Na marrshin CHL vazhdim... 

307 Komente

Ja pyt Belulin per emocione smiley

eee, po ça emocione o Fiqo... ishim te pashprese kunder Realit, e dinim.  behet fjale per diference te madhe kualiteti  midis dy ekipeve...

te thashe heren qe shkoi.. me erdhi shume keq qe Ajaksi humbi ne minutat e fundit nga Borusia D.  e meritonte nje pike atje.  kaq eshte hapi i ketij Ajaksi.. ndonje pike me Borusian, mbase ndonje pike kunder Manchester C.  me tutje,  snuk.

ska gje belul se do tiu munde dortmunid. edhe city per pak shpetoi 

Per ca emocionesh thua ti Fiqo? Emocionet e dajakut alla Ronaldçe? smiley

eh thuaj na iku skedina kot .

milani fitoi fitoi

Jo mo kater qenkan, ndjese.

neser eshte el classico . barca real. per mua eshte barazim dhe 2+ me gola.

ka noi bast?

2-2 

o Fiqo, a po i shef gjo komshinjt me houston apo jo? 

Lomsh i papam kto Jetsat

Katastrofe Jetsat. What a joke.

Ah keni pjerdhur ju, une thashe se behej fjale per ndonje film me partizane?

eshte about football smileysmiley

nuk dukemi keq sonte. ky roshi po humb topa shume... alb - slo 0-0 min 28

shi me gjyma 

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!

roshi

Goool Roshi.

po mire mo vlla, cpati qe hoqi bluzen ky trapi...., mori karton te verdhe kot... a thua sikur beri gol ne ndeshjen finale per kampion bote.

goli i pare me kombtaren

aha, OK

po prape,  ndonje gol coku e bejme ne, bile te paret, po puna eshte te mbajne ndeshjen dhe  kryesisht rezultatin  deri ne fund.. ky  eshte problemi i kombetares tone.

Golat i nisin këta tanët, po kundërshtari qëllon më i fortë dhe i vë përpara...historikisht kjo, që nga koha e dasmave në luftë.

''po do vij dhe dita jonedo nxjerr lojtar te mire ai vend...

jo, jo se bo mo nona

Berisha, na shpeto smiley

Për cilin Berishe e ke fjalën ti, se në fshatin tonë kemi dy Berishë. 

ketu sapo e mbyllem me sukses.. Rumani-Hollande 1-4.smiley

 

ueee, prape paska rene shume shi ne Tirane?!  malli qe e mban fusha...

Po luajme mire

uuuuuuuu car rastiiii

Roshi, lojtari mire.  me i rrezikshemi sot.

shiu litar. u bo fusha pellg ecni cuna ene 15 min. mbahuni

se tani jua kemi friken , nga min 70-90 i kena humb neshjet historikisht

Mahuni cuna se gjermoni u shlu nga ana tjeter. 4-0 ish 4-3 esh

ca ndodhi smiley

Fiqo, shpetuat mire nga 4-4..    hajde, mbahuni si burrat, edhe 5 min kane mbetur..smiley

Eksperiment per diten e qametit smiley

Majaft mo, myyyylle

fiqoooooooo 4-4

jooo

dhe alla gjermance... 1 minute para perfundimit te ndeshjes

ca ishte kjo?

Zvicer 10

Norvegji 7

Shqiperi 6

Islanda 6

Slloveni 3

Qipro 3

(Pa humbjen me Islanden do te ishim 9)

Shqipëria fitoi. Gjermania hëngri 4 gola m'shpi t'vet. Tre festa në një ditë kto komunistat. 

 

Ky barazimi gjermanit bie era .Një skuadër si gjermania të humbas një fitore ku kryesonte 4-0 .

Me vrap t blej konserva groshe dhe qumesht pluhur, shenj e qart po i vje fundi botes.
Hajt te jgdtujhgfrdjvdgbcukbfjncuvdrhcdhcdugfihdhcdygfggfswsssvjiyf o Jorgi!

Ndeshja e fundit ne Qemal Stafa, shpresoj.
Memzi po presim Arkivolin e ri me xham xajc.
Rrofte Shqipnija.

Lozen mire qerratenjte sonte, me pelqyen. Ish dhurate e bukur per rikthimin tim smiley

O Kokqoshe.

Fiqoooo e kishte lujt 8 plus Bekja me duket smiley

Shitje neshje me sade nuk me kane zene syte ndonjhere smiley

Zonja M kishte vesh pallto tzez sot. Sinjal i qarte smiley

Edhe mu me dogji kur nuk e pashe me xhaketen Jeshile smiley

Koh krize, vetem Shqipnia nuk e ndjen. Sot ia kalum Gjermanit smiley

E ndjeu me Islanden pra smiley I kishin mor ca Pare keshtu si kot smiley

Paska qen krize e lehte fare sa nuk na ra nsy smiley

Terren i keq terren i keq smiley sot ishte rregullu i cike smiley

Hajde ndeshje bishe hajde midis Argjentines dhe Kilit!

Presing frymarres nga Kili, gati gati gjithe skuadra e Kilit ne gjysemfushen argjentinase (sidmos 20-25 minutat e para).  

Dy pasa diagonale dhe dy momente klasi nga bolleku teknik i Argjentines dhe Argjentina e hedh posht gjithe ate takat te perdorur nga kilenet.

4-4 gjermani nga 4-0? C'patet o?

Kombetarja jone paska luajtur waterpolo me Sllovenet, po rendesi ka fitorja. 

Si cpaten, po bastet kush do i dhiste komplet sonte? Do kisha fituar nje thes me lek mos te ishte per kta nazistet e mutit Nga 4-0 4-4.... ptu fare e keqe nazistesh.

jan mcef kanadezet....hondurasi i ka rraf 8:1

po su futem ne world cup me kete grup skemi per tu futur kurre te kesh vetem zvicren si konkurrusin me te fort te tjeret jan me posht se ne edhe norway sesht se esht ndonje ekip kushedi

o bo  rezikshem celsi . fitoi prape. 2-4 me spurs . ndeshje e veshtire

Ok. Patsat fitun dje, rrafen Xhetsat pra mo, gjo e modhe.

Per shoket e Anglise, neshje NFLi te djelen ora nji ne Uembli:
NE Patriots-SL Rams.

Last but not least, roundi i trete dhe i fundit sonte Obama-Romney.

Korrespondenti nga Zeri i Amerikessmiley

Erdha per nje dor muhabet po ma zuri Fiqoja ne fyt smiley.  

O Fiqo, je jashte teme!

Fiqo: Mond, hap nje teme kuzhine me mire.  "Never, never on Sunday" 

Nejse, edhe un nuk u zgjata shume se humbet me dinjitet ksaj here smiley

smiley . Revenos a nos moutons

Fiqo: Mond, cheer up, have some kukurrec with that heartbreak.  

Une: Fiqo, je jashte teme!

Sot kem Bajernin e modh sa i modh qe esht, duhet tfitoe mesesben.

e futi nje Selltik ne Barcelonesmiley  po nuk e di ne eshte mire a keq per ta...  me duket se ngacmuan folene e grenzave..smiley

Sikur ti mbyllnin ndeshjet qe tani nuk do qe keq

Kush qenka ky Alani po që i këputi dy petlla Mançës?

Shmajkëll, që kur ike ti o flori, porta e Mançës është bërë si "shalët e atyre mikeve" (tm im atë).

 

Mire mancesteri po barca ca paska sonte smiley

Mança shkurtoi, Barça barazoi. 

O Bajern, t'u thafshin komët ishalla.

E ka myt Shakhtari Celsin e ka bo me fol me vete kete pjese te pare,duhet te ishte nja 4 me 0 tani.

Kavo s'ben robi ashtu per njecke gol te vogel. 

Bayern, per hajer.

Mança, ho edhe një Mança.

Ec më se keni rastis m'fronsez mi Monde. 

Sç thoshte edhe kolonel Slejd: Huuu-a.

me brek neper kembe, po fitoj Barca te pakten..

Sa baste ka prish Juvja sot, a skuadra te qelbta qe jan kto italianet, pupupupu

E hongri Reali i Petull.

Mos u gezo para kohe , 1 me 1 smiley

Ou ou ou

Ajaks-Man City 1-1.

Ajaks-City 2-1.smiley

Brravo Ajaksi smiley

Nuk fiton Ajaksi Beluuullllll, kot e ke iken ato vite qe hanim simite..Fiton City. HAJT ME BAST!

cthua mo?   3-1, sapo.smiley

tani e pashe komentin tend, se po ndiqa ndeshjen.. shpetove mire me bastin..smiley

Sa i paduruar qe je, po dale se ka kohe a i vrar...

mire de mire... si eshte basti?

Po ca basti, ti s'deshe, ik se sdua fare tani, le te fitoj Ajaksi smiley po ja le vete ama smiley

mua mua mua, e drodhe mo...smiley

shiko, vjet ne kete kohe, kur filloi CL kam thene per City-n..  dakord , shume para, kampione te Anglise etj.. por per te fituar statusin e nje ekipi Champions -League, duhen vite...   eshte  tjeter muhabet CL-ja.  dhe si shembull dhashe Chelsin

 

e hongri milani

po lujn kot fare brado.ene 5 petlla me i dhon ksaj radhe s'mvje keq

Goooooooooooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Borusia 

Uo uo uo smiley

Spo lu me Bayernin mor burre smiley

smiley

smiley

Shaaalke gol

Shaaalke gol

Shalka, Dortmund dhe i Modhi (tm Fiqo) ... mire java, mire. 

Kshu pra ka lezet.
E kuptove tashi Brado pse u myllen telefonat? smiley

He mo mire ? Sa mo,do na qerasesh... smiley

Po vazhdoi kshu, jo vetem qe do tqeras tye, po do porosis edhe naj gjo per vete smiley

smiley

Xhom fare u duka e ecmja atehere smiley

Shto Hanovriv, Leverkusin, shtutgartin, munchengladbakun. Obobo jave e FGjF-se.

shtutgarti keq , M gladbach mire .

Eindhoven po humbet me Peqinin... Hajde gallate hajde..

do ndonje bast ti?smiley   fiton PSV 2-1 them une!

Ne vend. Ca basti do!

po ja,  po u poqem  do heqesh darken, ose do ta heq une.

Hajde bast hajde, po nuk u poqet mo smiley

Brad

Mali me malin s'piqet....

do porosis ndonje gje te ndonje restorant kinez, bie llafi, e do tja dergoj me amazone..smiley

U tha, u be.

dakord!   

jam nen presion, edhe 15 min kane mbetur..

 

update ora.. 1-1..smiley   edhe 10 min..smiley

Po rri or ca ke, vazhdo bej tifo per PSV se e kam vene ne acumulater me duhet te fitoj se s'ben.... biles edhe Bradit nje dreke po beri tifo bashke me ty smiley  Blidhni forcat se edhe nje na duhet....smiley

ne min e 88 ore do e beje te dytin smiley

Jashte teme, por vallahi ne Shqiperi duhen mbyllur pikat e basteve sportive. Duhen shpallur te paligjshme si rrezik social! Car s'po shoh e degjoj.

Bastin e PSV  e humba po te pakten fitova bastin me Belulin, buke me vete ga kinezi. smiley pa ngrene s'ngela smiley

barazim jemi me duket..smiley

 

nejse, po su takuam,   me dergo restorantin kinez te preferuar.. dhe do ta nis porosine..

inter - juve ne fundjave

me llogjike te ftohte fiton juve , shanset jane qe del barazim , dhe qejf kam te fitoje interi. si mutin do dali?

hajt vari hejbet llogjikes dhe shanseve .....ec me instikt 

INTER INTER...INTER INTER!!!!!

INTEEER!

ej,  nuk te duket çik  i shplare  ky kampionati italjan?   nuk  ka rendesi kush los.. 

une kam vite qe  nuk i  ndjek  ekipet italjane, pervec atyre  kur luajne ne CL..   dhe e them me keqardhje...    dikur, seria A, ka pas kene zoje e rande..

dikur

eshte kot fare jo i shplare, por juve ka ca blerje te mira , ka hudh ca leke, ndersa interi ka flluar me nje filozofi te re dhe po fiton.

jane te vetmet ekipe qe kane dicka per tu pare. pervec kesaj ndeshje, nuk ia vlen te shohesh fare. 

tani serise A po ja kalon dhe liga franceze smiley

ja filloi tani....inter juve

1-0 vidal minuta 1

pozicion jashte loje dhe e quajti per Juven , Goli i Interit i rregullt ja anulloi , pfffffffffffff

Milani fitoi 5 me 1 smiley

milani po kapi ven e trete ne fund te kampionatit eshte i nerum

sa per golin sjam sh i sigurt. ishalla bo gl inter e fito se bohet kampionat i bukur

juvja si kurv plake o gjithmon

ma hoqi zarin arbitri i manu-asnl mbeti tu e mbajt kartonat ne xhep per manu. ishin tre-kater te verdha me shume nuk i dha per qamet,

uuu casano

likshtajner , e shpetoi arbitri

E shapartalloi Interi Juven e qelbet.

Eshte per te prishur syrin dhe ti!!! Mos u dorezo kaq shpejt! I biancoenerisiamonoi! smiley

Per te prish synin  e keq.... avash ti avash i bukuri Chielini smiley

Brado, une s'e kam pa ndeshjen hic, po kshu e kemi dashnine e verber dhe besnike per Juven! smiley

Po mire , dashnia s'eshte gje e keqe smiley

Bravo Inter. Ti ua gjen anën këtyre të pabythëve juventinë. 

Bookmakersat kesaj radhe ja kishin futur kot per se koti. Fitorja e Interit ishte me koeficient 5.4. Kush ishte i zgjuar me siguri qe ka perfituar. Une sakrifikova nje 5 mijshe dhe Interi ma shperbleu. 

Ashtu ashtu....le leket ne bixhoz ti dhe o burra ne Demostrata smiley

Tirona gol apo Kukesi ,se po nigjoj ca te gerthitme.

Tirona po luan me Kukesin ?! Shenja jo te mira keto, Brado, kjo ngrohja klimatike eshte duke e kurdisur diçka. Prit kur te degjojme ndonje dite : nje greke 30 vjeçare lindi dy binjake dhe tre keca.

Me siguri do te jene bathoristat se ata e kone me qejf te gerthitmen, pra Bathorja 1 e Kukesi 0.

1 me 2 per Kukesin ????smiley

Ata kokederra s'duhen lene te hyjne ne Tirone, me pasaporte t'iu behet. Na paskan mesuar dhe futbollin tani. Ska mundesi, Brado, shih çike merr ndonje shok ne telefon se do jete ndonje gabim shtypi, mos eshte fjala per Qukesin e Elbasanit, ketyre po, ketyre iu shkon, Tafani e Luniku andej ishin. 

Po jo mor vlla Kukesi eshte dhe ka fituar ,se po te fitonte Tirona skisha pse nigjosha tifozet une qe i bien Lahutave smiley

E forte kjo. Si ajo kenga qe me pelqen shume :

Shtat' shaljane ka ra n'Shtoj,

i kan' dhan' besen shoqi-shoj

Na zgjove kujtime, Brado. M'u kujtua 17 nentori i Baçi-Naçit, dhe pastaj me vinte ndermend Celentano e i thosha : ehuuuu me 24 mije Baçi, ti shpartallon planetin, e jo me te dale zeri bilbil.

ps : nuk di pse s'futet lahuta ne programin mesimor, keta po behen faktor tani e tutje.

lene kukesin , por eshte tu fitu totenhami me arsenalin 1-0 adebajor, po ai doli me te kuq pas 10 min

Hurbo, Kukesin e ka nje me leke, Geci quhet. Tiranen e ka bashkia, ashtu si Flamurtarin, Vllaznia etj. Une do te uroja nga zemra qe te gjithe skuadrat e futbollit qe mbahen me leke publike nga kryetaret e bashkive, te cilet i financojne per arsye imazhi, te bien nga kategoria fare.

Se mos kane luajtur miqesore ore ! se pastaj ua kane lene vete Tironsit, nuk jane bere pis fare, e i kane lene keta hajvanet e lahutave te vrapojne si kali ne leme. Merr vesh çike, per çfare luajne ?

Ah, me leke po. Mercenare kane qene gjithmone keta te lahutave, e ka vulosur dhe Fan Noli, ne kohe te vet. Burre i qute. 

plako ke vlerë por   mos e shpërdoro.   po  pate     kohë thellohu këtu      

jam fort i sigurtë  që të duken   fëmijërore...por

hej ka champions leage tonight

real bvb 

city ajax

un them se ajazi e merr nje barazim sonte, me kete rast edhe city lehtesohet nga chl

 

Man City-Ajaks 0-2..smiley     De Jong 2x

p.s  ke eshte  fshehur ai 1ora, tifozi  i cmendur i City..smiley

i paskam rene ne koke, barazim 2-2. shume bukur ajaxi

hajt Manchester City e la edhe kete vit CHL 

O Bajerni Modh sa i Modh qi je ti

Mos eshte Lille e vockel fare more..... smiley

I vogel eshte Sëlltiku smiley

ja sëlloi golin e dyte Barçes Sëlltiku...  

epoka e Barçes mbaroi... tashme eshte epoka LGBT..smiley

E ci ka gjet pastrueset e Bashkis Tirane me kto skedinat e grisme smiley

me duket se iken italionet edhe kete vit,  juventus rrezikon shume sikurse dhe milan.

 

do fitojme me kamerunin?

0-0

 me duket sikur u lodhen kot 

hahaah e boni  mertezaker 1-1 asnl spurs

CHL sot.

fiton celsismiley

 

Juve - Celsi 1-0

Valencia - Bayern 1 - 1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sa ndeshje e bukur kjo, Juve-Celsi.. ndeshje e hapur..

p.s  Brad,  ca si shpejt  beri golin Juvja..  dhe kaq hapur sa po lozin keta,  me duket veshtire te qendroj 1-0 rezultati..

nejse, mbase mbetet 1-0.. sukses!smiley

Juvja po luan mire,ishte parashikim i momentit smiley

Shume i turpshem ai goli pare i Shakhtarit .

Juvja 2.

po lujn pinball.

Bayo, tulp tulp me 10 valenthian.

Shaqo in, Kroos out.   

shen Thoma te qofshim fale

Jo, ncuq, nuk (u) falet!

@ Brad smiley

Ske pse merzitesh ishte rezultat i vendosur smiley

shume pikecuditese i paskam vene Bayernit nga prapa,si nuk i paskam pare.

2-1 per Valencian.

HARROJE !!!!!!!!!

Brad

Ama burr qenke, keshtu e mban llafin ti? smiley

Nuk ka burreri me cigaren smiley

Ves i keq peshku, ska moderator qe ta heq qafe smiley

Ne fakt kishte qene vetem nje keqkuptim qe u sqarua smiley

smiley

Ore keta shume here keqkuptojne, leqe lere mos i nga se jemi rehatsmiley

Hej po Valencia me 10 veta e beri bajernin kerem, rezultat shume i padrejte smiley

Sa e ke kilen e krypes ne plage? smiley

Po ca krype moj, ndrysho flamur aty dhe as plage as kryp me!

Ore Belul kape gje sot?

jo jo, nuk vura gje... nuk e di kot, nuk kisha asnje mendje sot.

Po pyet shoqnine mor burre kur ske menje smiley

Je skile e vjeter ti belul, kjo do e thote qe ske fituar gje sot..smiley

ps. pasurine vere neser pa frike per Arsenalin.

Arsenalin neser , po shume dakord 1 + 3 .

fiton nja 4 me 1 arsenali neser

po cte fitoj mo?  te thashe nuk hodha gje fare sot..smiley

sot  gjeta qetesine shpirterore.. u perqendrova, u fokusova.. neser do shperthej pastaj...smiley

Mere nje prej meje Zenit - Malaga 1 .

Pastaj Schalken ,Arsenal, Porto dhe ja ku u kryn nja 500 euro smiley

 

iku di mateo 

po i merr perpara Flamurtari te gjithe... po fiton  ne Korce 0-1 deri tani..smiley

city - real, do jete ndeshje me gola

ueeee, ça parashikimi., gjenial!smiley

Matoooo!

s'isghte gjenial fare doli 1-1 

u gabova rende  lol

mos u trego modest tashi,se parashikimi te doli...smiley

ne fakt, pervec 0-0 ti dilje i fituar me te gjitha rezultatet e mundshme..smiley.smiley dhe kjo eshte strategji e papare... gjeniale..smiley

p.s Brad, ky e paskesh seriozisht...smiley

hahaha

po po vecse kisha ndermend 2-3 psh, pra mbi kater gola  

po ja paskam fut katunit 

smiley

ik se tallesh smiley

ahahah

a thu ?

puna eshte qe je tu qesh kot

se doli 1-1 

hahaha

gol milani.faraoni 1 anderlekt 0

smiley

eurogol mekses milan 2 anderlecht o.

hajde roveshat hajdeeeee

Gati si ajo e Ibrahimoviç me anglezet...askush nuk e priste....

de suma gol 2-1

Ene Fuksi i Shalkes e zhyti nji.

anderleht me 10 lojtare e po lun barabar...O zot mintate fundit...corner per Anderleht...iku

Patooooo

3-1.sa ja ka pre racjonin goca e berluskes ka fillu me e mor veten n'futboll Patasmiley

u kualifiku mailanismiley

Ajo e ngordhi.qe kur eshte me te s,mbahet ne kembe Pato..si i pajete...

Man city-REal 1-1

ja hoqi palcen fare.do jet ninfomane.ka me i ngja babessmiley

ne kete pike edhe une keshtu e mendoj.Kishte alametburri me te cilin ka dy djem.Menaxherne Morgan ne Londer...Yll,hiç e la ,gjeti kete toy-boy dhe e ngordhi..

dmth dojçat avancun si kolektiv dmth

Normal , ckemi plako smiley

Njashtu moo.. Si miu me djathin; e kafshojm ka i çik perditë po s'e marojm qi mos na myllet çarku

Ekipe te mira kete vit, 

Bajerni super ekip me super yje

Dortmundi bon loje shume organizuar , po ka me pak yje se bajerni

schalke ka ardh mire smiley

Liverpuli - Young Boys 2 - 2   smiley

Ato jane 3! smiley

Titujt kampion F1 te Vettel. Wow cfare gare emocionuese kjo e fundit.

e papare. me kenaqi. vettel eshte pilot klas. kisha kohe qe nuk kisha pare gare te tille

Dinamo Zagreb ? - ? Dynamo Kyiv

Paris S.G. ? - ? FC Porto

  20:45 Montpellier ? - ? Schalke20:45 Olympiakos Piraeus ? - ? Arsenal  20:45 AC Milan ? - ? Zenit St. Petersburg20:45 Malaga ? - ? Anderlecht Champions League - Group D 20:45 Borussia Dortmund ? - ? Manchester C.20:45 Real Madrid ? - ? Ajax Amsterdam 

o flori, po ti kishe ndonje parashikim tip (kjo ndeshje do kete  golasmiley) sot mo?  pa  he njehere..smiley

ajaxi jot do shkoje per lesh hahahah

seriozisht ta them hahaha

 

ama goxha parashikim na the..  prape me zhgenjeve.. po Ajaxi  ka  shkuar per lesh, already, kete edicion CL.. ku qe parashikimi ketu?!smiley

kujtova se doje parashikim prandaj ta thashe hahah

di gje si do dale reali me ajaxin lol

 

ja e beri nje reali .

4+ del kjo , 

si thua belule ?

jo, une them 2-0 ose 2-1 per realin natyrisht.

por sido qe te humbi Ajaxi, e rendesishme eshte te mos fitoj City.  keshtu qe Ajaxi mban vendin e trete dhe los ne EL.

Ku te fitoje City ne Dortmund ? nuk bohet.

teorikisht nuk fiton dot... Dortmund qendron shume me larte!  po ja, meqe nuk lozin Lewandowski me shoke,  kushedi....

ky vajdenfeler priti nji tani me koke te tevez mu duk , qe nga ndeshja me bajern eshte mire ne porte 

4-1 belul 4+

-1smiley   ose barazim bashke.. ti gjete 4 realit, une gjeta 1 te ajaxit.smiley    po te thashe njeher, se mu qepe,  nuk ka rendesi sa do humbi Ajaxi.. kete e dinim me kohe...  rendesi ka qe nuk fitoi  City .. keshtu qe Ajaxi mbeti ne vend te trete dhe do  vazhdoj te luaj ne EL.  ky ishte objektivi jone...  po te kesh qene i vemendeshem.. ti kam  thene qe ne fillim te sezonit CL  keto gjera ty..smiley

Dortmundi me MC e paskan lone per barazim sic duket.

do beje gol ne pjese te dyte city , them se fiton 1-0

 

As qe bohet fjale .

E paska honger nje Milani smiley

ky Mancini eshte trajneri me i paafte dhe idiot ne Bote , ne nje ndeshje kaq te rendesishme nnuk e  fut Blotelin , o pleher.

balotelin do e blej Milani, dhe do shesi 9 lojtare per ta perballuar transferten. dhe Milani ti e di cfare historiku te futbollit ka, mjafton te kujtosh 4-0 me Barcelonen.

hoqi nasri futi zabaleta ca trajneri. mduket se sdo europe fare, mezi po ecen ne premier league, edhe europa i duhet manqinit

Po ca Premier .... po sfitoi City sonte Mancini shkarkohet.

Bote , pse duhet me i shit 9 lojtare Milani , ja i nxorri leket sonte , e kane shit legenat neshjen.

kshu si po shkon ndeshja do i fuse te dytin dortmundi

E Shalkoi per zotin nji

fjale e vertete, sapo shenoi Shalcke, ne transferte, ne prani te mijera sportdasheseve franceze.

1 me 0 Dortmundi smiley

keshtu flitet,po Raiola procuratori i Balos tha qe eshte absurde qe Balo te shkoje me qera deri ne fund te vitit si e do Milani.Balo merr netto pothuaj 6 milon ne vit

bejne pjese te fushates elektorale deklaratat per Balon smiley

julian skiber, vjet ka qene me shtutgartin

ue paska bere kaka gol 

3-0 reali ups 3-1

3-1

Shtutgarti ka qene ne pozita te mira ne klasifikimin gjerman sidomos perpara permbylljes se sezonit dimeror.

O Bundesliga e lalit, hadhadh.

Shkruhet ha--llall si llalla te prokurori hahahaha

Hjeka rrmadhen nnadje e po dhastohet softueri i spiçit smiley

iku city doli i fundit ne grup

Mu be qejfi shume qe iku City ,sidomos qe do ike dhe Mancini.

Humbi Milanismiley?

po edhe taljont e dun lekun dorasmiley kohe krize

smiley

si milanist qe jom t'kuptoj. ishte neshje koti pranej me mir i smiley

O Bajerni i Modh sa i Modh qi je ti.

Edhe Batja ekip i modh eshte smiley

 

epo te bej dhe Shaqiri 1.60 gol me koke, bravo!smiley

po kjo ata ishin kater pse eshte vene, mos ka nenkuptimin qe Bajern i Mynihut do te siguroje trofeun e katert, duke pare ecurine e tyre kete sezon?

te pestin bota 4 champions i ka

epo tamam e paskam pas une, ata ishin 4 se tani do behen 5

edhe liverpuli po fiton, 

me zor po e presim liverpulin e famshem

1-0 arsenali, 

1-0 celsi

1-0 bajerni

1-2 dortmundi

o fiqooooooo!

a po shef ca po bohet mer fiqo? no gronk, no edelman, who cares?!

Shshshshhhhhhhhhhtt smiley
Dre dreee

Kjo ka qen jave e bukur. Redskinsat hallall.

m'pelqe ai qb i washingtonit. Gjynof vecse

No taliQ, no problem.

KO

Touch Down! boom! boom! boom!

Eh tkishte Xhibi cicat e Wilforkut smileysmiley
Do gym ai ca ti bosh smiley

smiley

o Fiqooo! po ca po bohet kshu o lla? pse nuk e lejn Wilforkun qe t'luj n'sulm iher qe t'kenoqet se rob zoti dhe ai!

Llojdi najs sot.

Eeej po squhet. Kto e dorzun qy n kourer tret.
Forinajners next.
Nikolla koperniku ose adam smithi.

po normal fiqo. Po vazhdun kshu kane per t'u ofendu celtics se kto kane me bo mo shume pike

Tre nga kater raste Patsat i menderosin kto primetimet.
Will be tight, will be tight, yeah tight my pants.

Good night, edhe i her giants-pats SB .. There, e thash smiley

edhe i her giants-pats SB .. There, e thash

Ufff, nje tjeter SB me dhimbje.  Hope. Not.  

vetem me hope not nuk rrezohet SB, duhet pune dhe vizion

o Fiqo, e nigjove ca i tha JJ Watt kur i dha doren Billit mas neshjes?

- si i bohet me lujt per ty me daku? sikur edhe per 10,000 lek te vjetra...
- do mendohem - i tha Billi

ja kshu i tha!

Jj wattsi i dha assistin per TD e funit.. wjat else is left to do to consider smiley

bravo milan

kur eshte shorti per CHL ???

 

U hodh nga kati i gjashte, mbijetoi
Shorti i CHL

Galatasaraj – Shalke
Seltik – Juventus
Arsenal – Bayern Mynih
Shaktar Donkets – Borusia Dortmund
Milan – Barcelona
Real Madrid – Manchester United
Valencia – PSG
Malaga – Porto
Ndeshjet e para të kësaj faze do të luhen me datën 12 dhe 20 Shkurt ndërsa ndeshjet e kthimit do të jenë në datat 5 dhe 13 Mars.

real-man utd hajde super ndeshje . 

hajt kush do bast qe del reali smiley

me date 13 mars do te marim vesh me mire se kush do jene kualifikuar per ne fazen tjeter te ketij kompeticioni te rendesishem.

mejtimi im :

Galatasaraj – Shalke
Seltik – Juventus
Arsenal – Bayern Mynih
Shaktar Donkets – Borusia Dortmund
Milan – Barcelona
Real Madrid – Manchester United
Valencia – PSG
Malaga – Porto

kupen e merr BAJERN

dhe siti qe fiton ne minute fundit

mesi 4 here rrjesht topin e arte.

bravo!

 

CelticCeltic FC20.45JuventusJuventusReferee: Alberto Undiano Mallenco (ESP) – Stadium: Celtic Park, Glasgow (SCO) More »ValenciaValencia CF20.45Paris Saint-Germain FCPSGReferee: Paolo Tagliavento (ITA) – Stadium: Estadi de Mestalla, Valencia (ESP)13 February 2013 More »Shakhtar DonetskFC Shakhtar Donetsk20.45Borussia DortmundDortmundReferee: Howard Webb (ENG) – Stadium: Donbass Arena, Donetsk (UKR) More »Real MadridReal Madrid CF20.45Manchester United FCMan. UnitedReferee: Felix Brych (GER) – Stadium: Estadio Santiago Bernabéu, Madrid (ESP)

 

0-2 pszh

0-1 juve

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).