Ndërsa Komisioni i Ligjeve duhet të miratonte rezolutën për punën e Prokurorisë së Përgjithshme për vitin 2011, mbledhja ka degjeneruar ne akuza, sharje e fyerje për kryeprokuroren.

Deputeti demokrat, Fatos Hoxha, nuk ka ngurruar ta quaje Ina Ramën një rrugaçe, duke shkaktuar reagimin e forte te deputeteve socialiste. Gjithçka nisi në momentin kur deputeti Pandeli Majko shprehu rezerva në lidhje me formulimin e projektrezolutës, pasi sipas tij, ishte anashkaluar ngjarja e 21 Janarit, për te cilën mazhoranca akuzoi Ina Ramen si pjese te puçit institucional. Debati ka çuar ne largimin e deputeteve socialiste dhe me pas, votimin vetëm me votat e demokrateve te projektrezolutës. Përmes këtij dokumenti Komisioni i sugjeron Kuvendit t'i kërkojë Prokurorisë së Përgjithshme qe te intensifikoje përpjekjet për luftën kundër korrupsionit, te analizoje rekomandimet e Ministrisë se Drejtësisë për politiken penale, si dhe te zhvilloje procedura transparente larg konfliktit te interesit.

VizionPlus

77 Komente

Dhe thuaj pastaj ,qe s'kane te gjithe mendjen e Berishes keta demokratet,si me qene nga Vucidoli te tere.

I plasi Ines qe e shajne, Burri i han misra tere diten tek Xixa ne plazh.

Brad, e kuptoj i dashur qe edhe kjo eshte nje menyre per ta pare kete "incident".  Megjithate jo detyrimisht reagimi i pare.  Megjithese si te te vije ty per mbare. 

Une mendoj, dhe keshtu duhet te jete qe Ines nuk i plas me me tere mend se ca thone keta,pse do thuash ti,,Gerdeci i dhe e beri Super Milionere,qe te dish ti Monda me shume merakoset mileti se sa Ina vete per keto sharje,keshtu e dashur qe nuk duhet te behemi shume merak smiley

Gerdeci e beri supermilionere?

O i her thuaj qe prokuroria kerkoi ...bla...bla...te perjetshem,me pushkatim..........gabime trashanike me dashje ne dosjet e Gerdecit.

Edhe dhe milionat i mori nga kush?

Nga Gjyqtaret nga kush tjeter.

Interesante se si i sheh gjerat ti.  Te gjithe o jane te korruptuar, o do te korruptohen se shpejti, o ka plot shance per ti korruptuar.  Parimoret e te ndershmit, nuk egzistojne kund.  

Nqs Ines nuk i plas personalisht, pune per te.  Por Ines si institucion apo Ines si femer, ti po thua qe o burra t'i biem se kujt i plasi? 

Po mire,ate e shajne me liber shpie ajo nuk thote nje gjysem llafi,cme duhet mua,une per vete nuk e shava,thashe vetem qe se can koken.

cme duhet mua

Ja bravo, u morem vesh.  Kaq ishte.

gjith konspiracione je mer Brad!!!

Ne fakt ju Brado keni nje avantazh shume te modh. Shqipnia (pjeserisht) nuk eshte me ne kohen "e vrava se m'fyu rande". Po mos harroni qe nje dite do ju dali ene knej nga qyteti ku keni zbrit rishtas, nai hunlesh qe do ju boje shishqebap. Vetem atehere do merrni vesh ju dhe do filloni te hiqni dore nga fyerjet, poshtrimet dhe shpifjet.

Deri atehere s'kemi car t'ju bojme pervecse t'ju shofim me neveri e percmim sic shifshim "ortaket" tuj te para 90-s.

Mire mire po bo gati Zyren me e liru,skemi kohe te merremi me ju.

Me duket se Brad eshte agjent i PD i infiltruar ne PPU smiley

perkundrazi, bradi eshte agjent i ppu-se i infiltruar ne pd

Brado zyren nuk ta dorezoj ty une se ti je nje zar shume i vogel e nuk arrin kshu nivelesh, po ti mos harro shishqebapin.

Normal,4 thase fara ne muaj,kush i arrin keto nivele.

aaaaahhh iiinaaa smiley

yll o, yll. smiley

Le kokrren e namit le,Ina eshte e Martuar.

vazhdo...?

pse nuk ka te martuara qe jane yll ? smiley

Ka ore si nuk ka , por Bradi e kishte fjalen qe ina eshte e shitur (pra e martuar) dhe si e tille eshte vetem prone e bleresit dhe si nje yll do te ndricoje vetem tek shtepia e pronarit (bashkeshortit). Ky eshte perceptimi i malokeve per femnen spiritus, dhe duhet ta respektosh.

pse mre, ju qytetarët gratë i lidhni me rrjetin që të ndriçojnë gjithë qytetin apo si? 

p.s. m'fal që u futa pa rradh. nuk vij mo.

Qytetare je vetë ! smiley

aspirinë. 

Une s'e kam pare asnjehere Inen ne rruge, neper Benza bredh tere diten. Mendoj se akuza eshte e pabaze.

smiley

 

We love u Ina..smiley, le te lehin qente dhe te pllasin gomeret..smiley

Mire.

temat nuk botojne veten. me formatin e ri, as pyetjet nuk botojne veten... rrine e kalben aty per nje klik moderatori.

Komisioni eshte nje kariikature e vetevetes. 

fotografi e vetvetes. kta lloj njerzish po ti besh karikature, i zbukuron

e drejte.

aty ne ate zyre duhet te jesh maskara ai sy vrima: kerkon ndihmen e medias! Pa pike autoriteti dhe personaliteti, aty bisedat behen sikur po bejne pazar pa respektuar njeri tjeterin, bile duke e ofenduar dhe duke u zgerdhire brenda institucioneve, pa seriozitet !  ..plera plera! 

PD-ja eshte shnderruar ne parti halabakesh. Sa me shpejt te shkrihet aq me mire eshte per te gjithe.

 

Me komiku, patetiku, antipatiku, eshte ky Rusmali. Shterngohet  e shterzohet kur flet sikur te jete kaps. Ku jane mbledhur ne ate tavoline: cubi, gangsteri, i terbuari, gagaci, pyka, palloshi.

Me patetikja eshte qe kryetari i komisionit kerkon ndihme se nuk drejton dot mbledhjen qe eshte kryetar vete dhe e ka thirr me u mbledh. Ku jetojne keta njerez?? Hajde media me ndihmoni thote se nuk jam i zoti ta bej kete pune vete. Ata qe shajne me liber shpie nuk kan faj, por ti presesh llafin kryetarit hidhet zgupthi.

Ah c'i bere zotos me kete

Naltmadheria e tij e ka quajtur "lavire bulevardi", ndersa ushtari i sali-ut e paska zbutur shume tonin dhe epitetin. Besoj se kjo eshte nje shenje revolte indirekte ndaj udheheqesit te tyre legjendar.

Keto biografite e ketyre parlamentareve qe te shajne jane per te qare me oi. Kane ca time-lapse te papara, pervec se per cfare jane formuar.

 

HOXHA, Fatos Bajram[ 01 Korrik, 2010 ] hoxha_f Adresa: Kuvendi i ShqipërisëBulevardi "Dëshmorët e Kombit", TiranëAdresa:
Rr. "Ferid Xhajko", P.415/1, Shk. 1/6, Njësia Bashkiake Nr.8, Tiranë.
Tel.: +361427; Mob.: 0692021192
E-mail: Fatoskobeci@yahoo.com Të dhëna vetjake

Datëlindja: 22.10.1961
Vendlindja: Kukës

 Gjendja civile: I martuar

Edukimi:

1976-1980: Shkolla e Mesme "Skënderbej", Tiranë.
1980-1984: Shkolla e Lartë e Bashkuar e Oficerëve "Skënderbej", zbulim.

?????????????????
1993-1994: Akademia e Forcave Speciale Ozel Kuvvetler, Turqi.
2004 (Janar-Maj): Kolegji mbi Politikat e Sigurisë e të Mbrojtjes - Komanda e Doktrinave, Tiranë.
2005 (Nëntor): "European Security and Defense Policy" Racviac, Zagreb, Croatia.
2006 (Gusht): George C. Marshall European Center For Security Studies, Garmisch-Partenkirchen, Germany "Albanian Parliamentarian Tutorial".
2007 (Prill): George C. Marshall European Center for Security Studies, Garmisch-Partenkirchen, Germany "Senior Executive Seminar 07-3".
2007 (Maj): George C. Marshall European Center for Security Studies in Cooperation with the NATO-Russia Council and the Center of Excellence Defense Against Terrorism, Ankara, Turkey.
"Counter Ideological Support for Terrorism Conference".
2008 (Shkurt): George C. Marshall European Center for Security Studies, Garmisch-Partenkirchen, Germany "Parliament's Role in Security and Defence".

Veprimtaria profesionale:

Deri në vitin 1997: komandant i Forcave Speciale të Brigadës Komando Zall-Herr, grada kolonel.

Veprimtaria politike:

2005: Anëtar i Komisionit të Sigurisë Kombëtare.
Komisioni Hetimor "Për hetimin e procedurave të tenderimit të rrugës Durrës-Morinë", anëtar.

Zgjedhur në:

Zgjedhur në legjislaturën: XVII, XVIII
Qarku: Kukës

Grupi dhe Komisionet parlamentare:

 Grupi Parlamentar: PD

 Komisioni Parlamentar: Komisioni për Çështjet Ligjore, Administraten Publike dhe të Drejtat e Njeriut, anëtar. Komisioni për Sigurinë Kombëtare, anëtar

Botime:

Autor i disa teksteve në fushën e Trajnimit të Trupave Komando.

 

Po nga viti 1984 deri me 1993 ka qene ne koma? plehra! 

Jo ka qene disident. smiley Sidomos me shkolle kunderzbulimi ushtarak. Se atehere po te mbaroje kete shkolle, kishte te drejten me ndejt pa pune se bindjet e tua nuk i perkonin sistemit. Sot deputi vjen dhe te thote rrugace.

Nga viti 1984 deri ne 1993 nuk ka bere shkolle ose kurs. Nuk e di a e lexove qe CV-ja e paraqitur permban vec "edukimin" dhe aktivitetin politik, jo eksperiencen ne pune.

Shkolla e Lartë e Bashkuar e Oficerëve "Skënderbej", zbulim.

Si quhej shkolla e bashkuar, mo??? Se sikur s'ma zuri veshi mirë.

Po si tha Ministri i Mbrojtjes për këta oficerat "Janë si shalqini, jeshil jashtë e t'kuq mrena"? 

Barbar nga Kukesi.

Me fal Koth me të shtu diçka .

Nuk është barbar , po është KAPTERR nga të Left me ...yyyyyyy në fund smiley ose nga te LefKOPESE   ! Ka qenë ca kohë komandanti ceremonisë që përdorte Babasqapi  për ti shtru Qilimat në aeroporte  .Ishte e ndaluar të bëje kakërdhi në aeroporte , pranej stërviti kët Hoxhën me  i shtru qilima !

Hajde media me ndihmoni thote se nuk jam i zoti ta bej kete pune vete...

..mbase se ke kuptu mire, se duket sikur e thote me ironi ai daku asaj  ....tepke  per ate lloj   femne aty qe me ato thonjet gishtave te lyme blue farfuri,me ate zerin acarues te cjerun ne altisimo do detyronte cdo burre normal te dorezohej pa kushte para kesaj hesterikeje permanenete... 

Mos na keqkupto kaq poshte te lutem. Cfare do ngjyre politike te kishte ai kryetar si pozicion, do beja te njejtin koment. Eshte komplet inkompetent qe nuk komando dot te vetet, duke ju hedh ne fyt te tjereve. Shkak-pasoja eshte shume e qarte. Nuk ka ca ti beje gomarit, i bi samarit.

Ne vend qe ti mbaj mbledh dhe rrup sup, se i duhet te thote qe i bona ca gjona, para se ti vij lajmi qe nuk e kalo prape pragun e Evropit, i hedh me shume benzine zjarrit.

"cdo burre normal te dorezohej pa kushte para kesaj hesterikeje permanenete... "

Hegheghe, "burre normal"?!

Gdhenj te papare.Vagabonde dhe kriminele  qe i kane rene per pjese ketij mavriu popull.

Ue?! Edhe nje tjeter qaflesh PD-je i dale nga Shkolla e Bashkuar e Oficereve "Enver Hoxha"?! Nga vate kapterri te na thote ndonje gje per kete...

shteti yne eshte i teri rrugaç mo, ngado ta kapesh.

po kjo m'duket se ishte per kunderpeshe te Elvis Roshit smiley

nji rrugac nga pd, nji nga ps,

pastaj nji nga ps, nji nga pd,

ene kshu me radhe

mos harrojme LSI qe jane hem rrugace, hem hajdute, hem katnare me vule ne balle smiley

Per pd u kthy nga silvja konti ne lavire rrugesh per ps nje zot e di se cfare eshte  ndersa per partine e re te Bamirit  eshte nje leve e fshehte. Dicka qe duhet ta pranojme te gjihte eshte se deri tani sja ka honger shkopin qeni. E para e mundi salen me armet e sales sepse sa here qe dilnin probleme fugonte e para tek ambasada amerikene (fbi) tamom sic bote sala 91-97 dhe e dyta e talli e ja futi Fevziut brenda ne kalane e vet OPINION e e boni leshko fare ashtu sic lu Macja me Miun kur e kap para se ta haj.

vari_leshin ke shume te drejte eshte tamam vari leshin!

sa te ndihmojne per t'u shprehur ca nikesmiley

jo ka shume te drejte, i ka rene kokes. eshte fiks per vari lesht smiley 

Po pra se te gjithe kujtonin se me emrimin e kesaj si kryeprokurore i erdhi fundi koruspionit ne shqiperi.

po kush mendoi kete duke pare sa e re dhe e brishte (te pakten nga pamja dhe e folura) dukej Ina?

perkundrazi ,mua m'u duk nje "vegel"ideale per Berishen,por ja qe "vegla" i rezultoi me difekt Berishes,por dhe neve s'na ka qullosi gje.vetem sa na ka mabjt me uje te ngrohte me keto zenkat me Berishen.

as qe me ka shkuar ne mend te ishte silvia konti ne bote jo! duke patur parasysh se cfare presioni ushtron Salihu ndaj saj, me duket se eshte per tu vleresuar.  Do isha tej mase i kenaqur qe ajo te bente dhe hetime te tjera per shume gjera , por qendrimi qe ka mbajtur ka qene korrekt per mua, ki parasysh se policia e shtetit e ben gati dosjen per prokuroret dhe ajo qe beri policia me urdher arrestet e 21 janarit duke mos i zbatuar ka qene goditja me e rende qe mudn ti jepej prokurorise.  edhe pse prokurorja mund te ishte kerkuar pak urdher arreste e me pas ti shtonte, nejse taktikat jane te sajat, ndersa urdherat per tu zbatur.

zotoooooooooooooooo

ti te kjo tema duhet te tregosh te gjithe dashurine tende pe inen se me gjithe keta spiune mbase i shkojne fjalet dhe asaj x ty..

me falni po nese ke bere akademine skenderbej perfundon halabak shares ose shiks sipas jush.e kam fjalen per ata qe e kane bere para '90 jo per gje po ndodhite e fundit ne shqiperi e bene president tjetrin

Kles, në atë kohë nuk quhej Akademia Skënderbej, quhej Shkolla e Bashkuar e Oficereve Enver Hoxha. Kurse Akademia Ushtarake (ose Akademia e Shtabeve) Mehmet Shehu (deri sa u shpall armik dmth).

Dhe të ishe oficer atë kohë dmth kishe çertifikatë besnikërie. Dmth ose ishe vërtet komunist ose ishe servil dhe hipokrit. Atëhere tek cila kategori hyjnë këta 'begsat' demokratë? (flas për ata +45 vjeç) 

Situate varileshiste.

Ku varet leshi tek shprehja "vari leshte"?

Ina Rama eshte njeriu i tyre e shajne per te treguar se gjoja se e kane kundra.

Bash e ke gjet!Kane ba kaq zollume e skandele, qe kjo "charming ledy", asni prej tyne nuk "qe ne gjenje" me i ndeshku.

E po duhet te jete pak si natyre rrugace kryeprokurori se ndryshe si do mund te hynte ne psikologjine e shkelesve te ligjit...

Keta te PD-se kane nje problem te madh sepse jane te gjithe sterile dhe cenin me te vogel ne figurat zyrtare e shohin si shenje apokaliptike.

Si postohen temat e reja ne kete fare blogu mer aman???

Dy vjet kishte kerku prokuroria per ate qe prishi videot. Ai tekniku, nuk e pranoi fajin por edhe nuk do e luftoje akuzen. Per ket', meqe i kurseu leke taksapaguesit shqiptar ne formen e rrogave te prokurorve, stenografistes, gjykatesve etj, ligja shqiptare (Gex lex) parashikon uljen e denimit me 1/3. 

Tashi, ca t'i thush kesaj Silvias? 

T'mos t'a humbesh pak xhakftohsine karakteristike arbnure? 

Vshtire, vshtire! smiley

Paska demokraci aty smiley se kushdo fliska si i do qejfi, kamerat jane brenda, nderkoh qe ne dhomat e larta te Parlamentit, siç jane komisionet e Ligjeve, Ekonomise, Arsimit etj, marrin pjese parlamentaret me te ngritur dhe me me integritet, ku çdo fjale e peshojne mire se çdo fjale ndikon/mirret si vendim i pales perfaqesuese. 

 Pas  'lavires'  'rrugace' ... what's next 

Shkurt muhabetit  nuk bohen, te kaloje jo nje vit e deklarata protestash  bebeiste 

Ku ka zâ, nuk âsht pa gja. - themi na n'Shkoder. smiley

pse kaq i "thelle" ti ...

Ne provincialo-maloke(ri)t kur na bien ne vesh fjale per dike, automatikisht marrim nje sasi te caktuar si te mirqena. 1/3, 1/4, ç'rendesi ka! Ajo qe na intereson eshte fakti se dikush e ka pergojuar per nje motiv qe nuk e ben profesioniste as me te mire e as me te keqe ne fushen e ligjit e ligjvenjes. Dikush, mbase shoku apo kusheriri i ndonje ish-shokut (bankes smiley) saj, ka fole apo ka bere ndonje batute e pastaj fjala ka marre dhene. Ajo mbetet poaq e zoja sa ç'ishte me perpara ne punen/profesionin e saj. I vetmi detaj qe do te ndryshonte gjithçka do ishte fakti qe ajo te mund jete ulur ne banke me nje shok i cili eshte ne radhet e PD, apo PS. Me te thene te drejten, do ishte vertete skandaloze!

 

Dmth; Ku ka zâ, nuk ka pa gja. (nqs ke nevoje per perkthim, let me know sweetheart.)

 

Ku varet leshi tek shprehja "vari leshte"? ...????????? ... smiley

Shtova ca pikpyetje i imponuar nga ndërlikimi situatave Leshore ne Komision, me të vetmen arsye ,  sepse  vet Drejtoresha e Dërstilës zonjusha Xhibi , e Specializuar dhe e pakonkurushme per Varje leshësh bën një pyetje provokuese per Lesht  antikomunist të basqapit smiley ...dmth nuk e di ku VAREN ????????

Kam mendimin te Reformohet  Dërstila ,  sepse po kalbet Leshi antikomunist , ka zënë krymba dhe po e vare leshin bie copa copa . Kështu me këtë lloj Lesh Komisioni  e Lesh anëtarësh ...nuk tjerrin  dot nje druge e të bëjnë një Lemsh për per  "krahë " le më të bëjnë " Golf " per çilimiqër qurrashë antikomunistë smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).