Të gjithë e dimë se Google me rastin e festave, ose lindjen/vdekjen e një personi shumë të rëndësishëm, vendos një ‘doodle’, ose ndryshon logon e saj në Homepage. Por ne duam që edhe 100 vjetori i pavarësisë së vendit tonë të publikohet për të gjithë botën më 28 Nëntor.

Prandaj dhe kemi nisur një peticion, që të mbledhim sa më shumë ‘firma’ e t’i bëjmë thirrje Google-it, që edhe pavarësia e Shqipërisë të njihet nga Google si një eveniment i rëndësishëm.

Kështu që jeni të lutur të firmosni peticionin, dhe t’u thoni sa më shumë shokëve dhe shoqeve që të jetë e mundur. Mund të bëhet realitet vetëm nëse u themi të gjithëve!

Nënshkruani peticionin këtu:
http://www.change.org/petitions/google-have-a-doodle-for-albania-s-100-year-anniversary-of-independence

 

47 Komente

e kam firmos me kohe smiley

ha sa po e hidhja dhe une kete lajm.flm qe e vure ketu Snife.

Une po e firmos , po shpresa eshte e vogel. Google bene doodle gjera qe kane pasur impakt global. Cfare impakti ka pasur Pavaresia e Shqiperise per boten?smiley

Nejse se spo bej si shpirt i keq, u hodh firmasmiley

Thua mund te ndodh kjo??!! Dmth eshte serioze apo po talleni??!

peshku po kontribo mire me duketsmiley dhe 6 veta duhen per te kap 10ksmiley

ka nja dy dite qe e firmosa, thjesht provoni bashkohuni me firmat te pakten smiley

mire deri me tash po i afrohet 9000 smiley

Ueh ueh, edhe kete e kane bere.Ene te mendosh qe ato malet qe kane nxjerr ketu, jane tonatsmiley Duhet te organizohemi me shume per firmatsmiley

Po ajo kisha djathtas e kujt ka qene? smiley

Ate ja kemi dhene perkohesishtsmiley C'ti bejme Zogjit, se jemi te zene duke i bere dhe shtatoren tanismiley

Po mos u bej merak, se kur te bashkohemi do kemi pune thjeshte me fshirjen e pluhrit.

as mos te ju shkoje ne mend te krahasoheni me FYROMin. Ata jane pararoje e open source ne ballkan. Jane teknologjikisht avantguard.

shenomeni dhe mua... dmth,sapo e firmova.smiley

hajde tani se e kemi mare seriozisht , kini ckini fejsbukra , twitera , g+ ,forume ....... shperndajeni se te arrijme aq sa duhen aty dhe ti themi googles. flm ju qe e keni firmosur smiley !

Snife une e bera timen. S'lashe vend pa e publikuar linkun. Tani jam bere gati te bej nje tabele e ta var ne qafesmiley Ndonese kjo Pavaresia s'quhet icik..pa Kosoven. Por ideja eshte interesante.

Hej, po ë-ja? smiley

Lene lene se na ngjethi mishin. Ngushellohemi me versionin anglishtsmiley Po shiko e firmose ti njehere, pastaj flasimsmiley

Ia firmosa Hënës, ia firmosa smiley

do ta kerkoni per google.com apo per google.al?

se ndryshon shume .com-i nga .al-i! ndaj! smiley

.com a ku e di une e vendos googlja ate.

po shiko tani sbesoj te pranojne per .com ata po mund ta bejne sipas location dhe shfaqet kjo se paska shume ketu , qenka uruguaji , brazili , .... dhe keto e kan sipas location jo worldwide.

google.al shif shnetin se vetem ne enderr ka.

gjithe googlat e ballkanit jane mungon vetem google albania!!!

Si i paska shptu sales dhe gencit? ta bejne dhe te dale sala te na caje menderen si enderren e tij te kahershme qe te kishte dhe nje googe shqipnie

 

 

nuk e di, mbase nuk kam qene i vemendshem... por shpesh here kur isha ne shqiperi me dilte google ne shqip. ishte apo nuk ishte .al, per mua nuk ka rendesi! rendesi ka per peticionin. edhe sikur te pranoje google-i duhet pare se si, ku do te aplikohet ajo qe kerkohet. edhe nese pranon, per territorin e shqiperise, trevave shqiptare apo ata qe kerkojne termat ne gjuhen shqipe eshte sikur te mos kesh arritur asgje, se shqiptari, edhe budalla te jete, do ta kete degjuar se shteti i tij mbush apo ka... ate qe ka. (prap te pushtuar jemi!)

 

apo qellimi i peticionit dhe i doodle-it nuk eshte "reklamimi" i ngjarjes. mbase eshte per vet-kenaqje!

google doodle s'po di, po di vec se dhe une firmosa para ca ditesh, kur e firmosa un thoshte 500 needed .. tashti po thot 1500 e ku di un .. bullshit me duket !

Si e duam doodle-en, me foton e asaj qi qepi flamurin apo...?

Ka kapur mbi 12 mijë, kur e firmosa unë thoshte edhe 5000 duhen, sonte thoshte edhe 7500 duhen.

Done.

E bera - por ama, te ishte pak me bukur ajo grafik. 

Une mund te behem pjese e nje inisiative te tille vetem per evenimente shume te rendesishme dhe qe kane te bejne me shpetimin e Shqiperise, sic mund te ishte psh vdekja e kriminelit sali. 

po he o dhe ketu po na i perfshini emrin e atij??? 

 smiley  I DONT WANT TO LIVE ON THIS PLANET ANYMORE smiley

athua se tu kerkua ndonje gje e madhe. Thjesht fut nje emer dhe nje email. Nuk eshte nevoja te sterhodhohesh kaq shume. Kam bere disa te huaj qe ta vendosin emrin sa per numer e lere me juve.

Ndersa ne inisiativat kunder padrejtesive, nuk eshte se marrim aq shume pjes (tegjith bashk me ju). Pasi nese do egxistonin aq shume enisiativa. Do ishim nje vend me, tepakten, nje popull shume me te perparuar. Pasi 25% - per tu treguar bujar - e problemeve ne shqiperi jan per shkak te popullit psiko-injorant.
Me kuptoni, s'besoj se ju e urreni Berishen me shum se un, por nga njeher eshte mire te flasim troc pasi "Berisha kriminel" dhe "rama mafja" jan bere fraza pa as nje vlere per as nje njeri ne bote. Te pakten ne kete 100 vjetor, te shpikum disa fraza te tjera, pasi per te tjera nuk kemi takat - per te reflektuar me thedh.

Lerini filmat cuno se s'te shkojne!!!

Krimineli Sali, po te vret perdite nga pak,dhe kshu si e nis,ka te ngjare te vdesesh ti nga marazi.smiley

jo se ka rendesi po ket peticionin e ka nis Klajdi Hena nderkohe qe b-web thote qe ky peticion eshte nisme e Aurela Gaces. Mos jane 2 peticione?

ca le* Aurela Gace kete e ka nisur Klajdi Hena dhe te kur shkon te linku duket qarte emri i tij , ne te tjeret pastaj mundohemi ta mbeshtesim aq sa mundemi smiley . Tashme u bene 20.000 firma shpresojme qe te mari nje pergjigje nga google dhe te na lajmeroje.

shpresojme qe te mari nje pergjigje nga google dhe te na lajmeroje.

Si do e marri kerkesen Google (qe te ktheje pergjigje), i ka derguar njeri kerkese formale apo shpresoni qe do e google-ojne qe ekziston nje peticion i tille?

tashme te faqja e tregon qe duhen dhe 5000 firma.cfare eshte kjo?

po sepse sa me shume firma te jene aq me mire do te jete.

A te kujtohet Skenderbeu dhe thuprat?

Dmth Google ka nje numer te caktuar qe nqs nuk plotesohet ai nr. i firmave s'e marrin parasysh kerkesen?

sigurisht qe sa me shume aq me mire po une mendoja se me 20k Guglli do thonte po.

a doodle for my country's noodle...

u kry e?

Boobo, pese kazane u dashkan vetem per kOQet smiley

mos blasfemo sot, 1 nate para neshjes Fiqo se ecen ters!

Pakam ngatrru klasen smiley Sorry, ishte per ke deshtë.
Neser no Gronk, Hernandez yes. No problem. Welker knows.

po marum iher pune me rams ne londer Fiqo

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).