Ky eshte nje perkufizim qe Ben Blushi i ben situates ne vend.

Paradoksale apo vetperjashtuese mbi cfare ndodh?

http://www.balkanweb.com/kryesore/1/blus...

4 Komente

Po jo bre Klesi, kjo s'eshte demokraci bolshevike, eshte bolekraci fejspabuke-ike

Shqipëria nga diktatura në demokracinë bolshevike ...!!!”, - ishte ky reflektimi që ka shkuar në faqen e tij, në rrjetin social Facebook, deputeti socialist Ben Blushi.

Eshte bere Facebook-u per politikanet tane si hija e shelgut per bujkun e shekullit 13-te; pas dreke, duke mbushur cibukun me duhan, i fut nje pordhe krejt te mosvarme, dhe nje shprehje filozofike te atyperatyshme, dhe pret te reagoje audienca.

Jane denglat e Blushit dhe PS-se.

Imunitetet te hiqen dhe pike!

Kur do t'i heqe Berisha, na e beka per te denuar opoziten. Kur duhej te hetohej dhe gjykohej Mediu, u fsheh pas imunitetit. Kur duhet te denohen deputete te mazhorances, opozita do heqjen.

Berisha kur ka shumice te mjaftueshme per te hequr mandatet me ligj, cfare i ben keta "socialistet" te mendojne qe Berisha nuk ka vota te mjaftueshme per te hequr mandatin e nje deputeti ne fjale qe dashka ta denoje?

debat shterpe.

Beni e di mire se cdo te thote demokraci bolshevike sepse ka ne parti dinozaur te komunizmit me te eger ne europe. Ka patur rastin gjithashtu te jap kontributin ne qeverite e meparshme demokratiko-bolshevike, cberi?!
Shume vape ne shqipri me duket per te menduar drejt,ska faj.

mendoj se ka te drejte. ne krahasim me vendet e lindjes, ne ruajtem vetem mentalitetin bolshevik, duke  rrafshuar çdo trashegimi tjeter komuniste.

ne vendet e tjera te lindjes, nuk u mbyll asnje fabrike nuk pati asnje anarki, vetem ndruan tak-fak mentalitetin. direkt kthyen pronat dhe privatizuan. s'paten tranzicion dhjetra vjeçar si tonin.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).