Nga debati i djeshëm në Parlament:

Berisha: E dëgjova recitimin tënd Olta, po asgjë nuk mora vesh. Zoti i ruajtë burrat nga gratë si ty.

Olta Xhaçka: Zoti të ruajtë ty nga unë dhe nga ato që i fyen çdo ditë. Zoti u ruajt ju nga gratë.
 

19 Komente

Po cprisni ju nga nje tribal, nje osmanlli, nje islamik? Metaliteti tribal, fshataesk keto karakteristika ka, qe sado te ver mend ne jete, ne sherbim te nje kauze te keqe do i kete ato mend, dhe eshte gjithmone gjithmone i pabese. Kush e di car dmth i pabese le ta shpjegoje.

Sa i besueshem mund te jete ne retoriken e tij per barazine gjinore kryeministri tribal dhe shpellar kur nje hierarkeje te larte i thote lavire, kur motren e nje deputeti e quan lavire, kur nje deputete e portretizon si rrezik per meshkujt? 

Per aq sa kam patur rastin ta njoh Olta te ngjall respekt maksimal si njeri.

Ky eshte kryeministri me garip i planet, vetem se eshte pak malok, dmth arogant dhe i pabese.

Ja si ben ky paloburre me kedo qe i gris masken.Goria e tere dynjase...!Ndjek cdo llaf, si qeni gurin.Edhe me nje grua,me nje nene! Mentalitetin e trasheguar nuk ja tkurri as vesi i kusarit....

Dhune psikologjike.Jozefina ka ndonje koment ne lidhje me kete?

C'a lyp ky robi (Olta) ne ode burrash?C'a thote Kanûja kur grueja i k'then fjalen burrit ?  smiley

p.s.

Aman,legalizoni eutanasine.

Perndryshe,kur jemi te Kanûja,aty ka nje nyje interesante :

"Ftyren e vrugnueme në daç laje, në daç zezoje edhè mâ"

skemi pse cuditemi,kur flet ky kshu ca presim ne

Më mirë një budalla i mençur sesa një i mençur budalla.

me sa jam ne dijeni

kur behet fjale per nje budalla - njeri me probleme mendore - nuk ka se si te gjendet mencuri ne ate gjendje mendore pervecse ne rastet kur nje person ka nje memorje te cuditshme "gjeniu" dhe mund te mbaje mend me shume se sa nje njeri llogjikisht normal, dhe nuk besoj se ajo quhet mencuri .

dhe nje i mencur - njeri pa probleme mendore - nuk ka asnje lloj mundesia te jete budalla , pervec rasteve kur jane shume , shume , shume te sinqerte , dhe kjo u merret si pike e dobet ose ne gjuhe popullore budallallik

Po nqs e kishe me shaka tjeter  pune

ne thonjeza edhe kane kuptime smiley

All men are mortal,

Berisha is mortje,

Therefore, Berisha is immortal.

There can be only one.

...c'me pandehni mua ju zonjushe delikate, korrierin e fshatit ?...hajt, mos me cani koken!

Arroganca e nje injoranti eshte arma me e fuqishme mbrojtese karshi karakterit frikacak qe mbart , pa ate arrogance nuk do te kishte mundesi te perballonte llumin ku jeton.

zgjuarsia , respekti , dhe bashkpunimi eshte privilegj i jo shume njerezve .

Artikullin e lexova dje a pardje tek gazeta. 

Olta esht si kukull

...and again Dr. Strangelove!!!

dhe zoti t'ju ruaj ju qe e ri-publikoni kete

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).