Te dashur lexues te peshkupauje, serish kete vit hapet thirrja per aplikime per case studies. Titulli kryesor 'How EU can do better on the Balkans?'

Jepni mendimet tuaja, sugjerimet, dhe gjithcka tjeter qe mendoni te ndani me te rinj nga Shqiperia, Bosia & Hercegovina, Maqedonia, dhe Kosova.

Afati deri ne 31 dhjetor.

http://vieupoint.wordpress.com/2012/11/01/call-for-applications/

ju mirepresim

6 Komente

For one, the EU can teach some English under the Balkans.

hoe zit het met nederlanders ?

Gjeja me mire dhe me e arsyeshme eshte qe

Te mos talle BYTHEN me keto vende ! Nje nga keto raste eshte edhe kjo forme e "terheqejes se mendimit te mases " qe partia ose EU do ti beje te ndergjegjeshme ato !

Te mos lejoje me asnje ORE pa DRITA , te mos lejoje asnje ORE pa UJE ...etj etj por kryesorja te vere detyra qe nese do qe te renditesh si Udheheqes i Ri  duhet te kesh kryer detyrimisht vepra vullnetare  dhe nje nga me te cmuarat ...Kanalizimet e ujrave te zeza ne fshat apo lagje .

Pastaj le te cfaqen edhe qejfli sumegrupeshapo lesbiangrupesh  si te nje vizioni te ri per Jeten !

BE ne radhe te pare duhet te dergoje politikan te pergjegjshem ne rajon(kryesisht ne Shqiperi) jo si ky ngrenesi i kernackave qe eshte shendrruar si ai Mazllemi tek i Teti ne Bronx   "C'kemi Mazllem?...     Mazllemi- Hice"

 

Ky eshte thjesht nje konkurs per te rinj nga 5 vende te Ballkanit, 

 

Aty secili mund te shprehet konkretisht per gjerat qe nuk shkojne ne vendin e tij..

madje ka edhe nje cmim per case study me te mire.. 200 EUR

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).