Nuk kane fund deklaratat e politikaneve shqiptare per  fitoren e Obames! 

Me nje zell te paimagjinushem dhe nje zgerdhirje gezimi flasin per ate fitore te demokracise amerikane e cila nuk ngjason ne asnje rresht, me zbatimin e atyre parametrave te demokracise qe zbatojne po  keta politikane ne kete vend. Ky ngazellim groteks, si  shfaqe e nje servilizmi te skajshem, shpreh mentaliteetin e pandryshushem, e mesjetar, te kesaj  kaste politikanesh.Lavderojne sistemin amerikan ku  numurimet milioneshe, perfunduan ne tere  ate Amerike per  5 ore, ndersa nuk  shprehen me asnje fjale, me asnje fjale, me asnje lloj zotimi, per ndonje fije shprese  e kthese ne   zvarritjen jo me me dite, por dhe me  muaj, te numurimit te fleteve, brenda kanaçeve me disa vota, te skutave shqiptare.

Keta  sikur na thone neve, popullit: "E shifni  sa mire  e bukur  ne  Amerike?

6 Komente

Me rastin e Themelimt te Partise me 8 Nentor ?

po dun me na e ngref grave

shkurt dhe bukur bravo Grava smiley

(per emon dhe kavirin..me rastin e festes.smiley)

"njohja e partise tone nga Kominterni, me tha Tarasi, eshte me rendesi te madhe per ne!

"njohja e partise tone nga Kominterni, me tha Tarasi, eshte me rendesi te madhe per ne!

keta lloj politikanesh o Grave jane pjelle te kurvave dhe si te tille nuk mund te ndryshojne mentalitetin e momave.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).