lidhje me gjendje e sigurisë, ndërsa vetëm në javën e fundit, gjashtë shtetas kanë mbetur viktima të sulmeve me armë zjarri. Tema

8 Komente

larje hesapesh te paevitueshme. ne te tilla raste parandalimi eshte gati i pamundur, maksimumi te kapen autoret.

Ne shqypni eshte e garantuar kapja e autoreve. Shiko Mehdiun dhe Vuqidolin qe kane vrare gati 30 veta direkt vete vitet e fundit...

Deri sa te vije noi specialist I vrasjeve me mire po pres, desha me bo I njoftim te vogel: ne jena m' sezonin Shkurt, shiu vazhdon. Have fun, kill less.

e para artikulli eshte qe ne gjeneze 'biased' per arsyen se vjen ne interpretim nga tema. e dyta te gjitha ato vrasje jane rezultat i moscivilizimit dhe injorances nga nje ane dhe krimi ordiner nga ana tjeter. nuk kane lidhje keto me sezonin turistik. pse kur nuk ka sezon turistik nuk ke ndonje fshatar apo fshatare qe i bie me sopate burrit apo gruas? nuk ka ndonje te vdekur brenda ndonje serie 7, qe mediat pa pike turpi e quajne biznesmen ndertimi? si eshte shkruar dhe paraqitur ketu eshte propagande e cila kam pershtypjen qe duhet te rrinte brenda gazetes tema, se atje ke bageti plot. me duket sikur ata qe soditin ketu jane me te sofistukuar se sa trushpelaret e temes.

per nje vend te vogel si shqiperia te vriten brenda nje jave me arme zjarri 7-8 vet eshte shume, as nuk mund te krahasohet amerika italia etj..

Eshte e çuditeshme, se, sa here qe politika mirret me zgjedhje, rritet numri i krimeve. 

Jo gjithmone o e mundur me dhone I vizion, me bo i predikim apo analize totale; ket rradhe si trend spotter, o gud inuf for me. Flm pjer. Sikur mos t.isha m cell smiley ajo sentence merito I ese.

ca jan 6 veta...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).