Miq të Peshkut: Gëzuar e për shume vjet Vitin e Ri 2013!

 

Një vit të mbarë për ju, të dashurit e të afërmit tuaj!

88 Komente

paste zoti meshire per Shqiperine

Amin!

Zoti, gjithmon ka patur meshire per Shqiperine, por jane politikanet drejtues te atij vendi qe nuk kane meshire per Shqiperine dhe shqiptaret. 

Gezuar,gezuar vitin e ri!!  Ju pershendes me valle

GËZUAR VITIN E RI

MBARËSI GËZIM DHE LUMTURI

 

Gezuar e per shume vjet te gjitheve!

 

Gezuar 2013!

Nje vit te mbare dhe te lumtur per te gjithe.

 

gezuar te gjitheve!

I dhashte ZOTI, mend, force dhe vullnet ketij populli, per te kapercyer kete drame me qetesi dhe kulture!

Ahere,   te gjitha urimet,  qe sjellin miresine... per te  GJITHE !

Per cilen drame ishte fjala ketu?

PS,te kjo fotoja mendoj se duhen ndrruar vendet e viteve ,se me duket se lexohet arabshe

Gezuar! Qofte nje vit special per te gjithe!

Qofte viti i perpjekjeve te realizuara , per te shkundur nga supet Shqiptaret kete Samar qe u ka hedhe persiper Injoranca , Arroganca dhe Hajdutlleku , Mashtrimi dhe Euforia .

Me shume Pune , me shume dashuri ! Per PPU istet vecanerisht ...u ikte semundja e Qimes kujtedo dhe paste fat ! Fshesaxhijve Ju mbeste fshesa pa qime . Censoret ngordhshin per Buke . Derstiles dhe Mullurit VUUUUUUUUUUU me sa me shume Rrenjasij e Goxha problemistet ! Per te gjithe nga une . Te gezuar ....dhe nje

smiley

Gezuar Miq!Ju uroj nje vit ne plot shendet ,te qete e te begate....Te rrethuar me dashuri e miredashje....

Gezuar!smiley

Gezuar! Nje vit sa me i mbare, per gjithe shqiptaret.smiley

Gezuar te gjitheve - madje edhe idrisit smiley  Uroj qe viti i ri te na sjelle me shume buzeqeshje, me pak zenka.

Te cpofte elbi ishallah qe gjembac te gjeti edhe fundi vitit smiley Ku zenkat ?...dhe poshte megallomanet .Vit e me vit mepak !

Gezuar! Shendet e lumturi!

 

Gezuar te gjitheve .

Gezuar!

Gezuar 2013!

Fat e shendet per te gjithe shqiptaret.

Shndet dhe lumturi Xenit e Gites!

marrshin nga ditet e popullit.

Gezuer o peshq!

Gezuar!

Gezuar ! Shendet dhe fat te gjitheve.

Gezuar dhe nje vite i mbare! Shendet, dashuri dhe sa me shume para!

what about noj her (rrallë) mrapa?

Gezuar peshku dhe sa me pak nostalgji e apologji te regjimit ne 2013!

e hongshi gzushem jarebi

e gzushme e hongsh jeta

edhe ti zemra ime smiley

per shume vjet 1 janarin!

Te gjitheve Gezuar 2013! Ashtu sic ua do e bardha zemer!

Frohes Neues Jahr - Gezuar Vitin e Ri

Nje urim i veçante per Hurbinek & te tjere, te cilet futen ketu rralle e me rralle.

Arbeit macht frei!

përse kaq i egër me Hurbinek & të tjerë o njeri ?

Gezuar! Shendet e mbaresi te gjitheve!

ora, zyrtarisht,24...ketu.

Gezuar 2013!smiley

Gezuar! smiley

Gezuar!smiley

Gezuar peshqit e ores 12!  Edhe per shume vjet! 

Belul, ne Kanine me c'shoh kane shitur ullinjt e kane blere fishekzjarre smiley.

Gezuar i dashur smiley.

pse vetem Kanina? alo, Kuzbabaja..,Babica...smiley

per shume vjet Gezuar, Monda!smiley

Ti i bie ta kesh shtepine ne Fier, kur thote im ate smiley.  Ne Vlore, po e ke shtepine andej nga s'ka det, je ne Fier.  Babica eshte Lushnje smiley.

Laptopin ma kthyen nga Kanina, Sazan e Karaburun, vatanet e mia mnjf.  Ato te Fierit mbaji vete smiley

Dua dollme Vlore smiley.  

Se meqe me dole ne shteg, per ato te Tragjasit te tema tjeter: smiley

Me sukses! Flm!

E po, dhe ti o Monda edhe duke uruar Gezuar te merr malli per ne nga Fieri! smiley

Ju vafte mbare te gjithe peshqve ky vit! smiley

Uroj qe populli im te mund te dale nga "Pereandoria e te keqes, skamjes dhe e nevojes", "Per Ndryshim"?Nuk ja kam kuptuar kurre durimin e madh, per te qendruar kaqe gjate nden "pushtetin e tyre.Qofte ky viti i fundit....per tu ndare prej tyre...NJE HERE E MIRE!
Dhe ahere une do dal te brohoras:GEZUAR!

Paskan ikur te gjithe per gjume smiley flini-flini, sa te jete lala-gjoni, flini, kur te iki lala-gjoni, rrini zgjuar pastaj smiley

Gezuar ....e qofshi gjithmone te gezuar.....Monda ,Beluli,Gezuar ET,gezuar Ruzhdije---Pjer e PF,gezuar em,Bredharaku.....Hurbi gezuar...

Gezuar Zana... shendet e mbaresi!!

Gezuar, peshq! Uroj t'ia keni kaluar bukur dhe sa me pak dhimbje stomaku dhe hangover! smiley

Gjithe te mirat! smiley

Gezuar te gjith peshqve, te majte e te djathte, ekstremiste e liberale... Qofte ky nje vit i mbare per Shqiperine....Per mua, per ty, e per te gjithe ne..... Urime, Urime e Urime per te gjithe, lumturi, fat dhe pak pare per te gjithe sjellte ky vit.....

Gezuar vitin 2013. Fat e lumturi ne familje te gjithe peshqve, aktive dhe jo aktive ne kete blog.

edhe 3 ore deri ne countdown, kemi nje vit kohe per te fituar 10 million dollare. ec mo ka koh plot

Gezuar smiley

Një vit të mbarë e të lumtur të gjithë peshkve.

 

Po mu qe mu duk si "pjeshkave" kjo peshqeve.smiley Nejse mo... rrezik shohim pak dopio nga ahengu. Po shkoj per nje dore gjume! Geziiime pacimsmiley

oo, u rregullu ene Fiskal Klifi...

Peshq po postoj ketu nje urim qe i bera rrethit tim social smiley Duke ju uru dhe ju Gezuar!

I dashur 2013, nuk e di ne e meriton kete fjale pasi nuk e di si do jesh, mbase do jesh i trishtuar, mbase vit krize reale , mbase vit sporadik i momenteve te gezuara e sfiduese, mbase do jesh nje perzierje e te gjitha atyre elementeve qe siper permenda. Megjithate un si qytetare e ketij vendi uroj qe ky vit te jete pak me i mire per kete shoqeri te pa shoqeruar, ku mungojne aleancat qytetare, por jo ato tribale..me fal ato partiake, uroj gjithsesi qe shume qytetare te behen si une me hiper tiroidizem, te reagojne aty kur ju shtypen te drejtat. si ne spitale, si ne semafore, si ne universitete, si ne pune ku jane nen sulm te vazhdueshem emotiv te punedhenesve, si ne familje ku femra pertej dhenies se fuqise ndaj djalit qe eshte bere kryefamiljari i familjes te behet mbi te gjitha ajo qe i jep pak drejtesi balances gjinore ne familje. Uroj qe miqte e mi me fuqi te kufizuara te gjejne pak me shume force te reagojne ne nje shoqeri qe i paralizon ne menyre totale, uroj qe gazetat te bejne nje divorc sado simbolik me televizionin , uroj qe komshija im te mos peshtyje me ne ashensor dhe ai i katit te 8-te te mos pije duhan brenda, uroj njekohesisht qe parukieret dhe taksistet te mos mendojne se kemi nevoje per psikologe kur kerkojme sherbimin e tyre e te na lene rehat. Uroj njekohesisht qe skepticizmi qe na karakterizon si shoqeri ( jo i pamotivuar ky i fundit sepse vetem zhgenjime kemi pare) te mos na imponoje mendjen dhe kur shohim nisma te sinqerta qe kerkojne vemendjen tone si ajo ndaj ambientit per shembull. Uroj po ashtu qe bizneset gjate ketij viti nese deshtojne te mos kthehen ne lojera fati por te jene me strategjik e te investojne me shume tek burimet njerezore e strategjike me shume se tek komoditetet vizuale. Uroj qe muzikantet qe nuk i pame ne the voica apo x factors te gjejne kurajon e te performojne ne rruge pasi nuk eshte turp por perkundrazi perballje reale! Uroj qe te gjejme pak me shume force ndaj luftes se gangrenes qe po na ha te gjalle me emrin korrupsion, refuzo te marresh mallra apo sherbime pa fature, refuzo trimerine cube te atyre qe sot ulen ne plotronat qe nuk i meritojne realisht. Ky vit 2013 per ne si shoqeri duhet te jete viti i reagimit! Jo i atij partiak por i atij social! Fillo dhe mendo nga rrethi yt i ngushte nese ke frike se nuk shkon tek ai i gjeri ! REAGO aty ku sheh se te imponohet e padrejta!! 

Gezuar peshq, na ecte mbare kte vit te gjitheve, sidomos atyre ne Shqiperi, kane goxha sfide kte vit. Dùsseldorfi e meriton te jete ne ato 10 qytetet ku jetohet me mire ne bote, ein wunderbar! 

Qytetet e Gjermanise, apo te Europes veriore si i quaj une, jane njesoj, pak a shume te njejta. Sheh nje rruge ne Dusseldorf dhe te duket njesoj me nje rruge tjeter ne Keln apo Hamburg. 

gezuar 13- n  o shqiptare!

nje cik trahana e ngrohte qe ta sjelle zorret ne vend nga vererat dhe mishrat , duhetsmiley.

Qumesht ose kos, eshte gjeja me e mire, te ndihmon ne tretje. 

Gezuar Black heart (cards)

Edhe une po ndjek shembullin e gjembit. Gezuar te gjitheve, po sidomos Drizos, Graves, Alidemsit, Arb-it e te tjereve me te cilet jemi "ferkuar" me shpesh ketu 

Endrity - GEZUAR e mbaresi ne te  gjitha drejtimet...e ferkimet, per te mbaren!

Flm, Endrit, po ferkimet tona, mes meje dhe teje te pakten, jane ferkime tamam debati konstruktiv, jo debat per debat dhe me te shame nga robt e shpise...... Ja per te tilla debate per te tille debatues ka nevoje ky vend dhe ca me teper ky blog..... Te uroj nga zemra nje vit te mbare me shendet, lumturi dhe me pak me shume fat.....

pas shpikjes së rrotës, fërkimi është numëri nji i dashur endrit.

rrofshim e u fërkofshim mirëjami tha

eh moj fizarmonikë e shkodrës... lidemso ke noj foto se mirëjami o me ato

Gezuar te gjitheve. Ju uroj nje vit plot me dashuri. Te tjerat vijne vetesmiley

sa dhe kush jane kto te tjerat dhe a eshte njoftu xhibi per kto qe do vijne?

urova te gjith peshqit sepse statistikat dhe pervoja thone qe 70% e mendimeve te perditshme njerezore jane mbi dashurine. nqs peshqit plotesojne praktikisht ate pjese te jetes,te tjerat,lumturi,mbaresi,qetesi,dhe pare vijne vete sepse i dedikoni me shume kohe. xhibin e urova vitin qe kaloismiley

oh. kushedi sa i zhgenjym do ket ngel xhibi...

Erdhi njeri ne momentin e ndrimit te viteve apo akoma si qemoti e shenoni vetem me nje puthje?smiley

Gezuar ,oh qe diten e pare te vitit filluan gerrmushjet...nejse...ka pak qe perfundoi kocerti vjenez i vitit te ri.Drejtonte Franz welzer Moast.Kete vit kishte edhe verdi e Vagner ....natyrisht pika kulminante eshte Danubi blu...Jane disa nota qe te nobilizojne shpirtin ,ne ate moment qe i degjon ke per limit vetem qiellin.Nje kamer is hte ne tavan e vallezonte mbi publikun e orkesteren e te jepte nje sensacion leggero ,prej ajri te fresket...ja ,nga keto eshte e bere jeta...Gezuar

Gezuar  2013 ! Shenet e lumturi per te gjithe.

Qe te riktheni midene , mundet te perdoren ato qe thote z.Pjer supëza ...por mbi te gjitha sot ne pasdite Gatuani dhe Hani Fasule . Merakosem per Gjëmbin se ka beteja per te bere gjithe Vitin dhe do ti duhet te armatoset mirë . Xhibi e ka më të lehtë problemin se vetëm Leshi i kërkohet te dridhet e bëhet shtëllungë .

Fasulja eshte "Jorgan i Fukarase" per stomakun , si dielli per trupin . Duajeni fasulen si peshqit pellgaçen , ka thënë dietologu z.Pjer në faqe ...rreshti ... Volumi dytë i ...Kujdes mos gatuani Pllaqi ...Ka shume rezultat Grosha qorre .

U Ryfte nje Vit i mbare tej e pertej te gjitheve që lëçisin dhe pjesmerren ne PPU !! 

Gezuar!! smiley

Poezi nga Xh. Gasa

Le të fluturojë,
Fjala e lirë,
Në qiellin e kaltër,
Të rreatojë dritë,
Në çdo zemër,
Në çdo vatër,
Fjala GËZUAR,
Të shpërthejë,
Kudo në vitin
Dy mijë e trembëdhjetë

Gezuar te gjitheve 

Gezuar per shume vjet qofshi peshq. Ju uroj shume shendet dhe gezim ne jetet tuaja.

Gëzuar vitin 2013! Qoftë i mbarë, sikur të jetë "2031"!

U sjelltë të gjithëve atë që u mungon!

Gezuar 2013. Fat dhe lumturi smiley

Gezuar peshqeve dhe nje vit i mbare ne familjet tuaja.

poezi te ndjera Melo kete vit!!!!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).