Gdansk - 14/06/2012 - 20:45CET

Parashikimi i peshqve 

26 Komente

Ka ndonje shans Irlanda per barazim?

Fiton Irlanda.

Spanja fal nje gol.

Pra , kemi mbi nje gol diference. Behem me Spanjen duke fal nje gol.

U kthy nonji , keshtu ne pergjithesi, nga Austria per te lene breket ketu tek kjo neshje? smiley

 

Ndeshja ka 4 gola e me siper.

Basti im : ka pjesa e pare 2 gola. 100 krepa x 2.5

Basti tjeter : ndeshja ka 10 korne 150 krepa x 1.7

Spanje, Irlande, Greqi, Portugali .... U pallun gjermont tu ble uniforma per kta qe falin dhe bluzet lart e poshte mbas ndeshjeve smiley

E mer ti nuk te vje zeri? Je me Irlanden aty me nje shishe vere, me dhune smiley

Ooo, si mer me zorr me Irlanden? me dy gola ndahet, edhe bohem une me Irlanden. e kena?

E kemi. Neser mbushe kuleten dhe shofin Angline du pi vere. smiley

Ne oren 6 lu? se neshjen e darkes nuk e shof dot neser smiley

Rri me zemer tani 40 minuta smiley

kot se vuna me whiskey, ndoshta kisha fat. ku marrin vesh kta derr irlandezet nga vera, do i kem ofendu smiley

Po pse ore me fat je nis ti mer? smiley

Po deshe e anullojme se vajti 3-0. smiley

jo po u nisa me zotesine e irlandezve smiley Po ti pra ma dhe me dhune, megjithate do i qendroj bastit deri ne fund smiley

Qendroi : 4-0 smiley

Kete e kisha te qarte une, po doja me pa deri ne fund ... trapatonin e pagujne keta apo i pagu ai qe ta lejne te rrije te stoli?

Ore, ate qe me bere ti mua, dmth qe me bere me zor me Hollanden do ta nxjerr 10 fish.

Neser do behesh me ukrainasit

Pasneser me greket dhe prap do behesh me irlandezet kur te lujne me Italine.

Megjithse , mbase fiton ndonje gje kur te luje Italia me ate fare ekipi qe ka. smiley

Ca t'bona un ty mer? Iher t'thash vetem per hollandezet, ti do me ma bo gropen. Je qe je, a t'bohem dhe me san marinon dhe luksemburgun kur t'jene eleminatoret e? Bo sa i pashpirt ky mer ej, edhe me greket une qekam

1-0 , me lejen tuj. 

e beri dhe Torres me ne fund nje ''tore'', do thosh ndonje gjerman..smiley

Shi-shpanje ne stadium. 

Akoma s'i paskan shqepur 7-0 irlandezet?

I fusin dhe tre te tjere?

Tifozët irlandezë janë Die Hard kanë 15min që vetëm këndojnë smiley

Tifozat irlandeze u kenaqen duke kenduar.

Keta spanjollet jane qe mos qofshin. 

Mire. Si te doni. Mos me degjoni. Ju dola borxhit. smiley

Kater gola, 10 korne, gol i fal. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).