E quajne flamur te Aleancës Kuqezi

Një ngjarje e shëmtuar ka shoqëruar sot veprimtarinë e Aleancës kuqezi në Shkodër. Militantë të PD të nxehur nga “pushtimi” I bastionit të PD-së nga Aleanca Kuqezi, kanë grisur disa flamurë kombëtar të vendosur nga kjo parti në rrugët e Shkodrës. Një prej tyre duket qartë në këtë foto 50 metra larg zyrës së AK në pedonalen kryesore.

Drejtues të Aleancës shkuan në vendngjarje dhe zëvendësuan flamujt kombëtar të grisur e të rinj.

Spahiu në takimin me intelektual foli me një gjuhë të ashpër kundër monopolist partiak që zonja Topalli ka dashur të krijoje në Shkodër.

34 Komente

Nuk jane te shumta veprimet e njerzve me karaktere te deformuara.Jane te pakta, por jane te atilla qe flasin dhe tregojne sa te shtrember e kane shtyllen kurrizore dhe te deformuar trurin.Bota e kulturuar, njerzve te saj u duhet shume pune jo per te rregulluar vevehten, por pikerisht te deformuarit.Kurse ketyre fare shkodranesh,sigurisht te zbritur prej maleve e jo qytetare te Shkodres,vetem varri ja drejton shtremberimin e shtylles.Trurin as ai nuk ja u sjell...ne Islla!

grava

E pe qe gjat nje vizite perurimore te kryeministrit ne Shkoder mbanin njerezia (kopeja) flamuj te PD-s, te NATO-s, te BE-s,te Amerikes, te TURQISE (?)  dhe tek tuk meziiiiii te kapte syri edhe ndonje flamur shqiptar?

 

njerezia (kopeja)

njerzia kope?

Dhe ti.

Besoj njeri je???

Ata qe i shkojne nga mbrapa kriminelit serb dhe qe valvisin flamure te huaj ne arberi une mentalitet kopeje i konsideroj.

Ja kur te vijne ca elemente dhe te fillojne e ta relativizojne situaten dhe te te fillojne ti dalin ne mbrojtje..... po ato kerma qe vijne e qelbin forumin sa here qe sula ka nevoje.

Jo se kam ndonje simpati per ata barbonet e AK po ku e dim ne qe kte akt e kane bere aktivistet loke te pd? 

E drejte. Mund ta kene bere ata te partise se gjelber. Ata kane dhe motiv, e kuqja # e gjelbra.

injoranc

Ore meqe ra fjala,a ka njeri t'i trgoje atij teveqelit te Kamzes,se 100 vjetrori nuk eshte aktivitet i PD-se? E kishte mush gjithe gjatsine e rruges me flamuj te PD! Mire ai ka qellu hajvan i noterizum,po naj njeri me dy pare men, a ka ngel ne ate parti ti tregoje se nuk asht sekretare i pare i komitetit t'partise?

Po keta qe i grisen ishin te veshur me uniformat e PD-se qe ishin kaq te dallueshem? Si ngjarje tingellon e veshtire per tu besuar.

siiiii..., nuk beson gazeten Tema??smiley

"kur e ze Tema lajmin me dore, sikur e ze tartakuti.... xhind fare eshte..smiley

Militantete njihen,s'eshte nevoja te tregojne teseren qe t'i njohesh ,se jo per gje,por ata s'kane as pse fshihen,perkundrazi ,e bejne me potere qe t'i shikojne te gjthe sa te pushtetshem qe jane.

+1

Po! Antaret e PD-s kane qene qe kane tentuar te heqin nga shtyllat flamurin kombetare  meqe i vendosi Aleanca Kuq e Zi... Nuk ka te beje fare me Temen sepse fotoja nuk eshte bere nga Tema por nga AKZ.

Tema eshte e vetmja qe mund ta jap si lajm. Edhe sikur fotot me fytyrat e shpirtvegjeleve te dalin ne Tema ciniket nuk do munden te dalin nga mendja e ngushte..

Nuk eshte ceshtja tek flamuri dhe as tek perdhosja e simboleve, por thjesht tek barbarizmi tribal qe po na merr frymen si komb.

 

Është fotgrafuar një falmur i grisur, ku është ai që e grisi?

Ca fotografie mer poet?

une veta, pa pare video (vidjo) te robit qe po e gris, nuk kam per t'a besu. Edhe atij robit t'jete duke i dale tesera nga xhepi, kur kacavirret ke shtylla.

insinuata dashakeqese dhe percarese jane te tera keto.

 

mos me thoni tani qe ka celula te "agimit te arte" ne shkoder...smiley

Hahahahahahaha.

joo, nuk e besoj. Nuk ka munci. N'shkoder kshu? 

Kurre! smiley

keta duken shume me te rezikshem seagimi i artesmiley

Me nje gjest te tille injoranca politike arrin kulmin .Ja pse militantet quhen te verber.

une personalisht nuk do e nenvleftesoja kete fakt thjesht me veprimin idiot te 5 militanteve te eger te pd.. ka shume per te diskutuar ketu,,, gjithmone nqs kemi pak ndershmeri intelektuale e politike, pa kaluar ne qendrime radikale ne diskutim..

mute blond world gone crazy smiley

shume dakord

persa i perket gjendjes sone shqiptare (problemeve te saj), ne kurre nuk do jemi nje vend i "madh", me kete dua te them, nje vend me zhvillim kulturor social ne te cilin mund te jetohet mire dhe ne armoni (persa mund te jete e mundur) , sepse ne nuk germojme e zbulojme ne te kaluaren pa paragjykime dhe konfilke, per te jetuar dhe zgjidhur problemet e te tashmes sa me drejt, gjithashtu duke vendosur nje binar per te ardhmen. Ne si Shqiperi (e shqiptare) do mbetemi nje qilar i vogel i europes, plot me ankthe, dyshime ,konflikte dhe paragjykime..

çmenduria, nuk ka brina, ja kto gjojna do shohesh, grisje flamujsh, uleritje si gomar per udheheqesin e partise dhe te qeverise, ç'hajvan qe mban ajo toke aty. 

Kjo me kujtoi gjrmanine Hitleriane ku flamuri kombetar gjerman u anashkalua dhe prej propagandes se pushteit vendosnin flamurin Nazist kudo.

e njejta gje eshte... por kujdes se mund te kishin perdorur dhe flamurin gjerman dhe te kishin bere te njejtat gjera..

Eshte e cuditshme kete lajm e gjen vetem tek TEMA, peshkupauje, dhe faqja e fb te AK... censura eshte gje e madhe.. megjithate e shoh qe nuk ka dhe shume interes si lajm, ndoshta kane bere mire 99% e mediave qe nuk i kane dhene interes.. se mos e dogjen greket....smiley

Censura thu ti... di gje si i vajti halli atyre tre fukarajve qe rane ke ajo gropa ujsjellsit te Durresit pardje?

smiley

Cfare idiotizmi!

Ku ta kete nenen ai qe e grisi!

Me falni per gjuhen qe po perdor por grisja e flamurit eshte idiotesi nese eshte grisur per motivet qe permendet ne artikull.

Flamuri eshte i te gjithe shqiptareve brenda dhe jashte vendit dhe jo prone e forcave politike.

Besoj se gazetari duhet te kete ba ndej gabim tvogel, ai flamur ne foto nuk asht afer zyrave te AK ku u mbajt edhe tubimi (rreth 17-19 pjesmarres asi ftyre shkodrane aty) kete fundjave. Ai flamur asht shky prej eres, persa i perket "grisjes" flamurit si thote gazetari nuk besoj se eshte e vertete sepse 10m ma larg po shijoja kafen e paradites npedonale.

 

Ahh, e thashe qe Uragani Sandy ka lene pasoja te medhaja.

Po gjynah te qahemi. Ne kemi 22 vjet me Cunamin Salli dhe prape mbahemi. Kemi shitur toke, dete, kocka te vdekurish e te gjallesh, po pyesim per nje cope rrecke te grisur.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).