Kandidati i mazhorances per Presisent i Republikes, z. Zaganjori, ka takuar sot ne selie e PS, Kryetarin e kesaj Partie, z. Rama. Pas takimit, z. Zaganjori tha per mediat se kishte qene nje bisede e kerkuar prej tij dhe e mirepritur nga z. Rama. Ne bisede z. Zaganjori i shpjegoi kryetarit te Opozites arsyet qe e kane shtyre ate te kandidoje per President.

170 Komente

E takoi ?

Po qe su beka President ky.

Pucist !

Jo te kandidoje, por te pranoje kandidimin qe i ka bere Berisha.

e ka fut sala me chip pergjus ne sum te zaganjorit...ka teknollogji sala, cer thu ti

bravo Xhezua., levizje e bukur taktike kjo.smiley  tani topin  e ka Rama.  po ky zakonisht ben autogola..smiley

ore xhezo esht kokrr'e thanes, pa lere c'thone bota smiley

 

aaaa, Xhezua eshte fshatar i mesem.., mos  e ngaterro me kulaket..smiley

s'kane thene gje qe jane kondra nesh...

meqe jemi, nuk di a e ke degjuar shprehjen "i vret" kur duan te thone sa rroge merr. Psh: Ehu, "i vret" nja 1500 euro ne muaj xhezua, pa qaji hallin ti smiley

 

jo, nuk e kam degjuar...  ''i fshin''  po.smiley   ne rast tjeter ,psh:  ca te ngreni bente ai, ''i fshiu'' nja 5 cope bakllava..smiley

smiley
Perdoret eedhe "I thek" per leket.

ka dhe "i rrujti" smiley

 

Vetem sot vura re se per periudhen 1981-1991 CV-ja e Zaganjorit eshte grope. Sepse nuk ka mundesi qe ne ate periudhe ai te kete qene "lektor i së Drejtës Ndërkombëtare Publike, i të Drejtës Evropiane dhe i të Drejtave të Njeriut", madje, goxha ironi ketu.

Sinqerisht me vjen keq per te gjithe shqiptaret me gropa. Tek e tek edhe si komb nuk e mbajme dot peshen e te kaluares dhe e mohojme.

po ca e kane gropen nga mbrapa e ca e ca... nuk ben te kete njeheresh njeri grope nga pas edhe nga perpara, edhe ne qofte pjese e barcaletes me labin e ti e te vjeterin smiley

lexova ate artikullin e panorames me 20 denime me vdekje mesatarisht ne vit (organet perkatese kishin treguar mungese zelli politik, thoshte dokumenti), prandaj me beri me shume pershtypje ky lektori i te drejtave te njeriut.

e kam pare ne disa raste kete gropen ne cv petlla, jo ne media por ne rrethin familjaro-shoqeror, dhe me ka dhembur ne te tera.

per gropat pas ti ke shume shume te drejte. se, ne fund te fundit, edhe sot te japesh leksione te se drejtes evropiane eshte pak ironike.

smiley

Gropa dhe retush. I ka pas thone ai shkrimtari qe nuk e do ti kto; qysh ne kohen kur llafi diktature (qe by the way nenkupto vrasje politike dhe per arsy shtetrore plot, mrena e jasht llojit) shkruhej krenarisht ne rreshtin ee pare t'kushtetuts.
Ah sdashki te hapni kanale ne lac, fier, puke?
Ska buke!
Sboj dot editim se nga celli. Ideja del besoj. Toponimiqa jo shum e sakt, por e funit ishte puka, se rimonte me buken.

jo mer jo si ne puke i cojshin qe cke me at pune, se megjithe mend nuk kishte buke.

ps. fatkeqsisht gropat me retush i ka shpikur edhe ai qe permende ti... smiley faqe per faqe ne disa libra.

emo, kush t'ka rrejt qe une s'e dua ate shkrimtarin smiley. retush, retouche, retouch, gruaja e prekur nje here mund te preket perseri, ku shkoi qindi, etj, ka pas bere nje shkrimtar qe ti s'e do me smiley nje ekspozite me keto retushet, me ka ardhur dhe vazhdon te me vije keq qe s'e kam pare.

smiley ti me ke rrejt, me ane te nje komenti ktu. Ke deklaru: ne te rinjt e sotcem jemi te lumtur qe me ne fund mund tge themi pa frike (e me germa te medha - sqarim I imi ky smiley ) qe nuk e dum kadarene.

kushedi c'do me kete pas pickuar, ndonje grenxe radikalizmi, se si shume era liri po me vjen komenti smiley. hahahhaha ne te rinjte e sotem o shprehje legjendare gjitheperfshirese ngulitur ne mendjen time te mitur nga 'femijet e sotem' te nesinit dhe ne-ja e ideologjise se leshit, o pika mua qe flas per te rinjte e sotem, qe shikoji tek top-channel dhe kenaqu, se e lexojne akoma kadarene, se ne nje vend ku fiton cmime nje debil (i qendroj percaktimit tim te paradokohesh) kadareja duhet urdheruar nga doktori si serum (kur nuk shkruan cudira te tilla si komploti turkkerkues i enver hoxhes kunder shqiptareve te kosoves, apo si cmira e po ketij ndaj skenderbeut).

eshte e tmerrshme emigrant te kesh nje shkrimtar kombetar. nuk ka tmerr me te madh, eshte me keq se te kesh nje televizion kombetar dhe nje ze te popullit. ketu do ta kem pas llafne.

edhe nje gje, ne lidhje me diktaturen dhe kushtetuten, meqe e ke permendur edhe gjetke. nuk eshte qeverisja e nje vendi nxjerrje bolesh, te me falin femijet per fjalorin ne kete 1 qershor, pra nuk eshte ndonje merite e aq me pak alibi e vrasesit te deklaroje veten vrases.

ajo diktatura e proletariatit pastaj, ajo e marksit, ajo e kritikes se programit te gothes, ajo eshte cik rere thithese ideore qe keta horrat, derrat dhe palo burrat e mbushnin vazhdimisht me urrejtjen e pashterrshme te njeriut ndaj njeriut, kain-abel ky muhabet. gjithsesi ajo qe eshte e qarte prej marksit eshte qe nuk behet fjale per diktat shteteror, perkundrazi, e ashtuquajtura dhe e pashpjeguara diktature e proletariatit te pakten sqarohet te jete bash e kunderta e diktatit te shtetit.

Bukur tropi.

not fair. alibia them.

dhe gjynof se e kishim me te qeshme muabetin. plus qe e xhuma.

me fal qe s'ta ktheva me te qeshme, ndodhi sepse me kishte ngelur gjate ne mendje ky argument i yti, qe te pakten ata nuk genjenin, nuk benin sikur, nuk fshiheshin. nuk e marr dot me te qeshme respektin per kriminelet, asnjehere. leqe fshiheshin qe c'ke me te, c'themi ne, termi diktatura e proletariatit ishte mashtrimi me i madh, punetori i shkrete beri hapin e pare ne rrezimin e diktatures se vet (greva e minatoreve), po ky lloj absurdi eshte shume i bukur, nuk jam une ne terezi qe nuk po qesh dot, me fal emo.

ps: alibine s'e kisha per ty hic fare. eshte argument i perdorur shpesh nga "zbatuesit e ligjit". ja edhe nje me fal te trete dhe po e le temen se nuk po me ben hic mire.

mire, o mire.

have a good weekend.

si mire o mire have a good weekend, ca dmth kjo, njeriu kur e thote fjalen i detyrohet fjales qe ta shpjegoje, paskam derdellit kot une emo, ta kem parasysh per here tjeter. cuma, cumartesi, pazar te mbare.

 Një shoku im i punës i krahasoi lëvizjet e sotme të Zaganjorit me ariun që artistët e komunitetit Rom, e sjellin rrotull lagjes, duke e tërhequr nga unaza në hundë, për të fituar ndonjë lekë. Qesha se më pëlqeu. Ka ndonjë nga ju të më thotë se kush është skenaristi i këtyre lëvizjeve boshe, në erë? Apo janë iniciativa krijuese të kandidatit?

Jam kurioz edhe une Petro ta di, eshte inisiative e tij (gje qe eshte normale) , apo eshte pune skenari, dikush tjeter e ka shtyre (gje qe nuk eshte dhe aq normale apo e moralshme) . Ke ndonje fakt, ta ndash edhe me ne. 

Kam vetëm këtë komentin humoristik të "Tema", Antena brënda familjes:

Zaganjori: Së pari ju garantoj se do të jem mbi palët, d.m.th mbi ju dhe zotin Berisha.

Rama: Me vjen keq, po qenke peshë e rëndë, nuk të mbaj dot. Më mirë rri mbi Saliun.

Zaganjori: Së dyti, ju garantoj që do të respektoj gjithmonë Kushtetutën dhe vetëm Kushtetutën.

Rama: Më vjen keq, po unë jam penduar për ndryshimet kushtetuese, kështu që nuk më intereson kjo Kushtetutë.

Zaganjori: Së treti ju garantoj se do të respektoj pushtetin gjyqësor dhe nuk do të ndërhyj në punët e tij.

Rama: Më vjen keq, por objektivi ynë është të shpëtojmë shqiptarët nga ky gjyqësor.

Zaganjori: Së katërti, ju premtoj se marrëdhëniet e mia me Prokurorin e ardhshëm të Përgjithshëm do të jenë korrekte dhe mirëkuptuese.

Rama: Ne nuk jemi të interesuar për Prokurorin e Përgjithshëm. Me atë ka punë Berisha, ai ka çështje të hapura.

Zaganjori: Së pesti, ju kërkoj ndjesë nëse veprimtaria ime si gjykatës në Gjykatën Kushtetuese  ka cenuar ndonjëherë interesat e opozitës

Rama: S’ka problem, mbaroi, me kaq qoftë.

Zaganjori: Në fund desha të di nëse ju mund të më jepni mbështetje për kandidimin tim?

Rama: Unë e kam theksuar se një Jozefinë me flokë dhe elegante është më e mirë se një Jozefinë pa flokë dhe e kolme, kështu që mes jush dhe Jozefinës, jemi me Jozefinën. S’kemi pse bëjmë luftë me kopjen, kur kemi orgjinalin përballë.

Zaganjori: Me sa po kuptoj ju nuk po keni dëshirë të më mbështesni në votimin në parlament?

Rama: Jo, por mos e merr personale. Është sikur t’i kërkoj Saliut të më mbështesë Tan Agollin e Bashkisë.

 

Zaganjori në takim me Çimin e Çamëve

Zaganjori: Unë dua mbështetjen tuaj si parti e çamëve në parlament. Ju siguroj se unë kam qenë relator i çështjes së kufirit me Greqinë që e rrëzuam në Gjykatë Kushtetuese.

Çimi i Çamëve: Po ju në fillim votuat kundër pranimit të kërkesës nga opozita? Si t’ua shpjegojmë çamëve këtë?

Zaganjori: E bëra me vetëdije. Nuk doja që PS të merrte merita patriotike. Kisha folur me Doktorin që kërkesën ta bënit ju dhe jo PS. Por ma rrëzuan dëshirën me vota.

Çimi i Çamëve: Çfarë mund të bësh si president për çështjen çame në veçanti?

Zaganjori: Ne kemi pak vende pune në presidencë, por do shikoj mundësinë që Sekretari i Përgjithshëm ose drejtori i blerjeve të vogla në presidencë të jetë çam. Ndoshta dhe ndonjë tjetër tek sektori i dhënies së shtetësisë.

Çimi i Çamëve: A do e mbështesësh nismën e kryeministrit për të dhënë një pasaportë 100 mijë euro?

Zaganjori: Patjetër. Është rekomandim shumë serioz.

Çimi i Çamëve: OK, po vij vetë tek ai vend pune. Ai është të dhjefsha doganën. Hallall, i ke votat tona.

humor i papare!  ça them une, i padegjuar...  i madh ky Meroja mor yahoo..., google+ msn, skype etc...

smiley

"arsyet qe e kane shtyre ate te kandidoje per President"

Jam i pa pune.

Babasqapit , ketij vigani liberator i vjen turp te thote "Jam i biri Ram Berishes ". Me rregull treshi ketij i bie qe te mos kete bere shkolle fare ose ka bere shkollen e Abdi Baletes 90 % Vija e Partise dhe 10 % Juridik smiley .

Po nji Zaganjor i ndigjum ne sporte car ka qene ..Volibolist apo Basketbollist ?

basketbollist i vllaznis m'duket anej nga vitet 80'

Sapo dolen ish te perndjekurit, te cilet e denuan pranimin e kandidimit nga ana e Zaganjorit.

Sapo pashe intervisten e Zaganjorit......hemmm, nuk me pelqeu fare si ne menyyren e te shprehuriit po ashtu edhe nga body-language.... mu duk njei i peshtire dhe tip Uriah Hipi..... tip servili ...... qofsha i gabuar...... (jane pershtypje personale keto)

Po cfar pret integritet moral ti nga nje njeri qe propozohet nga Berisha dhe hidhet pupthi pa mbauar Berisha fjalen akoma? Nje burre me integritet moral nuk pranon kandidim per president nga Berisha.

alidemso, tashi leje ket muhabet se nuk ka shkodran hipokrit.

Mos mi ke pare gje celsat e makines, me thane qe mund ti kete "gjetur" Bracja, ka dy dite qe vij verdalle me urban - pyeti Xhezua.

Me i rendesishem se celsat eshte procesi - u pergjigj Rama.

Nga gjithe ky teater , gjeja me produktive eshte futja ne fjalorin e perditshem e fjales "dakortesi".

ai qe e shpiku do nje coke, e ndien dhe ti qe kjo mundet te jete nje dakortesi. po pse te mos dakortohemi. dakortesia eshte edhe ne mode. per dakortesi dhjete qofte edhe dy birra 1L per inat te blumbergut, dakortesi..

kjo me kujton seinfieldin me "salsa" smiley

dakortsise i rrujti trapin por termin e futi ne qarkullim.si ai qe tha une seks nuk bera por kllefin ama e msova si vihet smiley 

Ku eshte ai i AK-se mo lla? Ene punet tuja duhet me bo ne peshk?

“Presidenti”, AK kundër kandidaturës së Zaganjorit “Presidenti”, AK kundër kandidaturës së ZaganjoritTIRANË- Aleanca Kuq e Zi është deklaruar sot kundër kandidaturës së Xhezair Zaganjorit, për President të Republikës. Përmes një deklarate për mediat, Aleanca ka shpjeguar arsyet sipas tyre, që cuan Berishën të propozojë Zaganjorin. 

“Aleanca Kuq e Zi, i fton të gjithë shqiptarët, të lexojnë dhe të kuptojnë arsyet pse kryeministri Berisha ka propozuar pikërisht gjyqtarin Xhezir Zaganjorin, në funksionin e kreut të ri të shtetit. Me vendim datë 26.11.2009 të Gjykatës Kushtetuese është votuar pro legjitimimit të padisë për gjykimin e cështjes në lidhje me papajtueshmërinë me kushtetutën e Shqipërisë së marveshjes së nënshkruar ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Greqisë "Per delimitimin e zonave të tyre përkatëse, të shelfit kontinental dhe zonave të tjera që u përkasin në bazë të së drejtës ndërkombëtare. Në seancën për legjitimim apo jo të kërkesës në fjalë kandidati për president ka votuar në minorancë duke mbështetur antikushtueshmërinë e marveshjes me greqinë. Në votimin 5 me 4 gjyqtari Xhezair Zakanjori është shprehur por marveshjes duke votuar kundër pranimin të kërkesës për këtë cështje në gjykatën Kushtetuese”,- deklaroi përfaqësuesi i Aleancës Kuq e Zi, Redi Ramaj. 

Aleanca Kuq e Zi bën me dije se denoncon marrëveshjen e kryeministrit Berisha me Greqinë si një akt tradhëtie historik dhe një njollë e zezë në 100 vitet e shtetit shqipëtar. 
(e.m/BalkanWeb)

 

dmth, ky Zagari na qenkerka si bicim Kal Troje, dhe paska mbeshtetur shitjen e trojeve shqiptare nga tradhetari sali!

Gabim keta te atij xhelistit sepse ky (Zaganjori) armen me te forte qe ka per tani dhe per shume vite mbrapa ka pikerisht Marreveshjen ne fjale.

Atehere kemi thene qe jo te gjithe shqiptaret jane shkerdhata.

Zaganjorin e shtyp/mbyt mekanizmi, jo CV-ja.

ah, pikerisht mekanizmi! te man ne porozitetin e vertabre te shtylles kurizore, mekanizmi..

Kuptoj. Takimin e kane realizuar po ata, te njejtet, qe propozuan Vishen per burre zotni. 

Keta e kane kapur Ramen prej koqesh prej vitesh.

Si mund te behet nje film i ngjashem me ate te mocmin "Mafia me bluze te bardha" duke pershtatur protagonistet me juristet?

Mekanizmi ben priftin synet. smiley

Si mund te behet nje film i ngjashem me ate te mocmin "Mafia me bluze te bardha" duke pershtatur protagonistet me juristet?

Filmi i motcem ka qene edhe per juristet !

`Korrupsion ne Pallati e Drejtesise`

deklaroi përfaqësuesi i Aleancës Kuq e Zi, Redi Ramaj...

I pabesueshem . Ajo J si shtese ne fund  eshte per maskim .Rama e paska krijuar edhe AK .Rama ka kusheri edhe Inen ...Ne pritje te reagimit te Mbreshtanakut Babasqap qe "Une sot e mesova ku bie VuciGerdeci zotrie "

Babasqapi njeriu qe ka FALUR edhe tokat e pronat e stergjysherve per te mos i ndigjuar as emrin fshatit te Origjines , ka deklaruar se ka qene DY here ne Mbreshtan se atje ka ...nafte zotrie smiley

Mundet si kandidature per President pas kesaj "Taçi ....Oi oi oi.... liri  "

Me shume si shtese sepse nga te nderuarit ekonomiste te PPU , sidomos tabeloreve xhibonjiste , nuk kemi lexuar asnje propozim si kandidature nga Bixnesmenet dhe Biznesgrate !

Me radhe, Berisha-kardiolog, Mejdani-profesor matematike, Moisiu-ushtarak, Topi-veteriner.

Nder gjithe presidentet, qe ka patur Shqiperia, Zaganjori me duket ai me profil dhe eksperience me te kompletuar. Jurist dhe perfshire ne istitucione.

Mua me bezdis nje gje. Diplomuar per juridik ne 1981, hmm. Duhej te kishe referenca te mira per tu pranuar, kur dihet qe nga ai fakultet duhej te dilnin prokuror e gjykatesit popullor (xhelatet komuniste) Nejse.

 

Diplomuar per juridik ne 1981, hmm.... Edhe kur nuk do robi ,vuvuzeleria te dl mes rruge me te beritme ' ho mre me njef ti muve kush jom une "

Sipas kesaj teorie i takon qe edhe sperma qe  ka krijuar brezin post Diktature  mund te jete prodhim xhelatesh komuniste ????? smiley . Keshtu budalllaleqesh vetem nje Bebush mund te shkruaje tek PPU !  Dhe mjere Bradlandi se pervec Lefkofese me duket se pagu dhe Hundederrin !

"DshwrtYrh smiley rRgjppi"

Ik. Ik te thashe, se s'kam te holla. smiley

Mua me bezdis nje gje. Diplomuar per juridik ne 1981, hmm. Duhej te kishe referenca te mira per tu pranuar, kur dihet qe nga ai fakultet duhej te dilnin prokuror e gjykatesit popullor (xhelatet komuniste) Nejse.

 

 

Hunter mos me caj drrasa tash,e deshe me diplome kristali ti qe t'ishte taman?aman o burre!

Po c'lidhje ka kjo tani? Mua, pa ditur shume mbi te dhe duke ditur qe ne ate kohe nga Fak. Drejtesise dilnin prokuror e gjykates popullor, kjo gje me bezdis. Me bezdis, pike. Jam i sinqerte.

Sipas leter - porosise se Xh.F.Dallas ne ket Kohe duhet te arrijme qe " Sinqeriteti te jete cilesia nr NJE e Budallait "  Kete e provon me se miri Hipokrizia e Basqapit dhe skermitjet  e Liburneshes !

Kur (ato rrallehere) mundohem te te lexoj dhe arrij te marr vesh te pakten çerekun, eshte shenje qe nuk je i droguar si zakonisht.

Eh sa kupton ti .. Po dhe une te kuptoj tye si rob me sentimente te MeDhoJa mer jahu  smileyPsh murzitia dhe bezdia .... jane ca syresh  smiley

Po nga i lesh "fack-u" smiley dilnin profesioniste,madje shume te zote more hunter,njelloj si inxhinera,arsimtare e agronome,ca asht ky muhabet,te lutem shume!

Hmm inxhinjeri, arsimtari, etj. jane profesionista te fushes vet. Respekte per ta. Kurse nga Fak. Drejtesise kush dilte? Cfare formimi? Me bezdis kjo gje. Ca te them une, o mik... Dashni me zot s'ka.

Fuck the fak.drejtsie pra,ca me t'than smiley

 

po ne ate kohe ka dale dhe sala yt. ne ate kohe u fut ne gjirin e partise e bente vizita ne bllok. C'te keqe ka?

Berisha ka lene te kuptohet qe ok, mund te shkojme konsesualisht tek nje emer tjeter por duhet te ruajme nje standart tashme te arritur:kandidati duhet te jete mbi 175 cm.

edhe duhet ta kete carin mbi 15cm, por Rama kundershton pasi kerkon konsensus(dakortesi) per kete.

Kur njeh nje djaaale
Qe ty te respekton
Nuk eshte e theeene
Qe ty te dashuron

smiley Po te del frymezimi nga veshet, se fundmi. Je n'qejf pri Evrupianit a si? smiley

harruam floooket , edhe gjatsineee

por mbi te gjitha, zgjooodhem njerineee

"Zaganjori takon Ramen", "Hitleri do takohet me Ducen", "Leksingtoni ne fund te detit", "Roberit ruse nuk kane c'te hane" ...........gaazeeeta

when Zaganjori met Rama...

 

Shqiptarja.com zbardh permbajtjen e bisedes. Rama i ka thene Zagonjorit "Une te pranoja pa problem si kandidat per president por Ruci nuk do se ti ke punuar per regjimiin komunist para 90-tes".

zaganjori eshte i mire, po pak me barre.

dmth jo thjesht nepsqar..

 

 Spartak NgjelaNje ndodhi absurde: Saliu e detyroi "Kandidatin per President", qe si nje lolo te shkonte dere me dere e te kerkonte punesim ne Presidence. Nje absurditet i tille nuk ka ndodhur ne Europe as ne kohen e me te erret te saj. Kemi si kryeminister nje njeri qe nuk e di ende se cila eshte koha e shqiptareve dhe, gjithashtu, i urren shqiptaret dhe prandaj kerkon t'i fyeje ne cdo moment.

S'është fare normale që del e takon partitë në kulm të debatit. U bë protagonist politik më shpejt se ç'pritej. Të bën kurjoz. Çfarë kanë folur për më shumë se një orë e gjysëm. Zaganjori thotë se ka treguar arësyet përse kandidon. Lë shije të keqe. Duket sikur ka arsye personale. Pikë të humbura nga Zaganjori. 

dhe fashti qeshet/dhe bota tallet

u shemb  konsesusi e ra ne halet

Sigurisht që Zaganjori ka një vakuum të rëndësishëm (‘gropë’) në formimin e tij. Ai nuk është i përfolur. Ai nuk ka qenë i përfolur. Apo, më saktë ka qenë i përfolur vetëm për punën e tij në një mjedis të ngushte. Ky profesor i ligjit është parë përherë me dyshimin e dikujt që nuk ka një histori. Cfarë velloje dyshimi i mbështjell kandidatët pa histori. Si mundet të bëjë historinë, një njeri pa histori. Historia e tij nuk tregohet dot as me hollësi të jetës akademike, as me hollësi të jetës diplomatike, e as institucionale. Si gjyqtar i GjK, ndoshta ka njëfarë historie. Por, kjo ende nuk mjafton. E cuditshme. E paleverdisshme. Jam e mendimit që formimi i Zaganjorit është i tillë që garanton të qenit mbi palët. Besoj shumë tek kjo aftësi e tij. Por, kjo nuk ka pikë rëndësie. Koha do ta tregojë, nëse individi pa histori (përfolje) e ka të lehtë të bëjë histori në Shqipëri. Arritjet e tjera do të gjykohen përherë nga ky prizëm.

PS-ja ju frikesohet me shume ketyre qe jane pa dosje qofte si spiune qofte si masha te se keqes. Po te ishte nga ata me dosje, me denime politike, me tortura, me pushkatime etj. PS-ja do ta jepte konsensusin menjehere.

Xhezair Zaganjori është një figurë shumë interesante. Sado që është diplomuar para 90-s, nuk ka një formim të ngurtë ligjor. Kush ka ndjekur Fakultetin e Drejtësisë e kupton që ka një gjuhë/ligjërim të vjetër dhe një ligjërim të ri. Dhe ka një ligjërim të pakohë. Profesorët më të mirë janë pa dyshim ata që kanë transportuar ligjërimin e pakohë dhe në kohën e demokracisë. Zaganjori nuk hyn ndër këta të fundit. Ai nuk ka transportuar ligjërimin e pakohë (mjeshtëri e rrallë që vetëm një grusht profesorësh mund ta bëjnë), por ka asimiluar në mënyrë të shkëlqyer këtë lloj ligjërimi. Ai nuk është përcues i ligjërimit të pakohë, por ushtrues i denjë i tij. Por, pavarësisht sa më sipër, Zaganjori mbetet një profesionist tepër, tepër i mirë. Gjykimet e tij shquhen për maturi, për mencuri, e sigurisht për erudicion. Por, ajo që vlerësoj unë tek Zaganjori është një nonchalance e tij në drejtimin që merr. Ajo cka të tjerë e arrijnë me përvojë, (pas shumë vitesh pune në profesion), ai e ka pasur gjithnjë. Si të thuash, nuk kërkon të imponojë me të shkuarën, por me të ardhmen. Nuk tregon se nga vjen, por se ku shkon. Sipas meje, do të ushtrojë (nëse) një presidenturë të mirë.

kelysh i berishovicit. 

96, 97, 98, 2000 e...

ujrat, sovraniteti kombetar, 21 janari, gerdeci, fazllici.

kur ky felliqesire e neveritshme te shkoje ne litar te bolet e kalit te skenderbeut, atehere do te mund te flitet per politike. perndryshe, fuck every each one of them and fuck that shithole called alfuckingbania.

Dmth ke vajt tek Rama per ashtu eshte nje pune eee?

Idiot! President mbi palet ti dmth.

Kokerr legeni ! Bamir ne avance * !

Bind shqiptaret kur del ne media jo Ramen or tutkun.

* Rasti me i keq i te berit president dhe konsiderohet sharje.

I nderuari Zaganjori po sillet si nje xhentelmen i vertete dhe figure qe kur te zgjidhet president do punoje dhe te kete marredhenie institucionale te mira me te gjitha palet, por Edi Rama, uzurpatori i PS-se, mendon e vepron mbi bazen e luftes se klasave si pjelle e Bllokut qe eshte.

Deri tani nuk kemi degjuar nje argument per te qene nga PS se pse nuk e pranon kete kandidat per president.

Cfare ka mangut ky person qe nuk mund ta beje detyrewn e presidentit ashtu sic e kerkon kushtetuta?

A nuk ishte PS qe e votoi ne 2003 per ne gjykaten kushtetuese?

Shumica qeverisese ka shtrire doren dhe propozon jo nje figure politike nga rradhet e saj por nje profesionist te drejtesise, duke mos qene arrogante megjithese me ndryshimet kushtetuese opozita nuk e bllokon dot procesin, pse opozita ramiste vazhdon arrogancen?

P.S. Ju patem thene me kohe qe AKZ, ose partia e kllounit Spahiu eshte mashe e Rames. Fiks ato qe thonte Sajmir Tahiri dje del nje i ak-se qe nuk di te flase dhe i thote sot.

une thashe se ti ishe 100% per Xhozin...

i nderuari Zaganjori,,,,pse nuk thoni edhe i nderuari Rama,i nderuari Spahiu i nderuari tahiri

o te gjith te nderuar o te gjith te çnderuar,bitte !

ka qene pro marreveshjes per faljen e detit greqise nga sala

rrena me bisht. Gjykatesi Zaganjori ka votuar kunder marreveshjes ne vendimin e GJK qe hodhi poshte kete marreveshje.

Ikni more kllouna se nuk e doni Shqiperine me shume se te tjeret ju.

po sala e do shqiperine?

me shume se ti po njehere.

Ky sikur nuk e dinte qe e kandidatuan dhe u shpreh se i erdhi si surprize..Tashme po shpjegon shkaqet qe e shtyn te kandidatonte?.. smiley

te kishim belulin ktu, do thoshte i ngazelluar "po ashtu ishte loja, moreee..."

une dua shqiperine nga preveza ne treg te ri,ndersa ju nga bushati ne mjede.

Ky tipi nuk do behet president me shume gjasa, po e perdor Berisha per cfaredo qe ka plan per mbas ketij. Te shpresojme qe qellimi final te mos jete Xhozi se pastaj eshte per te ik nga ky vend. 

Poooooooor, ju lutem historine mesojeni tamam. Vetem para 2 vjetesh socialistet dhe gazetaret e tyre po e mburrnin Zaganjorin per rolin ne ceshtjen e detit. Dhe njehere per ata qe nuk e kane lexuar shkrimin e Mentor Nazarkos (qe te gjithe besoj e dime ku ha se bashku me te vllain e tij) per kete ceshtje:

http://www.shqiperia.com/shqip/opinionar...

Prej procesverbalit në fjalë, çdokush mund të kuptojë fare mirë se Zaganjori ishte gjyqtari që shkëlqeu gjatë asaj seance me pyetjet dhe komentet e tij, të përfshira në mes të pyetjeve. Ato dëftyen jo thjesht një nivel të lartë profesional, përgatitje për rastin në fjalë që e dallonte atë mes anëtarëve të tjerë të trupit gjykues të nderuar të asaj Gjykate, por dhe një nivel të lartë përgjegjshmërie. Këtë shfaqje të shkëlqyer të tijën në rolin që i takon, që sot për shkak të pasojave të vendimit të Kushtetueses mund ta quajmë historike. Qëndrimet e Zaganjorit që përgënjeshtruan skeptikët dhe kritikët e tij, na bënë të qartë edhe më shumë elementë të lidhur me atë që kishte ndodhur gjatë negocimeve me palën greke. Ato vunë në pozitë më dekonspiruese gabime e një pjesë të negociatorëve, ku duhet shquar Admirali i flotës sonë Gerveni 

 

p.s pd-ista ju lutem mos u mburrni me kete. Nuk mund te mbroni qendrimin e Zaganjorit nga njera ane dhe qeverine nga ana tjeter. Me pak fjale ai qendrim e konsideroi qeverine "tradhtare". 

Perderisa i ka mbatuar mandati ne Gjykaten Kushtetuese dhe ka ndenjur ne detyre, do te thote qe Berishes i ka interesuar ne detyre, perndryshe do te kishte ikur sic iken te tjeret qe u mbaron mandati.

Shkurt, eshte i lidhur fort me Berishen.

Dikush,
Do flokët,
........kaçurrela,
Dikush të drejta,
Dikush të bardha,
Dikush të zeza,
Gjith këto preferenca,
.......................për flokët,
Rrezikojnë pa flokë.
......................ta lenë kokën
...
Politikanët tanë,
Po çudisin BOTËN....

 

Thjesht butak   

Xhizuz, na u lodhen syte.
Tre heret e fundit kjo teme mu rregjistru si : Zaganjori takon Rambon
smiley

Duhet pushim.

Endrito, se ti e njef veten edhe per te mençem daje, por mua nuk me duket se duhet ndonje mund i madh per te kuptuar se lufta per çeshtjen detare u be ne ate votimin e pare qe doli 5-4. Aty edhe u maten e u kuptuan forcat.
Ajo qe ndodhi me pas ishte thjesht teatri qe behet pasi lojrat jane mbyllur, ku edhe me te zellshem do dalin ata qe me shume kane nevoje qe te hapen puplash.
Por se kush ishin salistet brenda gjykates kushtetuese, gati te shtroheshin nen kembet e tij kur ai te ecte, u kuptua, perveçse dihej nga te interesuarit, edhe nga ne shtresa e popullit.

Megjithate ti vazhdo vlla se ne rregull e ke. ketu te peshku njehere s'te hyn gje ne kembe, mos ki merak

Une s'kam bere asgje tjeter pervecse te postoj nje koment te Mentorit pas atij votimi. Po pate gje nuk e ke me mua po me Junior Nazarkon. 

p.s heren e fundit qe kemi fol qeshe (nga padija kuptohet) me idene e check and balances. Mbas kesaj qe ka bere Meta keto dy jave, qe ju duhet ti faleni 5 here ne dite qe na ka shpetu nga Xhozi, besoj se ideja qe pushteti funksionion me mire kur shperndahet ne sa me shume duar me objektiva te ndryshme. E themi 1-0 per mua dhe e vazhdojme here tjeter. 

Po pikerisht prandaj te them qe vazhdo me keto maskaralleqe se s'te hyn gje ne kembe ketu te peshku... se nuk je duke thene ate qe di por vazhdon e poston nje koment te nje analisti dembel qe shkrimet i ben nga tavolina e lokalit, aty ngjitur me tavllen e cigares (dhe meqe ra fjala, me thuaj emrin e nje analisti kujtdo apo poeti e shkrimtari, more po qofte edhe te nje shkencetari te ketyre viteve te fundit, dhe po s'te shurrova mbi te)

Se kur e di une qe jam popull i thjeshte, ti qe je politikan e di shume mire se çfare lufte e ashper eshte bere ne gjykaten kushtetuese per kete marreveshjen detare. Dhe qe perfundimi doli 5-4 dhe aspak 9-0, siç thuhet rendom.

Por ti vazhdo, ta kam thene. eshte koha juaj dhe e sylesheve. Dhe sa per Jozefinen, une jam tifoz i saj, dua qe te behet presidente. keshtu qe e leme 2-0 per ty.

ps. vazhdo, te lutem vazhdo, sepse nje nder kenaqesite e mia ketu tek peshku eshte te shikoj heshtjen idiote te njerezve perpara qelbersillikut, guakerine e tyre.

une politikan?

thepo do me kesh ngaterru me ndonje tjeter shoku, megjithese kete faqe ka jo pak politikane qe e shofin. Sa per 9-0 apo 5-4 une nuk di asgje me shume se keto qe jane ne publik. Kaposhi me bradin me poshte sec shkruajne icik me shume, kshuqe merru me ata per ate pune. 

ëhë, nuk je politikan ti. Se ato: i thame Rames dhe fola me Gramozin... i them une ketu tek peshku e jo ti.

Ore, mos je gje Andis Harasani ti? se ate kane ekonomist te modh andej nga ps-ja, jo per gje.

Une thashe qe kam fol me Gramozin?

Jo mor shok, nuk flas me kriminel e baballare kriminelesh me kater klas shkolle une. Edhe nqs kam hyre ndonjehere ne ate seli atij fare burri i kam ndejt 100m larg se aq shume i rezaton e keqja. 

ti shume mire e ke qe ruhesh nga rrezatimi. por ama besoj qe edhe zotni Ruci nuk flet me kedo. kshu si nga larg kjo pershtypja, se mase gaboj.

Jo jo nuk gabohesh fare. Kur te vish ndonjehere ne Shqiperi kalo te kafja dhe shife ca fytyrash e rrethojne zotniun. Do kesh nje vizion te ri per "rilindjen" mbas asaj. 

smiley

me fal qe e them kshu me fjalor te gjuhes se memes, po kom nigju qe esht shum picke dhie. gjo e squt me i llaf. e di, e di qe ka qen minister i mrencem i diktatures; kjo per me kursy nja 37 komente mas ksaj (jo prej teje).

Varet ca kupton me picke dhie emo. Edhe Toto Riina picke dhie ishte, dinte si me i kontrollu njerezit perreth tij.

Kjo nuk do te thote qe jane ato cilesite qe i duhen nje shteti qe kerkon te rrise demokracine dhe mirqenien e njerezve te tij. 

eee mire e ke ti, po esht edhe nji fjal tjeter qe thot: "kur s'ke ne shpi, s't'quhet ne xhami" smiley

 

Me ke shoqerohet Endrit?

me ca qe kane koken ne forme katrore

Ou? Po gjoja keta "socialistet" mbahen si tipa qe s'shoqerohen me kokekatrorsha, e bile shajne palen tjeter si kokekatrorsha.

Plumbi del me plumb pako 

Po pikerisht prandaj te them qe vazhdo me keto maskaralleqe se s'te hyn gje ne kembe ketu te peshku... 

smiley

Hajde gomarllek hajde.

Po ç'ke mer bole qe qesh smileysmiley

Qesh me traplleqet e tua qe nje postuesi anonim ne nje blog interneti i ben presion duke i thene qe s'te ka hyre gjemb ne kembe per ato qe thua ketu.  Presion idiot per mbyllje goje virtuale. smiley

Ne kohen e kryetarllekut te bashkise kane qene me te organizuar ketu ne peshk keta, tani qi hapi krietari llogarira ne twitter dhe blog, si cdo gje dhe agjitropi edramvirtualist u perqendrua ne duart e vete krietarit, keshtu qi duhen pare me sy me dashamires tani keta, dhe kaq sa bejne bereqavers.

Ja ta them edhe njehere tjeter, nuk ka njeri peresembari, nuk ka burre a grua me integritet moral e intelektual qe lejon veten te behet lecka e Berishes. Gjithkush qe eshte kandidature e Berishes e ka te qarte qe do te behet lecke, prandaj eshte o lepirash nga natyra  o i kapur nga Berisha me dosje. Nuk e di pse ka akoma debat. Per sa kohe ne politiken shqiptare do te kete Berishe, Nano, Meta, Ruci & co, nuk ka per te pasur politikan te perkushtuar ndaj detyres dhe patriot ne asnje post, ka per te pasur zagare     te dinosaurve te politikes (qe kam permendur me siper), ose thjesht koqe kanari.

Megjithate ta them edhe nje here per te 100-n here, te gjith fajin e ka opozita. Dhe fajin per fajin e opozites e ka BE-ja dhe amerika, qe mbeshtesin Berishovicin per interesat e tyre te ngushta dhe driteshkurtra. Me nje Shqiperi me te mire ata do te perfitojne me shume, por thjeshte nuk ja kane NGENE ktyre puneve, duan te jen rehat e mos te kene kokcarje.

I degjove lajmet sot,kishin gjetur burime te reja Nafte.

Tani ket e thua si lajm te mire apo si lajm te keq?

Lajmi i mire eshte qe Shqiperia ka rezerva Nafte.

Lajmi i mire eshte qe keto dhe disa gjera te tjera mbajne Berishen ne Pushtet.

Lajmi i mire eshte qe Rama nuk vjen asnjehere ne pushtet.

Lajmi i keq eshte qe po na marrin Burimet e Naftes smiley

E para lajm i mire.

E dyta lajm i keq.

E treta lajm as i mire as i keq.

E katerta lajm i keq.

Tani Brad s'te marr vesh, thua qe e katerta eshte lajm i keq, por e dyta eshte lajm i mire! Paradoksal je. Mnjf per ty Berisha eshte mire te rri ne pushtet megjithse qenia e tij ne pushtet sigurohet nga marrja e pasurise te Shqiperise qe eshte keq. Per te mos folur me shume...... Zakonisht je shume profesionist, por kete rradhe ke fol si amator.

Ncuq.....nuk kam fol si amator,duhet te thellohesh,ja te nduhmoj une pak,Amerikanet jane kane bere Sales Ed Ramen gogol,Sala ja ka bere Amerikaneve Ed Ramen Gogol,thellohu pak thellohu...............

Nuk di cfar te them, por di qe amerikant e dine te gjitha dhe skan nevoje fare, por fare ama per opinionet e Berishes.... Ata mund te hiqen si te paditur, por fakt eshte qe i dine te gjitha. Tani ty Rama personalisht te duket me te vertete aq i rendesishem ? Sinqerisht mu pergjigj.

Nuk ishte fare i rendesishem deri ne momentin qe beri nje deklarate ku tha qe te gjitha shfytezimet e burimeve minerare te dhene me koncensione,kur PS - ja te vije ne pushtet do rishikohen,gafa e pare,tjetren nuk ta them dot smiley

Brad, kjo sepse Rama me duket si nje djalosh idealist i ngecur ne nje loje qe as e merr vesh e as nuk di ta luaj.... Berisha eshte dhelper, Nanua eshte dobic, Meta eshte shejtan budalla ( te prish pune mnjf) dhe di shume se ka qene kryeminister, Ruci komunist e keshtu vetem keta te katert ka politika shqiptare qe pak a shume e njohin lojen... te tjeret pastaj jane varu teneqet.

Bradland

Ne Maqedoni, disa dite mbas asaj vrasjeje te shumefishte, nje kompani e huaj doli me deklaraten BOMBE qe qenkan ca miliarda $ neper malet e maqedonise, si rezerva ari.

Ne Greqi ka kohe qe flitet per pasuri perrallore nafte, gazi, pordhe....qe deri tani asnje nuk e ka zbuluar!!

Ne Shqiperi, e filluam me cekun e bardhe, kaluam tek firmat piramidale, dolen tek superfuqia energjitike, pastaj tek energjia berthamore, tani..ehhhhhh nafta, ky leng i bekuar!!

Rrofte nafta, rrofte ari, rrofshin gjithe ata qe i japin akoma popullit endrra gratis..!!

p.s pd-ista ju lutem mos u mburrni me kete. Nuk mund te mbroni qendrimin e Zaganjorit nga njera ane dhe qeverine nga ana tjeter. Me pak fjale ai qendrim e konsideroi qeverine "tradhtare".

..po me habit llogjika juj o Endry sepse ndryshe nga thashethemet militanteske bajate, sherbimet sekrete Greke kane pohuar se e gjithe kjo ishte nje loje i ideatuar nga qeveria shqiptare ndaj opinionit  greke vetem sa per te mare mbeshtetjen per NATO dhe SAA..

 

COURT NULLIFIES ALBANIAN-GREEK SEA AGREEMENT

The highly unusual nature of the ruling 9-0 has bred enormous speculation.
Another observer suggested that the Court had to have had the
clearance from PM Sali Berisha to make such a ruling since
the terms of a few judges on the court expire soon and they
would not want to jeopardize future appointments from the PM
by going against Berisha's will. One long-time expat legal
expert told PolOff that a 9-0 ruling by the court against the
treaty "is inconceivable" unless the court received at least
tacit approval by the GOA to reject the treaty. Grumblings
over the treaty have also been heard from the military.
Observers widely speculated that the treaty was a quid pro
quo for Greek support for NATO and the Stabilization and
Association Agreement (SAA).

                                 Wikileaks

Pra pranon se Zaganjori i sherben Berishes deri ne fund, edhe kur urdherohet ta godase me vendimet gjyqesore???

Degjoje ate qe thote Kapua ne lidhje me sherbimet sekrete Greke se eshte shume e vertete.

Brad jane te gjitha hamendesime, ate po thote edhe wikileaksi. Ajo qe mbetet fakt eshte  qe  marreveshja e bere dhe e ratifikuar nga Greqia dhe e pranuar nga qeveria shqiptare. Greqia mnjf eshte ne te drejten e saj sot ta konsideroje ate pjese si territor grek, dhe kjo fale qeverise shqiptare. 

Pa wikileaksi fare, pavaresisht te drejtes se Greqise apo jo te drejtes se Greqise,Sherbimet Sekrete Greke e kane cilesuar si loje te Qeverise Shqiptare,dhe aty jane komentet po ti shohesh,disa nga ne ketu e kemi thene qe eshte loje,per NATON dhe per vizat.

pirdh pirdh se lirohesh

Shkoni flini o cuna, se Bradi rehat e ka. Brad, mjaft i ngacmove robt tani. Futi nje te dalme se Folia plot ishte. 

E kom lone per neser qe te bohem tape smiley

Dhe kujdes Endrito,sipas informacioneve sekrete peshkiste qe kom po bohen shume tentativa qe te te marrin tek Partia e Bomit  smiley

Gjynof, kishte mall te mire rrugve sonte. 

Per tjetren mos u bo merak, me kane quajt nga te gjitha mua "berishist", "komunist" etj etj. Oranje i shkrete akoma nuk e ka hallin te merret me ca i them po pse dhe ne funksion te kujt e them smiley

Juli shume rende keto kohe.

Do Ramen per president ai, prandaj smiley

mos ki merak, se nuk po dua të di më se çfarë je. 

di që, si një pjesë e madhe njerëzish këtu, po më neveritesh, në atë masë sa nuk kam pikën e dëshirës të diskutoj për ndonjë gjë me ty. 

qofsh shëndoshë, kushdo të jesh. 

 

Mos ja bej qefin vetes kot Julo. Ti vetem per te diskutu nuk je. Per te shajt robt me liber shtepie po, e ben si pakkush ketu. Mbase edhe sepse e di qe cfaredo qe te thuash administratoret nuk kane per te te bere ndonjehere ndonje gje. 

Ajo veretete u duk si loje, dhe dihej qe nuk ka gjykate qe voton kunder deshires te Berishes ne Shqiperi....e kam thene edhe vete kete gje ketu, por fakt ngelet qe demi eshte bere.

Te dielen u martove, te henen ne pune shkove.

Noten djema,flini tani se u bo vone,dite me te mira do vijne.

dmth haxhinasto president ? smiley

Neser takohet rama me berishovicin.
antishqiptarin me te madh te te gjitha koherave qe ka nxjerre ajo hale.
me autorin e 97. Gerdecit. Grushtit te shtetit te 98. Shitesit te sovranitetit kombetar. Vrasesit te 21 janarit. Vjedhesit te te gjitha votimeve.
shtrengim duarsh apo perqafim?

''Neser takohet rama me berishovicin.
antishqiptarin me te madh te te gjitha koherave qe ka nxjerre ajo hale.
me autorin e 97. Gerdecit. Grushtit te shtetit te 98. Shitesit te sovranitetit kombetar. Vrasesit te 21 janarit. Vjedhesit te te gjitha votimeve.''

 

Me cilin takohet berishovici? Kush eshte Ramovici?
 

Kush eshte Ramovici?

Nje politikan qe s'ka shkaktuar nje 1997, qe s'eshte autor i Gerdecit, qe s'ka bere grusht shteti si ne vitin 1998, qe s'ka shitur sovranitetin kombetar, dhe qe s'ka vrare njeri si ne 21 janar. E shumta qe ka bere eshte qe ka lejuar te ndertohen pallate pa parking.

Varet nga takimi mato.

nese eshte shtrengim duarsh, ramovici do jete njesoj me rugovicin e kosoves.

nese do jete perqafim, ramovici do jete kurvica e berishovicit... njesoj si metovic paterica e berishovicit.

nuk e kuptoj pse hidhesh perpjete kot, dhe nuk e kuptoj se cfare te ben te mendosh qe poshtersia e nje rame lehteson apo justifikon antishqiptarine e nje kurve serbo-greke.

perfundimisht, rama eshte ai qe po takohet me nje antishqiptar qe do te hyje ne histori me buje te madhe. po takohet per nje ceshtje krejtesisht te parendesishme, per nje nga postet me idjote te nje republike nga me idjotet e planetit, te nje prej kombeve me te marra dhe te leshta te planetit.

marria e masave projektohet ne kulmet e politikes.

rrini rehat tani, se keni per cfare te grindeni e me cfare te merreni.

"Si kryeminister jam i detyruar te pres cdo qytetar dhe aq me teper kryetarin e opozites qe e pres absolutisht ne cdo kohe qe te doje".

Berisha tha dje se Rama i ka kerkuar "koken e Arben Ristanit". "Po pse per te bere pazare kokash jemi apo po diskutojme per presidentin?".

 

 

Po ngjalen kush e hengri ?

ka gje tjeter pas ngjales; e ha me mire ai qe e ha i fundit

 

Ky me vertete eshte i deshtum.Dhe po u zgjodh , barra ne psikologjine popullore ka per ti mbeteur si LYPSAR . Ligavec Gollash ...u thone ne Korce ketyre tipave. Nuk eshte asgje personale per te , por keto menyra "pranimi ' dhe qurravitje pas shpalljes , mbajne ere dhe nuk flasin per Kocke Presidenti . I pafshi Hajrin po e zgjodhet nje Mehmur qe me shume do kruaje dhembet ...Te pakten Topi e shkrehu nga fundi ...I hodhi ca Gjyle smiley

Nje kandnidature e lloit te S.Ngjeles , si me i plotesuari ne strategjine e ekuilibrave Partiake. Nga Deputet i P.L , ne Minsiter i PS , nga Miku me i Afert dhe Konsulent i A.Hajdarit ne dyluftim burrerror principial me Krye Bishen e i "ngrire " prej tij .

Rob i alternuar dhe shkolluar midis dy Universiteteve ...Juridikut dhe Burgut . I kandiduar per K/bashkie me metoden Bajraktariste per ta 'shmangur " nga PD . etj etj . Teper aktiv ne probleme madhore te Identitetit dhe Dinjitetit te Shqiperise ! Inafte te vleresoje me te dobishmen ne Kohe . Flet shume ??? Posti te edukon veti te tjera !

Shume mund te nisen nga momente shperthimi emocional ...qe ne se do ishin kritere percaktuese kete Palacon qe kemi K/Minister dhe ate Dhine qe kemi K/Are Parlamenti nuk duhej ti kishim ne faqe te Dheut .

I nje Linje te tille mundet te ishte edhe Lubonja por ai eshte pa KOCKE ....si Statal . Te tjere me me kredibileitet nga te gjitha Linjat ,mund te ishin kandidatura , ne se do te duhej te ishte vleresuar PROCESI dhe jo koka ne sini e metodave bajraktariste te Babasqapit ! Eshte i vetmi si Individ qe ne cdo ngjarje te e vetmja  gje qe ben eshte "si ta ngatrroj problemin dhe ti hedh shqiptaret ne GRINDJE "

Nono Berisha Maskarai! 

Nano:

Në rast se PS nuk e mbështet, atëhere ekziston mundësia për krijimin e një partie të re politike që do të mbështetet nga ata që duan ti dalin zot fateve të kombit.

smiley  smiley

ka humor haleja! kete duhet t'ia japesh.

ka vendos me vesh opengat, boll mo ne llozhat e baletit vjenez.meqe eshte hap nje rubrike me vargje te zgjedhura, duhet me i cu selam ps-se me vargjet e  Cajupit:

PS  na u prish kanari/nuk eshte me ai i pari  smiley

Kjo e daljes per zot fateve te kombit nga nano me shkakton direkt ate reaksionin kur fillon njeri me ja fut kot ose me rrejt, e duron sa e duron duke tund koken me mendjen se mos po pushon, dhe ai qe e merr per miratim dhe shton dozen. Ne fund ka vetem nje lloj shprehje per ta ul prape ne toke "he me mjatf se i qive motren" smiley

Lideri Historik qe "prapa i vjen Historia " kercenon PS .....smiley

Vini re nje shume shume esenciale ne kete kembengulje

Berishes i ka Ardhe FUNDI !

fundi i malokut ne kete jete, duam apo s'duam ne, po i vjen natyrshem pavaresisht krimeve monstruoze qe i ka bere vendit dhe banoreve te tij; po zoti ku eshte?

E pra nese ka zot, duhet qe ky frymor te damkoset me vulen e ferrit dhe te denohet perjetesisht. 

Nuk e di po vetem ky mbiemri Zaganjori sikur eshte ca i kobshem....

po dhe ti pse lodhesh ta shkruash gjate. Bjeri shkurt dhe thuaji "zagari". Po te duash ta zgjatesh pakez thuaji "zagari i oborrit".

me dilka flamuri shqiptar,yes

Zagar- njori...Me theks tironce smiley

ca kobi ka ktu mer? para ktij, e kena pas ngju n'basketboll Bledar Zaganjori, dhe kur Vangjel Shundi i'a shqiptonte emrin, s'na u dukte naj gja e tmerrsheme.smiley

Bravo Egjipti. 

 

Ish- diktatori egjiptian (në foto poshtë duke dalë nga salla e gjyqit), pësoi një atak në zemër pak pasi u dha vendimi se ai do të kalojë pjesën e mbetur të jetës në burg. Ndërkohë, në vend shpërthyen protesta. Shumë njerëz ankoheshin për dënim të butë ndaj Mubarak. Të tjerë u ankuan se pse katër zyrtarë të sigurisë ishin shfajësuar. Dhe dy djemtë e Mubarak u shfajësuan nga akuzat për korrupsion. Por ndërkohë Mubarak dhe ish- ministri i Brendshëm morën dënim me burg përjetë, duke dhënë një leksion për Shqipërinë, ku po gjykohen ekzekutorët dhe jo urdhëruesit.

Ajo që habiti më shumë ishte një fjalim me fjalë të forta nga gjykatësi i çështjes, Ahmed Rifaat. “Njerëzit morën frymë lirisht pas një makthi që nuk zgjati pak, por 30 vite të zeza. Djemtë paqësorë të këtij vendi dolën nga çdo luginë e këtij vendi duke protestuar kundër padrejtësisë, shtypjes dhe poshtërimit. Ata u drejtuan për në Sheshin Tahrir, në Kajro, duke kërkuar vetëm drejtësi, liri dhe demokraci nga ata që e mbanin për fyti këtë vend duke bërë mëkate të rënda, tirani dhe korrupsion,” tha ai.

Xhezua paska pas qene anetar partie .qenka pranuar bash ne kohen e renies se se komunizmit po paska dale menjehere.I fundit qe hyri i pari qe doli.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).