Prapë tentativë për kalim të paligjshëm me mbodhisje, mes Gjirokastrës dhe Republikës së Lazaratit.

Mbi 90 persona, të gjithë hallexhinj sepse nuk kanë punë dhe asnjë burim jetese, u ndaluan prej organeve të policisë së rendit Gjirokastër, si dhe disa të tjera, sepse ishin nisur që me natë për të potisur bimët e Kanabis të pronarëve lazaratas.! Ndaj këtyre shkelësve kufiri të vënë prej shtetit, duket se do të ketë masa të forta shtrënguese. Në mënyrë që herë tjetër të mos jenë kaq ... të mbodhisur. Sepse e pësojnë bimët.

19 Komente

Pershnes Lazaratin me Ace of Base:

I see lies in the eyes of a stranger, living living in danger...

ps. next time hallall xhenis xhoplin.

Gjynof mer gjith ai gjelberim e kane pre, dhe vetem per nje lis u bo e modhe?

C'a do me thene mbodhisje?

vonese.

pengese.

Lazarat o gur i thate

me palla luftojne gratesmiley

lazarati eshte binjakezuar me nje fshat andej nga kolumbia.

Policija 1
LazRarahati 0

kaq i mire qenka bari shqiptar po ua shesim dhe kulumbianve

gjyna gjith ai mall shkon dem..

U dukerkan si bredha!

prandaj thote Berisha ,ta bejme Shqiperine si Zvicera.

si peme vitiriu...te mban ...ngrohte, gjithe vitin nje nga ato peme

gjithe vitin?!!!! te vjen hajduti ta rremben pa ardh'  akoma vitriu.mbaji topat ne dore ti pastajsmiley

PS: nuk e kisha vene re postuesin.Grave, pse i je qep Lazaratit ?!

tamam ne kohe fermeret Lazaratas.. jemi ne Korrik.. sezoni i korrje shirjeve..smiley

gati per draprin e pare...smiley

Kauza neneFeridiste e Peshkut perseviron dhe prevalon ne vite.

Po ne qoftese ndonje fermer aty, lidh kontrat me farmacite e Amsterdamit, si i behet halli smiley

S'ke ç'i bën gomarit, i bie samarit - tha katërmbëdhjetëvjeçari "i arrestuar".

 

venusi - 

"...gjithe vitin?!!!! te vjen hajduti ta rremben pa ardh'  akoma vitriu.mbaji topat ne dore ti pastajsmiley

PS: nuk e kisha vene re postuesin.Grave, pse i je qep Lazaratit ?!..."

Venus, mos me keqkupto.Nuk i  jam qep  Lazaratit.Por menyres se si  funksionojne intsitucionet  e   shtetit.Nje polici e shtetit,  e cila ne fakt bashkepunon me lazaratas, prodhues dhe shites te Kanabis-it dhe nepeermjet  atij bashkepunimite hapur kap fakire, qe ne kerkim te sigurimit te mjeteve te mbijeteses bien viktima dhe  kane mbushur burgjet.

 Une jam i prirur te mendoj se ka ardh koha, qe shteti o ta  ndaloje krejt  o ta  leri te lire.Ne Lazarat behen milionere ndersa bij te  familjeve  te tera vuajn burgjet.Fytyra e shtetit eshte e barabarte me surratin e baçeve lazaratase. 

  Kapen  nga policia, ... gra e burra  te familjeve, te fisnikerise  se dikurshme gjirokastrite, si  degdisen rruges te potisin bimet vrasese mbjelle per te  mbire  baçeve te  "pronareve " lazaratase, sepse vuajne  sigurimin e bukes sot....!

E  merrni vesh ku ka rene qytetaria, nga varferia?  Ne raja...

Kan dale sakte fjalet e Çoban Babait"

 Ky nuk eshte shteti,  qe une, besoj dhe Ju,  kemi  kerkuar.  

 

aty nuk ka shtet,Por ka nje diktature te re, nga ajo qe i serviret popullit me masken e demokracis ,aty ka autokraci me makijazh demokratik ,aty ka nje pseudodemokraci, aty ka nje anarshi te organizuar, me qellim qe pushtetaret- despotet e rinje dhe bashkpunetoret e tyre te perfitojne ne menyre te paligjshme ate qe ua ndalon ligji i tyre fasade,,,

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).