308 Komente

lezzione di eleganza smiley

... e di coerenza. smiley

Kjo eshte nje kenge e 80-es...Meravigliosa e shkruar nga Cutugno...Ka qene si colona sonora della mia prima adoloscenza...

$

vjeshta e vivaldit

adaggio e Albinonit

shyqyr iher qe nuk ngjon tallavasmiley

Per mua ky eshte versioni me i bukur i kesaj kenge. Dhe te mendosh se e kendoi menjehere pasi ishte diagnostikuar me kancer.

Para ca ditesh pashe nje gjimnazist te samiut me bluzen e Ramones.

 

mirë se ardhe drizo

o-idris-o, ti metalar? smiley

po jam aktiv  ne you tube une, Idriz.. me kenge  e filmime te tjera..smiley

shiko kete, pershembull.. 70mije klikime..smiley

 

p.s  po edhe ti, smbetesh pas...smiley   Knon Idrizi per dashuri    perle, perle..smiley

I di i di Belo po nuk jane me melodi te gjitha smiley

Keshtu me konga e me ahenga veni e di une qe jam i shqut ...po po ta them une ty zotrie ! smiley Thanks !

thashe se ishte nga festat,por youtube im vazhdon me vibrato .

youtubi apo youporni ?

ka rendesi?

Me ram po llaf ......U propozoj admin te nderuar !

Me qe u be shume kohe me njoni tjetrin dhe me qe ajo me "Pa censure " nuk ka me kuptim dhe eshte kthyer ne shije Peversesh ,e i eshte dhene nje ngjure  sikur PPU te Censuron smiley . Shifni nje mundesi me nji rubrike Freskuese , per te shtune a te diele ...

" Si t'ja fusim njoni tjetrit " Osesi t'ja ngulim Gjembin njoni tjetrit " Po jo me na trazu me ata te Klajdit . Le qe ata ate dun , Gjemba smiley  Me llafe e kisha smiley

Sherben edhe si valvol per te frustuarit qe duan te na qaejne far e fis  edhe per Hunjte si Huri psh kur do me pru Gjyshin me na dhi ne Koke smiley .Le te dhjese Gjyshi Hurit po jo ne cdo prurje . Fundja dhe ndonje Pordhe "pa dashje " por e pranueshme si Burulovskian ,  nga Lageshtira e ka !

Po shoh film.

nderkohe qe gatuaj, hedh nje sy tek peshku dhe degjoj kete

http://youtu.be/kGnjrTkv1gs 

ndihmon ne prerjen me shpejtesi te karotave dhe patateve. smiley

 

vërtet të duket tra la la ?

Ci voleva a quest'ora! smiley

Ehe,penso proprio di si smiley

sa kisha pa e degjuar kete! flm! smiley

shume e bukur. E transmeton shpesh top goldi. smiley

hehe, une ngordhja per floket e asaj goces ne ate kohe. Kaculela te gjata ajo, kaculela te gjata une, pse te mos me beheshin si te asaja?!!! Shyqyr qe i kam prere, se prape do me vinte inat! smiley 

kong puro zioniste

Everyday - it's a gettin' closer
goin' faster than a roller coaster
love like yours will surely come my way
a hey - a hey hey

Everyday - it's a gettin' faster
everyone says go ahead and ask her
love like yours will surely come my way
a hey, a hey hey

Everyday seems a little longer
every way - love's a little stronger
come what may - do you ever long for
true love from me

http://youtu.be/kLBWkM0jzK0

Nice one! smiley

funny dancing stickman emoticon

prayer hands smiley

Merr cizme llastiku se vuuuu shiu+ balte= lluc

Kur te vij une, do dali dielli. smiley

Uffff, mo si po i shtyj keto ditet e fundit. Vetem se mos me bejne ndonje procke ata Mayat, se ngela ketej, pastaj! smiley 

Ah, ju du te gjitheve! smiley  smiley

Po degjoja sot tek Radio Monte Carlo nje nga ato bisedat budallaqe te tipit: "cilat jane vendet me te pershtatshme per te kaluar fundin e botes?".

Italia ishte nje nder vendet me te keshilluara. smiley

Imagjino ne te shkretet ketu ne Tirane, qe gjeja e fundit qe do shohim do jete nje nga keto shemtirat shume-kateshe qe na rrethojne. Ti do shohesh ndonje kishe te 1200-es, 1500-es. Do kesh ca te kujtosh. smiley

PS: Prek hekur, prek hekur! smiley

Ne gur e ne dru, themi ne nga anet tona! smiley 

Zoti eshte i madh e ka per ta vene doren ne zemer dhe per ne, robt e pabindur e te pafe, te na lere ta shpiem koken ne shtepi tek nena e baba, si femije plangprishes qe jemi. 

Pupupu, lashe nam! Edhe me kete lutje te terthote smiley, po te them naten e mire. 

SOTIIIIIRRR! smiley

Hajde se dalengadale do te te sjell ne rruget e perendise. Une! Imagjino. smiley

Naten e mire. smiley

bej bé qe paske pà filmin smiley

teksa po e shifja mu kujtun ca skena qe i kisha pare qe heret.
Dallohet menjehere frymezimi nga vertigo i hitchit.
Por jo vetem. De palma eshte nga me kinofiliket gjithe duke krijua nje stil te vetin.

Body double eshte i shkelqyer! Nje nga 5 më te mrekullueshmit e De Palma-s, 4 te tjeret 'Phantom of paradise', 'Obsession', 'Dressed to Kill', 'Blow Out'. Debolesa ime shkon per kete te fundit.
Eshte e habitshme se si De Palma-s nuk i dridhet hiç qerpiku nga kitsch-i! Dhe e ka mire: eshte aq i dhene e i pasionuar pas asaj qe ben, realizon, filmon, saqe gjithshka fuksionon à merveille !

Ke pare keto dite edhe ndonje tjeter nga keto qe citoj me lart?

.

Blow out e pashe e me pelqeu. Ngjason qe ne titull me blow up(1966).

Sigurisht. Biles nganjehere thua se fundja, kinemaja (e mira, dreqi e mori, per me teper qe e ka marre vertete dreqi) nuk mund te jete e mire veçse si perpetuum remake ! Skena e fundit eshte... apapapapa ! smiley

Zot i madh sa i frymezuar ka qene ai djale ne vitet '70-80 ! Biles De Palma mund te futet gati gati ne rrethin e atyre pak regjizoreve qe mund tu shohesh cilindo film qe kane bere, pa u tutur se eshte i keq (ose, edhe kur nuk eshte i arrire, prap se prap e ndjen se eshte film i bere nga dikushi. psh, "mission to mars" qe eshte larg te qenit nga me te miret e tij... ; e prap se prap, e meriton te shihet!)

shijohet dhe pa avaz motra smiley

i shkon kaq shume jazzimi muzikes shqiptare...smiley

Koincidence. Pikerisht Alanis-in doja te postoja dhe une.

Videoklipi totalisht "product placement". Spot i Lexus-it praktikisht. smiley

"Lexus - Mi sento unica! Niente e' come te e me insieme, cara Lexus!"

Ja se si nje talent i sapo zbuluar si Chiara mund te keq-perdoret per lloj lloj pislleqesh nen tekstet dhe muziken mediokre te Ramazzoti-t. Filluan xhirot e ferrit edhe per Chiaren e shkrete.

http://youtu.be/QfxxeeibZHM

wish i was there.

o eni tu bëftë dita njëmijë

smiley me vjen mire qe te pelqen

hë!!! dhe mua.

emri i albumit : albumi i zemrave të thyera

emri i melodisë : të lutem mos u kthe

avash derman se e dinja, por donja të të provokoja për të disatën herë vajisja pak turqishten; ne tjerëve na del e na tepron google translate smiley

(edit: nuk del heqja e vizës tek provokoja)

ja tjetri, gjithë delikatesë - të lutem... a mund të shporresh lehtësisht?

 

vari vezën vizës

Per gjithe njerezit problematike qe kam patur fatkeqesine te ndeshem gjate jetes time:

Sei solo un ombra ma la tua voce mi parla
io che ho creduto e credo in te

tutto l'amore che hai per me
ridallo al cuore di tua madre
dalla tempesta dal grande sogno del nulla
e molto presto capirai che tutti gli anni che vivrai

cancellano i peccati suoi.

Zoti shpetofte shpirtin tuaj!

Antonello Venditti - Lacrime Di Pioggia

e kam ripare DeGregori-n.Me pare nuk me entuziazmonte shume ,Tashti me pelqen..

Me pelqen poezia e tij...

Lascia che cada il foglio
Dove sta scritto il nome
E metti un palio
Al mio dolore
E non guardare il tempo
Il tempo non ha senso
Domani sarà tempo
Di cose nuove

Ho viaggiato fino in fondo nella notte
Senza guardarci dentro
Senza sapere dove stavo andando
E alle mie spalle il giorno
Si stava consumando
Ed ho provato un poco di tristezza
Ma nemmeno tanto

http://youtu.be/1xNoYvv-XPk

Vetem gjume?

sa e bukur!!

Telefonami tra vent'anni
io adesso non so cosa dirti
amore non so risponderti
e non ho voglia di capirti
Invece pensami tra vent'anni pensami
io con la barba più bianca
e una valigia in mano
con la bici da corsa
e gli occhiali da sole
fermo in qualsiasi posto del mondo
chi sa dove
tra miliardi miliardi di persone
a bocca aperta senza parole
nel vedere una mongolfiera
che si alza piano piano
e cancella dalla memoria
tutto quanto il passato
anche linee della mano...

...ma ecco che si avvicina
con un salto siamo nel duemila
alle porte dell'universo
importante è non arrivarci in fila
ma tutti quanti in modo diverso
ognuno con i suoi mezzi
magari arrivando a pezzi
su una vecchia bicicletta da corsa
con gli occhiali da sole
il cuore nella borsa...

http://youtu.be/zhIaKo_CXVw

Nje variant pak a shume te kesaj paraqiti Ron ne nje San remo.Vorrei incontrarti fra 100 anni...mos more...ti piacerebbe ...che io sto sulla finestra aspettando quando entri....Ma da vero meriti tanto??_)

Po aty eshte ideja, qe dashuria eshte e perjetshme. smiley

....shume kot eshte kjo...
muziken e ka te mire...se ja ben ky i dashuri vet, tekstin e ka mere me long se mishi mbaroi dhe e ben vete....
E pash ke nji koncert atje, kishte nje prezenc skenike shume ...shume....koti, sjellshmerisht dmth...(filloi tu pershendet mamin dhe babin dhe teta xhevdeten qe kishin ardhur ta shikonin) 

Sa mire, qenka shkruar nje kenge ekskluzivisht per gruan e pare kompozitore, te ciles i kane mbijetuar doreshkrimet. Hildegard ishte kryemurgesha e Rupertsberg-ut, nje nga personalitetet me te  shumanshme dhe kreative te periudhes Mesjetes. Ajo ishte aktive si ne ceshtjet fetare ashtu edhe ne ato diplomatike. Shkroi gjithashtu poezi, muzike vokale, libra mesimore ne teologji, shkence dhe mjekesi si dhe nje drame muzikore Ordo virtutum.

Daddy I've fallen for a monster
Somehow he's scaring me to death
He's big and he's bad
I love him like mad
Momma, he's the best I ever had
Daddy I've fallen for a monster
He got a black heart

nje duartrokitje dhe per menyren si e ke prezantuar, qe na zgjoi kureshtjen per ta pare ate cka me te drejte nuk po e degjoje. smiley

The power of love
A force from above
Cleaning my soul
The power of love
A force from above
A sky scraping dove
Flame on burn desire
Love with tongues of fire
Purge the soul
Make love your goal

 

Balsamike...

Led Zepp + Nirvana/Foo + Ginger=?

grup padrejtesisht i nenvleresuar.

bazuar tek numrat e shikimeve nuk duket si shume i nenvleresuar...

nga kritika e kisha fjalen...

Olsi me duket se duhet hapur tema tjeter smiley

satellite

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).