Sekretarja e shtetit amerikan bën thirrje për luftë korrupsionit, zgjedhje të lira dhe bashkëpunim mes palëve

Vizita e sekretares amerikane te shtetit vijon ne Tirane. Znj. Klinton ka takuar Presidentin, Kryeministrin dhe ka folur ne Kuvend ne nje fjalim publik ku shprehu mbeshtetjen e ShBA-se per Shqiperine dhe nenvizoi nevojen per te qeverisur mire, duke u sherbyer te gjithe shqiptareve njesoj. Ajo inkurajoi politiken ne ndertimin e nje demokracie model, dhe nevojen e politikaneve per te bashkepunuar duke vendosur interesat e vendit para interesave te tyre personale. Lufta kunder korrupsionit ishte gjithashtu pjese e fjales se saj, dhe ne fund shprehu besimin se politikanet ne salle, mundeshin t'ia dilnin me sukses. Znj. Sekretare do te takoje edhe kreun e PS, Edi Rama.

125 Komente

TE KEQEN MOTRA

une e kisha harru fare hillarine se jam e mytme n'pune, tani mu kujtua nga tema e djeshme per rruget dhe sepse mu anullua nje mbledhje ne ora 2 per shkak te trafikut.

urraaa se isha e papergatitme 

rrofte klintonesha

dhe në të sëmës !

p.s. di njeri kur iken kjo qe te lirohen rruget se kemi pune ?

paske perfitu kot , se rruget ishin te lirshme , si asnjehere tjeter... shkova erdha ne autostrade per 5 min smiley

po jo re katnar se une nuk do shkoj ne komunen e berxullit

une po intersohesha per rruget e qyteterume te bllokut dhe perqark smiley

ka dale dielli ene futja vrap se nje vrap pele asht qendra  smiley

Kur se di ti qe je aty ne Tirane, se kur do t'lirohen rruget, si do ta dijme ne qe jemi jashte smiley

qyqja Pjero

po ju te jashtmit na çate ... duke bo si komptente per gjithe hallet qe ka shqipja dhe shqiptaria, qe nga halet e gjer tek ekonomiqia, qe nga analfabetizmi e gjer tek kerkimi shkencor ne shqiperi, qe nga cmimi i punetoreve te seksit ne mesjete e gjer tek hallet e LGBëtëtërrave .

Pse spo e ditkeni se kur na lirohet tranfiku neve.

apo thuj larg b..thes time smiley

 

shife si i kruhet kesaj ... lene rahat se tu leshu me VQ smiley

e lashe e lashe

se kam pune

Pjerini e ka m'terezi e shiti librin e vet, une spo shes sot as i cike tangerllik se fundmi, e jo mo gjosend tjeter smiley

Dmth sipas teje keta "te jashtmit" e peshkut i bi te jene afer bythes se LGBTestave! Car thu kshu mi Ruzhe?

sepse ke qejf per sherr kohet e fundit se di smiley

Kush tha qe vetem kohet e funit. Une me ty boj sherr me qejf gjithe kohen. Po mos ishe ti, Tepro, Nohia (po me kte s'bo dot sherr, vetem mund t'i qisesh bojen per nai gallate), Cimi, Firauni e nai tjeter per te bo sherr une ketu, per car te visha une m'PPU.

Po motra, per mua apo per Hillaryn e kishe?

Sa më do mi motra

Ti sjellim ketu voligjet me alltan:

Mesazhet:

ost sioct:Comment">

1) Mos vidhni zgjedhjet. Jeni pergjegjes per mbarevajtjen e tyre.

2) Bashkpunoni per te miren e vendit.

3) Jeni te korruptuar gjer ne palce. Korrupsioni dhe sistemi klientelist qe keni ngritur i sherben vetem nje elite te vogel. Pjesa tjeter e popullit vuan. Jeni pergjegjes per mirqenien e te gjith popullit.

Nderkohe, pas fjalimit, eshte thirrur menjehere pastruesja e kuvendit per te thare ato cka lene Jozefina prapa nga kenaqesia.

Edhe i gjo, amon, mesojini asaj kafshes se edhe ne djalektin qe ajo pretendon se flet, ruhen gjinite, numrat etj etj.

 

Po zonja Merkel kur do u vijë ?

edhe po erdhi plako, ty, aty tek pyjet me borë që kanë jetë*, zor se ta ngref

*TM belul

akoma nuk i ka ik hurbinekut ky fiksimi hershem smiley

te hengsha veshin te hengshasmiley

Sheratoni dukej me bukur se kurre sot.

o Hillary ,o yll o drite,

dridhma trupin lozonjare

dridhma se me cemende fare

Ë mirëkëll.

Sa mbaroi takimin me Ramen doli dhe dielli mbi Tirane smiley

shndrriti per zotin shndrriti smiley

a folen gje per Fierin smileysmiley

Tamam per Fierin jo,po per Patosin e Roskovecin po...

 

Eh kto zonjat veneevijne, po fjalimin e fundit e ma Lefterija.

dhe sipas Bradit , Lefrerija se man fjalimin me majkrofon, e man me kobure smiley

vejevijnë e vinevejnë duke folur për mikelanxhelon, si tha ajy?

We Love USA

vizite mbreselenese per emocionin dhe mesazhin e ngrohte qe percolli ne kete pervjetor te rendesishem per Shqiperine. te gjithe shqiptaret duhet te ndihen krenare per miqesine e paster dhe te afert me nje komb dhe shtet te madh sic eshte Amerika. i vetmi komb qe diti te mbroje interesat e Shqiperise qe ne embrion, dhe qe vazhdoi te shfaqe perkrahje ne momentet me te veshtira.

pritja ishte e denje dhe ne lartesine e duhur, megjithe kohes se keqe. vertetuam dhe kesaj here se jemi nje popull mikprites.

mikpritje..pa mish nuk eshte gjo.duhej t ishin ther ca qingja.

Ma gjeni mer ju lutem nje deklarate qeveritare per vizitat e delegacioneve kineze, dhe ju betohem qe s'do kete asnje ndryshim me kete te ketij. Jo po ju s'me besoni kur them une qe s'ka vdek Enveri, ai jeton ne zemrat e ktyne.

te them te drejten une fjalimet e enverit per delegacionet kineze si kam degjuar ndonjehere. as fjalimet e ramizit per vdekjen e enverit. ti qe mund te jesh shplare me ato lloj dokrrash e me ate stil metalik shprehjeje, mund ta dish me mire muhabetin, por kjo te perket vetem ty e jo mua. ske faj fundja nje homo-sovieticus je, shef tek cdo fjali respekti reciprok furça lakejsh byroje politike. eshte semundje e pasherueshme, ske faj. me vjen keq per ty...

Me fal nuk e dija qe je i ditelindjes 90 e ca! S'ke faj atehere qe kujton se Sala e ka shpik vete kete stil. U rritsh!

sjam 90-sh mos u tremb, mos te te vrasi kot ndergjegjia. sa per frymezim skam pse te marr shembull nga Berisha, me mjaftuan "deliret" e Rames se kohes se carapeve te verdha dhe koklavitjet verbale te Nanos pas nje shishe xhini. pleqerofsh rehat! 

Ja tek e ke Lizander smiley

Me zhgenjeve Art. Nga ty pritja me shume. Duhet t'i kishe zevendesu fotot dhe bustet e Enverit dhe ata qe prisnin shiritat me Salen pa te thone. ulu 5! hahahaha

Rrofsh per prurjen!

Une u cudita ne fakt qe nuk i ngriten nje bust Hillary't si te shoqit ne Kosove.. Megjithate mundesia eshte e hapur. Nese e skalisin besoj se do ta skalisin me dy gishtat lart si "demokrate qe eshte"  smiley

A iku?

i pari po

s'merret rroga veç me mu...

o në të zënça moj sumëmadhe

s'dua doktor e ilaçe..

seksiste!

Po me mua cpate ne komentin e pare o Mirejam?

longstori robo

Lol.

E përcollët Hilarinë

Cja fut kot o Lizander,

Skam pare delegacion kinez te thote qe kufijte e Kosoves jane te paparekeshem dhe per ne Kosova eshte e pavarur.

Skam pare delegacion kinez te thote gje per zgjedhjet dhe korrupsionin.

Po keshtu skam pare delegacion kinez te diskutoje merredheniet tona para 1970-es.

Dhe se fund skam pare delegacion kinez te mos na kerkoje borxhin qe na la Enveri dhe te na i vere si kusht ne marredheiet tone(ketu kane 100% te drejte ne fakt)

Do me?E beri ndonje demostrate tjeter sot VV?

O Shqiptaaaaar, car thu me? A e shef se kujt i jom pergjigj? Une e kom me keta qe vazhdojne te "jetojne" ne monizem dhe bejne deklarata si ne ato kohe kur Shqiperia vizitohet nga delegacione te huaja (kryesisht ato kineze).

Pra nuk ka lidhje as me viziten as me deklaraten e Clinton qe mu duk shume e mire dhe pozitive.

Sa per ironine me VV, ti je i lire te lepish Thaçin si ca te tjere ketu, nuk eshte fare problemi im.

Une nuk jam me Thacin,por nuk jam edhe kunder bisedimeve qe do te bejne te mundur futjen e Kosoves ne OKB.

Ne fund te bisedimeve e fituar Kosova do te dale dhe jo Serbia,qe kerkon vetem sa te ruaje fytyren te marre nje fare atutonomie ekonomike ne Veri,qe le ta merre se nuk na duhet te pergjigjemi per ca funderrina serbe qe rrijne atje,kur ne kemi minierat.

Kete duhet ta dije Albini dhe jo protesto vetem sa per te protestuar a thua se ska pune tjeter.Ka vende ne Parlament dhe atje le ta thote fjalen.
Por ankohet se te huajt kishin veton ne Kosove( dhe ketu ka te drejte) dhe pastaj kur de jure te palten Faith nuk ka me te drejte vetoje,bojkoton ceremonine???!!

Je politikan nuk je anarkist.Ne diten qe ke hyre ne parlament i ke thene mirupafshim anarkise!

Cfare do te bente Albini nese do te zgjidhej KM i Kosoves?Do te rrefuzonte bisedimet?Si do ti kthente vetot e Rusise dhe Kines?Me shkop magjik?
Se Albini proteston, por sjep asnje alternative,pervecse ca slloganeve patriotike.A ka thene Albini se si do ti binde Rusine apo Kinen qe te te mos vene veton?Jo!Thjesht grin sallate gjoja patriotike.
Me ate mendje qe ka Albini serbi e merr Kosoven ne 2 dite...

Po mire mer pse nuk na e thu edhe neve nga te vje kjo bindje qe do dilka Kosova e fituar nga bisedimet. Personalisht shof qe megjithese ish thene gjithmone qe Kosova ishte kushte per hyrjen e Serbise ne BE, kesaj rradhe gjate vizites se Clinton dhe Ashton ne Serbi ato deklaruan se Serbia nuk do duhet ta njihte Kosoven per te shkuar drejt BE-se, por duhet te normalizoje marredheniet. (kjo sipas France 24 qe me duket burim shume me i sigurte informacioni se mediat tona)

Keto dite mediat serbe aludojne se tani qe kane nisur bisedimet Kosove-Serbi, Serbise i eshte premtuar se do marre shume shpejt daten per hapjen e bisedimeve per anetaresim.

Pra deri tani vetem Serbia ka perfituar. Dhe ketu nuk eshte puna pse po ecen Serbia drejt BE-se, por se po evaporohet i vetmi mjet presioni ndaj Serbise per te heq strukturat paralele dhe per ta trajtu Kosoven si te barabarte.

Sigurisht anetaresimi ne BE nuk eshte i vetmi qellim serb i bisedimeve me Kosoven. Ky eshte perfitimi vetem i uljes ne bisedime. Perfitimi i vertete jane kerkesat per autonomi te veriut dhe nje "republika srpska" brenda Kosoves qe do i minonte akoma me keq se deri tani perpjekjet per shtet te drejte ne Kosove. Sikur vetem pushtimin e tregut me mallra serbe pa dogane te marresh parasysh, demi eshte kolosal. Pa fol pastaj per pasurite nentoksore dhe rezervat e ujit qe gjenden ne Veri, apo per gjenocidin ndaj shqiptarve te Veriut.

Nga ana tjeter kemi nje histori te afert qe na thote qe Serbia nuk respektoi asnje nga marreveshjet qe beri me Kosoven ne bisedimet teknike midis dy qeverive, megjithese Kosova beri edhe aty leshime. Kurse ti kerkon te besojme se fale bisedimeve Rusia dhe Kina do heqin veton. Sinqerisht mendon se Rusia ndryshoka mendim se po i hapet dera per ne BE serbise? Jo mer plak, Rusia do sherr ne Ballkan dhe e do Serbine sa me larg BE-se e NATO-s qe ta kete nen hyqem.

Sa per Albinin, ai nuk eshte deklaru KURRE kunder çdo forme bisedimesh, por kundershton bisedimet pa i vene kushte Serbise dhe pa prezantuar nje axhende bisedimesh paraprakisht ne Kuvendin e Kosoves. Ndonese VV nuk e pranon planin Ahtisaari, ai eshte pjese perberese e Kushtetutes, prandaj me qe me permende institucionet, me thuaj pak kush na e paska te drejten ta shkele kete kushtetute dhe t'i beje leshime te tjera serbve per Veriun.

Po ta kishe lexu planin Ahtisaari do kuptoje se ai e le ne fije te perit mundesine e funksionimit te nje shteti. Ndaj cdo leshim tjeter do ishte katastrofik.

 

Me fal edhe njehere o Lizander ti thua qe Serbia nuk paska humbur?

Por cfare paska fituar sipas teje?Serbia do te heqe strukrurat paralele ne drejtesi dhe polici ne Veri,kjo eshte nje nga kushtet qe te marre date.

Do te hape zyre nderlidhese ne Kosove,edhe kjo eshte nje kushte tjeter qe per mua eshte ambasade.
Keto jane 2 nga 4 kushtet qe i ka vene BE-ja per te marre daten e aneteresimit,qe ne fakt nuk eshte ndonje gje e madhe se gjeja kryesore jane negociatat e anetaresimit qe do te zgjasin disa vjet dhe ku do ti vihen Serbise kushte te tjera.
Ndersa anetaret e vecante te BE-se si Gjermania i ka vene kushte te nenshkruajne nje traktat miqesie me Kosoven.

I di Albini keto apo nuk lexon dhe ja fut demonstratave se ska cte beje?
Mos fluturoni me presh,se e ndjek shtypin e tyre dhe diplomaci me koti nuk kam pare se ate te serbeve.Asgje spo fitojne,vec nje qoshe ne Bosnje qe edhe ate nuk ju a mban ta quajne te tyren.

Sot Nikolici tha qe Kurre nuk do te mbaje fjalime si president i Prishtines,se Kushtetuta nuk eshte shkruar ne gur qe te mos ndryshohet,dhe Dacici po pergatit popullin per shkeputjen de facto  te Kosoves.Takimi tjeter eshte ne 7 Nentor dhe platformen Nikolici do ta paraqese javen tjeter.

Rezervet ne minerale dhe ne uje nuk jane kompetence e serbeve te Veriut por te qeverise qendrore dhe ketu pajtohen te gjithe.

Zona e Veriut nuk do te kete asnjehere fuqine e Republica Serbska,se nuk do te kete kurre te drejte vetoje dhe kete e dine fort mire ata.

Zona e veriut thjesht do te administroje taksat e vete duke i dhene transparence qeverise se Kosoves dhe do te kete deputetet e vet ne Kuvendin e Kosoves, dhe me mire per mua se keshtu le te vrasin veten ata.
Nuk fraksionohet shteti i Kosoves,sa te ndodhe marreveshja per Veriun serbet e Veriut do te ikin se kane nga 2-3 shtepi ne Beograd dhe do te vendoset edhe rregulli,keshtu qe kondrabanda do te bjere ne minimum.

Serbet e Veriut do te ikin dhe kosovaret do tu blene shtepite.

Rusia dhe Kina do ta heqin veton,se ska asnje justifikim qe te mbajne nje veto nese Serbia nuk kundeshton hyrjen ne OKB.

Me thuaj se si e ka programin Albini per te hequr veton e Kines dhe Rusise?Se une skam degjuar gje per programe konkrete nga Albini.Fjale te pergjitheshme dhe sllogane patriotike po i ka pa dogane...

Sekretarja e shtetit amerikan bën thirrje për luftë korrupsionit, zgjedhje të lira dhe bashkëpunim mes palëve

 

Ke te drejt ,po ku merr vesh Edi Rama.Ngeli duke sabotuar integrimin ne BE, me ato ciu-ciut.

Puuu cfare katastrofe!!!

Clinton del ne konfeece shtypi me te gjithe kryeministrat e vendeve perkatese qe viziton ne Ballkan, vetem ketij tonit i hap krahun!!!

O Ed Rama o Bllokator!!!!

smiley

Ja kom bo hallall, le ti gjejne nga nje komshi amerikon te gjith busteve tona!!!

Shif mer shif, per 1 dite pune:

wilson

Barin do ta kene mor ke Qemal Stafa me siguri.

Po ato kazonat e plenave at 7 oclock i kane heq valle?

Kon vone buzkuq, qe mos ti dalloje C. se cer majmunash jane. 

Ku busti ? se vetem podjumin shoh...Apo eshte i padukshem si ato rrobat e mbretit

Sekretarja e shtetit amerikan bën thirrje për luftë korrupsionit, zgjedhje të lira dhe bashkëpunim mes palëve.

Po a do ta bejne valle te vetin kete mesazh klasa politike dhe populli shqiptar?

C'vlere do te kishte gjithe kjo mikepritje (si gjithmone ne kufijte e patetikes) nese ne nuk do te degjonim keshillat e mikut tone me te madh?

Gjithsesi, respekte per Hillarin, si grua, si politikane dhe mbi te gjitha si Klinton.

Sigurisht qe do ta beje si ka bere te gjitha mesazhet e tjera te cdo diplomati, shtetari e qeveritari perendimor me pare.

Sa urte po rrine vuvuzelat!!!

Apo mos eshte qetesia para stuhise?

Shume interesant kostumi  i gardisteve (ne mos gabohem smiley per titullin qe mban kortezhi  ushtarak) tane qe nderojne ne rastin konkret, duket taman made in China,  e zeze e kuqe dhe e arte..  stucked in  communist times!

Edhe erdhi Hilari. Ne Durres thone qe ishte nje anije luftarake, plus marinsa e cia-jsa plot e fbiajsa, police cdo 5 hapa, etj etj. Autokolona me makina te blinduara me 250km/ore. Por kur takoi KM, ky i prekur ne seder i tha:

Po gjithe keto roje c`i deshe? Ti ketu je ne bese time.

 

smiley apo s'është i besës ai.

Shprehja "po keta c`i deshe? Ti ketu je ne besen time" eshte shprehje me histori mbrapa. Kur Ducja vajti per vizite ne Horen e Shqiptareve ne Sicili, bosi i Mafias, e priti dhe i tha pikerisht keto fjale. Ketu filloi edhe lufta fasho-mafioze.

Do thuash ti qe Hillari eshte shume me lart se Ducja. Po edhe ai mafiozi shume me lart qendron se kolegu i vet.

Ti ketu je ne bese time.

mire, mire i tha Klintonesha, po besen ja ke dhene edhe Konferences Islamike

Kushedi sa inferiore do i jete dukur vetja Klintones perballe Topallit.

Topallit nuk i ka vene kush briret.....smiley

ketu preferohen ende femrat , prandaj smiley

"We will be with you for a hundred years, and another hundred years, and another hundred years...”

 

“Ne do të jemi me ju edhe për njëqind vjet, edhe për njëqind të tjerë, edhe për njëqind të tjerë...”

- Sekretarja e Shtetit, Hillary Rodham Clinton

 

Shume prekese keto fjale. Sinqerisht.

One thing  is for sure ..she is a kick - ass !!! dhe shqiptaret politikane duhet te mesohen me kete disipline dhe te pastrojne qelbin qe u ka zene rrenje ne tru .....dhe moren ne qafe 3 milione te tjere

 

Sapo ndoqa lajmet ne Vizion Plus. Klinton rrezatonte paqe dhe miresi me shume se kurre ne ate halene e qelbur te parlamentit shqiptar. Jozefina dukej me e zeze se kurre, salihi me uriaheep se kurre dhe rama nuk mbeti prapa me buzeqeshjen e ngrire dhe me si me pahir. Vetem Jar musteqja nuk ekzagjeroi se nuk munet i shkreti. Ne vend qe te ngushtohet hendeku i inferioritetit me nderkombetaret ai zgjerohet me shume. smiley

Vizion Plusi i kushtoi 10 minuta kostumir te Klinton qe ishte kuq e zi (ne fakt ishte roze e zi). Qyfyre.

 Keta plehra politikane, ne menyre te veçante gerdalla, nuk kane shtylle kurrizore fare.Kane nje si biçim antene, qe leviz  nga te gjitha anet.Langaraqer edhe para nje zonje, e cila foli gjerat minimale te nje te huaje, por  qe nenkupuan thirrjen:"..Beni  shtetin.., te cilin, per 100 vjet NUK e keni bere!"

...se vitet mbeten prapa

ikin o nje nga nje

se vajzat behen plaka

rinia moj nuk vjen me.

ah tani qe ka then Klinton-ja qe edhe per ca qindra vjet ata do jen ketu ,mesazhi eshte i qart edhe ca qindra vjet do vuajm siç kemi vuajtur keto qind vjetet e fundit.

 Altin -je i paudhe...................................................... 

Grave, nja 50 vjet sikur nuk ishin me ne Amerikanet. Apo ishin po ashtu ishte muhabeti dhe benin sikut nuk ishin? Na boni lomsh Hillary!!!

Grava e di ri ku e kam llafin ë.mos ua ve veshin ketyre hamullorëve qe besojn se 50 ameriqenet nuk ishin ketu me ne ,ta dinin keta qe ameriqenet  i shanim diten e i puthinim naten per 50 vjet rresht ,ehu leqe ameriqenet dergonin sinjale  dhe sonda ne galaxi,por tek na kishte tela me gjëma... E pengesa te rënda

BRAVO ALTINI!!!! 

Kam hyre sot tek peshku vetem per te bere kete koment qe ke bere ti, dhe nje tjeter qe do e them me poshte.

ps. Roni, edhe mua lemsh me beri ai komenti i Klintonit.

Je zhgenjyes Altin, te pakten per gjysmen e shekullit qe kaluam nuk  i kishim,  se me cfare syzesh i sheh keto marredhenie nuk e marr vesh hic ..

Alidea po ci duam syzet kur skemi sy hiç,thon (llafe kafenesh) qe ameriqenet e urrejn shum servilizmin(sidomos servilizmin falas shqiptar) nuk e di a e ke ven re ti se cilet popuj respektojn me shum ameriqenet...

C'lidhje ka? Se para 100 vjeteve " te fundit " kemi qene yll. Amerika ka luajtur rol qe ne jemi shtet.

Jemi bere hedh nje budalla nje gur ne lum e vejne 100 te zgjuar ta studiojnesmiley

Pa mos ja fusni kot ju te dyja... ate beni!

 smiley Na i mbylle gojensmiley

Nuku degjoni ju moj joooo, ju brezi i ri? Jeni bere ca ju qe.... pupupupusmiley

Edhe ti gjyshi ke luftu gjermanet? smiley Po lere o Ora keto muhabetet me inate aman. smiley

E lash moj e lash, ca te bej une tani, me ty do merrem une, ty sta del dot nje blog i tere smiley

Instruksione si të IKEAs paska dhon smiley

 

.....eshte i mjaftueshem per te montuar nje dollap te tere..smiley

po ato katnaret qe shesin aty ke sheshi...i kan heq si per dit vizite?

Tani Berisha do na thote perse ne Shqiperi nuk vijne kurre liDERRAT  e medhenj europiane?

Apapapa ka nji kembe ters kjo Hillary qe nuk e ka shoqen. Kudo ku shkon dhe thote "mire jeni, por mundesite jane qe te jeni dhe me mire" skalon 6 mujori dhe tym e zjarr ne ato vende. Pyesni Mubarakun, Kadafin dhe Asadin po nuk besuat. Si tha, si tha? Muajt e ardhshem do te jene vendimtare, pupupu cna gjeti!!!!

smiley Hop vezhgim i sakte.

Shikoje ne ter kontekstin, se psh pse nuk thua edhe meqe erdhi ne Shqiperi Hileria dmth qe Obama do humbasi zgjedhjet? Nqs nuk e zhbiron dot s'ka problem ketu jemi smiley

Vizite Historike.

Nuk i vodhen oren .

Paska ardhur Hillary? Sa mbrapa botes qenkemi..smiley

smiley
Fiks 6 ore kur te ndrroje ora.

Pse edhe ora do ndrrohet? Bobobobobo ca me ka bere Sandy, ngelem injorante pa drita, pale pa peshkun, edhe thashethemet sikur te ftillojne, jo me lajmet e sakta..

Me duket mu apo eshte kohe e pershtateshme qe ti te vish ne Atdhe.

Sigurisht qe te duket ty..smiley

E shikon qe me qenkerka dukur ?

S'ta ha qeni shkopin..smiley

smiley

Peshku ska nevoj per drita,preferon ambjente te lagura e padrite...

Sipas Klanit mesazhi I Klintonit ishte i qarte, pranoni rezultatin e zgjedhjeve. Shtoji kesaj edhe premtimin per Ta mbeshtetur Shqiperine Edhe 100 vjet dhe ja ku dolem tek "Rrofte mbreti Salih I".

E percollet Hilarin  ??

E percollem po vetem 3 ore ndenji megjithese iu lutem te rrinte per darke.

besoj se kur ka pare gjithe ato kokqoshe ne parlament eshte trembur  dhe i ka ik oreksi

mideja a gja e madhe smiley

Nëse doni të shikoni demokraci të vërtetë, do ju them njerëzve shkoni në Shqipëri

Mire, po hajde i cik nga lagjja se jemi akoma pa drita.  

Me sa duken bathet dhe me sa lexova nga mediat online shqipe po i ngrekan soristet ne shqiperi zgupthi fare !!!

hëhë, më plasi trapi!

po ai presidenti antikapat, leviz vete apo e shtyjne me nje karroce invalidesh?

kjo eshte e ulet, turp

kjo qe thu ti eshte prej maskarenjsh...Ftoj adminet ta heqin menjehere kete koment prej plehu

Nosho, ate e kena nga Punistet e funit. Thei teik ker ov dheir oun.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).