Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, në një reagim në rrjetin social Twitter ka thënë se kjo qeveri vazhdon të tallet me shqiptarët, ndërsa i bën ftesë kryeministrit që të hetojë për të. 

“Kryeministri vazhdon talljen me shqiptarët! Një propozim publik kam për kryeministrin, ja ku jam unë pa imunitet, vërteto një akuzë të vetme në mijëra që ke bërë ndaj meje”, ka theksuar Rama në reagimin e tij ndaj kryeministrit Berisha.  

marrë nga "Shekulli"

57 Komente

''Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, në një reagim në rrjetin social Twitter ka thënë se kjo qeveri vazhdon të tallet me shqiptarët, ndërsa i bën ftesë kryeministrit që të hetojë për të.

po nese Saliu ska llogari ne Twitter dhe nuk eshte ne rrethin e twittermiqve (tm xhibi.smiley), te  Rames , si i behet?  nga do ta marre kete ftese te Edit?

Belulo, po ku te dali Buall Mavria ne Twitter, si komjuterist ai me ngjan mua, ti e di qe ne moshat e vjetra nuk para i kapim shpejt sistemin e komjutrave. Ai shyqyr qe ka mbledh ca specialista apo gjysem specialista si keshilltar, se do na flliqte fare si kryeministri me budalla i planetit, por shyqyr qe ka dhe ca budallenj andej nga Afrika, qe nuk del i fundit ky i joni.

opo ty te merr te keqen Buall Mavria  , Pjero...   se ska shkruar   akoma ndonje liber deri tani ai..smiley

Particke interneti... Puuuuuuuuuuuuuuuuu, sa te papune jane mer aman!  smileysmileysmiley

Ky "artisti" mbeti ngulur si gallof ne twitter... aY Majkua "reagon" nga fejsbuqi... 

kete doja te thoja pra..  politika atje eshte  Big Joke!  gjithandej mungon cdo lloj serioziteti..   vertet per te ardhur keq..

 

p.s  frontin e facebook-ut  e ka zene Erjon Brace..smiley

O mon dieu!! smiley

Po nga te fillojne se??..Nuk kane lene gje pa thene per ty..Je rast unikal ne politiken shqiptare e me tej akoma per akuzat,shpifjet e sharrjet qe te adresohen..dhe vetem ky fakt me shton bindjen se je pikerisht njeriu qe i duhet ne krye atij vendi.

arb,

shume i mencur je!

Ja po ta rindertoj perseprapthi duke nderruar Ramen me Berishen ate qe thua:

Berisha ka 20 vjet qe shahet, akuzohet dhe i behet shpifje. A nuk vlen edhe per Berishen te jete ne krye te shtetit?

Si te duket?

Vetem se Berisha shiti sovranitetin territorial kombetar shqiptar tek greku... e kjo nuk eshte as sharje, as shpifje e as akuze... Eshte FAKT!!!

Zorrrrul,

Kur paska qene shitje perse nuk eshte akuzuar Berisha nga organet e drejtesise per tradheti kombetare?

Apo futja qesim dhe nuk quhet shpifje?

Ajo qe thua ti nenkupton egzistencen e drejtesise. Kjo po, eshte shpifje.

..Ne fakt eshte,   ne  krye te piramides se ...Cubave dhe te kusareve...E ke mire ! Ate terezi mbaji kamionit...Skele -Vlore e Gjermani!

dhe vetem ky fakt me shton bindjen se je pikerisht njeriu qe i duhet ne krye atij vendi.

smiley

Kur te shan akuzon e ofendon ne korr treshja Berisha-Nano-Meta...meriton vetem respekt!!

Po, po ! I  duhet vertete...  edhe ca vite kryekusari, qe as gjemba te mos mbeten me ...pa le  arrore e shegore

Di gje njeri pse Sala nuk ka twitter. Ai ka kohe qe flet per pentium dhe dixhitalizime. Per shembull une do preferoja ta mesoja rekordin e ri nga nje twitter i Berishes.

Burrat nuk cicerojne. Burrat pjerdhin.

Duhet me e hap nje sajt me e qujt "barker"... te mushet me Salinj. smiley sajt - malok-friendly.

Kur Ilir Meta u akuzua me nje video te fallsifikuar per korrupsion, Rama beri grusht shteti me model bajat dhe nuk priti qe korrupsioni i supozuar te hetoheshe nga Prokuroria dhe te vuloseshe nga Gjykata. E gjithe Bota ja tha kete por ai nuk degjoi.

Disi paradokse eshte kjo qe ka ciceruar sot. DmTh. Rama nuk e hoqi Imunitetin sepse na qenkerka i paster... jo se eshte obligim per Status (!)

Kur Ilir Meta u akuzua me nje video te fallsifikuar per korrupsion

Ja shkarje te tilla bejne qe mos te lexoheni me.

Meta nuk u akuzua me video te falsifikuar... Meta u akuzua per 8 vjet rresht nga Berisha vete. Madje, ne 2005, Meta ishte njeriu me i akuzuar nga Berisha, dhe Berisha njeriu me i akuzuar nga Meta. E nese keta jane standarti yt i drejtesise dhe te vertetes; duhet te biesh dakord me te gjithe ketu kur thone qe Berisha eshte me i korruptuari i atij vendi, bashke me kallogrene e tij Meta... se kane thene te verteten ndaj njeri tjetrit kur jane akuzuar "a-vicenda" - khafsherisht! per aq vjet me rradhe. smiley

Kur Ilir Meta u akuzua me nje video te fallsifikuar per korrupsion... smiley

 Ja ketu bie perdja, ne paraskene del njoni me nje karton te bardhe ku shkruhet me germa te kuqe THE END dhe njerezit fillojne te shperndahen neper shtepija.

Kur Ilir Meta u akuzua me nje video te fallsifikuar per korrupsion, Rama beri grusht shteti me model bajat dhe nuk priti qe korrupsioni i supozuar te hetoheshe nga Prokuroria dhe te vuloseshe nga Gjykata. E gjithe Bota ja tha kete por ai nuk degjoi.

 

Verberi totale.Nuk ke me shpresa.smiley

Ki "kevijon" qe nenshkruan ne fund te komentit me kev eshte? S'ma merr mendja, Kevijoni sikur fliste per qarkullim elitash , konkurence, meritokraci brenda partive.Po me ate "vidion e fallcifikuar" bllokohet qarkullimi ne tubacionet e fekaleve o Kev. smiley

....eshte pra kot me u bazu se çfare thuhet tek peshku ose ne ndonje faqe tjeter. shiko te ishte ndryshe, saliu si tiran qe e bejne,smiley i ka lehte t'i gjeje dhe eliminoje ata qe e shajne, bile dhe ata qe jetojne jashte shtetit. po ketu veç shkrepseve te parrezikshme te fabrikes llapshin, nuk ka gje tjeter.smileysmiley

 ...saliu si tiran qe e bejne, i ka lehte t'i gjeje dhe eliminoje ata qe e shajne, bile dhe ata qe jetojne jashte shtetit...

smiley

Ehe jo jo jo. Ate do ti. Pse budalla eshte Sala, te te beje martir. E hengri njehere me Fatosin. Mund ti thuash cfaredo, po nuk eshte budalla si ti, qe perserit te njejtin gabim dy here. Plus qe aleat me te mire se ti nuk ka.

S'e ben per Salen ai. E ben per tjeterkend, kam pershtypjen. Bjeri pragut, te degjoje dera.

puna eshte se keto lloj ftesash/debatesh nuk behen nga  twitter, FB etj...   prandaj ishte e udhes   qe  Edi, kur ishte vafti, te futej ne kuvend  dhe te bente debatin me kundershtarin(et) poltike atje  sic e do zakoni....  kjo eshte menyra e vetme serioze, orthodokse ne gjithe boten demokratike.

''po nuk behet lufta me ineternet (telefona) mor djema,  joo...   do thoshte Belul Gjenomadhi..smiley

Shiko, ashtu do te duhej "me rregulla". Problemi eshte qe, me te drejte ose pa te drejte, Rama e akuzon Berishen per pezullim te instancave demokratike, qe don te thote qe ai (Rama) s'i gjykon te besueshme ato instanca. Ne kete rast, mua me duket koherent se paku ne kete pike.

Une besoj se e ben per nje pjese te opinionit jashte partise se vet, si edhe per nje faktor nderkombetar pak a shume aktiv ne politiken shqiptare.

Kujt?

Majlinda Bregut ndoshta. smiley

Pse budalla eshte Sala...  pytet hunteri... smiley

Rama fton Berishen te perdore aplikacionin TwitterProkurori dhe ta onlineinvestigoje ate, por Berisha insiston qe keto pune behen me iZhbirilo dhe vetem pasi bujqerit shqiptare te perdorin iPlugo ne masen +56%. Me nje llaf do shtyhet deri ne fushaten e ardhme te korrje-shirjes.

Haaallall. Fene ja ka lujt. Tashi ta shofi Sala. Ska mo goj me fol.

Zotni Rama, Sal Berisha eshte kryeminister jo krye-prokuror. Hetimin duhet ta beje prokuroria pas akuzave dhe denoncimeve qe ty zotni Rama te ka bere Berisha dhe e tjeret.

Sa eshte numri i dosjeve qe ke ne prokurori zotni Rama?

Sa jane denoncimet publike te bere nga ndertues e deputete per ty zotni Rama?

Pse nuk u hetuan keto zotni Rama? Sepse prokuroret ishin te PS zotni Rama. Sollaku eshte ne asamblene kombetare te PS, ky do te te hetonte ty?

Duhet ta kesh kopju gabim, se besoj duhej te ishte "ky do te te hetonte ty zotni Rama?"

ja shtoja ti zotnillekun ne fund Rames me shprese se njerezit kane mendte e tua e do harrojne se Sollaku eshte ne PS kembekryq dhe qe nuk kishte asnje iluzion se ky Sallaks do hetonte Ramen. Po Rama nese e do keshtu, prkurores akuale i maron mandati shpejt, pastaj ta shohim a do ciceroje me.

Edhe budallenjte e dine se imuniteti eshte per miliarderet e Rames, deputetet si puna e Fidel Yllit. Per Ramen nuk ka nevoje per imunitet formal se ka imunitet politik si lider i opozites.

Oh c'ja paska lone kopilin ne dere? Kshu e dune kta mer jahu! I modh...i modh...

 

Me duken se Rama qe kur mesoi te shtypi keto..Harroi te perdore keto

Rama po perpiqet te beje opozite Belge ne Kandahar....Rame, mberthe megafonin, ato dorezat e boksit dhe dil ne rruge te mbledhesh delet qe spo dine ku po vene..

Sa per Berishen nuk kam me cte them se i kam thene 1001 te zezat...Ato qe i bene talebanet Afganistanit jane vec 10% te te keqes qe Berisha i ka bere Shqiperise dhe shqiptareve gjithadej

 

kush po e le te dal ne rruge ? (i gjujti me mitroloz tjetri ne janar, me flakhedhese mund ta kete lejen ta qelloje sot) ti kujton se politikanet e shqiperise bejne si te duan ?

e kujton ti gjithashtu se berishen e mbajne ne pushtet votat e zgjedhjeve popullore ? letrat luhet ne tjeter vend, dhe jo vetem per shqiperine por tere vendet e vogla si tonat. 

 

Ne France besoj, apo jo?

Edhe egjiptianet,libianet,tunizianet nuk linte njeri te dilnin ne rruge...Plumbat binin si bresheri shiu por ja qe  munden friken dhe dolen ne rruge.

 

"....Ato qe i bene talebanet Afganistanit jane vec 10% te te keqes, qe Berisha i ka bere Shqiperise dhe shqiptareve...."

Shume  i sakte!

 

Rama i ka thene Berishes hetome ? Nuk ka nevoje fare per hetim,plani eshte gati,ne 2013 - en zbythje nga PS - ja ,mje dite me pas zhduket vete nga Shqiperia Rama,po nuk u zhduk pastaj hajt se po fillon ndonje hetim.

ka hup sekretari i PD-se per Fush-Arrzin (boisa...), na mori malli per komentet e tij.

Po ca te te hetoje ty o Ed  sali krimineli. Ai ty te ka perdhunuar sa here ka dashur. Dhe ti prape i ben "te fortin" duke ju kanosur: - he a me areston dot? Ah medet se tek kush i kane mbetur shpresat ketij populli. Ikni ore qerohuni se nuk jeni ju per opozite ndaj nje krimineli. Shqiperia po digjet nga te gjitha anet dhe ju as edhe nje proteste nuk e beni me. Jeni te gjithe te dhjere megjithse mbani pampersa prape muti ju ka dale nga poturet. 

Lene ta hetoj mor se do i qisi nai gjo. Pse nuk doni ju ta hetoj'? smiley Tu thy nai rekord noti e heton. Ta filloje nga kallaret e bukra.

te forte ju shqiptaret vallaj, akoma se keni kuptu lojen. veshtire ne fakt se eshte pak si te matriksi puna, ku te gjithe jane aktore qe lujn film pa e dit.

po shifsha nje dokumentar tashti (canal+) per luften ne afganistan. tregote sesi nga sateliti i vrojtojshin katnaret afgane kur dhisnin neper hendeqe, anash rruges, nonjoni qe e mate bythen skiç (prej ndonje puçre apo difekti tjeter fizik) direkt u dukej si i dyshimte dhe i çonin nje patrulle qe t'i kontrollonte zhelet, se mos kish fshehur municion ose ndonje bombe. po mos t'i gjenin gje e lshonin.

nji keshtu e vrojtojn prej satelitit dhe klasen politike shqiptare dhe çfare varet prej kesaj. 

hetome ! i thone njonji tjetrit shqipot, kur t'gjithe jane nen lupe. asigjo varet prej tyre. ne paret po e lujten bythen skiç, ja u morin se ne bankat e perendimit i kane. se dhe kur vjedhin, paret e perendimit vjedhin. veç morra ka ne shqiperi.

sa here e ka hetuar sala Ramen deri tani me komisione?

dy apo tre?

Vetem dy komisione parlamentare dhe te gjitha konkluzionet te pergatitura ne dosje i ke ne prokurori qe s'di sa vite, sepse sic edhe ti Shefit duhet ta dish, komisioni ate qe ka gjetur e con ne prokurori, kaq shkon puna e tij.

Nderkohe, kemi nje denoncim publik per Ramen ne vitin 2003, qe te merret prokuroria me te per punen e kinema 17 nentorit nga dora vete Artan Lame.

Cfare u be me denoncimin e zotni Lames?

Komisioni hetimor e hetoi dhe s'gjeti gje qe ta conte ne prokurori

E nese ka cuar gje ne prokurori, pyet Berishen qe i leverdis ta heqe e qqe ka aq fuqi ne gjyqesor sa s'i rrota bishtin e asnjerit prej hajduteve qe te gjithe ne tirane e dine se ke pallat po ndertojne e se ku po vjedhin

Mire.

Si eshte kjo puna qe robt e kane bezdi perdorimin e teknologjise nga politikanet? Cdo politikan ne boten e qyteteruar e perdor. Apo si e si te tregojne qe jane katnare?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).