Mbetën në udhëkryq gjithë

ëndrrat

ne kuratorët e zemrave

duarzbrazur

vozisim lumturinë me

lejlekë

 

***

Ti nuk mund të kthehesh

për të parë

atë që dot s'ta dhanë kur ishe

as të shohësh, lulet, perëndimin, premtimet !

Por gjithnjë e ke ditur

se nga pas të rrinte e heshtur

e pa fjalë dhe besnike

Dashuria !

3 Komente

"vozisim... " =  i/e ngrahim (shqip)

e thjesht e bukur 

ehh dashuria ...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).