Zootekniku, minister i jashtem, dmth si perfaqesues i qeverise, ka dale me tri variante, per zgjidhjen, ne fakt dhenien medoemos te atyre 353 km territori me uje Greqise. Nuk po merremi me te trija. Po permendim vetem ate qe kete qeveri, kete kryeqeverises, kete suare maskarenjsh rreth e rreth tij, e tregon lakuriq si tradhtare te kombit te tyre. Cili eshte varianti?

Ta lene ne heshtje problemin, sikurse gjer sot, ne menyre qe greket te punojne lirisht ne territorin e dhene. Me nje fjale, keta kusare dhe burracake po bejne "punen" e atij bekshiut te vreshtit, qe u ben isharet kusareve. "Futuni ju more se une nuk po ju  shikoj..!" Dhe justifikimi na qenka se grekeve, po nuk ua dhame ate territor, nuk do te na lene te marrim statusin e vendit-kandidat.

 Mu ne esfel statusi, po qe se kushtezohet prej ketij haraçi! Para gjyqit keta tradhtare !

 

18 Komente

merhumi yne flet per iranin dhe sirine.

per shqiperine flasin greket,salinjte jane ne autobus! nuk dine gje o vella!

qeveri LGBT.

Kjo s'osht asigjo Grave. A e more vesh per ata 5 futbollistet shqiptare qe lujten per Zvicren dhe jo Shqiperine? Kjo osht tradhti e papame. Kush po e rru per ca kufij. 

Keta jane plehra!

Me shqiptaret bejne si gango, te huajve u lepijne bythen.

tani pretendimi se gjoja Greqia do pengoje Shqiperine (me veto) per te marre statutin e vendit kandidat,  eshte i komplet i dobet.  dmth greket mund ta thone si kercenim, por eshte kercenim  qe vjen  nga nje qen pa dhemb.  dhi e zgjebosur dhe e telendisur qe se ka te sigurte per vete te ardhmen a saj ne  strukturat e Evropes...

me pak fjale, nese vendos dikush tjeter ne Evrope,  ai dikushi  qe ka te pakten 5 vjet qe mban greket me buke, qe Shqiperia te marre statusin e kandidatit, te hidhen perpjete greket, Shqiperia do ta marri kete status!!

ka na i faj kjo qeveria Belulo...?

faj, per cfare noshke?

Nuk e kishte mendjen ai kur Luli firmosi me Dorën... më duket se ishte sëmurë atë ditë... macja i kishte rënë nga pema para shtëpisë, qeni i kishte pshurr në birrë... I dont know. 

qënëria te bej gam gam me ''sindrofet'' e saj sa te doje, por mua te me rrije larg me te gjitha menyrat e mundshme...  no interese!

nuk të fola ty o qinkilsh koktul. Noshkës iu drejtova. 

Po kjo shkërdhatësia jote, nuk kalon pa u vënë re. 

 

ore langaraq, leri sperdredhjet se gjoja mbahesh per burre zemani ketu... e mora vesh mire kujt i drejtohesh..  bile e ke bere edhe disa here te tjera..  jo se nuk e kam vene re, por nuk dua as edhe kontaktin me te vogel te ty, prandaj ste jam pergjigjur.. 

mirepo mospergjigja ka te keqen tjeter se ta ma merr per dobesi ti.  shkerdhate e keqe!

pse te tha qinkilsh? Sa je?

une jam 117 qilsh..  e di, i rende jam.. ty mbase te pelqejne meshkujt me permasa me ''slim''. 

me pak fjale pse fut hundet..

po ti vazhdo dhe justifiko ata që shesin dhe vrasin, e këtë lloj përgjigje do kesh. 

nuk kam iluzione se ke dobësi mo Belul. Je gjë e TRASHË, jam komplet i bindur për këtë. Hajt se nuk depërton dot një gjilpërë tek tuk në ato shtresa dhjami. trajtim akupunture nuk kam ndërmend të të bëj, mos ki merak. 

 

 Belul, entusiazmi yt vafte  ne vesh te All Llahut, por une sepse kam frike se do ta marrim...statuuusin,  si  Maqedonia antarsimin ne NATO...

Nuk e ditke ate funksionin e drurit ne sholle, mo?

Qeveri me antikombetare se kjo as Greku dhe Serbi te kishin ne dore nuk kishin per te vene ne krye te Shqiptareve per te punuar kunder interesave te kombit te vet.....

1. Ndarja(dhenia) e kufijve detare

2. Shitja (dhenia) e pasurise kombetare publike per nje cope buke

3. Miratimi i varrezave te pushtuesve greke ne territore Shqiptare

4. Mbrojtja e ekstremisteve Greke me polici dhe rrahja dhe burgosja e qytetareve Shqiptare per shprehje patriotizmi (burgisha e djemve Tepelenas per djegjen e flamurit grek) (Shurdheria per thirrjet antishqiptare te deputeteve greke ne Himare)

Nuk e kuptoj perse i themi me Shqiperi kur shqiptaret varen nga politika greke dhe serbe.....?!

Keta derra duhen varur neper shtylla dhe ti lesh te qelben per nja 1 muaj......

Grava, ne kete marrveshje te turpshme te qeverise shqiptare, do te ishte mire qe qeveria shqiptare, te kerkonte diçka si kompesim, psh, qe çamet te ktheheshin dalgadale ne vendet e tyre, ne shtepite dhe fshatrat e tyre. Pra , te jap, me jep ,  dhe ketu Buall Mavria do te dilte faqe-bardhe, mirpo ky miop s'di te beje dipllomaci, ky rri si pule e lagur para te huajve (se do qe t'rrij sa me gjat ne pushtet) , dhe me te vetet (me shqiptaret) hiqet si trim, si i zgjuar, si politikan i sukseshem, i ben te gjitha  deri tek intriga,  me te huajt  heq breket. 

Pjer, miku im, nuk jemi para nje marreveshjeje, pasi "marrja".. eshte nga greket.Ne  si kompensim marrim....mbeshtetejen per kete lakatyren...

   Problemi  yne eshte pse  i jepet grekut pjesa jone, te cilen nuk e ka te drejte askush qe ta shesi, dhuroje,... apo  o kuje, ku  je?  Te beje sikur nuk e shikon, se ky  territor u muarr prej grekut, pa zhurme, pa çak , pa bamp.

   Eshte e rende shume çeshtja, eshte tradheti e paster kombetare.., me kupton ? 

Te kuptoj i dashur, por ne marrdheniet dypalshe, ka dhe kompromise, por jo kompromise te ketij lloji, une jap disa qindra kilometra dhe ti nuk me jep asgje. Per mbeshtetjen ne EU, nuk varet asgje me nga Athina tani. Ata/ai qe ia kane mbushur mendjen Buall Mavrise se gjithshka varet nga Athina, mundet te jene ata keshilltare qe rrogen e vertete e marrin nga Athina. Ne kete çeshtje, duhej futur patjeter çeshtja çame, kuptohet pa acarime, me mirkuptim. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).