Me rastin e 70 Vjetorit të ditëlindjes së Jimi Hendrix (1942-2012) Time Magazine publikon foto të rralla

Fotot jane te Jim Marshall, fotograf i famshem i yjeve te Rock-ut.  Ne vitet 60-te, 70-te ka fotografuar shume artiste.  Marshall ka qene fotografi kryesor ne Woodstock, si dhe fotografi i vetem qe eshte lejuar te filmoje ne prapaskenat e koncertit te fundit te Beatles. 

Po ashtu, njihet per fotografine - ikone te Jimi Hendrix duke djegur kitaren ne Monterey Pop Festival.

Artikullin e plote te Times mund ta lexoni ketu

***

Dhe ... "Excuse me while I kiss the sky", tha Hendrix.

Jimi Hendrix, you're excused!

 

13 Komente

edhe 100 xhimo

Kengetar dhe kiratist  i madh,por qe urrehet shume nga komuniteti zezak ne SHBA.

Aresyeja?Kendonte dhe shoqerohej me te bardhe....

nuk njihet per kengetar i madh

Ashtu eshte,ne fakt sot e kemi degjuar si kitarist dhe kengetar.

jo nuk eshte ashtu, ai ka qene me te vertete nje kengetar i madh,

si përfundim ?

?? ncncnc

U bofsh 100 Xhimo

Duhet hap dyqan kitarrash ne Lazarat.

per Jimin kenge thur tere jeten

                                        Lazaratsi

Zoti e mori te ri Jimi Hendrix, qe ky ti mesonte Zotit se si i bihet kitares mbrapsht.

Dhe sa here qe Zoti shkon te fleje gjume, i thote Jimi Hendrix ti bjere kitares.

Xhimi rulez!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).