Kyiv - 11/06/2012 - 20:45CET

Parashikimi i peshqve 

Ukrainë - Suedi (0)

Suedi
52% (11 vota)
Ukrainë
33% (7 vota)
Barazim
14% (3 vota)
Numri i votave: 21

23 Komente

0-0

0-2

shhtttt, filloi ndeshja..smiley

dhe Ukraina vazhdon e los me Shevcenkon...smiley   

E de e smiley

smiley

e de,  qenka si ''vera e vjeter'' ky, do thoshte Pjeri.

Ndeshja ka filluar shum e ashper, apo shum e vrullshme smiley

Lycka till, Sverige! smiley

smiley tack

Barazim...

 

ukrainasit luajne mire futboll, vetem se jane ekip i lehte, megjithese ne vend te tyre kane avantazhin e fushes

ia rasi petllen Ibra ukrainasve..

Kishe gje me Shevcenkon ti? Ai goli i dyte...smiley

mor po  edhe ai i pari, birinxhi ishte..  po edhe keta suedezet ama, krunde fare.. u mbrokan shume keq..smiley

Se mos vetem mbrojtja. Po pse, ai Toivonen t'u duk si per sulmues?

kete e njoh mire.  e ndjek ketu se  eshte sulmues i PSV Eindhoven..  me pak fjale, ky eshte shi ose diell..  po me shume anon nga shiu..smiley   ky ska nje  vazhdimesi ne lojen e tij.  ben nje ndeshje te mire,  dhe 3 a 4 ndeshjet  e radhes  nuk shikohet me sy..  edhe  ketu sjane fare te kenaqur  nga Ola Toivonen..

Mua edhe Ibra nuk me pelqeu gjithe kohes, pavaresisht nga goli. Jam si ne konflikt me Ibren ne pergjithesi ne fakt. Kur shikoj ca gjera qe ka bere, them bravo, lojtar fantastk. Kur shikoj performancen e vet ne ndeshjet qe kane me shume rendesi, me duket sikur eshte pak i mbivleresuar. Pjesen e pare nuk beri cap ndaj nje mbrojtje krunde. Dmth, me duket i fryre pak. 

 

Mirepo pastaj rishikoj kete golin kunder Italise ne 2004 dhe me ringrihet vleresimi smiley

http://www.youtube.com/watch?v=XNZwufHuces

e mbaj mend kete gol..  Ibra ka bere vazhdimisht gjera gjeniale ne fushe... por  mendoj   qe  problemi i ketij eshte se ngatron  futbollin ne fushe,  me futbollin e salles apo te rruges  me porta te vogla..smiley

Wow Sheva

Ukraina, ne feste sot smiley

S'ka gje fituam Eurovisioninsmiley

Sheva ujk i vjeter.

Ndeshje ku taktikat, formacionet e diagramat nuk hyne ne pune sepse ndeshje u fitua e humb nga dy lojtare te medhenj qe me hijen e tyre mbulojne skuadrat perkatese komplet.   Shevchenko u ngrit nga varri si Konstandini per ti dhene me koken e vet, ne kuptimin e plote te fjales, nje fitore te madhe.  Ibra pastaj eshte Ibra qe me egon dhe talentin e tij vendos per mire a per keq fatet e Suedise.  Ju dha golin e avantazhit, por ne te njejten kohe ishte ai nuk markoi Sheven per golin e fitores. Ne te njejten kohe ai pasi i papare qe dha afer fundit me nje cikje qe dukej e shkujdesur, duhet te kishte perfunduar ne fund te rrjetes nga Elmanderi qe e coi per laraska.  Serisht ama rikthemi te fakti qe Suedia dominohet aq shume nga Ibra (mbase me te drejte), qe lojtaret e tjere duken ordinere para tij.

Ironik gjithashtu fakti qe te dy golat e Ukraines u shenuan me goditje me koke, nga nje Shev azilant ne dyluftim me lisat e gjate suedeze qe me e pakta qe pritet nga ta eshte qe te jene goxha te mire me lojen ne ajer.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).