Gdansk - 10/06/2012 - 18:00CET

Parashikimi i peshqve 

Spanjë - Itali (sondazh) (0)

Itali
41% (18 vota)
Spanjë
41% (18 vota)
Barazim
18% (8 vota)
Numri i votave: 44

106 Komente

Sot, per cudine time jom me Italjonin.

Edhe aq cudi nuk eshte, hala s'e kam heq Spanjen nga lista e zeze. smiley

si s'ia vare dojcave mbreme? Zgjodhe Brazil-Argjentine? smiley

Me shume se nje TV smiley

Dojcat u mpine nga humbja e Hollandes. Plus ukrainaset i kishin bo terbjet smiley

Fiton Spanja. Portier te mire, mbrojtje te mjaftueshme, mesfushe te shkelqyer, sulm potent.(keto fjale i them me dhimbje)

Italia nuk eshte shquar asnjehere per rezultatet ne grup. Me vone i ndizen motorret.

Pupupu, si jane keto grupet sivjet. Gjynah keto perballje qe tani. Per mua e merr nje barazim italiani sonte.

Italia eshte nje ekip qe nukia di kurre se si shkon,aq me teper kete vit...Po ti shohesh keshtu ne leter jane mjaft te zgerlaqur....edhe une do thoja se Spagna eshte favorte ,po jo shume 52-48...keshtu do i ndaja

Besoj se italiani fiton sot pa shumë mundime.

prizreno, kshu kot, behet fjale per futboll ketu..smiley

Barazim, ose fiton Italia.

ps. Baloteli ka then qe po pati thirrje raciste do te largohet nga fusha.

Belulo , flm! Kampionatet janë së pari luftë e përgatitje psiko -mentale përveç se teknikë e taktikë, danezët dhe portugezët e treguan kte edhe pse me rezultate të kundërta.Italianët janë praktikë plus që kanë për detyrë të lajnë ca gjynahe me tifozat e vet. Spanjollët janë të lodhur dhe të "fryrë" , ndoshta e marrin veten pas humbjes me Italinë.

Nuk e kuptoj si qenka Spanja me mire ne leter dhe pse? Ne cilin repart eshte me mire spanja? Une do thosha vetem ne mesfushe ndoshta. Per mua jo vetem fiton Italia, por duhet te jete favorite.

Europianin e fiton Franca ose Anglia.

Në tenis po , sot fiton Nadal (spanjë)

Cuditerisht kjo me eshte Italia me simpatike nga te tera Kampionatet e fundit, ndoshta ngaqe jane bere me modeste nga skandalet ne baste.

Ke italioni do bej tifo vetem per Giovincon, alias milingona atomike..

Kur ka ardhur puna per t'ia ulur pendet ndonje kombetareje, Italia eshte rekordmene. Vetem Argjentina i mungon ne liste, se gjithe te tjerat i ka dominuar: Gjermanine (zbor, GJITHMONE), Brazilin, Francen.

 

Sot e ka radhen Spanja, qe ne 2008 kaloi me penallti. S'ka me sot, gol Cassano! smiley

 

Forza Azzurri!

Italia s'ka gje..e shoh keq..nuk me ngroh as Pirlo,Balotelli e Cassano..nuk ka mbrojtje..Italia pa mbrojtje nuk eshte Itali.

Une jom tifoz i Gjermoneve,pelqej lojen e Spanjes,dua qe Italia te fitoje se spanja nuk ka njohur Kosoven si shtet.

Pashe dje tenis ,finalen Roland Garros .Sharapova vs Sara Errani.Tashti Sharapova 1.85 e gjate ,statuaria ,siberiana ,algida krejt e paafte me te emocionu.Errani 164,pak sa rrumbullakçe....te gjithe simpatine e publikut.Fituese e turneut ne çift ,me sa duket pagoi lodhjen  e gjate.E mrekullueshme ,humane jo extra terrestre si Maria...

Sot do bej tifo perDjokoviç.Eshte shume simpatik e tifoz e mILAN...Nadal eshte skizofrenik,me tike nervose...

Brado, si thu do e dajme barazim me Danimarken?

Ska meshire,vetem fitore smiley

sikur ti jepnim dhe nji shanc per reflektim, them une

Ne fakt pse jo,mbarojme pune shpejt e shpejt me ca Oranje qe sillen neper stadium si koqe kanari smiley

Po fillon tenis,Finale Roland Garros meshkuj.Djokoviç-Nadal .Legjendare.A plu's tard...

Une jam me Italine per hater te mamit, sic isha me Gjermanine dje per hater te babit smiley Ishalla po evitohet nje konfrontim intra-familjar me tutje, se do me duhet pastaj te terhiqem duke thene c'me duhet mua, une jam me Brazilin smiley

spanja kampione e euros

çthua shqipe?!  kampione e euros (€)   eshte Greqia me rreth 110 miliarde te marra nga BQE..  Spanja ne vend te dyte..smiley

pse thua ta marre greku?

ja dhane njehere ne 2004-en me ''mik''.

e mori setin e pare Nadal.., hallall!smiley

Italianet me beterr se kurre kete here. Aspak italiane dhe pervec Pirlos s'kane cilesi.  Mbrojtje cka, por jo e shkelqyeshme me tipa si Cannavaro, Maldin e Nesta.  Pa trekuartist te tipit Totti a Baggio.  Dhe ne sulm? PsikoBaloja dhe nje tjeter problematik si Cassano.

Spanjollet skuadra e dyte me e forte mbas gjermaneve, por kane pesuar ulje ne mbrotje (pa Puyol, Pique ne forme jo te mire) dhe sulm (pa Villa, Torresi akoma jasht forme).  Rritje e madhe ne mesfushe por dhe kjo perben problem per Del Bosque sepse s'ka si te luaj Alonson, Xavi, Iniesten, Busquetsin, Cazorlen, Maten, Silven e Fabregasin ne te njejten kohe.

Shife Pirlon tani... 

E priti Ikari, me falni, Ikeri.

Normal, portieri me i mire ne bote.

Del Bosque dashka tu beka Guardiole me zor.  Vetem Mata jasht fushes.

Oho, bolleku i mesfushes e paska detyruar Del Bosque qe te luaj pa sulmues fare. 

Kisha harruar sa shume i urreja shurrat e italise qe hidhen pertoke sikur i ka zene plumbi pa i prekur fare...

/fuck italy

A ka me bqira sesa spanjollet mer? I ke pare balerinet e Barces ti? smiley

Jepi pipino, mio cuore smiley

Italianet 3-5-2, formacion i pa perdorur ndonjehere nga ata.   Risi e Prandellit.  

haha u qellua dhe nje tjeter me plumb...

duhet tu jepet kartona, ose cmime oskar per kete lloj aktrimi

E pe Busquets si i rane te fikte? Te krahasosh keta legena me italianet, veç ti mundesh. Do jesh tifoz gjerman, me siguri...

Jam tifoz i Danimarkes... smiley

Injesta... lojtari me i mire ne fushe per momentin...

Cassano i ve sterkembesh portierit Spanjoll, tre metra larg topit... LOL smiley

Kjo ndeshje eshte me shume komedi se futoboll

Breshkaxhinjt po lujn me mire keto momente... Nja dy shance te pastra qe priten nga portieri spanjoll...

Balloteli nga ana tjeter perfaqeson qytetarin modern Italian. E ka marr soxhornon ky, apo mos eshte rrefugjat?

Baloja hapi vrime ne fushe duke i rene me grusht smiley

Ec aty España smiley

Ndeshje teper e mire.  Shume e hapur e me plot shance per te dyja skuadrat.  Italianet shume me mire se c'prisja.  Cassano shume mire me levijet e tija per te gjetur hapsire.

ore, me bejne syte mua, apo spanja eshte tu lujt 3-7-0? kesaj i thone risi. smiley

4-3-3 por pa sulmues ne pozicionet sulmuese.  Fabregas si false nine.

Jo nuk tbojn syt. Spanja thjesht nuk do me humb
E per sa koh nuk kan deep threat italjanit i shkelqe ftyra smiley

Hajt se me mire do behet

A di ndonjeri ndonje link???

kur fillon ndeshja?

Ndonje link ku mund ta shofim ndeshjen.

Italia deri tani e ka bere Spanjen kaps. Nuk ju lene hapesire fare. Une nuk i kam qejf fare italianet, c'ti bej mamit smiley po sot duken qe i kane bere detyrat e shtepise per llojin e lojes se Spanjes. Nqs Italia nuk lodhet, Spanjes i duhet nje plan B sot.

Baloja nje me nje me portierin dhe pa pritur pati nje lobotomi smiley

dy ekipe me brek neper kembe, qe fitojne jo nga menyra si luajne por nga menyra si mendojne.

S'ja ke idene futbollit.  Kjo eshte ndeshja me e mire e kampionatin deri tani.

Di Nataleeeeeeeeeee

gooool

u be hi balotelli, haha

Nice sub.

Ahahaha....eh c'ben eksperienca. Skile te vjetra italianet smiley

1 me 1, Fabregas. Gjume mbrojtja.

ooo ca goli ..... bravo spanja..smiley

smiley me pelqeu  shume ky gol, kishte shije

gol i bukur vertet.. bashkrendim  i fantazise se dy lojtareve,  se nuk mjafton idea qe ta çosh topin  pas shpines  se dy mbrojtsave italjane,  por  duhet  ta kuptoj  dhe ai tjetri (ai qe beri golin)   idene e shokut te vet   dhe te gjendet  ne  momentin dhe vendin e caktuar..smiley

Kjo ndeshje po e ngre nivelin tani ne pjesen e dyte 1-1 smiley

Po nuk pati pak itali nuk ka nivel askund smiley

Feta Feta mbrojtja italiane nga Iniesta, Silva dhe Fabregas.

Vertet ndeshja me e bukur gjer tani. Por kam shume besim tek Italia sot, kane "eye of the tiger" sulmuesat, sidomos Di Natale.

Epo kaq shumë bukuri smund tia lejojnë vetes italianët. Prandaj fillun me faullet.

 

Torres more Torres u bere si Baloja.  Bjeri more topit e caje rrjeten!

Bufon te keqen mema smiley 1000 dita

Me gajasin ca fuckin haterz qe s'dine ku te kapen e bejne batuta dy lekshe. Fakti eshte qe Italia meriton ta fitoje kete ndeshje kunder kampioneve te botes e te Europes ne fuqi. E meriton PASTER, pa asnje cen. Jo po beri faull ai... te qifsha trute, ku ka ndeshje pa faulle? Nuk e rrezoi kur po fluturonte per ne porte, por mu ne vijen anesore. FUCKIN HATERZ!

Tani une them ndeshja del 1-1 smiley

Desh gabove, se e gjuajti mbi traverse kete golin e thjeshte si nje gote uje Torresi smiley

Jam shume i kenaqur me 1-1. Sic tha dikush me lart, ne grup asnjehere s'te le pa mend Italia, kur vjen puna tek ndeshjet me eleminim te drejtperdrejte, aty te le pa breke. 

Jo more, a je i sigurte qe del 1-1?

50 krepa ka ndeshja dhe 2 korne te tjera.

pra, nga minuta e 85 deri ne fund

Me kaq krepa qe con dem ti, te pakten gjysma e Afrikes do kish c'te hante smiley

Se mos i numuron njeri kornet ketu. U bene dy korne smiley

O Torres O Torres...o...o djali i mbare! C'te ka gjetur sot?!

Shife kut te bejn gol italanet tani 

Mu bë qejfi për Di Natalen, se është rob zoti. 

bravo Italia. 

Ndeshje bukur..rezultat i kënaqshëm , do ishte demoralizuese po ta humbiste si njëra si tjetra.....Go on Ireland smiley

Isha me Italine. E parashikova barazim. Mire sot.

Pse s'na e the me pare ti neve? Ta linim zemren ne vend.

Ta merrja zemren tende per dore e ta sillja ne shpi se kish humb rrugen? Holle holle po m'thu police? smiley

Me mire Kavooo dje qe m'tha diktatore smiley

 

smiley

smiley

Police e? Jo m'u thafte goja, jo.

Gjynahet e Kavos nuk i mbaj mbi kurriz une. smiley

Prap drame italia daljen nga grupi smiley

Si mund te besh tifozllek per keto dy kombe?

njeri kerkon borxh 100 miliard nga qielli

tjetri eshte komb schettinosh... smiley

Keto jane ti perplasesh te dy mas murit qe mos cohen mo...

sikur te lozshin kanadezt futboll....

po ike se na cave trapin..vete flet vete pergjigjesh, hapesh bythesh kot me kot, me ta pare pashaporten me siguri e ke nga momli. nuk shihet loja nga kombet po nga cilesia dhe te dy keto ekipe jane te nivelit te larte. palle cari

smileysmiley

te nivelit te larte jane nga fitoret (italia se spanja ka fituar vetem keto vitet e fundit) po jo nga cilesia e futbollit. 

katenaçion kane shpik italianet vetem. lojen mbrojtese me ndonje gol qyl ne shtesa ose penallti. 

loje me te mire ka treguar hollanda qe i mungojne titujt e medhenj.

diferencen ndermjet ketyre shteteve e ben kryesisht kombi. spanja, italia, gjermania, jane kombe me te medhenj ne numer se hollanda dhe portugalia, ta zeme. e kombet e medha ne numer behen fitimtare prej hallit, siç po behen kinezet megjithese nuk jane race per sporte. 

çdo kroat, eshte lojtar me teknik sesa çdo italian apo spanjoll, aq me teper kur dime qe ky perzgjidhet ne nje popullsi sa vetem nje qytet i dy kombeve te tjere. problemi eshte qe kroati nuk e di sesi fitohet, se nuk e ka fitoren domosdoshmeri kombetare, per rrjedhoje as mentale, kenaqet dhe me pak.

Catenaccio Italia smiley sidomos me Brazilin ne 1982, apo me RFGJ ne finale. 

Kinezet s'bejne per sporte smiley sidomos ne not, ne trampoline, ne gjimnastike jane kot fare smiley

 

Mjeshter i midhjes dhe i peshkut je!

ti do te thuash qe meqenese ka fituar me brazilin ne 82, ka futboll me te mire nga brazili ? 

Brazili e ka futbollin pertoke, pikerisht nga 1982. Ka fituar dy boterore qe atehere, por absolutisht pa i dominuar ato kampionate e pa na lene pa mend, megjithese ka patur gjithmone yje te futbollit boteror ne ekip. Dua te them qe Italia ka qene Meka e futbollit boteror ne 30 vitet e fundit, ne rang klubesh sidomos.

 

PS: Ke Uruguain qe eshte nje bythe vend, por qe ka fituar plot 2 kampionate boterore, te dytin mu ne Brazil, kunder Brazilit... mijera te vetvrare ate nate.

Ndeshje e shkelyqer.  Spanja dominon zoterimin e topit. Por ne gjuajtje jo ndryshim i madh.  Risi formacioni dhe taktike nga te dyja skuadrat.  Italian 3-5-2, spanjollet 4-3-3 pa asnje sulmues apo pyke te vertete.  Pirlo, Cassano dhe Iniesta shkelqyeshem.  Ndeshja duhet te ishte fituar nga Spanja po mos te ishte per avdallekun e Torres. 

Bravo Italia, me mire se ç'e parashokova..... dhe kjo ishte ndeshja me e bukur deri tashti ne kampionat....

ps

Se ç'me nxorri mallin e Gim Jankut nje spanjoll, ( nga konstrukti dhe koka, jo nga tabjatet) qe fale komentit te Lad Grillos, nuk ja mesova dot emrin......

breshkamedhenjete ishin dobet,po rrofte Bufoni ,qe lozi i vetem kunder 11 spanjardeve

Ca ka humbur ai Balotelli...Ndeshje e mire,barazimi rezultati me i drejte..Hallall Di Natale...Me kujton disi Gianfranco Zola,nje nga lojtaret me te nenvlersuar te futbollit italian..nejse mendoj se Italine e vertet do e shohim me Kroacine e Irlanden..p.s. me beri pershtypje..Thiago Motta kendoi hymnin italian.

te nivelit te larte jane nga fitoret (italia se spanja ka fituar vetem keto vitet e fundit) po jo nga cilesia e futbollit.....kush keshtu   smileysmileysmiley

Ky kurreshtari si specialist i Midhjeve , me kujton ca xhaxhi veterane te Kohes , qe sa here mundeshim e kishin nje shprehje si .....

Luajtem mire njedizaj po na munden .. smileysmiley

Myleri famshem i Jermeneve kur i dhane kepucen e ARTE Bekes u merzit .

Perse ... e pyten

Futbolli eshte GOL dhe Golat i banj une ere ....tha

Luantem mir njdizaj... 

Loool

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).