Ka apo s'ka nafte ne jugun tone detar, ky eshte nje problem qe e zgjidh e ardhmja. Problemin nese i takonte qeverise t'i jepte  grekut gjithë ato kilometra katrore pasqyre ujore, e gjykoi Gjykata Kushtetuese dhe e ndaloi veprimin kriminal mbi tjetersimin e kufirit shteteror.

Mirepo une i kam degjuar me veshet e mi, ne televizionin grek, greke me autoritet, qe thane: "... nuk na hyn ne pune fare çfare thote Gjykata kushtetuese shqiptare. Ne do fillojme pune ne ate territor qe tashme eshte yni, gje qe e ka firmosur Kryetari  i  qeverise shqiptare..."

Sot, mediat thone se greket ia nisen punes. Ne duhet te pyesim per te marre vesh nje here e mire: Kush nga qeverisesit tane  eshte me grekun?

23 Komente

Pyetje e veshtire kjo,per me teper nuk kemi as kohe per te humbur.Une propozoj te mbushim varkat me gure edhe te shkojme e t'u biem atyre maskarenjve...

kush nuk eshte me grekun ,duhet bere pyetja

ca eshte ky "grekun", se e degjojme shpesh po asnjehere se kam marre vesh per ca behet fjale ?

Panathinajkosin..

Ky eshte 

Well, I guess I won't have lunch today, thanks! smiley

Ja shojta kureshtjen jeromit ca te bej une?smiley

ska mundesi, une kam degjuar qe ata mbajne kryqe te medhenj te gjithe? ne foto nuk shoh kryq, apoooo.... lere lere se e mora vesh ku e ka fshehur.....

 

Nuk e di. Une jam me Brazilin.

mire e ke.

edhe shumica e grekeve me brazilin jane, se vet nuk dine te lozin me top e ( e kam fjalen per top futbolli dhe jo per "tope tope papagalos").

me evropianet jane merzitur shume se i lane pa buke(turp tju vije meqe ra fjala, s'kane respekt fare per greket e lashte), keshtu qe :

viva brazil !

 

 

Ministria e Jashtme e qeverise Berisha eshte pergjigja! 

ashtu them edhe une, ai ministri i puneve te jashtme te berishes edhe emrin si greqisht e ka, spiro ksera, a vangjel tavo apo dicka e tille se kush e mban mend sakte....

Mos e ka Mihal Grameno?

jo, e ka cerciz topulli smiley

Grava , ku dihet kush është me grekun.

Pyetja më e drejtpërdrejtë  për mua:

Kush nga politikanët tanë punon për të mirën e Shqipërisë dhe shqiptarve? ?? ?

Askushi

Ne mitingjet e ardhsme te Berishes do ndigjohet Slogani RI :

Greku esht me ne !

Po çtë keqe ka ? Ujt e Detit Greku e ka  . Bankat ai i ka . Qiellin ai e ruan . Edhe karriken e babasqapit ai e siguroi me viston per NATO dhe Lërimin e vijave duke bërë të pa vlera të shtrënguarat . Imformatat per "PUÇ" greku i dha se ka telefonat . Nentoken ai e do e marre  me emer tjeter .Mbetet vetem Bithi i Lugjit , ne Lugjin e poshtem ku Kullen e Berishes ne Vucidol nuk e merr dot !

Dhe Grava i mirë pyet Kush nga tanët është ne shërbim të Greqisë smiley Po me mire  eme qarte te kishte nje Pyetje ..A ka njeri Kunder Greqise dhe Pro Shqiperise nga Qeveria e babasqapit ?

Besoj ka mbete PRO   Shqiperise vetem Janullatos smiley

asnje nga tanet nuk eshte ne sherbim te greqise.

greqia eshte qen i ngordhur qe vjen era.

edhe te ashtuquajturit grek po i mbyt era e qenit.

asnje shtet serioz sot nuk zhvarros njerez per ti shitur si ushtare greke.

asnje vend serioz sot nuk nxjerr ushtaret duke kenduar se do vrasin gjithe shqiptaret, maqedonasit e turqit.

asnje vend serioz sot nuk detyron njerezit ne stacione policie te qellojne njeri tjetrin me pellembe dhe policet qeshin.

asnje vend serioz sot nuk kthen gazetaret ne kufi se thone te verteten dhe nuk tregojne perralla me greke te lashte.

pa perfytyroje per nje sek se cdo te ndodhte sikur ushtaret gjermane, apo italiane te kendojne kenge ku thohet se do vrasin gjithe francezet dhe do i bejne sallam, apo qe qytetaret franceze te futen ne rajon ploicie ne gjermani dhe te vihen te qellojne njeri tjetrin me pellembe.

ato qe ndodhin ne greqi jane te paimagjinueshme ne cdo vend tjeter te evropes dhe te botes.

llum si greqia veshtire te gjesh diku tjeter.

duhet ti thuash vetes grek qe te biesh aq poshte ne ate far lloj llumi.

 

Politikanet tane jan me ata te cilet i paguajn me shume.

Kombi i zgjodhi por interesat e tij jane gati tja shesin kujtdo.

Sala i dha nje pjese te detit. Justifikimi ishte:

ajo pjese ne nuk na duhej, dhe mua me than te beja keshtu vende mike te Shqiperis...

ajo qe nuk tha eshte sesa i shiti.

mos na ngaterro kot, si muslimane "te ndershem" qe i kemi qeveritaret shume shume nga nje nuse me teper edhe e mbajne .....!!!

duro deri të djelën i dashur grava

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).