Artan Hoxha mbeti President ne tentative, duke u terhequr dhe dhene justifikime te mjegullta. Kush e ka rradhen?

Ministri i brendshem Bujar Nishani eshte emri i rradhes per tu bere President. Por cilat ishin arsyet e terheqjes se te dytit kandidat te mazhorances ne 3 dite? A do te jete z. Nishani sonte, i zgjedhuri i ri ne Krye te shtetit?

“Deri pas mbledhjes se mbrëmshme kam shpresuar se procesi presidencial do te mbante frymën minimale të mirëkuptimit dhe konsesualitetit, madje dhe sot ne mëngjes pasi kam marrë me qindra e qindra mesazhe urimi një pjesë e mirë e të cilave më kanë ardhur nga individë brenda dhe pranë partisë socialiste, kam vazhduar të shpresoj se procesi presidencial premtonte ende mirëkuptim dhe konsensus, por duke parë qëndrimet e eksponentëve socialistë dhe pranë tyre të cilët filluan të përdorin me agresivitet dhe egërsi të gjitha llojet e akuzave të bajatosura në këto 22 vite, përfshi shpifje dhe shantazhe arritën në përfundimin se procesi presidencial nuk mund të ketë as minimumin e civilizimit dhe të, dhe aq më pak të vullnetit të mirë për zgjidhje të arsyeshme dhe konsensuale. Arrita të kuptoj se në procesin presidencial për shkak të interesave politike nuk lejohet të kontribuojnë faktorët civilë. Unë e kam ndjekur nga shumë pranë procesin presidencial, kam komentuar dhe pak shkuar në favor në favor të zgjidhjes së arsyeshme dhe konsensuale. Mendova të kontribuoj në instancën e fundit për të njëjtin qëllim, por për gjithçka çfarë shpjegova më lart deklaroj se nuk mund të jem më pjesë e vazhdimit të këtij procesi, i cili me sa duket paralajmëron furtunë”

- Artan Hoxha

348 Komente

Kam nje pyetje: Perse nuk bejne Princ Leken president? smiley

Po ik o salush i vogel! E thashe nje here! Logjika qe perdor ky ne argumentet e analizave ne TV, eshte e nivelit te peshkut, tip xhibi, kevinjon. Per forume eshte i zoti. Per president, as e beja dot lidhjen e tij me ate lloj figure. Te thuash mire beri Garda qe vrau, sepse po sulmoheshin, nuk je analist me i mire se Arian Palle Cani.

Hiq menjane faktin qe eshte pjese e PD-se dhe e Qeverise, si individ mua Bujar Nishani me duket shume me i pranueshem se kandidati qe sapo u terhoq. Por kjo eshte vetem ndjesia qe me jep si njeri, komplet perceptim emotiv i imi. Megjithese une besoj se keto ndjesi nuk jane aq arbitrare, perkundrazi.

Nishani flet si polic rruge. Beri mbledhje ministrie e mblodhi gjithe mediat per te thene: "Policet duhet te sillen mire per sezonin e plazhit, nuk duhet te perdorin fjale te pista". Ministri qe del e thote se police s'duhet te flasin fjale te pista. Ku s'di te lidhe fy fjale. S'ka nivel e karakter as per minister kukull, as per me poshte. Jo me me lart.

Kaq shume kunder paske qene kunder kandidatit te fundit? Mua mu duk vertet se te pelqeu, per ceshtje afrimiteti te unit, te dy analista, te dy me syze..

them se ne fund o do dali fatos nano, ose zgjedhje te parakoheshme.. 

diktatura e ka rradhen ne shqiperi. s'do shume mend, se shqiptaret nuk jane tolerante.

Ne fakt duhet t'ia kishe vene titullin "Hajde rradha..." dhe fotografia ilustruese duhet te kishte qene berberi qe pastron karrigen nga leshte e paraardhesit me shkundje peshqiri. smiley

Ose kete

 

Berisha eshte mjeshter i stilit alla 'njeri i bezdisur" qe e con tjetrin deri tek pika kur thote "aman bej c'te duash vetem na u hiq sysh". Tjetri ne kete rast eshte populli.

Sidoqofte, urime per presidentin e kushdoqoftur.

Hoxha ka ndonje "cen ne biografi", perndryshe nuk terhiqej ne bote! Edhe ketu ne Peshk eshte pergojuar per vjedhje gjate kohes si minister i Berishes I, apo bashkepunetor i sigurimit te shtetit perpara renies se diktatures. Ka shume gjasa qe ndonje personazh i erret, ne dijeni te ndonje informacioni ta kete shantazhuar direkt Hoxhen.

Nje tjeter skenar eshte levizja e pushteteve brenda mazhorances, qe shikonin tek Hoxha nje eksponent shume prane Bashes dhe grupit te tij te influences.

Berisha ne kete pike do "vloje" (kujtoni 21 Janarin...) dhe do ta zgjedhe Presidentin me forcen "muskulore" te kartonave te mazhorances (Nishani i bindur dhe pa asnje pretendim eshte ne kete pike shume i favorizuar)

Ne fakt edhe Braçja keshtu pohoi, qe Artan Hoxha u terhoq menjehere pasi u kerkua nje "hetim" ne biografine e tij. Per Nishanin gjithashtu, thote qe s'mund te jete kandidat per president pasi nuk permbush disa norma te Kushtetutes (cilat?). Lemsh!

Ndoshta ate qe drejtonte "pucin" e studenteve te Akademise Ushtarake ne 1991.

kujt ia merrte mendja qe do tia arrinim kesajj dite.... shqiptaret sdenjojne te behen presidente...smiley

......te ishte per doganiere...,pooo.smiley

kjo eshte e forte fare : dule dhe idrizi njeri grek tjetri cam propozojne nanon. ky eshte kompromis!!! hahahah

+11, vecse jo kompromis, por dakortesi!

Ose shkerdhatesi, si te doni ju.

"Jepi Cezarit ,ate qe i perket Cezarit"

Ajo kepuca me duket se eshte e imjasmiley

Po kemba ?

Kepucen time e vesh vetem unesmiley

Jap 5 pula e 5 gjela per ate qe jep informacion per gjetjen e presidentit smiley

http://www.gazetatema.net/web/2012/06/11...

Kushdo që ndihmon muxhahidinët për vendndodhjen e Obamës do marrë 10 deve, kurse për Klintonin do marrë 10 pula dhe 10 gjela”.

smiley U kap ne seder arapi?...Si ka thene njeri te bej ndonje xhiro andej nga shtepia e bardhe?..mundesisht me uniforme ceremoniale. E ka te sigurte nje takim koke me koke me Bin-in i cili ende po pret per ato virgjereshat e permtuara.. smiley

LSI mbeshtet Kandidatin e Mazhorances z. Nishani.

Normal, ishte te lista e djeshme.

Lajm i momentit te fundit: president zgjidhet ne ora 21:00 Arben Imami

edhe une ashtu them. beni do jete president.

Ti sikur e kishe te sigurte fare per Haxhinaston.

ne rast se hoxha do kishte cen ne biografi nuk do kishte pranuar qe ne fillim kandidimin. eshte aq sa te dije se biografia do hetohet ne baze te ligjit per pasterine e figurave.

Kete te ben dashnorja smiley

smiley po pse gjithe presidentet me dashnore i keni korruptu ju te partise smiley

Shvajstager president! smiley

Me duket se Berisha po ja fut kot me kete Nishanin. Pse nuk zgjedhin nje presidente femer? Te jete e bukur, goce beqare, te kete mbaruar shkollen ne Amerike etj. smiley

36" 26" 36" ? 

Ca jane keto permasat e gjoksit apo numri i kembes? smiley

vithet - beli - kraherori

Edhe sikur te jete nje cike e shendoshe s'ka problem se per presidente e duam se duam per porn star. smiley

E dum te sakte, se perfaqson gjith shqipnin.
Ky aktuali e ngriti steken ne ket drejtim u fut ke top ten i botes smiley

Now...me ligj fotografia e presidentit duhet te jete ne cdo zyre. Nga ana tjeter, zyrtaret kane goxha kohe te lire, keshtuqe...

Hmmm:
Nga ana e tij, Edi Rama, i cili ka kërkuar një proces jo të imponuar, sipas tij me emra që vijnë nga maxhoranca, ka propozuar emrin e Aleksandër Lleshit. “Ismail Kadare më ka propozuar emrin e zv.shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë, Aleksandër Lleshit”, mësohet të ketë thënë Rama në takimin e djeshëm. Emri i Lleshit është kundërshtuar fillimisht nga Patozi. “Kemi 10 vite që kërkojmë emra nga ushtria, Ne nuk jemi vend ushtarak që të ta bëjme Presidencën ushtarake”, mësohet të jetë shprehur Patozi. Më pas, maxhoranca nuk e ka marrë në konsideratë emrin e zv.shefit të Shtabit të Ushtrisë. Në përfundim të debateve, partitë e maxhorancës kanë mbështetur një figurë jashtë politikës, duke i dhënë mbështetje maksimale Artan Hoxhës, ndërsa Edi Rama e ka refuzuar atë, duke mbyllur në këtë mënyrë dhe takimin.

Si nuk u gjend nje president dalezots xhanem qe te plotesoje identikitin, modalitetet dhe plotvullnetshmerine prevaluese multibilaterale.

Tan Hoxha ka sqaruar se ai kujtoi se behej fjala qe te zgjidhej prepotent dhe tha hajt po e provoj, kur e sqaruan qe behej fjala per president, u terhoq.

Tashi le te propozojne Dritan Priftin me konseksualitet, i ploteson te gjitha kushtet; ka qene me te tere, ja ka futur te tereve perfshi dhe veten, dhe tani s'eshte me asnje se se do kush. Plus ka edukim Harvardi dhe para sa te duash. What more can you ask for.

Ky argumenti qe "ka punuar me te gjithe" ishte thagme fare. Si te thuash per nje prostitute" ka shkuar me te gjithe por eshte e virgjer" lol

Ka vetem dy emra konsensuale per momentin: Dritan Prifti dhe Vangjel Dule. Une jam per kete te dytin se nuk eshte perfolur ne afera korruptive.

Ore, ka ndonje huq nga Sala ketu apo jo? Rama e bllokoi dhe kete? Shef ndonje problem ti plako nga naltmadhnia apo jo?

smiley

lol, artan hoxha paska qene fuks-hahahahahahahahahah! Jam kurioz te di se kur e kane rekrutuar, kur ishte ne shkolle te mesme apo ne universitet? 

Tani po e kuptoj ate menyre te verber sjelljeje qe kishte ky frymor ndaj eprorit te tij, kriminelit sali! Megjithate, tani e keqja i kaloj, tashme artan je i lire, aspak i kapur apo i shantazhuar. Pun e modhe qe nuk u bere president, ne fund te fundit, fitove lirine dhe qetesine e shpirtit tennd te trazuar.

Po ku e rru njeri se ka qene fuks ketu te ne??? Amoni mer pse i besoni keto gjona vcetem se kane nje tis konspiracioni? Ne kena pa ne tv Meten me syte tane, edhe s'i ka hyre gjemb ne kembe, jo me t'i hyje ndokuj se paska fuksu para 20 3 kusur vjetesh!!! Nuk u bon dot votat se do jene rrebelu ata te Jozit. Kaq e thjshte eshte kjo pune

nuk e di a e ndegjove Ramen qepare tek Topi? Nuk e tha direkt, por e la te kuptohej qe kjo kishte qene aresyeja pse artani ishte terhequr. Une te pakten keshtu e kuptova. 

ajo qe vihet re nga keto zgjedhje eshte qe ne shqiperi nuk gjenden personalitete TE NJOHURA jashte politikes.

te gjithe pra detyrohen te merren me politike, duke gelltitur nje luge çorbe te prishur per ta vjelle pastaj tere jeten, per te patur nje jete sadopak korrekte. 

pra gjendja nuk ka ndryshuar fare prej kohes se Enverit, kur per te bere cilendo lloj karriere, duhesh te ishe anetar i partise.

Lajm i sekondes se fundit. Eshte arrit konsensusi per emrin, Artan Lame. Me ne fund, se u lodhem nga kjo histori.

smiley he mos u tall.e di sa mire i behet.kohe ne dispozicion per te zhvilluar pasionin e tij si filatelist.

do i jepet mundesia te behet dhe filantropistsmiley

Nuk ka qenë kurrë filatelist. Është koleksionist shumë i mirë i fushës së numizmatikës (monedha-kartmonedha), faleristikës (medaljeve) dhe uniformave e objekteve ushtarake. Fushat e koleksionimit të tij janë pasione mbretërish, si V.Emanueli II, Franko, Faruku, Elizabeta. Afërmendsh, kuptohet se nuk mund të merren katunarët e peshqit me këto punë.

Ne katunaret koleksionojme vec letra camcakezash

jete korrekte? cfare jete korrekte mund te kesh kur te bulerojne mollaqet dhe terbon gjithe lagjen me ere? Po e hengre corben ky eshte "deal"i.

E gjitha kjo farse kuterbon ere kermash. Tan Hoxha dihej qe ka qene informator, e prandaj Berisha e besoi te pranueshem per minorancen, se helbete "e kini pas tuajin". Une parashikoj qe kandidati Nishani nuk do marre votat e duhura dhe ne raundin e peste do dale kandidat Berisha dhe kryeminister i ardhshem eshte Meta. Ndersa Rames do i jepet "kocka" e zgjedhjeve te parakohshme diku nga pranvera. E keshtu edhe mishi u poq edhe helli nuk u dogj.

Ligja thote tjeter gje. Nese ne raundin e 5-te nuk ka te zgjedhur faktik, dhe nese interpretohet se mandati i Topit eshte i skaduar, atehere presidente e perkohshme behet kryetarja e kuvendit. Dmth nje cope mishi, pa sy, por me lesh.

Jo me lla, ligjin ne e bejme si dum vete. "per hir te integrimit nuk mund ta leme vendin pa president", "ncknck sbehet llaf". Atehere, Berisha president run gjon e vet, Iliri kryeminister 1 vit run gjon e vet, Rama fitues i zgjedhjeve te ardhshme (te parakohshme sa per emer qe ti dale llafi piktorit) run gjon e vet ne kasollen e vet socialiste dhe Nano me bisht neper shale (po kjo eshte moot) shkon ne Vjene i pamundesuar per ti dalezot kazinove.

Te tera palet bien rehat, stabiliteti i nderkombetareve ruhet (edhe pse me hunde te mbyllur me kapse rrobash prej druri nga ato te kohes se komunizmit) dhe deri ne krizen e ardhshme (te paevitueshme) ekonomike bie qetesia.

Mbyllet perkohesisht perdja do thoshte The Bard of Avon.

...nxehtesia e veres i terbon shqiptaret...

 

Mendoni pak se: per Artan Hoxhen firmosen 40 deputete, tani edhe 20 te tjere firmosen per Bujar Nishanin, do te thote se PD nuk ka me firma per kandidat tjeter.

Pra, nese Nishani nuk fiton, PD nuk ka firma per kandidat tjeter, pasi vetem per nje kandidat mund te firmosi deputeti.

Po vjen ere zgjedhjesh te parakoshme...!!!

nuk firmosin dot persa kohe kandidati nuk ka dhene doreheqjen. tani qe ai nuk eshte me ne gare, mund te firmosin prape

nuk jam shume i qarte, por ndoshta ke te drejte, ndoshta

Nje deputet s'mund te firmose per 2 emra kandidatesh............

Neni 87
1. Kandidati për President i propozohet Kuvendit nga një grup prej jo më pak se 20 deputetësh. Një deputet nuk lejohet të propozojë në të njëjtën kohë më shumë se një kandidat.

nishani i gjeti 21 firma, gjithsesi

po s'u zgjodh nishani, s'ka me smiley

E ndjen eren e dhjerjes ne breke te Edvinit o shoku Redi?

Sa interesant behet peshku ne raste te rendesishme politike. Te gjithe heqin dorashkat e "te moderuarit" dhe rifuten tek llogoret e partise. hahaha

Bursat kane reagu negativisht per kete lajmin e terheqjes si kandidat te ketij Tan Hoxhes .( kokrres se legenit ). C`na bete o njerez !

Mire qe Artan Hoxha u terhoq.
Do te me behej qejfi sikur te zgjidhej Bujar Nishani.
Nuk do te me behej qejfi sikur te zgjidhej Arben Imami.
Katastrofe sikur te zgjidhej Fatos Nano.

Nga behet Ceka, pse u harrua?!

 

Prit se ka kohe. smiley

Po tashi min e perbrendshem e merr Lsi-ja ?

Jari for President!!!

Pas terheqjes se Artan Hoxhes po diskutohen emra te rinj. Mazhoranca, per te ruajt fytyren eshte fiksuar te nje tipar i ishkandidatit te fundit, dhe ka hedhur ne tryeze tre emra; Artan Lamen, Artan Shkrelin dhe Artan Fugen, Rama nuk po pranon asnjerin prej tyre. Per te parin thote se i ka dale kunder te prishja e lulishtes ne qender, per te tretin se eshte as majtas as djathtas, per te dytin se eshte teper servil ndaj tij dhe i vjen keq per vendin. Ka mundesi te mbetemi prap te Nishani.

c'ne te nishani? ai s'e ka emrin artan. po qe per te rujt perafersisht profilin, le te vejne naim cilin

Pse sipas teje Naim/Henri Cili s'e ka emrin Artan ? Pa pyete, kur te thote se gjyshi e therriste Artan.

Artan Cili for President !

Cili nuk pranon se fiton shume me teper si administrator i UE-se, nuk kemi cti bejme.

Duhet femer : Naime Cili 

Rama kerkon te vendoje Artan Mullain, shkrimtari i shquar qe u kthye nga emigracioni te ndryshoje vendin nen siglen e PS-se. Berisha as denjoi t'i ktheje pergjigje.

Epo mire, te pakten e morem vesh qe ka konsensus per emrin e Presidentit te ardhshem, do quhet Artan. Tani halli eshte te gjejne konsensus per mbiemrin.

Dita e Artanave mbrriti! (kam arsye personale te ngazllehem smiley )

U gjet konsensusi; emri i ri do jete Artan Mustakuqi smiley

jo po Artan Boisa !smiley

bohuni te dy, Artan Boisa Mustaqekuqi smiley

me nje kusht, qe nick-u im te jete para ktij,se perndryshe une jap dorheqjen.smiley

ohu, ik o vlla se nuk e gjen njeriu gjuhen me ju. rrini ministra pra se s'kam ca t'ju boj smiley

dakort, po e ktheve ne Mustaqeziu smiley

do e ket pas problemin me mbiemrin, se per emrin se besoj se e kishte lone pa e bo president

ue pedro me mustaqe ca filmi modh qe osht hahahah

I vote Perdro smiley

Dorëheqja është diktuar sapo PS ka kërkuar, në mbështetje të ligjit të lustracionit, hapjen e dosjes. Gojët e këqija këtu në Tiranë, por dhe të tjerë te PPU-ja, thonë se ka qenë bashkëpunëtor i sigurimit të shtetit, që në rininë e tij. Rrëmuja me të cilën dalëzotsat (termi i Galdinit me të cilin prej 2 javësh po tallin byçën) e qeverisë dhe PD-së, kërkojnë presidentin, nuk u lë kohë të ngarkojnë organet respektive të verifikojnë sipas ligjit veprimtarinë e tyre. Arsye tjetër është edhe se kryeministri nuk flet me ata të Shërbimit informativ të Shtetit. Zot, na ruaj nga ndonjë president, agjent i serbit ose grekut! Rrokopuja këtu nuk të lë më të shohësh dy hapa tej vetes. Dalëzotsat janë të lodhur.

 

Cpaska qene ky Sigurimi mer, bo bo bo te gjith po na dalin agjente!!!!

Une se mor vesht ca te keqe ka me qene Agjent.

Nuk e ke keq. Detyren ndaj atdheut ka bere!

I bie me qene shume socialist pastaj smiley

Lol. smiley sorru e kisha per bradin kte.lol.agent.

Sidodofte ,nje gje po behet e qarte nga keto deshtime te njepasnjeshme te kanditaturave mazhoritare ,qe :absolutizmit te sendertuar nga Berisha ,si mbeturine e koheve barbare ,po i lekunden themelet  ....

.......mos te zgjedhesh dot as presidentin!

PS:jam kureshtare se ,si do ta  analizoje tash e tutje Tani ,"europianizmin" e Berishes.smiley

Tanin e kandidoi Berisha, cfare problemi ka, duhet te jesh nga venusi te mos kapesh as kete.

Nejse, ke kap ate fjaline e pare, e bere tenden edhe sot.

te shkoi huq vleresimi per Tanin, Zaganjorin , a si?smiley

keta terhiqen vete, nuk kemi c'ti bejme, surprizojne dhe doktorin, jo me ne te tjeret.

Votoni ne ora 5 Jar Nishanin me mire, se ne ora 9 e ka radhen Zhozi. Perhere e me lart do e ngreme steken.

Nishani s'kandidoka dot perderisa eshte minister. Duhet te jape doreheqjen e cila duhet firmosur nga presidenti. Lesh me qime moj Fatime, dridhe Like se na fike!

Po kete nga e more vesh?

E tha Tos Nano kete, duke cituar Kushtetuten. Lexova qe edhe per doreheqjen e firmosur nga Presidenti, duhet votim ne parlament. S'kane kohe smiley

Neni 98 i Kushtetutës thotë se: “ Ministri emërohet dhe shkarkohet nga Presidenti i Republikës, me propozim të Kryeministrit, brenda 7 ditëve.Dekreti shqyrtohet brenda 10 ditëve nga Kuvendi.”

ja firmos bamiri jarit per tre minuta, ja firmos se e ka merak jarin

Ca e ka Bujari Omer Nishanin? Fis?

Si s'njeli gjo pa dale ne gazete keto dite. Ec e kandido masanej. Ene ke ke pas ne tetevjecare ta qisin  smiley

ec se me mire keshtu, largohen llumrat nje nga nje e s'kane me goje te japin leksione demokracie e te na shesin humor apo ironira dylekshe. pse shkon me larg, shih ppu-ne e diteve te fundit, slash seksioni kyltyre/slash seksioni gjuhesi-dialektologji.

Me duke se te ne (si per cdo gje tjeter), nuk funksionon ashtu plako. Sa me shume dalin, aq me shume felliqena edhe s'na bem me pershtypje. Cudia mo e madhe 3 dite zgjat smiley 

Pocaqillek i tejskajshem! smiley

Jo. Bujari ka nderru mbiemrin me i ngja Omerit

I njejti degezim ...Si tha labi kur i gjujten me NJE pushke ne Myzeqe ( theksi tek Y )... " Kthehemi na u rriten djemte "! Po tani qe dhe djemte kane shkuar ???????????

Ky ndyresire GRUPIM ne Pushtet e ka ndertuar Platformen e Lefqenesve mbi dy shtylla Hipokrite

-Sigurimi shtetit ....qe eshte bashkshorti me i pelqyer i te gjithe disidenteve smiley te asaj kohe dhe qe fatmiresisht i gjen me bollek tek PPU per ta kuptuar se cdo me thene kjo . Aq me shume kur flene me te  si me xhandar ne gji

Krimet e Diktatures .... qe u shndrrua ne nje Estrade sapo filloi REALISHT kerkesa per demshperblim. Deri ke Lefqenesit , Pushteti i cdo Banditi do te lejoje , do te perkrahe dhe do te stimuloje ne cdo kohe .Por kur te vije PUNA tek Paraja ...ndalu Beg se ka Hendek

Te dy keto Shtylla te Propogandes Mashtruese e te Fryre , Iluzore e Euforike te Banditeve Karieriste shume shpejt jane shdrruar ne fusha Justifikimi duke MBYTYR ne te vertet dhe ata ZERA qe me te vertete duhen VLERSUAR e Shperblyer  si te ndeshkuar me te Pa drejte . Aq me teper Torturuesit ! Dhe ky  eshte edhe bazamenti mbi te cilin eshte ngrite kjo STIVE e Shtrember Drush qe rrezohet sa here duan te vene Kopace te Reja ! Por qe aktualisht kane gjetur STREHE e jane Cfaqur si Te Pare Vendi i Gjithe LLUMI i ish Partise se Punes qe perfitoi ne kurriz te Popullit ne cdo Fushe qe ju dha Mundesia , Ekonomi , Art e Kulture , Shendetesi e Arsim e dhjetra zanate e specialitete !Dhe sot mbetet e famshme recitimi KEKOS ( rp )

Ciu ciu tralala /mbeten Mbreter po ata ... Llumi qe ka shperthyer Rrugeve si Profete te Dhejerokracise Berishiste ! Dhe kjo FARSE e HIPOKRIZI e Presidentit , ketij DORDOLECI ne Shporten e Karavidheve  , ishte Gracka ku Mbreti ra si Laraska .

Qofte TURPI i Fundit per Shqiptaret !

Parashikimi IM mbetet gjithnje VITI 2020 vit kur me te vertete Fevzijte do derdhen si Uturake te Pavlere ne Halete allaturka Bizantine!

Pjer Thomas for President!!!!!!!!!!!!

Figure intelektuale eshte.

Figure konsensuale eshte.

Vizionet i ka te qarta.

Ca doni mo???

Brado hudhja nji llaf Sales se nuk i dihet. Kshu si po shko puna "I have a Dream"!!!

I have a Vision!

Roni, nuk e ha ate kokerr ulliri une smiley te me ngelen çelsat e kashtes ne dore. Nuk e ke marre vesh qe Buall Mavria i ka mbledhur te tera kompentencat ne dore te tij. 

 

Presidenti?

Aty eshte ,por kerkojeni mire.smiley

Nese Meta tundohet si Minister i Brendshem atehere ta gezojme se bashku Bujare* Nishanin.

Mbas dy vjetesh mund te jape doreheqjen pa problem per arsye shendetsore.

* Duhet femer, o njerez, qe mos quhemi shoqeri e prapambetur.

Nishani jo vetem qe s'kandidon dot sepse s'ka dhene doreheqjen ne kohen e duhur, por Nishani paska nderruar mbiemrin pas '90s, sepse me mbiemrin e meparshem figuronte me lidhje me komunistet. lol

po ku i gjen PD-ja keta, aman.

PS parti e komunisteve te shquar, PD-ja parti e spiuneve, keshtu u nda kjo pune nga Ramizi.

Gervish nje pedeist, gjen nje spiun. Biles edhe ish-te perndjekurit qe mbajte afer ishin nga ajo pjese qe deshi s'deshi beri spiunin, duke filluar nga Pjeter Arbnori.

Mbiemrin e ka nderruar per nje arsye te forte,ne lagje ka pas nje Rom qe e ka pas emrin Bujar Mehmeti,ky i binte Klarinetes,dhe cdo dite Bujarit tone i trokisnin tek dera me e pyetur a ishte i lire filan te djele apo te shtune se martonin cunin apo gocen,prej kesaj ngaterrese qe e merrnin per muzikant u detyrua te nderronte mbiemrin nga Mehmeti ne Nishani.

lol

Po pse se boni Bujar Qoka?

Fatkeqesisht Bujar Qoka i binte Qypit po ne ate ORKESTER:

Ky ka 20 vjet qe i bi qypit, i paska ngel peng.

smileysmileysmiley

 

me duket se do kemi zgjedhje smiley

Keta te PD-se nuk po lejne "komunist" pa promovu per president.

rendesi ka qe ate qe merr persiper ta beje me zemer dhe me bindje te plote. jari edhe kur donte te rivendoste monumentin e enverit, e beri me zemer dhe me bindje smiley

Nejse, me thone te drejten me mire ky sesa gjithe emrat e tjere qe ka nxjerre pd-ja

Vallaj sja njofim vleren kryeministrise; zyre PR-i e pakrahasushme ne rang rrepublike.  Lavatrice qe te heq cdo lloj njolle m***.

Gjoja me e ronde qe do boje ky ne presidence do jete dhonia e dekoratave per ish te burgosurit, ngaqe e bo me nje dore kuptohet.

Po mos ua merr per ters o Bame se nje here qe vune nje te djathte u doli kocke e forte e nuk pranoi t'i nenshtrohej.

Ama humor ke ne ti. smiley 

ne nje realitet  ku mbizoterojne antivlerat.. nuk eshte cudi qe te gjithe ata qe kandidohen  te 'terhiqen'.. 

Sidodofte ,nje gje po behet e qarte nga keto deshtime te njepasnjeshme te kanditaturave mazhoritare ,qe :absolutizmit te sendertuar nga Berisha ,si mbeturine e koheve barbare ,po i lekunden themelet  ....

berishen e mbajne ne pushtet nderkombetaret. jane po keta qe duan nje president konsensual, qe te kete pra dhe aprovim nga rama. 

ndryshe berisha do ta kish zgjedhur direkt. 

ai per momentin pret vetem vendimin e nderkombetarve, ti hapin ate driten jeshile dhe presidenti zgjidhet sa hap e mbyll syte. 

ajo çfare ne mund te shohim tani jashte kesaj te dhene primordiale, eshte qe : ne shqiptaret jemi akoma te paafte te qeverisim vendin, duke rene dakort ndermjet tone, dmth te qeverisim pa pranine dhe komanden e te huajve. 

Ketu qendron dhe thelbi i problemit.

Nuk ka kandidat qe te jete njekohesisht konsensual, si per Berishen ,ashtu dhe per Ramen.smiley

 

gjehet nje e mesme, sikur njerezit te jene inteligjente dhe te duan vertet perparimin e kombit. 

ajo qe na ben me fat, duke ruajtur nje fare stabiliteti te gjendes ne shqiperi, eshte qe bota (nderkombetaret) per momentin eshte pro-shqiptare, qekur Kosova u eshte ngjit ne kepuce. 

diten qe bota do te "zgjidhe", dmth nuk do ta çaje me koken per kosoven, te gjithe shqiperine do e marre lumi bashke me te. sepse siç e tash me lart ne nuk po perfitojme gjate kesaj kohe, per te mesuar apo dashur ta qeverisim vendin vete. 

 

ps: te vjen keq qe komentet ne kete blog, kane nje nivel teper te ulet diskutimi. ngaqe shqiptaret nuk kane kurfare pavaresi gjykimi personal (jane te paafte te mendojne). truri u funksionon vetem sipas shablloneve te caktuara klanike.

sado inteligjent te jete tjeteri ,po e pa tjetrin vetem ne profilin qe i intreson ose nga vendi qe ndodhet pa tentuar te shohi dhe anen tjeter  , do japi gjithmone nje gjykim te njeanshem.

PS:Thone, qe njerezit qe kane nje vendosje simetrike te tipareve te tyre ne fytyre, jane te bukur ..politikanet tane nuk e kane kete simetri,prandaj duhet t'i shohesh nga te dyja anet.

por,te gjithe genjejne veten  ose i genjejne ,se jane te bukur..smiley

Gati,  Pjerooo, te njeli dopjogjashta ne dore....... rrofte Pjeri yne, kryetari i shtetit tone...

Pjerit i bini icik si teper m'qafet!

Dhe kam pershtypje qe nuk po e vene re qe po e teprojne.

+1

shiko, o Koth krepi, ne nuk po e teprojme, po po e tepron Pjeri me ate modestine e teprume.... Pjeri eshte koke e modhe dhe nuk bo as gjysmen e reklames qe bo Tos Nano, qe eshhte kokrrra e trapit para Pjerit.....

Alidems kurseji komentet ne ndonje rast.

ej, a thu te ishte ky rasti...???? Nuk besoj..... nejse... po e mbaj shenim...

Alidemso, une jam dele ose me sakt dash, ndersa ata aty jane gomere, mushka e ujqer. A mund te rrijne bashke delet, deshte me sakte me gomeret, mushkat dhe ujqerit. Une keshtu, duke ndejtur ne punen time, dhe çfar nuk thone gomeret dhe ujqerit e skenes dhe prapaskenes, lloj-lloj absurditetesh, te paqenash, vaj halli tu zesh deren e Presidences apo ndonje dere tjeter te politikes. 

Edhe detyren e drejtorit te burses ua kam kerkuar per ta pare Shqiperine dhe shqiptarin sa me te forte ekonomikisht, nga e cila rrjedhin shum te mira per shtetin dhe individin. (Lexo VQ) 

Ah se harrova, mos i beso shum Koth, se ai ka nje gjo qe ndigjon dhe beson shum shpejt rrenat qe thuhen per tjetrin. 

Nuk bohet,Pjeri eshte i majte. Duhet te jete i mesit.

Brad, se je/jam kundra Buall Mavrise, nuk do te thote se je/jam i majte. Lexoje dhe nje here VQ se do qartesohesh me shume. Po e lexove dhe nje here, ke nje te qerasme. 

Hear, hear. Pjeri per President!!!

Emri me i fundit qe ka dale nga mbledhja e PD eshte ai i Dhori Kules.

me mire dhori kule se sa nishani

por po dhane 20 firma per nishanin, e nese nishani nuk zgjidhet, 40 i dhane per hoxhen... kush do japi 20 firma per Kulen pastaj?

hoxha nuk eshte me kandidat dhe ata qe dhane firmat per hoxhen mund ti japin per nje kandidat tjeter

Po ky ka firmos per Nanon ke ntelektualet ?!

gazetarja e top channel (berishiane e flakte) tha se Fatos Nano ka spekulluar per faktin qe Nishani duhet te jape doreheqjen, para se te kandidoje, dhe duhet te kalojne disa dite qe doreheqjen t'ia miratoje presidenti aktual, sepse dhe po te zgjidhet si president, ai nuk behet menjehere president, por ka kohe te behet president deri ne 24 korrik, kur ka kohe te dorezoje doreheqjen tek presidenti. 

He mo c'behet me cirkun per te zgjedhur kryeplakun e Republikes Demokratike te Kongos?

Po shoh qe keta komunistet e PD-se propozojne spiune sigurimi e oficere enveriste por komunistet e PS-se nuk i pranojne.  Vazhdoka lufta e brendshme ne parti si njehere e nje kohe...

teater po i bejn ketij populli,komunistet e majt me komunistet e djathte,gjasme nuk bien dakord per nje kukull,po u rreh çekani gjetk atyre,se po u shterngohet laku pak e nga pak te dy paleve.

Pakap,lufta e kllasave,dobesohet,por asnjehere nuk shuhetsmiley

Armiku me i rrezikshem eshte ai qe harrohet.

Bah cer kodoshi paska qene Ed Rama, po e sjell verdalle Saliun. Ky dukej si toc cari po qeka pisome. Po nuk ka ku shko jo, ne kohe shtese do ja nguli Tos Nano dhe prap si bq do ngelet.

Ai ku ta gjeje qe PD te propozoje Nanon e ky te shpallet president. Ti thu do ngelet si bq...

Ti mendon vertet qe Edi do jape dakordesi per nje dalezots? Mos o zot.

E bene bordello ku pritet rradha.

Ori loj loj loj..

Partizoni do fitoj oj smiley

PD-ja sapo ka mbledhur firmat  per Nishanin, gazetarja e news 24 sapo deklaroi qe interpretimi eshte qe 40 firmat e Hoxhes nuk quhen sepse nuk eshte konsumuar raundi i katert i votimit. Nano reagon duke share Berishen si dalezots pushteti e jo dashurues i Kombit. Sa per info biletat per Austrian Airline shiten tek agjensia e Luftanses tek Shallvaret.

sapo u tha te top story qe berisha ka then ose bujar nishani ose zgjedhje te parakoheshme...nga ana tjeter bujari nuk mund te jete kandidat se eshte njekohesisht minister.. ec e merre vesh, shqiperi hesapi

Merzit shume Nano smiley    zeherr Xhoana smiley

sapo degjova gazetaren e Topit   qe u shpreh:  ka zera brenda PD-se qe nuk jane te kenaqur me  kandidatet e deritanishem te hedhur  ne treg per president"

 

 

 

Uaaaaa po si ka mundesi?! Car nuk u pelqen?! Kurre s'u kenaqen edhe keta!

mir mir po me beri pershtypje sa natyrshem u shpreh Elona Meco me  terminologjine ' "kandidate te hedhur ne treg" no comment taman  ..  

Po Elona ne pergjithesi eshte gazetare shume e zonja se e meson gazetarine te ajo qe te nxjerr per zhelesh.

Shif ku  ka shkuar mireqenia ne vendin e shqipeve, as punen e Presidentit nuk do t'a beje me njeri, plasen duke u terhequr dynjaja smiley

Plakut mere, po i xhderdhitet gardhi..... i pari paralajmerim serioz..... sikur nte kete rrjedhje votash per Nishanin, do te shkojme ne zgjedhje te parakohshme...... Siç duket kane filluar ti dalin djajte nga shishja.....

mbaroi filmi.. ska me konsensus

 

Berisha kerrcenon!!!!

Rono, ti i njef Jarat, njerez te urte e te bute.

Ore une nje pyetje kom per ju nga salla. Si i mban mend Berisha emrat qe ka negociu me tere keta kandidate, per Kryeprokuror, Kryetar SHISH, GJ.K., GJ.L., etj.

Pse po e urojne ambasadoret Nishanin ?!

Berisha po pret telefonaten e Rames

Tring zilja, tring zilja, zilja ja bo tring-tring

saraco, i pytje? a duhet "ta shkarkoje" i her presidenti ministrin masnej te bohet kandidat edhe per astronut, apo nuk ka te boje hic? di gjo tina?

Zheji po thote qe sipas informacioneve te tija te brendshme mendon se ka nje levizje te brendshme ne PD e cila nuk do lejoje Nishanin te marre 71 vota "sepse ata e kane vendin te sigurite ne liste dhe e marrin persiper koston politike te zgjedhjeve te parakohshme".

Berisha president ne raundin e peste dhe nuk e luan as topi.

Nuk ka me raund te 5 me Kandidat tjeter sepse 40 firma u dhane per Hoxhen 26 per Nishanin,tani o behet Nishani President o zgjedhje te parakoheshme,ska rruge tjeter.

nuk e di Brad.. po un them  se dhe ky nuk do zgjidhet pres as pik..  

100 % e sigurte qe do zgjidhet,nqs do behen zgjedhjet e parakoheshme per mungesat e votave te mazhorances asnje nga keta nuk e ka emrin te sigurte ne listen emerore te zgjedhjeve.

 nuk i dalin votat  more LSI e tha ncuq, po kshu the PDIU, Oketa po ashtu etc..

E ke degjuar gabim, LSI doli ne konference shtypi dhe tha qei qendron marreveshjes qe ka bere me PD -ne,Idrizi po ashtu, kthjellohu.

e mir  flm per infon,   megjithate un  them  nuk e kalon proven Nishani.. 

Ja ke marre doren humbjes se basteve.

sheshe smiley un apo ti  ??

Ouu ? Po ke te drejte smiley une e humba ate te fundit,kohe per revansh smiley

mu me duket se zgjedhjet e reja po trokasin smiley   nejse uroj ta fitosh,  gjithsesi  baste pa kosto vendosim 

E kemi,pa kosto smiley

Nga PDIU kane firmosur per kandidat, Shpëtim Idrizi, Dashamir Tahiri.

duke qene qe kater nga ata te Hoxhes ishin edhe tek Nishani si firmetare ka  raund te peste. Elona Meco e TCH po thoshte qe ne se nuk zgjidhet Nishani Berisha ka thene qe ai raund ndodh sot. Zgjedhjet e parakohshme nuk i interesojne asnjeriu, madje as Rames sepse me e rendesishme se sa kush eshte ne pushtet eshte vazhdimesia e sistemit qe i kenaq te gjithe. Me mire ne tave me luge ne brez se sa jashte taves si ne communi mortali. Zgjedhjet i rrezikojne te gjithe se ndodh qe AK-ja merr nje kove te madhe votash ( nese i mbron dot) dhe pastaj ndryshon loja.

Berisha president eshte zgjidhja me e arsyeshme per te gjithe, Berisha del bute nga politika(duke ngelur ne krye), te tjeret vazhdojne lojen.

 

 

E drejta e tyre eshte. Nese nuk zgjidhet, bujrum, Zgjedhje te Parakohshme. Ku eshte problemi?

 

26 FIRMËTARËT PËR BUJAR NISHANIN
Florian Mima
Mark Marku
Ilir Meta
Aurel Bylykbashi
Rajmonda Bulku
Luçiano Boçi
Genc Strazimiri
Sherefedin Shehu
Genc Ruli
Arenca Trashani
Astrit Bushati
Shpëtim Idrizi
Fatmir Mediu
Mehmet Xheka
Ardian Turku
Sokol Olldashi
Flamur Noka
Selami Xhepa
Ndriçim Babasi
Sybi Hida
Kreshnik Çipi
Dashnor Sula
Dashamir Tahiri
Vangjel Tavo
Ylli Lama

Me-ro! Me-ro!

Wollfart i OSBE i kishte uruar Nishanin.

Do te me behej qejfi po te zgjidhej Nishani.

filloi smiley

fat derri kane dhe keta kamarieret mo lla..

Sipas TCH thonte qe Sali Berisha i ka thene, po s'u zgjodh ne raund 4, sonte eshte raundi i 5-te. Po nuk u zgjodh sonte, zgjedhje te parakohshme. No problem.

Surpriza e fundit: Monika Kryemadhi presidente, Fidel Ylli disident. Muc Nano nuk e aprovon.

Pune te mara!, tha Jozi.

Dolen koeficientet e basteve per nr e votave qe merr Nishani

Per 10 min fillon Angli - France.

Ca bohet? Nishani ska dhene akoma doreheqjen? 

Mhabisni ju tshqipnis. Si te majt si tdjathte, gjith at propagande boni po as sja keni haberin cbohet gjersa e lexoni onlajn smiley

tom doshi ne genc rruli bashke...

"Or djale, nuk ka vetem parlament ktu" (.cit) smiley

Fiqo nuk e di per ke e kishe po personalisht nuk du fare ta "gjej" se do bohesha merak per veten po te filloja te kuptoja menien e Berishes.

Po u munosha me kuptu dejtat per audiencen e peshkut smiley

Berisha besoj sapo votoi kundra Nishanit! smiley 

Rezultati : 70 vota. smiley

Gjithesej apo pro Bujos?

Jo Bujo, po Jari!!!

Hahahahahahahahaha. Jari Dj smiley

turp me te zgjidhet ky birila president! me mire zhozi apo tosi apo tani a ku di une se sa ky mroklla.

e dha Kaci voten!  smiley  

e dha dhe i shkeli synin birishes.

Per cudi opozita nuk qenka ne kuvend. Mos nuk jane njoftuar per orarin?

Opozita me rrezulto ne kuvend.

e ka fjalen per opoziten e "vertet"

E shof te perfshire ne anen proceduriale.

Deputeti socialist Ndue Kola mungokasmiley

VER LLAPA PER PRESIDENT!

Me gjithperfshires, gjithpranueshem dhe gjithperfaqsues, NUK BOHET!

 

u lejoka te votoje nishani per veten?

Kulmi!

...

Cna shtine zili me kete votimin,na paska marre malli.

hehehe Zheji mbron njerzit me dosje... smileysmiley 

votuan 76 vete

ta zeme Oketa, kunder, mbeten 75

PDIU dhe PDBNJ, ta zeme se jane kunder, meqe u shprehen fort me nanon, i bie minus tre, mbeten 72

kastriot islami kunder, mbeten 71

po te mos votonte nishani, s'e merrte

po sikur te dalin pro dhe keta?

shume e dhjere do te ishte, dhe per nanon

u bene tre

fitoi damllaja, nje kunder, dy te pavlefshme

hajt ta gezoni kete dava presidenti

dihej qe Berisha do te zgjidhte nejj te vetin

sa beri gjithe ate rremuje, gjasme po jepte kompromis

hajt, ta gezosh ngjalen

p.s. xp je ti?

72

E dhjene me mut! 

Presidenti me kot ne historine e globit!

Eshte me i mire se Bamir Faraxhiu. smiley

hajt shperndahuni

Bis zum nächsten mal.

Une numerova 71 pro 1 kunder, dhe 2 te pavlefshme dhe pastaj brohoritje.

Hajt Suksese Jaro. Mos u merzisni.

hajt urime e fitove bastin smiley  te pakten ne krahasim me Artan Hoxhen them hajt mo..

korrigjim 73

Ja Ri, Ja Ri

ky eshte per tu pasur frike..gjithsesi ta gezojme......kush eshte jashte te kerkoje nenshtetesine e huaj.......

Pune ditesh dhe do terheq dekretin e firmosur nga Giorgio, qe ia hengsha zemren!

lum si tiiiiiiiiiiiiiiii

YEAH! smiley

duhet ta mbajne vath ne vesh analistet, qe kujtonin se do kishte rrjedhje vota nga maxhoranca. ne rresht per nje, s'ka alternative tjeter smiley

Te pakten per 100 vjetorin ky do punoje per venien e bustit te duhur te sheshi... 

Me mire Bujar Nishani se Artan Hoxha, megjithese me i drejte mu duk Zagonjori. Por Rama sdi me lujt ne politike, avdall komplet, Berisha duam sduam e beri te sajin, sepse leshoi pe, ne fund t fundit edhe presidenti qe u zgjodh eshte nje figure e moderuar dhe jo e thekur si puna e J. Topallit.

Rames i pelqejne vetvrasjet politike ! Si nuk vuni men aj rob  nuk e marr vesh!

he he cfare vetevrasje o shoqe? Rama kishte ne dore vullnetin per konsesus por jo numrat per te prishur balancat.Berisha po eshte tipi balades: topat bam e mucua kokemushke tutje.

Ky proces tregoi ne drite te qarte se sa ndyresire, qelbesire, sa bllofist dhe mashtrues eshte Ilir Meta, njeriu me bllok ne dore qe ben llogarite vetem per interesin e tij te ngushte.Integrimi eshte vetem nje shaka per naivet.

je vone per te permendur bllokun e Metes. Blloku eshte ngrene nga Rama bashke me Ngjalen e Metes.

Spiritus duhet ta pranojme, Rama u kap shah mat! 

Zaganjori ishte zgjedhja ideale por konsensusi  kerkon realizem. Sa per Meten dihet se c ndyresire eshte e c bllofist, procesi procesi procesi .. nuk ka proces po mbizoteroi gjuha e inateve te fryra me urrejtje e me mani te etur per pushtet sic e ka Sala e Rama.  I rrofte buzeqeshja Rames! Ka proces e produkt ne ate kontekst qe jemi Sala  ia ofroi produktin e procesit te pa procesuar ai zotnia don show .. epo i rrofte show atehere.

Alidea, te dy ofertat, Zaganjori dhe Hoxha ishin imponim.Dhe te dy dukshem te anuar djathtas. Nuk quhet negocim pasi ta kan rras e t thone leviz sipas ritmit qe dua une.

imponim jam dakord, ja qe Zaganjori tregoi dinjitet dhe e provoi se nuk donte te ishte i votuar vetem nga kampi i maxhorances. Per mua  mbetet kandidati per president me sjellje prej presidenti.  Puna eshte qe loja e Berishes ishte e tille , e qellimshme dhe Rama ra brenda. Gjithsesi po te numerosh hapat e gabuar te opozites qe nga 2009 jane te shumte po bej nje shkrim me mire per te.

po beje shkrimin se kam per ta rrezu per toke t tanin smiley

me shum kenaqesi me lej ca dit koh se jam burgos me nji aplikim dhe kthehem smiley

dinjitet ose loje e Berishes per te mbajtur zaganjorin ne kushtetuese dhe nje te vetin en presidence. Ajo doreheqja e zaganjorit ishte shume e leverdishme per te futur dike nga PDja, sic pat premtuar qe ne fillim Berisha. Keshtu pati mundesine te thoshte dhe qe beri perpjekje per konsensus.

bujari me nishanesmiley

President dinjnitoz me mustaqe!

 

Ja qe paska edhe njerez te ndershem, te paperlyer, pa dashnore, jo fuksa dhe dinjitoze si jari me musteqe. I shkon fiks atij albanistani.

Rama te vazhdoje mbllacitjen e mutit, sa qef e paska pas me jahu!!!

Mua me pelqen. Dmth Zaganjori me pelqente me shume. Po ne krahasim me Artan Hoxhen, shume me mire Nishani.

hahahahaha

Faleminderit Shoku Rama!

komunista jeni, komunist president moret

jua beri qejfin sala

smiley

Shpetim nazarko sapo tha:

"Ne jetojme ne nje bote te cilen une nuk e kuptoj"

po mire po sikur Topi te mos e pranoje dorreheqjen e Nishanit ky i fundit do ti mbaje te dyja postet?

sapo i dergoi sms Bomi,e uroi.

 

Jane ne mode "turqit" nga  efekti  i "Ezel & Gymysh"

Jo shaka,president mustaqelli;nje here te terheqi cepin e majte,te fiket Rames, kur terheq te dathtin ...asgje mo ,asgje,thejsht i hasmiley

 

sa profetik qe paskam qene kur psheretiva ne nje koment: vdiqem per pak president me mustaqe smiley

Ka qene minister brendshem ne periudhen pas 2005 kur shkaterruan banden e Lushnjes, Durresit e gjithe ato kriminele te lidhur me PS. Ka marre kercenime me jete. Vetem per kete meriton respekt.

Me thuaj nje politikan shqiptar te vrare, pervec Azemit qe nuk u vra per veprimtarine e tij politike. 

 

Po hajt se po ia quajme keto te mira qe ka bere (qe jane thjeshte DETYRA), po ato bemat e meparshme? Shembull: mbrojtja e flakte e bustit te Hoxhes? 

Me vjen keq, nuk te marr vesh per cfare e ke fjalen.

Mbrojtja e bustit? Edhe sikur, une di qe ky njeri eshte inkuadruar ne '91 ne PD dhe ka marre kercenime me jete kur ka qene pas 2005 minister i brendshem.

Eshte njeri i istitucioneve, serioz dhe meriton respekt.

Me thuaj nje politikan shqiptar qe eshte vrare per shkak te aktivitetit te tij politiko-shteteror. Eshte e thjeshte per t'u marre vesh kjo kerkese.

Aha. Po une nuk thashe qe e kane kercenuar per arsye politike, por per shkak te rolit tij si minister brendshem kur po arrestoheshin bandat e Lushnjes, Durresit etj. Jo per arsye politike.

Politiko-shteterore thashe, pra nenkuptova postin ne administraten e shtetit shqiptar (drejtor, hetues, prokuror, minister).

Ka ndonje te vdekur? 

Meta ose Kac Islami Minister i Brendshem smiley

Mu nuk me shkohet ne shpi pa nigju edhe noi interviste tjeter te Nanos.. smiley 

Cila do jete levizja tjeter per te miren e popullit? smiley 

Nano ne Rinas ne darke mer.

per te miren e popullit e pra... smiley 

Rama o rryp e cove dam PS/ne .Hajt ishalla bahet i gjalle Nano me ndonje parti ti mesoje politiken ketij karafilit

hahahahahhah Nano osht bo tamom si Robert Camcakizi. 

Thone qe u zgjodh....hajt urime Nishanit....nuk e njoh.po keshtu me dukej me e ekuilibruar figura e Zaganjorit.

Ja pra qe krisma nuk ka patur...po edhe nese ka patur, ato kane qene diku larg smiley

tani, vendi im eshte te futbolli,  kot ngaterrohem  me politike une..smiley, po doja  te thoja pak kete:  Ed Rama  beri  nja 2 levizje ''taktike''  keto muajt e fundit qe u diskutuan  shume.

1)  propozoi per keshillin e larte te Drejtesise  avokatin e Mediut (sme   kujtohet  emri)  por u tha qe me kete ''levizje''  donte te shikonte edhe njehere  votat  e mazhorances....

2) takimi  apo afrimi me Ilir Meten..   per  te miren e Shqiperise,  presidentin konsensual etj etj

po tani qe presidenti u zgjodh  nga mazhoranca,  si  mund ta konsiderojme ''strategjine'' e Ed Rames?

KONSENSUALE!

Levizja e pare mysybet.

Levizja e dyte brilante : as Jozefini dhe as Nano President. 

Nishani nuk eshte bio. smiley

Belul, po puna e preshidentit  ishte lojëëë moreeee.

Kujdestari, vegël e tyre është. Sot e arrestuan, nesër e lirojnë se prapë do t'u duhet.

 

Këto janë marrëveshje mo Belul. Unë bëj sikur ankohem, ti bëj sikur nuk dëgjon, unë fitoj zgjedhjet ti ke Presidentin. 

Hesap i qëruar, punë e mbaruar.

''hëë  me te pifsha dolline, me te pifsha... ja njeriu qe mund te besh (te zgjedhesh president  konsensual)  tregeti... 

shiko Kavir:  ceshtja e presidentit, do pare  jo vetem ne aspektin juridik,  por edhe ne ate   moral  , them une.....

Ju ngatërroni rastësinë me domosdoshmërinë, shoku Koço!

Ky ngjan dhe si turk, si arab. Do te na vijne me shume fonde nga arabia.

xp, ky president eshte antikushtetues per tre arsye.

1. Ke 4 firmetar propozues njekohesisht per Nishanin dhe Artan Hoxhen

2. Duhej te jepte doreheqjen paraprakisht sipas kushtetutes

3. Nuk lejohet te votoje per veten e tij

smiley Sikur PS-ja te kete jurist te mire e shpall te pavlefshem, por ç'e do, qe i pelqejne piktorat.

ca xp thua?

Rama nuk eshte vetm e keqja e PS dhe e gjysmes se Shqiperise qe e voton ,tashti eshte e keqja e gjithe Shqiperise.Nje vend e aq me teper si yni ka nevoje per nje opozite te hajrit,qe te ushtroje te drejten e kontrollit mbi poziten.Nje legen keshtu qeban qe Berisha eshte gjithmone ne discesa,pa fe kontrsti politik serioz,pa fe projekti politik.mah

A quhet kjo fitore per Edin, mer aman?

duro, se shif kur te dali qe deshte berisha te binte qeveria, por nuk e la rama. smiley

se nuk e prish dot qeverine berisha smiley

Ku eshte ai parashikuesi qe e kishte te sigurte si vdekja qe do binte qeveria? Ja preu endrrat ne mes Edvinave te vegjel Berisha.

Rames nuk i leverdis te bjere qeveria sivjet, me kete sistem zgjedhor qe mundeson berishen te vjedhe prape e te perfitoje nga proporcionali.

Hakshe-hakshme, me shume i leverdiste Berishes te binte qeveria tani.

Dmth paska fitu Rama kete beteje? Epo urime.

seriozisht ,a dini te me thone qe kur eshte Rama ,a ka pase ndoj rezultat politik?Pate Bashkine hiç ,kutite  ,zgjedhjet ,ligj zgjedhor.Mu me eshte krijuar bindja qe Berisha ben çmosin qe Rama te jete aty.Me mire se keshtu?

Po Berisha e do me dhune, o goce. E do me te shkerdhyer mbrapsht si ne 1997-en. Rama s'eshte ashtu. Ti proteston, ky vret kater vete me duar ne xhepa. Me kafshe mali duhet te sillesh si kafshe mali qe te kesh rezultat.

le figaro est lajmeroi te mbaruar, nishani u zgjodh president. 

Atyre qe e kane humbjen e sigurte, u falet gjithmone nje beteje simbolike si per Nishan. Kafet u pine, ngjalat u hengren, nishanet u nderruan, tashti e gezofshim Ramen edhe per nja dhjete vjet te tjera, a.k.a. Berisha Dyte. 

le figaro est lajmeroi te mbaruar, nishani u zgjodh president. 

ca eshte le figaro?

kliko siper linkut ta kuptosh, nje nga gazetat me me peshe ne france

ok, po c'lidhje ka? lol

figaro ben copy paste nga agjencite shqiptare, si gjithe agjencite e tjera te lajmeve neper bote.

se mos thashe gje une qe nuk ben kopi paste ?

 

profi ,kuptoj se pse Rama eshte aty ,kur lexoj komente si te tuat.

Kupto dhe pse eshte berisha aty, kur te shohesh veten ne pasqyre, drane.

Hahahahahaha i madh smiley

bene...........te pakten Berisha fiton....

Po kete punen e dranes do ta lesh te kaloj? smiley

Hajde mori burrnesh, marrje ket person per zheljesh...

Drane eshte nder emnat ma te bukur qe ekziston.Drane eshte drandofile.....trendafile,ose trendafili'Imagjino fgm.ka njerez qe perdorin variante te gegnishtes per te share...hahaha

Sot e ndjeva veten si ne funeralin ose thene me mire, varrimin e Republikes se Shqiperise. 

Dite te zymta na presin!!!

Por, varrim serioz ama, me musteqe! Mu spo me vine sms mbrapsh nga Shqiperia smiley 

Me duket se qysh prej 2009, cdo "zgjedhje" kete shije le. Kete ndjesi na shtin. 

Nishani ka formim ushtarak, edhe bindjen ndaj Babasqapit do kete prej te tilli..

E ka pas gje Omer Nishanin ky...?

e ka pas vjehrr......

Gruaja e tij me duket se ka mbiemer Nishani. Ne 92 Bujari ka nderruar mbiemer dhe ka marre ate te gruas. 

Gojet e liga po i thone keto se une nuk e konfirmoj dot personalisht, mos te keqkuptohemi.

Jar Qoftexhiu

Rama : Ne do jemi fituesit e zgjedhjeve te ardhshme . Cilave !?!? smiley

 

Ja se cfar shkruan gazeta Tema:

Kandidati i radhës për president i shumicës, Bujar Nishani, në të vërtetë quhet Bujar Mehmeti. Ai e ka ndërruar mbiemrin pas vitit 1991, kur emri i tij u shfaq në trazirat e Shkollës së Bashkuar, ku ishte komandant toge.

I kandiduar për anëtar të PPSH-së në moshë të re për shkak të përkushtimit të tij ndaj regjimit, Bujar Mehmeti (tani Nishani), u bë një nga fanatikët e mbrojtjes së bustit të Enver Hoxhës në Shkollën e Bashkuar. Pas ardhjes në pushtet të PD-së, ai ndërroi mbiemrin në Nishani, për të krijuar lidhje me familjen e Omer Nishanit, ish politikanit të viteve ‘50-të.

Nishani u punësua fillimisht nga Zhulali në drejtorinë e punëve të jashtme në Ministri të Mbrojtjes dhe u lirua nga detyra pas vitit 1997. Më pas ka punuar kamarier në një nga kafenetë e Tiranës në hyrje te “Komunës së Parisit”, deri në vitin 2000, kur u angazhua për herë të parë në një fushatë elektorale të PD-së, si përgjegjës për furnizimin me ushqim të komisionereve të Besnik Mustafajt.

Të njëjtën detyrë e kreu dhe në zgjedhjet e vitit 2001. Në vitin 2003 u afrua në strukturat e PD-së si sekretar organizativ, dhe në vitin 2005, falë një beteje mes LSI-së dhe PS-së në “Kombinat”, u bë deputet.

Në vitin 2007 u bë ministër i Brendshëm, duke i hapur rrugë plotësisht kontrollit të ministrisë nga klanet e njerëzve të Berishës dhe më pas është shëtitur nga një ministri në tjetrën, vetëm pse nuk krijon probleme me shefin e tij.

Prej vitit 2008 vuan nga një sëmundje e rëndë degraduese dhe ka nevojë për mjekim shumë të specializuar. Do të ishte e udhës dhe humane që qeveria të paguante një fond për mjekimin e tij dhe jo ta çonte në Presidencë.

Tashti n'daç i hypni e n'daç e merrni per doret...Tan pushtetet i ka Berisha....Hajt ,sot i vjet ma mire.mblidhuni grusht rreth Rames e si fisheket ne gjerdan nga fitorja ne fitore.....

E njeh historine e shtetit shqiptar ti? Me ca perjashtime te vogla disa vjetore, te gjithe "udheheqesit" e tjere kane qene autoritare dhe aspak demokratike: Zogu, Enveri, Saliu. 

Po mire mi zana qe i dike te gjitha ma ca votash te zgjedhe opozita presidentin? apo me shpirtin e shenjt aka spirito santo? Apo te votojne ministrat e pd? mos ja fut kot p

Une nuk i di te gjitha e nuk e kam idene e proçesit te zgjedhjes se presidentit ,sinqerisht.Une po marr akt nga ç'lexoj,nuk u shpreha per kete askund

Mire pra, qe ta kuptosh drejt ate qe ndodhi: Sot, fitoi Saliu, ndersa Rama me gjithe Shqiperine, humben. 

vari leshte vecme qesh na ka mbet!!!!

Opozita si ka votat per ta zgjedhur vete. Konsensus nuk pati fare pasi pozita ofron si kantidat 'konsensual' ministrin e saj te brendshme apo figura qe i ka si leva te vetat. Sal nari po normal qe sdel dot nga mentaliteti prej fshatari qe i beson vetem bashkefshatarit te vet. Proces i deshtuar.

sala duhet ne fakt te kaloj socialist, se ashtu eshte, ndersa edi ne demokrat se kete lloj natyre ka.

po ne shqiperi nuk ka sesi gjerat te jete permari. çdo gje eshte mbrapsh.

ndersa ju socialistet e jugut keni gabuar ne shef. berisha eshte me komunist nga rama, keni kryetar te gabuar. ose dhe ju jeni socialist pa e ditur pse, veçse per shkak trashegimie te gabuar.

ja ke fut kot se sjam nga jugu

besa, kulla dhe bajraktari. 

Ket nishan qoften se kam degjuar njehere te flase. Ata qe skane kurajo te flasin skan cfare te thone. Duket tip medioker. Kur eci rrugeve te tiranes e shoh makinat kapice mbi trotuare e kuptoj cfare damllaje kemi si min te brendshem, nje cop mishi me dy sy qe as nje rruge nuk liron dot lere pastaj per pune me serioze qe se ka kapacitetin apo aftesine ti beje. Cfare deshperimi. Krahaso Mejdanin me ket zyber.

tashti na pelqen apo jo Presidenti ,duke qene se perfaqeson unitetin e popullit ,shqiperine ,duhet ta respektojme.ne fund te fundit eshte respekt per veten.

A t'vjen keq me ia apliku ikyt formule Enver Hoxhes? E dote populli, ene e respektote n'kulm. Sakte?

Kujt ia priste mendja se,kepuca e hirushes do i bente  Bujarit?

Kepuce me porosismiley

Kush tha që ia futur në këmbë?

nuk  po te them me dasht fort Bujarin ,po them me respektu presidentin...asht nji fije ma ndryshe si thu?

Zana,njeriu vleresohet e respektohet per vlerat qe ka,jo per rroben qe vesh .

 

Kur u zgjodh Topi ne 2007, pavarsisht menyres tejet te poshter dhe antidemokratike, mua m'u be qejfi qe u zgjodh nje njeri si ai president. Deri ketu jemi dore per dore une e ti... por kur pastaj kete PRESIDENTIN e fyen, poshteron, kercenon ai qe vete e ka zgjedhur, pra kryeministri... ti c'thua? 

Persa i perket Nishanit, pervec faktit qe eshte minister i qeverise aktuale, pra nje njeri totalisht i anshem ne vlere absolute, nuk me duket njeri me merita te larta ne lidhje me shtetin shqiptar, perkundrazi. Zaganjori me tingellonte me i sakte se ky, psh. 

oj zan e malit, si me ja ba hallit qi ky palo president u zgjodh ne shkelje te kushtetutes. Behgjetin ne kosove e rrezun per procedure, si i bjen per i kyt karabush me mustaqe???

Po marr guximin me t'pyt ty se s'ban me pyt kta komunistat.

booo cer halabuku, 

tani sa e mora vesh, turp per ne qe do na perfaqesoje ky tipi si president i shqiptareve, Aitifetja eshte mrekulli edhe Bamiri me ate model flokesh me duket lule perpara ketij mustaqe muti. kete sikur e ke sjelle nga lindja e mesme.

Plus qe sala pale ku ja ka kape koqet ne bige ketij spurdhjakut, sic ja dinte huqet artan hoxhes e zaganjorit qe ishte 100% spiun i serbeve ne klanin e sllobodankes.

Ikni cuna kush eshte aty dhe as mos u ktheni me ju qe jeni larg, ai vend eshte gangrene.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).